Widek

Upgrade kompa / Modernizacja Komputera - pomoc, porady itp.

75448 postów w tym temacie

Dnia 15.06.2009 o 18:38, GANGSTERR napisał:

Nie bierz tej budy, jak juz chcesz na niej oszczedzać to weź CM Elite 33x, ale jak masz
możliwośc, to wez tego anteca


Obudowa ma aż takie znaczenie?

A ta dobra? Chieftec CH-05B-B-OP Aegis black (bez zasilacza) za 299 zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 16.06.2009 o 11:15, Kakarotto napisał:

Obudowa ma aż takie znaczenie?

taik

Dnia 16.06.2009 o 11:15, Kakarotto napisał:

A ta dobra? Chieftec CH-05B-B-OP Aegis black (bez zasilacza) za 299 zł

Lepsza od modecoma i dobra ale Antec 300 jest lepszy, a za 300 zł jest CoolerMaster Dominator, praktycznie bezkonkurencyjny w swojej klasie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.06.2009 o 11:18, GANGSTERR napisał:

Lepsza od modecoma i dobra ale Antec 300 jest lepszy, a za 300 zł jest CoolerMaster Dominator,
praktycznie bezkonkurencyjny w swojej klasie


Tak czy tak 2,7k do za zestaw. Zanim zbiorę taką sumę, to zapytam znowu o config kompa, bo pewnie dojdzie nowy sprzęt już :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.06.2009 o 11:09, Crew_900 napisał:

eee , jakiś cienki i używany : /
Taki by był dobry ? :
http://allegro.pl/item658179773_zalman_cnps9700_nt_socket_775_754_939_940_am2_am3.html


No pewnie :).
Chciales cos do 120 zeta,m to wyczailem uzywke za 90 :).
Radiator, to nie plyta glowna czy karta grafiki. Nie starzeje sie. Jedynie moze byc uszkodzone mechanicznie czego nie widac na fotce.
Coolerek, ktory zapodales jest moim ulubionym chlodzeniem, wiec dla mnie trafiles w dziesiatke.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

za tyle kasy to ten Zalman jest zupełnie nieopłacalny. pierwsze piszą, że głośny. drugie - ma słabą wydajność na niskich obrotach. za podobną cene jest scythe mugen - sprawdzony, cichy i wydajny. wczesniej byla tez mowa o ac freezer extreme.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.06.2009 o 14:47, Luk4s napisał:

za tyle kasy to ten Zalman jest zupełnie nieopłacalny. pierwsze piszą, że głośny. drugie
- ma słabą wydajność na niskich obrotach. za podobną cene jest scythe mugen - sprawdzony,
cichy i wydajny. wczesniej byla tez mowa o ac freezer extreme.


Nawet, gdyby kosztowal miliard zlotych, to i tak warto go kupic. Jest calkiem wydajny i cichy. Jest o wiele mniejszy niz ten brzydki kloc mugen i tylko troszke ustepuje wydajnoscia. Glosnosc zalezy od coolerka, ktorego mozna sobie samemu dobrac.
Oprocz wydajnosci i glosnosci bardzo istotna sprawa jest wyglad i gabaryty.
Nie ma piekniejszego chlodzenia (wyjatek TR ultra 120 black).

Tu jest taki malutki tescik chlodzen:

http://www.egielda.com.pl/?str=art&id=3838-all

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.06.2009 o 15:46, Crew_900 napisał:

Ja tam patrzę na liczbę obrotów na minutę ,a ten ma 2800 obr./min


No i co z tego...
Masz regulacje obrotow poprzez bios ?. Jak nie, to przecierz dolanczaja tam regulator obrotow.
Gdybym tylko nie musial tyle oplat uiscic, to od razu go kupuje. Mowa o zalmanie 9700 :)).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

zalman jest świetny jeśli brac pod uwage wygląd i jakość wykonania. przy tym ma niezłą wydajność. reszta jest taka jak pisałem - na minus głośność + brak możliwości wymiany wentyla w razie czego. za te pieniądze można dostać cichsze i wydajniejsze chlodzenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam chcę sobie upgrejdnąć wysłużonego kompa, aby móc pograć w nowsze gierki. W sumię potrzebuję pomocy przy dwóch sprawach

1. Procesor
Czy opłacalny jest 3, 4 rdzeniowy ? Czy gry w ogóle wykorzystują aż tyle procków ?
Znalazłem coś takiego w dość dobrej cenie. Sugerowałem się oceną testu w chipie: AMD Phenom II X2 550 AM3 BLACK EDITION BOX @ 4Ghz! (429 zł)

Jak ktoś zna opinię na ten temat to bardzo proszę ją wygłosić :) Albo doradzić coś lepszego.

2. Karta grafiki
Komputer ma służyć na max 5 lat. Zastanawiam się nad 1 gigówką Radeon HD4870 po 700 zł stoi. jeszcze nie wiem który model, byle jakiś z dobrym, własnym chłodzeniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

witam
najpierw mam takie pytanko, wiem ze wielu odpowie ze nie wie, ale moze ktos gdzies cos kiedys wyczytal, ja tak bardzo tego tematu nie sledze, moglem cos pominac. kiedy ati/nvidia ma wypuscic jakies nowe mocne grafy, i czy to juz bedzie pod dx11. pytam bo zamierzam zmienic swoja (8800gt 512) na cos mocniejszego, glownie bedzie to grafa do mw2, i cos co tam jeszcze wyjdzie ;] obecnie mysle nad 4890, gtx275, 280. cena tak do tysiaka. byc moze w ciagu pol roku zmienie sobie monitorek na jakis 24'' fullhd wiec rozdzielka 1920x1080, i grafa ktora to pociagnie wiec napewno minimum ~1gb ramu. tu moja obecna specyfikacja http://www.xfire.com/profile/dominix17/, cos powiedzmy na ok rok, potem bede juz powoli myslal o i7 no chyba ze amd cos pokaze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Siemka sprzedaje mojego kompa kumplowi i podkręcam mu procek(Amd Athlon 1800+1,53ghz)na Athlon''a 2000+ 1,9ghz i moje pytanie brzmi czy warto podkręcić jeszcze trochę?????Zasilacz nie wiem jaki mam w tym kompie ale jest bardzo cichy i działa dobrze 2,5 roku (komp ma prawie 6 lat) temperatura to się nie znam mam program CPUCooL i tam mam temp1(może oto chodzi) to kiedy nie pracuje nic jest wyłączony monitor itp to temperatura wynosi około 42 41 stopni a przy full pracy jeszcze nie miałem okazji bo dopiero dzisiaj spróbowałem.
2 pytanie kolega zamierza za kilka miesięcy ulepszyć grata za około 700zł macie jakieś pomysły


Ps.Mój nowy komputer w drodze;p:} Jeszcze do Dominixa ile chcesz za kartę ile ma Swojej pamięci i ile Bit''u ;pp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.06.2009 o 18:01, Dominix napisał:

witam
najpierw mam takie pytanko, wiem ze wielu odpowie ze nie wie, ale moze ktos gdzies cos
kiedys wyczytal, ja tak bardzo tego tematu nie sledze, moglem cos pominac. kiedy ati/nvidia
ma wypuscic jakies nowe mocne grafy, i czy to juz bedzie pod dx11. pytam bo zamierzam
zmienic swoja (8800gt 512) na cos mocniejszego, glownie bedzie to grafa do mw2, i cos
co tam jeszcze wyjdzie ;] obecnie mysle nad 4890, gtx275, 280. cena tak do tysiaka. byc
moze w ciagu pol roku zmienie sobie monitorek na jakis 24'' fullhd wiec rozdzielka 1920x1080,
i grafa ktora to pociagnie wiec napewno minimum ~1gb ramu. tu moja obecna specyfikacja
http://www.xfire.com/profile/dominix17/, cos powiedzmy na ok rok, potem bede juz powoli
myslal o i7 no chyba ze amd cos pokaze.


Ati ma cos wypierdziec pod koniec sierpnia a nvidia pod koniec roku 2009 oczywiscie.
Nowe karty beda pewnie po 2 tysiaki, wiec Twoj budzet jest jak by to rzec...skromny.
Poczekaj do konca roku, to Ci sprzedam mojego gtx 285 :))).
Tak sie ma gpu-z...aha, karta, to gigaszhit :)).

20090616183153

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.06.2009 o 16:35, Grz3chu napisał:

1. Procesor
Czy opłacalny jest 3, 4 rdzeniowy ? Czy gry w ogóle wykorzystują aż tyle procków ?

Cóż, mi Supreme Commander na 3.9 GHz Core 2 Duo się ciął. Zamiana na 2.5 GHz Quada problem rozwiązała...Moim zdaniem Phenomy X3 720 i X4 940 są naprawdę warte rozważenia - nie jakoś kosmicznie drogie (X3 720 kosztuje 539 zł na www.gral.pl), a naprawdę wydajne.

Dnia 16.06.2009 o 16:35, Grz3chu napisał:

Znalazłem coś takiego w dość dobrej cenie. Sugerowałem się oceną testu w chipie: AMD
Phenom II X2 550 AM3 BLACK EDITION BOX @ 4Ghz! (429 zł)
Jak ktoś zna opinię na ten temat to bardzo proszę ją wygłosić :) Albo doradzić coś lepszego.


Te 4 GHz to podkręcony z allegro, znaczy się bez gwarancji już na start? Sam procek rzecz jasna dobry, ale 439 zł...Na ww. przeze mnie sklepie masz go za niecałe 400. Allegro ogólnie nie polecam do sprzętu ;)

Dnia 16.06.2009 o 16:35, Grz3chu napisał:

2. Karta grafiki
Komputer ma służyć na max 5 lat. Zastanawiam się nad 1 gigówką Radeon HD4870 po 700 > zł stoi. jeszcze nie wiem który model, byle jakiś z dobrym, własnym chłodzeniem.


Weż HD4850 z pamięciami DDR5, wydajność w zasadzie ta sama co HD4870, za to znacznie taniej. 1GB RAM-u nie ma sensu, chyba, że w karcie pokroju GTX275.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.06.2009 o 18:15, Ataczi napisał:

Siemka sprzedaje mojego kompa kumplowi i podkręcam mu procek(Amd Athlon 1800+1,53ghz)na
Athlon''a 2000+ 1,9ghz i moje pytanie brzmi czy warto podkręcić jeszcze trochę?????Zasilacz
nie wiem jaki mam w tym kompie ale jest bardzo cichy i działa dobrze 2,5 roku (komp ma
prawie 6 lat) temperatura to się nie znam mam program CPUCooL i tam mam temp1(może oto
chodzi) to kiedy nie pracuje nic jest wyłączony monitor itp to temperatura wynosi około
42 41 stopni a przy full pracy jeszcze nie miałem okazji bo dopiero dzisiaj spróbowałem.
2 pytanie kolega zamierza za kilka miesięcy ulepszyć grata za około 700zł macie jakieś
pomysły


Ps.Mój nowy komputer w drodze;p:} Jeszcze do Dominixa ile chcesz za kartę ile ma Swojej
pamięci i ile Bit''u ;pp


hmm raz: zacznij czytac posty w calosci, dwa niemam pojecia luknij gdzies specyfikacje.
ile za karte nie wiem bede musial luknac ile mniej wiecej takie uzywki stoja +chlodzenie zalmana vf1000 (lekko uszkodzone ale moze jakis dobry kleik da rade, jedna srubka urabana) chyba jakos tak. podkrecana tylko gpu pamieci nie ida bo wywalaja artefakty
ale jesli to dla tego kumpla z tym athlonem to niech zapomni ;] za 700zl to niema co ulepszac tylko kupic calkiem nowy, tam pewnie agp jest ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 16.06.2009 o 18:32, Misquamaqus napisał:

Ati ma cos wypierdziec pod koniec sierpnia a nvidia pod koniec roku 2009 oczywiscie.

z tego co się mówi, to nvidia wypierdzi coś w 2010 roku bo ma problemy z Dx 11, natomiast ATI ma już działające karty w fazie testów

Dnia 16.06.2009 o 18:32, Misquamaqus napisał:

Nowe karty beda pewnie po 2 tysiaki, wiec Twoj budzet jest jak by to rzec...skromny.

nvidi napewno, ati wątpie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się