Widek

Upgrade kompa / Modernizacja Komputera - pomoc, porady itp.

75448 postów w tym temacie

Dnia 02.11.2008 o 19:24, filip1-1 napisał:

a czy xp pójdzie pod 4gb ram??


Pójdzie (mi chodzi) ale wykrywać będzie 3GB z kawałkiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.11.2008 o 19:19, Kapizak1 napisał:

Takie to oto cuś będzie dobre?? Od razu mówię, że więcej wydać nie mogę, bo budżet przekroczyłem
o 424zł :P Może wreszcie uda się przekonać sponsorów do zakupu ;)


Weź tańszą kartę graficzną, np. zwykłego HD4850 Palit. Podkręcone wersje są fajne, ale nie mogą być AŻ TAK drogie. Za taką kasę niedawno można było dostać HD4870. A dopłacanie blisko 50% do podkręconej wersji (normalny Palit to ok. 500), która i tak HD4870 nie wyprzedzi to błąd. Zwłaszcza, że koszt dobrego chłodzenia na kartę to co najwyżej 100 zł...

A reszta zestawu w 100% OK. Co najwyżej brałbym większy dysk (biorąc referencyjną kartę o 200 zł tańszą chyba będziesz mógł sobie na to pozwolić :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.11.2008 o 19:35, ziptofaf napisał:

Weź tańszą kartę graficzną, np. zwykłego HD4850 Palit. Podkręcone wersje są fajne, ale
nie mogą być AŻ TAK drogie. Za taką kasę niedawno można było dostać HD4870. A dopłacanie
blisko 50% do podkręconej wersji (normalny Palit to ok. 500), która i tak HD4870 nie
wyprzedzi to błąd. Zwłaszcza, że koszt dobrego chłodzenia na kartę to co najwyżej 100
zł...

No właśnie ta wersja jest o 100zł droższa od zwykłej. A jak tej stówy nie wydam to i tak jej później nie dostanę, np. na HD4870

Dnia 02.11.2008 o 19:35, ziptofaf napisał:

A reszta zestawu w 100% OK. Co najwyżej brałbym większy dysk (biorąc referencyjną kartę
o 200 zł tańszą chyba będziesz mógł sobie na to pozwolić :))

Dysk mi wystarczy w 100%. Teraz mam 160GB i powoli zaczyna mi brakować miejsca, więc 250GB w zupełności wystarczy.
Dzięki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.11.2008 o 19:40, Kapizak1 napisał:

No właśnie ta wersja jest o 100zł droższa od zwykłej. A jak tej stówy nie wydam to i
tak jej później nie dostanę, np. na HD4870

Zwykła jest za 509 zł (a przynajmniej za tyle jest HD4850 na gralu). A ten Toxic jest za 730....Trochę za drogo, przynajmniej moim zdaniem.

Dnia 02.11.2008 o 19:40, Kapizak1 napisał:

Dysk mi wystarczy w 100%. Teraz mam 160GB i powoli zaczyna mi brakować miejsca, więc
250GB w zupełności wystarczy.


Mi 500GB nie starcza ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.11.2008 o 19:19, Kapizak1 napisał:

Takie to oto cuś będzie dobre?? Od razu mówię, że więcej wydać nie mogę, bo budżet przekroczyłem
o 424zł :P Może wreszcie uda się przekonać sponsorów do zakupu ;)


Sporo za grafike przepłacasz. Weź wersję podstawową albo innego producenta.
Nie ma sensu dawać ponad 700zł za HD4850.
I na Twoim miejscu wziąłbym zasilacz z modularnym okablowaniem i z mocą
podchodzącą do 600W, bo wtedy by starczył na wiele dłużej, jeślibyś chciał
wymienić grafe na jakąś prądożerną albo procka na 4-rdzenie, kiedy wreszcie
będzie można wykorzystać ich potencjał.

Zmieniłbym też pamięci na A-Daty albo Corsairy. OCZ Platinium są dobre i nieźle się
kręcą... Ale skoro można wziąć lepsze pamięci za tyle samo to czemu nie? :P
Ale ogólnie jeśli weźmiesz te OCZe to tragedia się nie stanie, ale jak kupować
coś to najlepsze za pieniądze xyz :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.11.2008 o 19:50, lordrafalf napisał:

I na Twoim miejscu wziąłbym zasilacz z modularnym okablowaniem i z mocą
podchodzącą do 600W, bo wtedy by starczył na wiele dłużej, jeślibyś chciał
wymienić grafe na jakąś prądożerną albo procka na 4-rdzenie, kiedy wreszcie
będzie można wykorzystać ich potencjał.


600W? Ja mam 2xHD4850 i Q9300, a mój Be-Quiet 600W się obija ;) 600W zasilacz to już potrzebny dla naprawdę bardzo mocnych maszyn (np. z HD4870X2)

Dnia 02.11.2008 o 19:50, lordrafalf napisał:

Zmieniłbym też pamięci na A-Daty albo Corsairy. OCZ Platinium są dobre i nieźle się
kręcą... Ale skoro można wziąć lepsze pamięci za tyle samo to czemu nie? :P
Ale ogólnie jeśli weźmiesz te OCZe to tragedia się nie stanie, ale jak kupować
coś to najlepsze za pieniądze xyz :)


Ja mam te OCZ-y i wykręciłem Q9300 na nich na 3,9 GHz. Fakt, że aby wyciągnąć więcej trzeba już Corsair Dominator, ale to też zupełnie inna kategoria cenowa. Moim skromnym zdaniem GeIL Ultra = Corsair XMS = OCZ Platinum. A-Daty są za to ździebko gorsze (ale i tańsze).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 02.11.2008 o 18:05, ziptofaf napisał:

Intel Core 2 Quad Q8200
MSI P45 Neo-F

najniższy model mobo i do tego quada i jeszcze z b. niskim taktowaniem 2,3 ... Powiem tak, E7200 z taktowaniem 2,53 GHz jest propckiem za słabym dla HD 4870 i np. gry stalker (zeby grac na maksa) wiec...chyba sam sie domyslisz. Nie wiem czym sie kierowaeś ale według mnie mocno przekombinowałes...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

zabrakło czasu na editi:

ja tam nie widze potencjału OC w tym mobo..a 4 rdzenie potzrebne są chyba tylko w supreme comanderze, bo inne gry spokojnie pojda na max na 2 rdzeniach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Nie wiem, jak jest ze Stalkerem: Czyste Niebo, ale podstawka chodzi na moim Q9300 (niepodkręconym) w 100% płynnie. A 200 MHz różnicy w stosunku do Q8200 to wcale nie tak dużo. Ale cóż - może i masz rację. Ja śmiem twierdzić, że lepiej Quada :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.11.2008 o 19:50, lordrafalf napisał:

Sporo za grafike przepłacasz. Weź wersję podstawową albo innego producenta.
Nie ma sensu dawać ponad 700zł za HD4850.

Ok, zmieniłem na Palita, nawet wersję za 495zł znalazłem ;)

Dnia 02.11.2008 o 19:50, lordrafalf napisał:

I na Twoim miejscu wziąłbym zasilacz z modularnym okablowaniem i z mocą
podchodzącą do 600W, bo wtedy by starczył na wiele dłużej, jeślibyś chciał
wymienić grafe na jakąś prądożerną albo procka na 4-rdzenie, kiedy wreszcie
będzie można wykorzystać ich potencjał.

Ale teraz nie mam na to kasy. Chociaż z drugiej strony zaoszczędziłem trochę na grafice. Ale jest tylko 650W, jakaś wersja z odpinanymi kablami. O co biega??

Dnia 02.11.2008 o 19:50, lordrafalf napisał:

Zmieniłbym też pamięci na A-Daty albo Corsairy. OCZ Platinium są dobre i nieźle się
kręcą... Ale skoro można wziąć lepsze pamięci za tyle samo to czemu nie? :P
Ale ogólnie jeśli weźmiesz te OCZe to tragedia się nie stanie, ale jak kupować
coś to najlepsze za pieniądze xyz :)

DDR2 2048MB 800MHz Corsair (2x 1024MB) CL5 Twin2X
Może być?? Parę groszy droższe tylko :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.11.2008 o 20:04, ziptofaf napisał:

/.../

Nie wiem, jak jest ze Stalkerem: Czyste Niebo, ale podstawka chodzi na moim Q9300 (niepodkręconym)
w 100% płynnie. A 200 MHz różnicy w stosunku do Q8200 to wcale nie tak dużo. Ale cóż
- może i masz rację. Ja śmiem twierdzić, że lepiej Quada :)

duzo nie duzo, moze zaważyć na płynności. I nie zaczynaj znowu dyskusji co lepiej, bo znowu beda te same argumenty... quady sa drozsze, nizej taktowane niz 2 rdzenie a gry wykozystujace 4 rdzenie mozna policzyc na palcach jednej reki (moze dwoch) a supreme commander jest chyba jedyna gra ktora potzrebuje 4 rdzenie zeby zachować płynność na maks.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.11.2008 o 20:05, Prateorian napisał:

Czy opłaca się kupować sprzęt w Niemczech ?

wez kalkulator, sporawdz ceny euro i jakie są ceny z niemczech i sobie przelicz...takie to trudne ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.11.2008 o 20:24, GANGSTERR napisał:

> Czy opłaca się kupować sprzęt w Niemczech ?
wez kalkulator, sporawdz ceny euro i jakie są ceny z niemczech i sobie przelicz...takie
to trudne ?

Tak to ja też potrafię przeliczać ... , chodzi o to że podobno podczas promocji sporo zchodząz ceny i to mnie interesuje .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.11.2008 o 20:32, Prateorian napisał:

Tak to ja też potrafię przeliczać ... , chodzi o to że podobno podczas promocji sporo
zchodząz ceny i to mnie interesuje .

Też o tym myślałem, ale co zrobisz, jak Ci sprzęt nawali?? Wystarczy nawet jakaś mała usterka, powiedzmy dysku i będziesz musiał czekać, żeby Ci wymienili, a do tego chyba jeszcze dochodzą koszty przesyłki (nie wiem, czy pokrywa sklep, czy kupujący). Ale jeśli Ci to nie przeszkadza, to czemu nie. Oczywiście, jeśli tam kupisz taniej niż na miejscu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam pięknie.
Niedługo mam zamiar zrobić wreszcie porządny upgrade kompa - mam zamiar wymienić płytę główną, procesor, RAM i kartę graficzną na takie, aby można było na nich pograć w najnowsze gry ( co prawda nie na max ustawieniach ale żeby się dało przynajmniej bez zacinania na minimalnych). W tymże celu skontaktowałem się (a właściwie matka ma się z nim skontaktowała, ale ja z nim gadałem) z zaprzyjaźnionym informatykiem - oto, co mi zaproponował (dosłownie przepisane z kartki):

- Pentium Dual Core - części osobno (teraźniejsze parametry - dobre parametry płyty głównej i pamięci!):
Płyta główna: GIGABYTE EP43-DS3L INTEL P43 Socket 775 - cena: 350 zł
Procesor: Pentium Dual CoreE5200 2,5GHZ BOX - cena: 310 zł
Pamięć RAM: DDR2 A-DATA VITESTA 2x1GB 800MHz CL4 4-4-4-12 DUAL - cena: 129 zł
Karta graficzna: PCI-E MSI RADEON HD4650 512MB 600/1000 MHz - cena: 255 zł
Robocizna: 130zł
Razem: 1174zł

- Pentium Dual Core - zestaw (Starszy chipset)
Płyta główna, Procesor, Pamięć RAM: E5200 2x2,53 GHz + ASUS P5LD2-X + 2GB DDR2 - cena: 490 zł
Karta graficzna: PCI-E MSI RADEON HD4650 512MB 600/1000 MHz - cena: 255 zł
Robocizna: 130zł
Razem: 875 zł


Ja, widząc te ceny wcale się nie zdziwiłem, w końcu chcę mieć porządny, w miarę mocny sprzęt i myślałem, że będzie to oscylować w granicach 1000 zł. Jednak moja rodzicielka widząc te ceny powiedziała, że on jest chyba chory - czyt. drogo. I teraz moje pytanie/prośba - czy moglibyście mi doradzić cokolwiek, aby zmniejszyć te koszty? Sam niestety zbytnio się nie znam na cenach i dobieraniu podzespołów do upgrade''u, a na Radeonach w ogóle (chciałem tam mieć GF 8800 GTX, ale nie wiem czy nie jest droższy, poza tym on sam używa Radeonów to niech mi już jakiegoś dobrego da, dla mnie się liczy wydajność i cena a nie firma), także nie wiem, czy dałoby się wziąć do tego jakąś słabszą kartę graficzną ale nadal będącą w stanie obsługiwać nowe gry która kosztowałaby taniej?? A może procek? Zresztą, zdaje się na wasze doświadczenie i oczekuję waszej rady.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.11.2008 o 20:32, Prateorian napisał:

> to trudne ?
Tak to ja też potrafię przeliczać ... , chodzi o to że podobno podczas promocji sporo
zchodząz ceny i to mnie interesuje .


google, szukasz niemieckich sklepow, patrzysz czy maja jakies promocje i przeliczasz...

kapistar1

proc ok, mobo zmień na Gigabyte GA-EP31-DS3L
ramy ok,

a z ta robocina to go chyba pogieło...kazdy sklep złozy ci to za friko...

Procesor:
Intel Pentium Dual Core E5200 /2.5GHz, 2MB, 800MHz, BOX/
279 zł

Płyta główna:
Gigabyte EP31-DS3L /intel P31/
220 zł

Pamięć RAM:
A-Data 2GB (2x1GB) PC800 CL4 Extreme Edition
120 zł

Karta graficzna:
Gainward Radeon HD3850 512MB DDR3 /256bit/ 2xDVI
330 zł

Razem 949 zł

www.esc.pl, składaja ci za free. Pozostaje tylko kwestia zasilacza..czy twoj obecny to uciągnie..jesli nie to tzreba doliczyc ok 170 zł na nowy. HD 3850 jest wydajniejszy od HD 4650

Misquamaqus

nie wiem jak tobie, ale mi GG padło...poza tym sorry ze dopiero teraz ale jadłem kolacje i ogladałem studio F1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 02.11.2008 o 20:22, Kapizak1 napisał:

DDR2 2048MB 800MHz Corsair (2x 1024MB) CL5 Twin2X
Może być?? Parę groszy droższe tylko :)


Poszukaj CL4. CL5 nie ma sensu brać. I tamte OCZe o ile się nie mylę mają CL4,
więc jeśli Corsairy CL4 będą dla Ciebie za drogie to weź te OCZe.

Zipotaf

Pamięci ograniczają przy OC tylko jak są zablokowane niskie dzielniki pamięci :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie części taniej na pewno nie będzie, a co tam robi robocizna???
Pogadaj z jakimś kolesiem z forum z twojego miasta to ci złoży kompa za free lub za przysłowiowego browara
Kompa trza było kupować z miech wcześniej to z 200 zł miałbyś w kieszeni a teraz widzisz sam.

Procesor:
Intel Pentium Dual Core E5200 /2.5GHz, 2MB, 800MHz, BOX/
279 zł

Płyta główna:
Gigabyte EP35-DS3L /intel P35/
299 zł

Pamięć RAM:
A-Data 2GB (2x1GB) PC800 CL4 Extreme Edition
120 zł

Karta graficzna:
HIS Radeon HD4670 IceQ 512MB DDR3 /128bit/ 2xDVI TV-out
320 zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się