Widek

Upgrade kompa / Modernizacja Komputera - pomoc, porady itp.

75448 postów w tym temacie

A niby czemu miało by się nie dać wysłać tego na gwarancję?

Co do modelów pamięci, płyty głównej i zasilacza - postaram się dowiedzieć jak najszybciej :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.01.2009 o 14:48, mikim napisał:

A niby czemu miało by się nie dać wysłać tego na gwarancję?

o ile z zasilacz nie bedzie problemow to z reszta podzespołow, ktore zasilacz spali moga (choc nie musza) byc problemy. Producenci moga sie tam jakoś wykrecac itd. Poza tym mozesz miec takie sytuacji, ze spali ci sie zasilacz, dostaniesz nowe podzespoły, wcisniesz power i znowu ci sie spali

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.01.2009 o 18:18, mikim napisał:

A jeśli to na komputer, zaplombowany i w ogóle, będzie wystawiona gwarancja, a nie na
podzespoły?


fakt, rozwiazuje to wtedy ten problem, ale mozna powiedziec, ze wtedy pojawiaja sie nowe:

jesli zamierzasz kupić w markecie to możesz sie pożegnać z jakimkolwiek ulepszaniem kompa przez okres trwania gwarancji.

jeśli sklep ci natomiast zaplombuje to, jakikolwiek upgrade bedzie musiał być wykonany przez nich, wiec nie bedziesz miał luksusu szukania najtanszej oferty, a jesli w tym czasie sklep zbankrutuje lub ty sie przeprowadzisz to praktycznie tracisz gwarancje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.01.2009 o 20:40, GANGSTERR napisał:

fakt, rozwiazuje to wtedy ten problem, ale mozna powiedziec, ze wtedy pojawiaja sie nowe:

jesli zamierzasz kupić w markecie to możesz sie pożegnać z jakimkolwiek ulepszaniem kompa
przez okres trwania gwarancji.

Nie w markecie :D.

Dnia 17.01.2009 o 20:40, GANGSTERR napisał:

jeśli sklep ci natomiast zaplombuje to, jakikolwiek upgrade bedzie musiał być wykonany
przez nich, wiec nie bedziesz miał luksusu szukania najtanszej oferty, a jesli w tym
czasie sklep zbankrutuje lub ty sie przeprowadzisz to praktycznie tracisz gwarancje

Nie liczyłbym na przeprowadzkę, a tym bardziej na zbankrutowanie sklepu, lol xD. Musiałbym naprawdę dużego pecha mieć, żeby sklep zbankrutował :P.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

skasowało mi opcje "odpowiedź"..

>Nie liczyłbym na przeprowadzkę, a tym bardziej na zbankrutowanie sklepu, lol xD. Musiałbym naprawdę dużego >pecha mieć, żeby sklep zbankrutował :P.

shit happens

Procesor:
AMD Athlon 64 X2 7750+ /2.7GHz, 1MB, BOX, Black Edit, AM2/
315 zł

Płyta główna:
Gigabyte MA770-DS3 /AMD 770/
279 zł

Pamięć RAM:
GoodRam 2GB (2x1GB) PC800 CL5
70 zł

Dysk twardy:
Western Digital 250GB 7200rpm 16MB cache SATAII [2500AAKS]
169 zł

Karta graficzna:
Gainward Radeon HD4670 512MB DDR3 /128bit/ DVI HDMI DisplayPort
299 zł

Obudowa:
Cooler Master Elite 330 (Black)
149 zł

Zasilacz:
Pentagram 430W Silent Force PSF-430-P12S
149 zł

www.esc.pl
Razem 1430 zł

troche mi wstyd takie coś polecać (szczególnie ramy) no ale co zrobic... ale i tak będzie to lepsze od tego co chcesz kupić. Ewentualnie jak dasz rade dorzucić pare zł do lepszych ramów lub tez HD 3870.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Spoko, jeszcze zapytam w tamtym sklepie o konkretne podzespoły, a jeśli chodzi o to, co poleciłeś, to wydaje mi się jednak, że ten zestaw ze sklepu mógłby być lepszy ;]. Dobra, jak się dowiem - odpiszę, na razie eot :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam. Jak większość tu pytających, mam mały problem. W domu potrzebny jest 2 komputer. Teraz pytanie - jaka konfiguracja byłaby dobra? Przedział cenowy to 2000-2500 (z tym, że jak dużo coś zmieni, to już do 3000 niech będzie, ale to jak naprawdę dużo zmieni). Bez monitora, bo monitory mam 2 i z tym problemu nie ma. Moglibyście coś polecić? Dziękuję z góry;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Do czego ma służyć ten drugi komputer bo może przydałby się laptop, ale to tak do podstawowych rzeczy z pominięciem gier.
Jeśli jednak stacjonarny to takie coś

Procesor:
Intel Core 2 Duo E8400 /3.0GHz, 6MB, 1333MHz, BOX/
635 zł

Płyta główna:
Gigabyte EP43-DS3 /intel P43/
349 zł

Pamięć RAM:
A-Data 4GB (2x2GB) PC800 CL4 Extreme Edition
220 zł

Dysk twardy:
Western Digital 640GB 7200rpm 16MB cache SATAII [WD6400AAKS]
259 zł

Karta graficzna:
Palit Radeon HD4850 Sonic 512MB DDR3 /256bit/ 2xDVI TV-out
639 zł

Nagrywarka DVD:
Pioneer DVR-216 SATA (black)
99 zł

Obudowa:
Cooler Master Elite 331 (Black)
149 zł

Zasilacz:
Chieftec 450W [GPS-450AA-101A]
185 zł

Suma 2535 zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Laptop odpada, nie zależy nam na możliwości korzystania z każdego miejsca, zresztą moja rodzina jakoś nie jest przekonana do laptopów, jak i ja zresztą (nie pasuje mi, używałem i wolę stacjonarny komputer). Przede wszystkim ma służyć do gier, ale przy okazji do pracy, szkoły i tym podobne (3 osoby uczące się, czasem potrzeba więcej niż 1 komputer, żeby coś napisać lub coś w ten deseń). Dzięki za propozycję:) Jeśli jednak ktoś jeszcze mógłby coś "złożyćć" to bym był wdzięczny:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Procesor:
Intel Core 2 Duo E8400 /3.0GHz, 6MB, 1333MHz, BOX/
635 zł

Płyta główna:
Foxconn P45A-S /Intel P45/
430 zł

Pamięć RAM:
Corsair 4GB (2x2GB) PC800 CL4 XMS2 DHX
269 zł

Dysk twardy:
Western Digital 640GB 7200rpm 16MB cache SATAII [WD6400AAKS]
259 zł

Karta graficzna:
Palit Radeon HD4870 Sonic 512MB DDR5 /256bit/ 2xDVI TV-out
869 zł

Nagrywarka DVD:
Pioneer DVR-216 SATA (black)
99 zł

Obudowa:
Cooler Master Dominator 690 /bez zasilacza/
269 zł

Zasilacz:
Chieftec 500W [GPS-500AB-A]
249 zł

Suma:3079zł
esc.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.01.2009 o 12:44, Heralf napisał:

Płyta główna:
Foxconn P45A-S /Intel P45/
430 zł


brrr :| to już lepszy ten GA od blacklio2


blacklio2 nie lepiej do tego twojego zestawu dać pamięci Corsair? i może udałoby mu się tam wlepić Radka 4870?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.01.2009 o 13:10, Konrad162 napisał:

> Płyta główna:
> Foxconn P45A-S /Intel P45/
> 430 zł

brrr :| to już lepszy ten GA od blacklio2


lol. Niby dlaczego ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.01.2009 o 13:10, Konrad162 napisał:

> Płyta główna:
> Foxconn P45A-S /Intel P45/
> 430 zł

brrr :| to już lepszy ten GA od blacklio2

Czemu lepszy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.01.2009 o 13:19, GANGSTERR napisał:

możesz rozwinąć ?


Przejechałem się na jednej płycie głównej tej firmy i starczy mi :P np. niestabilności pracy... wszystkie komponenty u kolegi w kompie dobre nic się nie przegrzewa a tu ćpach i restart, był też w serwisie, po wymianie płyty głównej na chyba asusa wszystko w normie... Miał też problem z wykrywalnością dysku twardego ale to nie jest powiedziane że to wina płyty głównej (mógł on coś na chrzanić) Nie wiem może trafił wadliwy egzemplarz hmm chyba nawet na pewno, bo co za szanująca się firma wystawiłaby na rynek produkt który nie potrafi stabilnie utrzymać komputera...

PS niby nie da sie wejść dwa razy do tej samej rzeki a jednak będę troszeczkę unikał tej firmy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

podstawowe pytanie, podkrecał ? mieszał coś w biosie ? mógł tez uszkodzić płyte podczas montażu, wiec jesli nie powiedzieli mu dokładnie co było z nią nie tak to wiesz, nie ma pewności czyja to była wina, usera czy producenta

no widzisz, kumpel miał asusa, który nie był w stanie utrzymać stabilnie komputera

ja mam foxconna i pełna stabilność

edit:

poza tym pady są w kazdej firmie, przy takiej skali produkcji nie da się tego uniknac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam mam problem z laptopem: szybko sie nagrzewa i temp po kilku chwilach grania to ok 80st C. Domysllam sie ze musze go wyczyscic w srodku, tylko jeszcze nie rozkrecalem laptopa. I mam pytanie czy jak go rozkrece to strace gwarancje. pomocy dobre rady mile widziane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.01.2009 o 13:33, GANGSTERR napisał:

podstawowe pytanie, podkrecał ? mieszał coś w biosie ? mógł tez uszkodzić płyte podczas

nie mieszał nawet się na tym nie zna... więc nic nie rusza (BTW po co podkręcać coś co chodzi). on nie montował tylko serwisant który nawet nie raczył odpalić kompa i go w jakimś Windowsie przetestować... BTW Jak Wy coś montujecie to chyba to testujecie? a nie dajecie klientowi żeby on se po testował i za 3 dni wrócił do serwisu bo sie komp resetuje.... :D

Dnia 18.01.2009 o 13:33, GANGSTERR napisał:

no widzisz, kumpel miał asusa, który nie był w stanie utrzymać stabilnie komputera

shit happens...

Dnia 18.01.2009 o 13:33, GANGSTERR napisał:

ja mam foxconna i pełna stabilność

tak jak powiedziałem wadliwy egzemplarz się trafił mu ;]

Ja od paru komputerów swoich i nie swoich mam GA i jeszcze nie trafiłem na bug. Fart czy nie przynajmniej mam spokój.

Dnia 18.01.2009 o 13:33, GANGSTERR napisał:

poza tym pady są w kazdej firmie, przy takiej skali produkcji nie da się tego uniknac

oczywistość oczywista :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się