Widek

Upgrade kompa / Modernizacja Komputera - pomoc, porady itp.

75448 postów w tym temacie

Dnia 21.01.2009 o 00:58, Misquamaqus napisał:

Tutturuttu. Ja sie zatrzymalem na memkach. W brew pozorom sa wazne. Zle dobierzesz i
bedzie klopot.


To jak mi A-Daty nie ruszą na 800 na P5Q (chociaż nigdy nie słyszałem o takim przypadku) to je wymienię szybko, te kostki są polecane więc nie widzę problemu.

Dnia 21.01.2009 o 00:58, Misquamaqus napisał:

Wszyscy kupuja memki 800 mhz a do tego e8xxx. Bzdura. Zaloze sie o wszystkie ziarenka
piasku na plazach swiata, ze 99% osob kupujacych taki zestaw, po jakims czasie zaczyna
sie bawic w OC i nagle doswiadczaja zaskoczenia typu: kurna !!...dla czego moj proc
nie idzie wyzej niz 3.6 ghz ?. Dupne oczy sie robia. Trza kupic pod takiego proca odpowiednie
pamieci a nie byle co.


Ale co chcesz mi powiedzieć? Napisałem, nie kręcę więcej jak FSB 400, nie potrzebuję, E8400 na 3.6 mi wystarczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.01.2009 o 00:58, Misquamaqus napisał:

/.../

Ale pytałem tylko o zasilacz. :/

Tutturuttu. Ja sie zatrzymalem na memkach. W brew pozorom sa wazne. Zle dobierzesz i
bedzie klopot.
Zasilka podana jako 500 wat pociagnie dwa takie zestawy.
Wszyscy kupuja memki 800 mhz a do tego e8xxx. Bzdura. Zaloze sie o wszystkie ziarenka
piasku na plazach swiata, ze 99% osob kupujacych taki zestaw, po jakims czasie zaczyna
sie bawic w OC i nagle doswiadczaja zaskoczenia typu: kurna !!...dla czego moj proc
nie idzie wyzej niz 3.6 ghz ?. Dupne oczy sie robia
. Trza kupic pod takiego proca odpowiednie
pamieci a nie byle co.

Kurde, ja mam pamięci 800mhz a proc mi dziala na 4,2ghz. Ide go odkręcić do 3,6ghz bo złamałem wszystkie prawa fizyki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 21.01.2009 o 17:08, Heralf napisał:

Procesor:
Intel Core 2 Duo E8400 /3.0GHz, 6MB, 1333MHz, BOX/
669 zł
lol.Jakie ceny. -.-


Hehe... a ja myślałem że sprzęt z czasem tanieje, a nie drożeje :) Dobrze, że kompa kupowałem jesienią :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No ludkowie, a ja mam pytanie co sądzicie o Intel Pentium Dual Core E5200, pod płytką z P43, Black Dragonami 5-5-5-15 i GeForcem 9600 GT 1 GB pamięc 1900 mhz rdzeń 700. Chcę stworzyc taki zestaw i potem ofc go podkręcic - procka do okolo 3.2, pamieci troszunie a karte zostawic bo to juz jest O/C.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.01.2009 o 21:39, LUIGI93 napisał:

No ludkowie, a ja mam pytanie co sądzicie o Intel Pentium Dual Core E5200, pod płytką
z P43, Black Dragonami 5-5-5-15 i GeForcem 9600 GT 1 GB pamięc 1900 mhz rdzeń 700. Chcę
stworzyc taki zestaw i potem ofc go podkręcic - procka do okolo 3.2, pamieci troszunie
a karte zostawic bo to juz jest O/C.

ależ se kartę wybrał.
1 gb do tej karty ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Proc OK
Płyta jaka, konkretnie?
Pamięci lipne
Grafika przerost formy nad treścią, 1GB wyłącznie od 4870/260GTX oraz jeśli grasz w rozdzielczości minimum 22"

Jeśli 19" to żadnej różnicy nie odczujesz pomiędzy 9800GT/8800GT a 9600GT 512MB a co dopiero przy 1GB

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Siema. Może mi ktoś podać zestaw:
Procesor
Zasilacz
Karta Graf.
Płyta Główna

Za około 1000-1500zł, ale z takim bonusem, żebyście popatrzyli cenowo z perspektywy czasu, bo kompa upgradn''e za około pół roku.

I czy w przypadku kupna zostawić pamięci Kingston 2x 1GB 800Mhz 4-4-4-14, czy też wymienić? Jeśli tak to na jakie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No to mnie teraz powaliłeś... Czemu przerost formy nad treścią? Chcę kupić po prostu dość dobrą kartę za niewygórowaną cenę, 9800 GT Świetnie pasuje i chyba wystarczy, prawda?

Co do płyty - Gigabyte GA-EP43-DS3 lub Gigabyte GA-EP43-DS3L

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiesz co? Najlepiej by było gdybyś właśnie zapytał się za te pół roku, na dwa tygodnie przed kupnem części, bo wiele się zmieni. Nowszy sprzęt wejdzie, a ten co można by Ci teraz polecić dużo stanieć powienien (ostatnio ceny strasznie podrożały)

P.S. Pamięci średnie, jeśli nie będziesz kręcił, to nie powinno być problemów.

@LUIGI93

W jakiej grasz rozdzielczości, że chcesz 1GB VRAM? Ja teraz gram na jakimś Sony 23 cale, w 1920 x 1200 i większość gier chodzi mi na max. z filtrowaniem anizotropowym i AA, bez zacieć w bardzo przyzwoitym frameracie, a używam Radeona HD4870 z "zaledwie" 512MB RAMu...
Podaj ile jesteś w stanie wydać ka$y na kartę, to coś Ci doradzę...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

witam

zamierzam kupić komputer do max 1000 zł bo mam już dość swojego złoma xD

a więc sprawa wygląda tak:

kupuję:

Intel Dual-Core E5200 2.5 GHz s. 775 Box
Gigabyte GA-G31M-S2L 1.0 G31 VGA
Kingston 2GB DDR2-667 Non-ECC

razem za te części wychodzi na proline.pl 563 zł

do tego obudowa mustang z allegro za 50 zł bo stara sie rozlatuje
zasilacz 400W też z allegro tracer albo jakiś inny za max 100 zł

dysk i napęd mam także tu nie ma problemu

razem wychodzi :713 zł

jeszcze problem stanowi grafa na pci-e jaką włożyć
jaką grafike polecacie?

i co myślicie o całości?

z góry thx za odpowiedzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam. Pierwsze pytanie, za ile sprzedam te części: GeForce 8600 GTS (256 MB, 128 bit) i dysk twardy Samsung 320 GB?

A drugie pytanie: mam 600 zł na upgrade sprzętu. Interesuje mnie karta graficzna na wysokim poziomie i 1 GB RAM (obecnie mam Geil 2x1024 MB Ultra 800 MHz). Kupię wszystko na CGK w Warszawie, więc dosyć tanio będzie. Jaką kartę wybrać i jaki RAM? Chodzi mi o granie na wysokich detalach w najnowsze gry ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Weź jakaś płyte głowną pod chipsetem 780 GX będziesz miał jedną z najdynamiczniejszych kart zintegrowanych i najszybszych ! kosz około 200-300 zł dodatkowo jakis procek pod amd ... najlepiej LOW END 45 Watowy... + 2 GB ramu ddr 2 i juz ja bym wzioł takie coś. strasznie cichy aha i jeszcze zasilacz FEEL III 400 W wszystko będzie ciche szybkie i tanie.

http://pclab.pl/news32824.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Dysków twardych Samszum w ogóle nie opłaca się kupować.
Popatrz za WD lub Seagate. Ceny są nieznacznie wyższe ale masz porządny produkt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.01.2009 o 13:12, Jaki Ganh1 napisał:

Witam. Pierwsze pytanie, za ile sprzedam te części: GeForce 8600 GTS (256 MB, 128 bit)
i dysk twardy Samsung 320 GB?

A drugie pytanie: mam 600 zł na upgrade sprzętu. Interesuje mnie karta graficzna na wysokim
poziomie i 1 GB RAM (obecnie mam Geil 2x1024 MB Ultra 800 MHz). Kupię wszystko na CGK
w Warszawie, więc dosyć tanio będzie. Jaką kartę wybrać i jaki RAM? Chodzi mi o granie
na wysokich detalach w najnowsze gry ;-)

Dobry żart ostatnie zdanie . Zapomnij . uzbieraj jeszcze 1000 zł i ponów pytanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobra, mam 800 zł, ponawiam pytanie, i nie musi być aż taka ownerska, po prostu, jak najlepsza do takiej ceny. Na giełdzie za 2,500 zł znajomy kupił PC z Intel C2D 2.4Ghz, 2GB Ram patriota i ATI Radeon HD4670 512 MB + 19'' Gateway (monitor), więc widzicie, drogo to tam nie jest :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.01.2009 o 13:30, Jaki Ganh1 napisał:

Dobra, mam 800 zł, ponawiam pytanie, i nie musi być aż taka ownerska, po prostu, jak najlepsza do takiej ceny.
Na giełdzie za 2,500 zł znajomy kupił PC z Intel C2D 2.4Ghz, 2GB Ram patriota i ATI Radeon HD4670 512 MB +

>19'' Gateway (monitor), więc widzicie, drogo to tam nie jest :)

Tyle tylko, że właśnie grafika jest jednym z najdroższych podzespołów w komputerze.
Dokup sobie taką samą pamięć a grafikę weź Radeon HD 4850. Producent - w zależności od pozostałości kasy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się