Widek

Upgrade kompa / Modernizacja Komputera - pomoc, porady itp.

75448 postów w tym temacie

Dnia 23.01.2009 o 13:28, GANGSTERR napisał:

pytanie, jakie masz mobo ? dwa, musiałbyś zmienić chłodzenie bo na boxowym to raczej
nie dasz rady wycisnac ponad 3 GHz. Wazne tez, jakie masz ramy, bo moga cie ograniczyc.
A tak w ogole, to jesli masz mozliwosc przesiadz sie na intela

teraz mam mis k9nu neo-f (;/)
a ile kasy bym musiał przeznaczyć na intela i mobo ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

szkoda, że obie karty przekraczaja kwote 1100 zł (z tych linków). Najwydaniejsza bedzie ta pierwsza, ewentualnie zastanów sie nad HD 4870 np. od sapphire w wersji Toxic. Bedzie mniej wydajniej, co nie zmienia jednak faktu, ze nadal wydajnie, a i taniej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


Dnia 23.01.2009 o 13:30, wiedx1 napisał:

teraz mam mis k9nu neo-f (;/)

lipa

Dnia 23.01.2009 o 13:30, wiedx1 napisał:

a ile kasy bym musiał przeznaczyć na intela i mobo ?

zalezy od sklepu, ale tak z 700 zł (E5200+ np. Gigabyte EP43-DS3L)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.01.2009 o 13:25, Uldin napisał:

Zamówiłem już cały sprzęcik została mi tylko jeszcze karta graficzna i tak się zastanawiam
między 2.

http://www.komputronik.pl/Karty_graficzne/...pelny,id,65923/ - 1085zł

Nowe karty i jeszcze nie ma we wszystkich sklepach ;/ Testów też nie znalazłem ;/

LUB

http://www.komputronik.pl/Karty_graficzne/...pelny,id,60270/ - 1050 zł

Już ją zamówiłem ale później przeczytałem w jakimś teście że głośno chodzi i teraz sam
już nie wiem co wziąć.

A jeśli nie podoba się wam żadna z nich to podajcie jakąś propozycje do 1100 zł, czekam.


Linki się chyba że otwierają, sprawdź, a od siebie mogę dodać:

http://www.komputronik.pl/Karty_graficzne/GeForce_GTX_280_Galaxy_1GB_PCI_E_/pelny,id,66761/

http://www.komputronik.pl/Karty_graficzne/GeForce_GTX_260_Asus_896MB_PCI_E_/pelny,id,57025/

i coś z ATi:

http://www.komputronik.pl/Karty_graficzne/Radeon_4870_Palit_1GB_2xDVI_PCI_E_Sonic/pelny,id,64656/

Niektóre karty przekraczają 1100 zł o jakieś 30-50 zł, ale w innym sklepie może być taniej, a jak nie to lepiej dołożyć te kilka dyszek i mieć np 2x więcej pamięci na karcie, szczególnie przydaje się w nowych produkcjach , patrz GTA 4 :D pzdr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.01.2009 o 13:35, GANGSTERR napisał:



> teraz mam mis k9nu neo-f (;/)
lipa
> a ile kasy bym musiał przeznaczyć na intela i mobo ?
zalezy od sklepu, ale tak z 700 zł (E5200+ np. Gigabyte EP43-DS3L)

no to masakra ostatnio 800 zl na karte + zasilacz
a coś od amd ?
bo althona 6000 mam od 250 zl (kume od 280)
a płyta pewnie z 300 zl co ?;//

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 23.01.2009 o 13:36, golona11 napisał:

Niektóre karty przekraczają 1100 zł o jakieś 30-50 zł, ale w innym sklepie może być taniej,
a jak nie to lepiej dołożyć te kilka dyszek i mieć np 2x więcej pamięci na karcie, szczególnie
przydaje się w nowych produkcjach , patrz GTA 4 :D pzdr


GTA IV to skopana gra (skopany silnik, skopana konwersja, skopana optymalizacja) wiec przykład tez skopany. A kupowanie grafiki z niewiadomo jaka iloscią pamięci przy monitorze 19 calowym to debilizm i wyrzucanie kasy w błoto. Dopiero przy 22 calach, a dokładnie przy rozdzielczości 1650x1080 (czy jakos tak, nie pamietam) mozna sie zastanawiać nad kupnem karty z 1 GB pamieci, a w wielu przypadkach 512 MB wystarczy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jak nowego proca od AMD to tylku Athlony X2 7xxx (czyli kuma), ale wtedy wskazana płyta pod AM2+ (ale prawdziwa, a nie tylko, ze obsluguje, ale z pełnym wsparciem) czyli np. Gigabyte GA-770-DS3. Intel bedzie troche wydajniejszy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> http://www.gral.pl/preview/Asus/Asus_M2N68_GeForce_7050_DualDDR2-800_SATA2_RAID_GBLAN_ATX_AM2_26.html
mowił o pełnym wsparciu...kuma obsługuje HT 3.0, tutaj masz HT 2.0

Dnia 23.01.2009 o 13:48, wiedx1 napisał:

ja jestem innego zdania....

po kij ci płyty z zintegrowana grafika jak masz odddzielną. Poza tym, podałem ci płyty które cos sobie reprezentują, maja przyzwoite OC itd, a te co podałeś to najtansze badziewia, totalne kastraty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.01.2009 o 13:55, GANGSTERR napisał:


>
>
> jak już kupować to tylko gral jak coś.
ja jestem innego zdania....

po kij ci płyty z zintegrowana grafika jak masz odddzielną. Poza tym, podałem ci płyty
które cos sobie reprezentują, maja przyzwoite OC itd, a te co podałeś to najtansze badziewia,
totalne kastraty


hmm no to lipa . trzeba będzie niestety trochę znowu wydać ehh ten sprzet.
dobra .przed sekunda patrzyłem na testy amd kuma 2.7 i on nie może dogonić althona 5600 czy cos tu jest nie tak ??
a czemu masz taka nie chęć do grala ?
a jaki bys polecił?
edit. ile ta płytka kosztuje bo nie mogę jej znaleść

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 23.01.2009 o 13:58, wiedx1 napisał:

dobra .przed sekunda patrzyłem na testy amd kuma 2.7 i on nie może dogonić althona 5600
czy cos tu jest nie tak ??

5600 ma wyzsze taktowanie ale kuma posiada odblokowany mnoznik i ma ulepszona architekture. Nie podkrasz, bierz wyzej taktowanego proca, podkrecasz, to 7750 bedzie najlepszym wyborem

Dnia 23.01.2009 o 13:58, wiedx1 napisał:

a czemu masz taka nie chęć do grala ?

do grala nic nie mam (no, jakies duperele), ale sa po prostu inne dobre sklepy na poziomie grala (czy tez gral jest na ich poziomie)

o tą płyte mi chodziło

http://www.allegro.pl/item530820762_gigabyte_ga_ma770_ds3_amd_770_phenom_ii_gw_zabrze.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

tez patrzyłem an arty o podkręcaniu to amd kuma idzie do 3.4 ghz a za ta sama cenę mam althona 6000 3.1 spokojnie go wykręcę pewnie na 3.2 , 3.3 a i jeszcze kuma ponoć zjada strasznie dużo prądu ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.01.2009 o 14:13, wiedx1 napisał:

tez patrzyłem an arty o podkręcaniu to amd kuma idzie do 3.4 ghz a za ta sama cenę mam
althona 6000 3.1 spokojnie go wykręcę pewnie na 3.2 , 3.3 a i jeszcze kuma ponoć zjada
strasznie dużo prądu ?

kuma 3,4
6000 3,3 GHz

jak myslisz, co bedzie wydajniejsze ?

na pewno nie wiecej niz 6000+


tak czy siak, E5200 byłby lepszym wyborem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.01.2009 o 13:39, GANGSTERR napisał:


> Niektóre karty przekraczają 1100 zł o jakieś 30-50 zł, ale w innym sklepie może
być taniej,
> a jak nie to lepiej dołożyć te kilka dyszek i mieć np 2x więcej pamięci na karcie,
szczególnie
> przydaje się w nowych produkcjach , patrz GTA 4 :D pzdr

GTA IV to skopana gra (skopany silnik, skopana konwersja, skopana optymalizacja) wiec
przykład tez skopany. A kupowanie grafiki z niewiadomo jaka iloscią pamięci przy monitorze
19 calowym to debilizm i wyrzucanie kasy w błoto. Dopiero przy 22 calach, a dokładnie
przy rozdzielczości 1650x1080 (czy jakos tak, nie pamietam) mozna sie zastanawiać nad
kupnem karty z 1 GB pamieci, a w wielu przypadkach 512 MB wystarczy


Zgadzam się, ale jak będzie chciał zagrać w to GTA to nie zagra bo ma mało pamięci. Co z tego że ma skopany silnik, wiem o tym , ale karta zapewne ma służyć do grania ? A pamięć się przyda chociażby jak wyjdą inne mocne tytuły z wypasioną grafiką. A co do monitora to skąd wiesz czy za 2 miesiące nie kupi jakiegoś 22 cal i będzie się pluł w brodę że wydał 1000 zł na kartę a mógł dołożyć 50 zł i mieć lepszą. Pomysł co będzie za pół roku np, kupując kartę za ponad 1000 zł nie kupujesz jej na 3 miesiące raczej . Zastanów się jeszcze przed kupnem co Ci jest potrzebne. Pzdr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 23.01.2009 o 14:27, golona11 napisał:

Zgadzam się, ale jak będzie chciał zagrać w to GTA to nie zagra bo ma mało pamięci. Co
z tego że ma skopany silnik, wiem o tym , ale karta zapewne ma służyć do grania ? A pamięć
się przyda chociażby jak wyjdą inne mocne tytuły z wypasioną grafiką. A co do monitora
to skąd wiesz czy za 2 miesiące nie kupi jakiegoś 22 cal i będzie się pluł w brodę że
wydał 1000 zł na kartę a mógł dołożyć 50 zł i mieć lepszą. Pomysł co będzie za pół roku
np, kupując kartę za ponad 1000 zł nie kupujesz jej na 3 miesiące raczej . Zastanów się
jeszcze przed kupnem co Ci jest potrzebne. Pzdr


taa, 50 zł, najpierw popatrz w cenniki...

podawanie za przykład skopanej gry, które w ogole nie odzwierciedla sytuacji jaka naprawdę panuje - gratuluje

tak samo jak ty nie wiesz, czy przez nastepny rok nie bedzie siedział na 19 calach. Poza tym popatrz na testy w 1680x1050, jak tam sprawuje sie karta z 512 MB

jak wyjda nowe, esktra wypasione tytuły z ekstra wypasiona grafa to zadna z obecnych kart jej nie udźwignie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.01.2009 o 14:29, wiedx1 napisał:

no to jest pewne tylko 300 czy tam 200 zl więcej zresztą może coś stanieje e.

http://www.allegro.pl/item534568694_e5200_intel_pentium_dual_core_2x2_5ghz_2mb_box.html

plus tamta płyta i przesyłka - 600 zł (E5200 na allegro jest tanszy od 7750)

wystarczy poszukac dobrze po necie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się