Widek

Upgrade kompa / Modernizacja Komputera - pomoc, porady itp.

75448 postów w tym temacie

Dnia 14.01.2009 o 12:24, Aurelinus I napisał:

> Witam mam male pytanko . jestem w posiadaniu dwoch kart graficznych gf 8800 gt 512
i
> gf 8800 gts 512 o takich samych gpu G92...Moje pytanie brzmi czy da sie je podpiac
w
> sli jezeli tak to jak ???Ktos mi odp na mojego posta ze tak wiec tak tez zrobilem
...zlaczylem
> dwie karty mostkiem sli ...po wlaczeniu kompa wszystko dziala tylko ze nie czyta
tych
> kart w sli a pojedynczo...Z gory dzieki za odpowiedz

Nie ma szans. karty muszą być identyczne, wręcz najlepiej od jednego producenta.
Przy SLI płyta główna nie sprawdza chipsetu ale BIOS kart, a te są różne, co oczywiste...

a czy da sie zmienic bios tej karty ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.01.2009 o 12:40, redkil napisał:

> > Witam mam male pytanko . jestem w posiadaniu dwoch kart graficznych gf 8800
gt 512
> i
> > gf 8800 gts 512 o takich samych gpu G92...Moje pytanie brzmi czy da sie je
podpiac
> w
> > sli jezeli tak to jak ???Ktos mi odp na mojego posta ze tak wiec tak tez zrobilem

> ...zlaczylem
> > dwie karty mostkiem sli ...po wlaczeniu kompa wszystko dziala tylko ze nie
czyta
> tych
> > kart w sli a pojedynczo...Z gory dzieki za odpowiedz
>
> Nie ma szans. karty muszą być identyczne, wręcz najlepiej od jednego producenta.

> Przy SLI płyta główna nie sprawdza chipsetu ale BIOS kart, a te są różne, co oczywiste...

a czy da sie zmienic bios tej karty ??

Nie, bo jak GANGSTERR ci napisał chipy są też różne i zawsze będą różne BIOSy dla obu kart. Podobno można jakoś puściś SLI przez północny mostek (niech mnie ktoś poprawi jeśli coś mieszam), ale to historia z pogranicza hardcore i musiałbys poszperać na prywatnych stronach takich ripperów - gwarancja, że nie zniszczysz sprzętu = 0. Krótko mówiąc, daj na luz...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gangster co ty za przeproszeniem Pier*** i kit wciskasz . . . opłaca się bardziej kupić SLI jakieś karty niż kupować np GTX 280 za 1500 zeta ;) po za tym jak nie wiesz czy się sumuję bo się nie sumuję ale system wykrywa 512 razem :) Sterowników nie trzeba szukać wystarczy wbić na strone producenta :)
Hmm taki mostek przejsciowy kosztuje 20 zeta na allegro można kupić albo w sklepach z komputerami ;) .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.01.2009 o 16:09, mas1213 napisał:

Gangster co ty za przeproszeniem Pier*** i kit wciskasz . . . opłaca się bardziej
kupić SLI jakieś karty niż kupować np GTX 280 za 1500 zeta ;) po za tym jak nie wiesz
czy się sumuję bo się nie sumuję ale system wykrywa 512 razem :) Sterowników nie trzeba
szukać wystarczy wbić na strone producenta :)
Hmm taki mostek przejsciowy kosztuje 20 zeta na allegro można kupić albo w sklepach z
komputerami ;) .


to ja ja sie ciebie zapytam co ty pierniczysz ? Czy SLI jest opłacalne zalezy od tego, jakie karty chce sie połączyć (a i tak nie przebije opłacalnoscią CF). Poza tym napisałem wyraźnie, ze sie nie sumuje i jak wyglada praca w SLI. Ze sterownikami to ja już kompletnie nie wiem o co ci chodzi bo nic o sterownikach nie pisałem. O mostkach tak samo..wiec polecam poprawic czytanie ze zrozumieniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.01.2009 o 16:09, mas1213 napisał:

Gangster co ty za przeproszeniem Pier*** i kit wciskasz . . . opłaca się bardziej
kupić SLI jakieś karty niż kupować np GTX 280 za 1500 zeta ;) po za tym jak nie wiesz
czy się sumuję bo się nie sumuję ale system wykrywa 512 razem :)


Pamięci w SLI / CF się nie sumuje, to jak system widzi grafiki nie ma znaczenia, ważne w jaki sposób jest obrabiana grafika, system przecież tego nie zmieni
Odnośnie SLI daj przykład

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.01.2009 o 16:48, Vantor Zorin napisał:

Jak oceniacie kompa z podpisu pod nowe gry na full detalach i 22 cale monitor?


Myślę, że całkiem spoko... Nie wszystkie gry na full ale większość.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sluchajcie bo mam problem, 1gb ramu, athlon 3000 +, radeon 1350 bodajze no i mam cos takiego, ze jak gram w np zalozmy warrocka to sie zacina konkretnie, i po paru minutach wywala czarny ekran, i jedyne co mozna robic to reset, ja podejrzewam ze to przez karte graficzna, nic nie krecone ...pomozcie bo nie wiem co zrobic, co zmienic, format na pewno nie bo juz robilem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wgraj najnowsze sterowniki do grafiki, najnowszego DirectX''a. Zobacz czy karta grafiki się nie przegrzewa - odkręć obudowę może tam naleciało coś syfu i blokuję wenty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.01.2009 o 17:03, piernickd napisał:

Sluchajcie bo mam problem, 1gb ramu, athlon 3000 +, radeon 1350 bodajze no i mam cos
takiego, ze jak gram w np zalozmy warrocka to sie zacina konkretnie, i po paru minutach
wywala czarny ekran, i jedyne co mozna robic to reset, ja podejrzewam ze to przez karte
graficzna, nic nie krecone ...pomozcie bo nie wiem co zrobic, co zmienic, format na pewno
nie bo juz robilem


Zły temat.

Karta graficzna się przegrzewa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy było by rozsądne wspomóc HD 4870x2 i Q9550 układem Ageia PhysX , od dawna się zastawiałem , czy nie załatwić sobie PPU ,

Btw. w Polsce tego nie kupie (Na googlem się i nic)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich! Jakieś 2 miesiące temu przymierzałem się do zakupu komputera - dziękuję wszystkim, którzy rozwiali wątpliwości jak i tym, którzy przysporzyli nowych ;P Niestety do zakupu nie doszło ze względu na pojawienie się na horyzoncie i7, a co za tym idzie, nadzieji na spadek cen C2D. Po premierze i7 okazało się, że ceny jednak nie spadły... no i stwierdziłem, że jak już i tak przełożyłem zakup to zaczekam jeszcze do premiery Phenoma II. Przyznam szczerze, że teraz się całkiem pogubiłem:/ Generalnie dalej jestem za C2D... zwłaszcza że nie pojawiły się jeszcze płyty z AM3 a czekał już nie będę;) Co by mi poradzili starzy wyjadacze?
Myślałem o takim configu:
1. C2D E8400
2. Asus P5Q Pro
3. 2x2GB OCZ Reaper 800Mhz albo 1066Mhz
4. Seagate 320GB SATA II
5. GTX 260 (najchętniej 55nm), ewentualnie Radkowy zamiennik
6. Zasilacz - pewnie Corsair 650W - jakie inne są warte uwagi? Co sądzicie o zasilaczach Zalman''a?
7. Napęd - polecacie Pioneer''a, więc taki pewnie wybiorę ;P
8. Mysz - G5/MX 518, klawiatura
9. Obudowa - dobra, przestronna, przewiewna, za rozsądne pieniądze
Proszę o ewentualne propozycje wymiany podzespołów wymienionych przeze mnie na inne. Aha, generalnie mam ok 4 300zł, monitor zakupiłem wcześniej. Z góry dziękuje za wszelkie sugestie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

1. OK
2. Równie dobre DFI LanParty DK P45, Biostar TForce I45
3. Płyty asusa są bardzo kapryśne odnośnie pamięci OCZ ale ogólnie są OK
4. Sasmung F1 lub WD AAKS jako alternatywa
5. Sam już powiedziałeś
6. OK, zobacz BQ, Enermax
7. Tak
8. Wedle uznania i gustu
9.Znaczy jakie pieniądze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się