Widek

Upgrade kompa / Modernizacja Komputera - pomoc, porady itp.

75448 postów w tym temacie

Dnia 31.10.2008 o 16:07, lol94 napisał:

Co powiecie mi o myszce Razer Deathadder? Przymierzam się do kupna w najbliższym czasie...


Na twoim miejscu kupiłbym Razer DiamondBack.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam

Szczerze mówiąc nie cieszę się, że piszę tego posta, ale chcę być przygotowany na wszystko...

Jak wszyscy wiecie R* ogłosił niedawno wymagania gta IV. Wszystko byłoby fajnie, gdyby nie to, że wymagany jest Intel Core2 Duo 1.8 GHz, a ja dysponuję Intel Pentiumem Dual Core 2.0 GHz (e2180)

I tutaj pojawiają się dwa pytania: czy mój procek jest słabszy/mocniejszy od tego C2D. A jeśli jest słabszy to co taniego (tak aby starczyło) byście mi polecili? Płyta główna : Gigabyte 94GCM-S2L (mam nadzieję, że to jest model płyty :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.10.2008 o 17:29, Avar Neus napisał:

Witam

Szczerze mówiąc nie cieszę się, że piszę tego posta, ale chcę być przygotowany na wszystko...

Jak wszyscy wiecie R* ogłosił niedawno wymagania gta IV. Wszystko byłoby fajnie, gdyby
nie to, że wymagany jest Intel Core2 Duo 1.8 GHz, a ja dysponuję Intel Pentiumem Dual
Core 2.0 GHz (e2180)

I tutaj pojawiają się dwa pytania: czy mój procek jest słabszy/mocniejszy od tego C2D.
A jeśli jest słabszy to co taniego (tak aby starczyło) byście mi polecili? Płyta główna
: Gigabyte 94GCM-S2L (mam nadzieję, że to jest model płyty :))


Jak masz wolne pieniążki to kup e8400, ale on trochę kosztuje. A Twój C2D powinien udźwignąć GTA4.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.10.2008 o 17:35, ppoz93 napisał:

A Twój C2D powinien udźwignąć
GTA4.


Gdybym miał C2D to bym się nie martwił... Problem w tym, że mam procka z tej (chyba) słabszej serii i nie mam pojęcia jakie są różnice w wydajności.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.10.2008 o 16:07, lol94 napisał:

Co powiecie mi o myszce Razer Deathadder? Przymierzam się do kupna w najbliższym czasie...

Używam tej myszki i jestem z niej bardzo zadowolony- dobrze leży w dłoni i jest wygodna. Polecam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.10.2008 o 17:43, Tomaszek92 napisał:

Używam tej myszki i jestem z niej bardzo zadowolony- dobrze leży w dłoni i jest wygodna.
Polecam.


Właśnie zamówiłem, dojdzie we wtorek tak myślę i zobaczymy co to warte :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

nie powinno byc żadnego problemu (a nawet napewno). jesli jednak nie to twoje mobo, po updacie biosu obsłuży wszystkie C2D i PDC. Jesli szukasz czegoś taniego to PDC E5200, ale najpierw sprawźdź jak ci bedzie chodzi GTA. Masz jeszcze inna opcje. Zamiast CPU kup jakaś dobrą płyte, ktora pozwoli ci na OC twojego E2180 na 3-3,6 GHz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.10.2008 o 17:59, lol94 napisał:

> Używam tej myszki i jestem z niej bardzo zadowolony- dobrze leży w dłoni i jest
wygodna.
> Polecam.

Właśnie zamówiłem, dojdzie we wtorek tak myślę i zobaczymy co to warte :P


Witam! Jakie polecacie zestawy komputerowe do grania w nowe gry do 1500 zł? Proszę o linki. Co myślicie o tych dwóch?
1) http://www.komputronik.pl/Komputery_PC/Sensilo_CT_115_K013_/pelny,id,59196/
2)http: //www.komputronik.pl/Komputery_PC/Pro_DX_220_XH_K004_/pelny,id,55063/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.10.2008 o 19:50, GANGSTERR napisał:

ktora pozwoli ci na OC twojego E2180 na 3-3,6 GHz


Gangster fajnie by było gdybyś jeszcze wiedział co nie co o OC tej właśnie serii ;) E2180 kręcą się słabiej niż 2160 i wyniki uzyskują w granicach 3-3,2 Ghz a nie 3,6 ;)


*Avar Neus

Nie martw się tym,że ma być C2D a Ty masz "tylko" DC. Różnice to mniej pamięci cache. Wydajność 3-5% na korzyść C2D. Więc nie ma sensu wymieniać procesor ( no chyba,że faktycznie będzie mizernie to chodziło ale wtedy to nie tylko wina procesora ) bo płyta jaką masz jest strasznie słaba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.10.2008 o 19:55, rudolfo napisał:

Witam! Jakie polecacie zestawy komputerowe do grania w nowe gry do 1500 zł?


Polecamy takie,które składa się z osobnych części a nie gotowe składane przez sklepy. Te są przeważnie słabe, tak jak te,które podałeś. Chociaż od biedy ten Sensilo się nada.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niestety, ale muszę Cię rozczarować, gdyż żaden z tych zestawów nie nadaje sie do nowych gier, a to dlatego że jest tam tylko i wyłącznie zintegrowana karta graficzna. Na takim czymś nie da sie grać w nowości, a co najwyżej w jakieś starsze tytuły (i też niejednokrotnie będziesz musiał obniżać detale). Prawda też jest taka że to nie jest najlepszy moment do zakupu kompa, bo ceny ostatnio bardzo poszły do góry i ciężko Ci będzie za taką kwotę kupić coś godnego uwagi. Zwłaszcza w komputroniku, bo to nie jest najtańszy sklep.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.10.2008 o 19:50, GANGSTERR napisał:

nie powinno byc żadnego problemu (a nawet napewno). jesli jednak nie to twoje mobo, po
updacie biosu obsłuży wszystkie C2D i PDC. Jesli szukasz czegoś taniego to PDC E5200,
ale najpierw sprawźdź jak ci bedzie chodzi GTA. Masz jeszcze inna opcje. Zamiast CPU
kup jakaś dobrą płyte, ktora pozwoli ci na OC twojego E2180 na 3-3,6 GHz


Oczywiście, że najpierw sprawdzę, inaczej mógłbym kasę wyrzucić w błoto. Szczerze mówiąc wolałbym nie podkręcać, bo w tym to ja zielony jestem, a nie chce niczego zepsuć. Ale gdyby ktoś mi powiedział co i jak to bardzo chętnie :D

>Nie martw się tym,że ma być C2D a Ty masz "tylko" DC. Różnice to mniej pamięci cache. Wydajność 3-5% na >korzyść C2D. Więc nie ma sensu wymieniać procesor ( no chyba,że faktycznie będzie mizernie to chodziło ale >wtedy to nie tylko wina procesora ) bo płyta jaką masz jest strasznie słaba.

Bardzo możliwe, że jest słaba bo ona (i procek także) były kupowane ''na szybko'' bo poprzedni komputer się rozleciał, a ja się sprzętem w ogóle nie interesowałem (więc nie miałem poęcia co mi tata kupił :D). Zresztą, wtedy to byłem cały szczęśliwy z tego, że działało...

Dzięki za odpowiedzi. Rozwialiśmy większość moich wątpliwości , teraz tylko do 2 grudnia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.10.2008 o 20:15, dave03 napisał:

Niestety, ale muszę Cię rozczarować, gdyż żaden z tych zestawów nie nadaje sie do nowych
gier, a to dlatego że jest tam tylko i wyłącznie zintegrowana karta graficzna. Na takim
czymś nie da sie grać w nowości, a co najwyżej w jakieś starsze tytuły (i też niejednokrotnie
będziesz musiał obniżać detale). Prawda też jest taka że to nie jest najlepszy moment
do zakupu kompa, bo ceny ostatnio bardzo poszły do góry i ciężko Ci będzie za taką kwotę
kupić coś godnego uwagi. Zwłaszcza w komputroniku, bo to nie jest najtańszy sklep.

A jakieś inne strony? Może we Francji się opłaca? Bo moja siostra za 2 tygodnie na trochę tam jedzie i przesłałaby mi, ale nie wiem jak wredy jest z awarią i reklamacją...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.10.2008 o 20:10, dawidos170 napisał:

> ktora pozwoli ci na OC twojego E2180 na 3-3,6 GHz

Gangster fajnie by było gdybyś jeszcze wiedział co nie co o OC tej właśnie serii ;) E2180
kręcą się słabiej niż 2160 i wyniki uzyskują w granicach 3-3,2 Ghz a nie 3,6 ;)

co nie co wiem, bo inaczej nie zrobiłbym z 2,53 GHz 3,8 GHz. A to, ze nie wiem ze robi 3,2 zamiast 3,6 to sorry, ja sie nie znam na wszystkich a poza tym, nie za bardzo sie interesował tymi procesorami ;p a z 1,8 na 3,2 to i tak niezły wnik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.10.2008 o 20:15, dave03 napisał:

Niestety, ale muszę Cię rozczarować, gdyż żaden z tych zestawów nie nadaje sie do nowych
gier, a to dlatego że jest tam tylko i wyłącznie zintegrowana karta graficzna. Na takim
czymś nie da sie grać w nowości, a co najwyżej w jakieś starsze tytuły (i też niejednokrotnie
będziesz musiał obniżać detale). Prawda też jest taka że to nie jest najlepszy moment
do zakupu kompa, bo ceny ostatnio bardzo poszły do góry i ciężko Ci będzie za taką kwotę
kupić coś godnego uwagi. Zwłaszcza w komputroniku, bo to nie jest najtańszy sklep.


A co myślisz o tych laptopach?

http://www.3kropki.pl/p/6/4/toshiba_satellite_l300_11i_cm550_200_2gb_1 20gb_15_4.php

http://www.3kropki.pl/p/4/5/fujitsu_siemens_esprimo_mobile_v5555_t2 410_2_00_2gb_250gb_15_4_dvd_rw_no_os.php

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.10.2008 o 21:07, rudolfo napisał:


Z kartą grafiki GeForce 9500 niespecjalnie sobie pograsz na wyższych ustawieniach (jeśli na takich Ci najbardziej zależy). Przy ostatniej konfiguracji z Balty grafikę możesz zmienić na 9600 - dołożysz 150 zł, a wydajność będziesz miał może nie rewelacyjną, ale sporo lepszą. A tak osobiście to, jak już wspomniano, polecam nie gotowy zestaw a komputer składany z radkiem 4850:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

te gotowe zestawy to porażka

PDC E5200 299 zł
Gigabyte GA-EP35-DS3L 265 zł
A-Data Gaming Edition 2x1 GB 116 zł
DVD-RW Pioneer DVR 216 Black 89 zł
Radeon HD 3850 512 Sapphire Zalman 289 zł
Cooler Master Elite 333 Black 142 zł
Chieftec 450W 169 zł

Razem 1550 zł (gral.pl, bo na ecs.pl skasowali konfigurator :/ )


Rogallos

złoż dobry zestaw z HD 4850 za 1500 zł to bedziesz moim Bogiem ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się