Widek

Upgrade kompa / Modernizacja Komputera - pomoc, porady itp.

75448 postów w tym temacie

/.../

Starczy na Athlona X2 240 + MSI K9A2 Neo2. Do tego dobre 2GB RAM-u (np. GeIL Ultra 800 MHz CL4) i wychodzi cena 555 zł (www.gral.pl). Ewentualnie oszczędzisz 20 zł kupując A-Data 800 MHz CL5.
Fakt, że do takiego procka wsadzanie 7900GS to wręcz bluźnierstwo, powinien sobie dobrze radzić i z HD4850, kartą o ponad 2x wyższej wydajności ;)

W wycenie widzę niestety 1 błąd - co jak co, ale nie licz na to, że sprzedasz 160GB dysk za 180 zł ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.09.2009 o 16:00, ziptofaf napisał:

/.../


Z tym procesorem i płytą byłoby świetnie, ale sądzę, że raczej nie uzbieram tyle kasy..:)
A pozatym procesor jest na złącze AM3, a mobo ma AM2+. Czy to by pasowało? Sory, ale nie znam się na tym...
Szukałem raczej czegoś do czego nie będę musiał dopłacać... Chodziło mi max o procka Athlon x2 5200, jakieś mobo z dobrym o/c i te 2GB pamięci. Procek nie musi być ten, ale wcale nie musi być lepszy, a pamięci które podałeś są ok. I głównie chodził o to, żebym nie musiał za dużo do tego wszystkiego dopłacać...500zł max.
Chciałem napisać, że jeszcze na razie nie interesuje mnie gra na full. Chciałbym tylko w znacznym stopniu umilić sobie pracę...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.09.2009 o 16:38, MadDogg napisał:

> /.../

Z tym procesorem i płytą byłoby świetnie, ale sądzę, że raczej nie uzbieram tyle kasy..:)
A pozatym procesor jest na złącze AM3, a mobo ma AM2+. Czy to by pasowało? Sory, ale
nie znam się na tym...

Płyta pod AM2+ obsługuje procki pod AM2, AM2+ i AM3.

Dnia 18.09.2009 o 16:38, MadDogg napisał:

Szukałem raczej czegoś do czego nie będę musiał dopłacać... Chodziło mi max o procka
Athlon x2 5200, jakieś mobo z dobrym o/c i te 2GB pamięci. Procek nie musi być ten, ale
wcale nie musi być lepszy, a pamięci które podałeś są ok. I głównie chodził o to, żebym
nie musiał za dużo do tego wszystkiego dopłacać...500zł max.

Athlon X2 5200+ nie jest jakoś dużo tańszy - Athlon II X2 240 kosztuje 210 zł, a X2 5200+ 200.
Zresztą 500 zł, a 535 zł to chyba nie jest olbrzymia różnica? Zwłaszcza, że wydanie mniej po prostu robi się bezsensowne i lepiej po prostu nieco dozbierać, aniżeli kupić coś co już w momencie zakupu nie nadaje się do żadnych ewentualnych upgrade'ów, a tylko do całkowitej wymiany (a tak skończysz biorąc starszego Athlona X2 i płytę pod AM2, co koszt rzeczywiście zmniejszy do jakichś 500 zł...).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.09.2009 o 17:06, ziptofaf napisał:

/.../


No ok, może jednak jeszcze trochę poczekam i uzbieram więcej kasy...
Co do procków, to może jest jakaś fajna strona w której można bezpośrednio porównywać różne procki, np. po ich wynikach w 3DMarku...
No i jeszcze małe pytanie: czy płytka którą mi wcześniej poleciłeś (MSI K9A2 Neo2) jest niezastąpiona?
Czy można ją zastąpić jakąś inną tańszą np Gigabyta, lub Asrocka? Bo jeżeli dobrze licząc do tego wszystkiego musiałbym dokupić jeszcze jakieś dobre chłodzenie itp. A na dodatek nie wiem jak to wszystko wytrzyma mój zasilacz 400W. Choć podejrzewam, że mój stary jednordzeniowy Athlon może czerpać więcej prądu od energooszczędnego 2rdzeniowego... Czy to prawda?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.09.2009 o 17:19, MadDogg napisał:

No ok, może jednak jeszcze trochę poczekam i uzbieram więcej kasy...
Co do procków, to może jest jakaś fajna strona w której można bezpośrednio porównywać
różne procki, np. po ich wynikach w 3DMarku...

http://pcarena.pl/articles/show/87900/Athlon-II-X2-240-245-250-45-nanometrowa-nowosc.html/7
Widać, że Athlon II X2 250 wyprzedza w większości gier i programów Athlony X2 6400+ :)

Dnia 18.09.2009 o 17:19, MadDogg napisał:

No i jeszcze małe pytanie: czy płytka którą mi wcześniej poleciłeś (MSI K9A2 Neo2) jest
niezastąpiona?
Czy można ją zastąpić jakąś inną tańszą np Gigabyta, lub Asrocka?

Tańszą? Nie. Ewentualnym zamiennikiem może być Gigabyte MA770-UD3, ale z całą pewnością tańszy nie będzie. Jakby się uprzeć to znajdą się tańsze modele, ale wtedy podkręcanie odpada.

Dnia 18.09.2009 o 17:19, MadDogg napisał:

Bo jeżeli dobrze licząc
do tego wszystkiego musiałbym dokupić jeszcze jakieś dobre chłodzenie itp.

A po co? Wentylator do procka dorzucają, a on sam za dużo ciepła i tak nie wydziela ;)

Dnia 18.09.2009 o 17:19, MadDogg napisał:

A na dodatek nie wiem jak to wszystko wytrzyma mój zasilacz 400W. Choć podejrzewam, że mój stary
jednordzeniowy Athlon może czerpać więcej prądu od energooszczędnego 2rdzeniowego... Czy to prawda?

Z tego co widzę to zgodnie z podanym wcześniej linkiem cały komp (wyposażony w o wiele lepszą kartę, RAM-y, płytę itd.) bierze 192W. Podejrzewam, że starszy Athlon 64 bierze więcej mocy od wykonanego w 45 nanometrach Athlona II X2.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.09.2009 o 15:00, ziptofaf napisał:

No to właśnie przykładowy GTX280. Poza tym czy ty sam brałeś pod uwagę, że właśnie linii
jest kilka i te 400W odnosi się nie tylko do 12V? Choćby to:
http://www.pc-tuning.pl/Tagan+400W+U33II_p918.html
No to mamy 300W na linii 12V, czyli za mało dla GTX280 (który wedle gph ciągnie do 236W)
+ Phenoma II (95-125W, zależnie od wersji).
> Co do twojego linka, na tej stronie cały zestaw zbudowany na GTX 260 i i7 965 ciągnie

> 235W, czyli taki 400W zasilacz nawet się nie narobi.
Zdajesz sobie sprawę, że między poborem prądu pod obciążeniem, a tym, jakie zdarza się
kompowi bardzo rzadko ciągnąć różnica może być olbrzymia? Przez 95% czasu ten 400W zasilacz
wystarczy. Przez 5% nie i będziemy oglądać resety komputera. W miarę możliwości należy
wiec brać mocniejszy zasilacz. Nie powiem, że do Athlona X2 + 9600GT mamy pakować Corsaira
850W, ale należy zachować spory nadmiar, a nie kupować zasilacz na styk, tak, że nawet
wsadzenie zewnętrznego dysku, czy kupno dodatkowej karty dźwiękowej będzie przekraczało
jego możliwości.
> Jak chcesz sprawdź sobie pobór prądu GTX 260 i 9800GTX+
Ten pierwszy wedle gph.benchmark.pl w wersji 216SP ciągnie do 206W, czyli już wsadzenie
Phenoma II okaże się zbyt energożerne. Swoją drogą, zdecyduj się, czy mam korzystać z
tej strony, czy posłuchać ciebie, gdy mówisz, że GTX280 to max. 200W ^^


Dlatego się pytam czy umiesz czytać, bo najwidoczniej, nie umiesz, i wypisujesz pierdoły.

ten Tagan co ty wybrałeś to syf, nie zasilacz.
Tą drogą dedukcji dojdziemy do starego zasilacza 500Watowego Spire SP-500 który ma na obwodzie 12V 350W.
Pisałem o OCZ którego na obwodach 12V możesz spokojnie obiązyć do 31A.
Jak takie syfne zasilacze kupujesz, to dziękuję.

I teraz drugi powód dla którego nie czytasz.
GTX 260 był do tego z artykułu nvision.
GTX9800+ do mojego. Wg tego co wypisujesz, Tam powinno być na wykresach z 450-500W na luzie, a tam w większości przypadków nie ma nawet 300W.

Porównanie z benchmarka miało na celu, pokazać ci jak błędne jest twoje przekonanie.
Ale niestety, ty nawet nie wiesz co to jest TDP.

I czytasz po omacku.
PS. Na wykresie z in4.pl był GTX 285, który wszedł za 280. Więc nie wsadzaj mi go na siłę.
GTX 285 pobor 204W

Ludzie, pomimo tego, że rośnie wydajność pojedynczych podzespołów, to nie jest prawdą, że wzrost pobóru prądu przez nie jest taki sam. Przykład AMD i jego TDP. Karty graficzne i ich pobór prądu GTX9800GTX->GTX260->GTX285->Radeon5870 (teoretycznie). Sprawdźcie sobie pobór 9600GT, GSO dla ciekawości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.09.2009 o 14:37, GANGSTERR napisał:

ehhh... kupujesz GTX 260 + dwa jaja i zasilacz 400W i wszystko jest cacy, ale potem wychodzą
nowe karty jak HD 5870 (180W) czy GTX 3xx (pobor pewnie jeszcze większy) i chcesz sobie
je kupić. OK, zasilacz jeszcze daje rade, ale dochodzisz do wniosku, że do takiej grafy
potrzebne są 4 rdzenie... i nagle okazuje sie, że zasilacz nie wystarcza, i zamiast proca
musisz kupić nowy zasilacz, który potem znowu kupujesz prawie, że na styk, i przy kolejnym
upgradzie sytuacja się ponawia.


jesli jest okazja kupic markowy zasilacz 600W w cenie markowego 400W to sie kupuje ten
pierwszy, chyba, że ma się zastrzeżenia do samej oferty, ale w tym przypadku ja żadnych
nie widze.


Z drugą częścią się zgodzę, nie mam zastrzeżeń, ale są osoby którym nie zawsze allego/używane częsci pasują. Tak też jest w tym przypadku. Ale z reguły tak własnie jest.
Co do pierwszej częsci znowu będę polemizował, ale to już polemizowałem w poprzednim poście odnośnie ziptofafa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.09.2009 o 20:43, Adolf1941 napisał:

Ale niestety, ty nawet nie wiesz co to jest TDP.

Dobry sposób na prowadzenie dyskusji, wytknięcie drugiej osoby niewiedzy (notabene niesłusznie). Gdybyś nie wiedział, to pojęcie TDP jest dosyć względne, inaczej interpretowane przez Intela (dla którego oznacza max. zużycie energii podczas użycia aplikacji) i AMD, które jako TDP podaje wartość średnią.

Dnia 18.09.2009 o 20:43, Adolf1941 napisał:

Ludzie, pomimo tego, że rośnie wydajność pojedynczych podzespołów, to nie jest prawdą,
że wzrost pobóru prądu przez nie jest taki sam. Przykład AMD i jego TDP. Karty graficzne
i ich pobór prądu GTX9800GTX->GTX260->GTX285->Radeon5870 (teoretycznie). Sprawdźcie
sobie pobór 9600GT, GSO dla ciekawości.

Biorąc pod uwagę to, że wszystkie podzespoły wykonywane są w coraz niższym procesie technologicznym, to i nic dziwnego. Taki 9600GT ma pobór mocy niższy od Radeona X1800, a wydajność 2x wyższą.

Dnia 18.09.2009 o 20:43, Adolf1941 napisał:

ten Tagan co ty wybrałeś to syf, nie zasilacz.

Dałem przykładowy zasilacz z górnej, co by nie mówić, półki. OCZ o którym wspominasz ma 372W na linii 12V, zgodzę się, że jest lepszy pod tym względem. Co jednak nie oznacza, że wystarczy do szczęścia. GTX285 - 200W. Phenom II X4 - 125W. No to dokładamy płytę opartą na chipsecie 790X, 4GB RAM-u z napięciem 2.0V (dość typowa wartość dla kości 1066 MHz-ów), dyski twarde i napędy. Szczytowe zużycie mocy (coś co obciąży na maxa i procek, i kartę, czyli np. Blender/3DS Max/Maya) zbliży się do ok. 360-370W, typowe (gry) koło 300.
Czyli starczy. Tylko 1 ale - zasilacz obciążony prawie na maksa = krótsza żywotność, wyższa temperatura pracy. Z tym raczej kłócić się nie możesz. Pojawia się też niestety problem O/C - z całą pewnością zabawy w v-mody na karcie graficznej, czy naprawdę znaczne podkręcanie procka mogą przekroczyć możliwości zasiłki.

Tak naprawdę w naszej kłótni każdy ma swoją rację - ty masz ją w tym, że 600W to dużo za dużo dla typowego zestawu. Ale zapominasz, że różnica cenowa między 400W, a 500W potrafi być baaardzo niska (porównaj cenę OCZ-a 400W vs Chieftec 500W).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.09.2009 o 21:24, ziptofaf napisał:

> Ale niestety, ty nawet nie wiesz co to jest TDP.
Dobry sposób na prowadzenie dyskusji, wytknięcie drugiej osoby niewiedzy (notabene niesłusznie).
Gdybyś nie wiedział, to pojęcie TDP jest dosyć względne, inaczej interpretowane przez
Intela (dla którego oznacza max. zużycie energii podczas użycia aplikacji) i AMD, które
jako TDP podaje wartość średnią.

> Ludzie, pomimo tego, że rośnie wydajność pojedynczych podzespołów, to nie jest prawdą,

> że wzrost pobóru prądu przez nie jest taki sam. Przykład AMD i jego TDP. Karty graficzne

> i ich pobór prądu GTX9800GTX->GTX260->GTX285->Radeon5870 (teoretycznie).
Sprawdźcie
> sobie pobór 9600GT, GSO dla ciekawości.
Biorąc pod uwagę to, że wszystkie podzespoły wykonywane są w coraz niższym procesie technologicznym,
to i nic dziwnego. Taki 9600GT ma pobór mocy niższy od Radeona X1800, a wydajność 2x
wyższą.
> ten Tagan co ty wybrałeś to syf, nie zasilacz.
Dałem przykładowy zasilacz z górnej, co by nie mówić, półki. OCZ o którym wspominasz
ma 372W na linii 12V, zgodzę się, że jest lepszy pod tym względem. Co jednak nie oznacza,
że wystarczy do szczęścia. GTX285 - 200W. Phenom II X4 - 125W. No to dokładamy płytę
opartą na chipsecie 790X, 4GB RAM-u z napięciem 2.0V (dość typowa wartość dla kości 1066
MHz-ów), dyski twarde i napędy. Szczytowe zużycie mocy (coś co obciąży na maxa i procek,
i kartę, czyli np. Blender/3DS Max/Maya) zbliży się do ok. 360-370W, typowe (gry) koło
300.
Czyli starczy. Tylko 1 ale - zasilacz obciążony prawie na maksa = krótsza żywotność,
wyższa temperatura pracy. Z tym raczej kłócić się nie możesz. Pojawia się też niestety
problem O/C - z całą pewnością zabawy w v-mody na karcie graficznej, czy naprawdę znaczne
podkręcanie procka mogą przekroczyć możliwości zasiłki.

Tak naprawdę w naszej kłótni każdy ma swoją rację - ty masz ją w tym, że 600W to dużo
za dużo dla typowego zestawu. Ale zapominasz, że różnica cenowa między 400W, a 500W potrafi
być baaardzo niska (porównaj cenę OCZ-a 400W vs Chieftec 500W).


Generalnie, tak ale pamiętaj, że TDP AMD, nie oznacza trochę co innego jak pobór pradu w stresie ;)
http://pl.wikipedia.org/wiki/Thermal_Design_Power

Kolejna sprawa, to własnie obwody w zasilaczach, co powoduje, że 400W innemu 400W nie równy, że jak dałem przykład taki zasilacz potrafi być lepszy od 500Watowego itd. A także, że cały komputer nie pobiera energii tylko z jednej linni np. tej tłuczonej 12V. Przez co mamy dodatkowe nawet te paredziesiąt W zapasu.

Ale co do OC, jeżeli koleś się trochę zna to nie będzie się specjalnie pytał co brać, bo wie co mu potrzebne a co nie. No ewentualnie będzie palił swójego domowego blaszaka, albo poddawał fabryczne chłodzenie moddingowi, domowym sposobem xD.

Ale co do Eksteremalnego scenariusza co poddaliśmy tą 4 setke.
GTX 285 z tego co pamiętam kosztuje chyba 1400zł, proc z 700zł, dorzucić ram itp. Koles chyba nie będzie sobie tyłka zawracał czy brać zasiłkę za 200zł (OCZ) czy za 450zł (jakiś inny mocnieszy), nie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Glupi ten brak opcji Edytuj ;)

Co do Chieftec''a 500W.

Nie mylić Chieftec GPS-500AB-A 500W z Chieftec APS-500S 500W

http://www.chieftec.pl/p3179,chieftec-gps-500ab-a-box.html
Maksymalne obiązenie linii 12V 360W.
http://www.chieftec.pl/p4643,chieftec-aps-500s.html
Maksymalne obiązenie linii 12V 432W.

Na tym bajka polega, znaleźć zasilacz który podoła zadaniu ;) bo tak to się możemy kłucić do ufajdanej śmierci ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Dnia 18.09.2009 o 22:21, Adolf1941 napisał:

Na tym bajka polega, znaleźć zasilacz który podoła zadaniu ;) bo tak to się możemy kłucić
do ufajdanej śmierci ^^


Wlasnie...jestes prawiczkiem na forum, a juz chece robisz.
Kup sobie zasilacz pod sprzet i sie nie wychylaj.
Jak ktos woli miec zapas, to docen to, a nie od razu w krzaki wrzucaj.
Zawsze lepiej dobrac mocniejszy zasilacz niz ledwo na styk.

Ciesze sie, ze sie ze mna zgadzasz....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się nad kupnem kompa dookoło 2000 zł.
Powinien odtwarzać najnowsze gry przez następne kilka lat.
Procesor powinien być mocny tak samo karta graficzna i reszta części a i dysk twardy to minimum 250 GB miejsca.
No i pytanie nie znam sie za bardzo.
Widzę 2 karty graficzne/ 2 procesory itp. Niby jedno ma więcej GB/Ghz ale niby to co mam mniej jest lepsze i droższe... o co chodzi na co mam patrzeć przy wyborze komputera ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Procesor:
AMD Phenom II X2 545 /3.0GHz, L3 6MB, 80W, BOX, AM3/
315 zł

Płyta główna:
Gigabyte MA770-UD3 rev.2.0 /AMD 770/
259 zł

Pamięć RAM:
G.Skill 4GB (2x2GB) 1066MHz CL5 PK
235 zł

Dysk twardy:
Samsung 500GB 7200rpm 16MB cache SATA-II F3
195 zł

Karta graficzna:
PowerColor Radeon HD4870 512MB DDR5 /256bit/ 2xDVI TV-out
515 zł

Nagrywarka DVD:
Samsung SH-S223B SATA (black)
95 zł

Obudowa:
Cooler Master Elite 335 (Black)
149 zł

Zasilacz:
OCZ StealthXStream 500W
249 zł

Suma 2012 zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../
Z tego co widzę, to blacklio2 podał ci świetny zestaw, ja ograniczę się więc do odpowiedzi na pytanie:

Dnia 19.09.2009 o 09:03, 1096 napisał:

Widzę 2 karty graficzne/ 2 procesory itp. Niby jedno ma więcej GB/Ghz ale niby to co mam mniej jest lepsze i
droższe... o co chodzi na co mam patrzeć przy wyborze komputera ??


W przypadku kart graficznych bardzo prostym (choć niestety dość często niedokładnym) sposobem na porównanie wydajności jest strona gph.benchmark.pl - można tam porównywać karty graficzne pod kątem 3D Marków. Im więcej punktów, tym lepiej. Np. porównanie GeForce 9500GT kontra HD4870 daje trzykrotną przewagę tego drugiego w 3D Marku ''06 i ponad sześciokrotną w nowszym 3D Mark Vantage. Tylko, że ta stronka niekoniecznie daje dokładne wyniki - raczej będą one poprawne, gdy mamy do czynienia ze znaczną przewagą jednej karty nad drugą, ale zasadniczo to, że w jednym konkretnym programie nasza wymarzona karta graficzna będzie lepsza od innej, nie oznacza, że tak samo będzie w innym. W tym momencie do akcji wchodzi google i wpisanie np. HD4870 recenzja. Od razu dostaniemy nieco dłuższy test, który uwzględnia wiele gier, a także opłacalność zakupu ^^
http://www.in4.pl/recenzje.htm?rec_id=473

A co się liczy przy kupnie karty graficznej? Tych czynników jest wieeele, akurat ilość pamięci RAM ma znaczenie tylko w przypadku naprawdę mocnych układów (jak do 8600GT wrzucę 4GB pamięci, to i tak nie będzie szybszy od 9600GT z 512MB) i gdy zamierzamy grać w rozdzielczościach powyżej 1680*1050. W zasadzie konkretna wiedza, jakie czynniki techniczne wpływają na wydajność nie jest konieczna do szczęścia, spokojnie wystarczą recenzje poszczególnych kart opisywane w internecie (choć radzę korzystać z 2-3 serwisów, a nie ograniczyć się tylko do 1 - niektóre mogą być pro nvidiowskie, inne pro ATI-owskie).

Procesory - temat rzeka. Przede wszystkim, należy zrozumieć, że 4x2.4 GHz niekoniecznie muszą być szybsze od 2x3GHz. Potrafisz robić 4 zadania z matmy jednocześnie? Nie. I programiści mają podobny problem próbując wykorzystać 4-rdzeniowe procesory. Nawet 2 rdzeniowe nie zawsze są używane w pełni. A jeżeli z 4 rdzeniowego układu mającego 2.4 GHz zostaną użyte tylko 2 rdzenie, to 3 GHz dwurdzeniowiec z całą pewnością okaże się szybszy.
Tutaj masz nieco obszerniejsze tłumaczenie dot. tego tematu:
http://ja.gram.pl/ziptofaf/22 (to o podkręcaniu już nieaktualne)

Aha, ilość GHz-ów także nie zawsze decyduje o wydajności. Dla przykładu Phenom II przy takim samym zegarze jest o ok. 15% szybszy od Phenoma. Podobnie jak w przypadku kart graficznych, warto przeczytać kilka recenzji, by się w tym zorientować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.09.2009 o 03:52, Misquamaqus napisał:

/.../

> Na tym bajka polega, znaleźć zasilacz który podoła zadaniu ;) bo tak to się możemy
kłucić
> do ufajdanej śmierci ^^

Wlasnie...jestes prawiczkiem na forum, a juz chece robisz.
Kup sobie zasilacz pod sprzet i sie nie wychylaj.


A ty czytasz wyrywkowo i rozpoczynasz nowe kłutnie, jeden powie, że potrzeba 500W drugi, że 400 i o to właśnie chodzi...

Dnia 19.09.2009 o 03:52, Misquamaqus napisał:

Jak ktos woli miec zapas, to docen to, a nie od razu w krzaki wrzucaj.
Zawsze lepiej dobrac mocniejszy zasilacz niz ledwo na styk.


Tak, ameryki tu nie odkryłeś i mi chodziło o to, że do danego OCZ, bo o o takim była mowa, możesz podłączyć naprawdę dużo i nie potrzeba tu zasilacza 600W. Wiem, że GANGSTERR potrzebował tego zasilacza 625W, ale to, że ktoś tam chiał wybierać z zasilaczy 400W, bo allegro mu nie pasowało, to co już mam nie pokolei w głowie i się nie znam?

Dnia 19.09.2009 o 03:52, Misquamaqus napisał:


Ciesze sie, ze sie ze mna zgadzasz....


Chyba jednak nie, gdybyś był taki mądry, zakończyłbyś tą kłutnie wcześniej, a nie rozpoczynał znowu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie chodzi o klotnie, bo do tego mi daleko.
Chodzi o to, ze polecasz zasilacz na styk, ktory bedzie pracowal na maxymalnym obciazeniu. W takim przypadku jego sprawnosc spada, grzeje sie niemilosiernie, napiecia sa na granicy norm, wentylator pracuje na max obrotach, i taki uzytkownik jest zablokowany na jakiekolwiek upgrade.

Nie wazne...

Wiadomosci masz co widac, tylko uparty jestes jak .....
Spozytkuj wiedze pomagajac innym a nie wymuszaj swoich racjii na starych userach.

Wiecej nie bede na ten temat polemizowal. Kac i niechec do tematu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.09.2009 o 08:43, blacklio2 napisał:

Proponuje zasiąść do książek szczególnie z fizyki , w obu przypadkach obciążalność linii
+12V wynosi 18A, przy czym w drugim jest +12V Combined i na tym się skup nad książkami
tudzież googlem

A dokładniej, drugi post
http://www.searchengines.pl/Jeszcze-raz-o-zasilaczu-t126585.html


Wyjaśnisz mi o co ci chodzi?
Wziąłem wszystko pod uwagę o czym pisali kolesie w tamtych postach.

Chodziło mi o to, że jeden zasilacz nie jest równy drugiemu...
Jeżeli chodzi o model APS to tak 18A + 18A= 36A co daje nam 432W
Nie, wiem co w tym odkrywczego...tak czy siak nie zawsze działa to tak fajnie

Np. ModeCom 350W Feel (taki mi wpadł do głowy)
14A + 13A= 324W, ale producent pisze... "Całkowita moc wyjściowa dla napięć +12V1 oraz +12V2 nie powinna przekraczać 240W"

Jak ładnie i mądrze tam napisałi "W dzisiejszych zasilaczach najbardziej obciążana jest linia +12V"
I o to mi chodziło pokazując, że myślenie 500W Chiefteca=500W Chiefteca jest błędne... że nagle 500W może nie być jakoś lepszy od zasilacza 400W... (nic odnośnie Ziptofafa, ale, że koleś sobie tak pomyśli i zaoszczedzi 30zł)

Druga sprawa takie małe porównanie:

Dnia 19.09.2009 o 08:43, blacklio2 napisał:

+12V wynosi 18A, przy czym w drugim jest +12V Combined


"Proste wyliczenie - linia 5V*24A=120W, itd. Tylko jak spojrzysz na tabliczkę znamionową, widzisz np. amperaż dla linii 12V i Max. combined power? Niby się nie zgadza, ale wszystko jest ok."

Zajażyć o co tam piszą to nie problem, ale musisz używać dosłownie takiego słownictwa jak oni?
Skoro ty taki oczytany w książkach z fizyki, nie możesz posługiwać się polszczyzną? Czy edukację skończyłeś tylko na tej stronie? Pouczać każdy może, ale przeczytać zezrozumieniem to już do jasnej anielki rzecz nie możliwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobra, też kłucić się mam dość, ale nie zmienia to faktu, że skończe tutaj jako osoba która chciała podłączyć sprzęt za +3000zł do zasilacza za 200zł :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się