Widek

Upgrade kompa / Modernizacja Komputera - pomoc, porady itp.

75448 postów w tym temacie

AMD Phenom II X4 955 669 zł
Gigabyte MA790X-UD3P 349 zł
G.Skill 4GB (2x2GB) 1066MHz CL5 PK 315 zł
Samsung 500GB F3 179 zł
Sapphire Radeon HD5850 1049 zł
Samsung SH-S223B SATA 99 zł
Cooler Master Elite 331 (Black) 149 zł
OCZ StealthXStream 500W 230 zł
razem: 3039zł

wyzej masz porządny zestaw bez oszczędzania na mobo i pamięciach kosztem grafiki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.10.2009 o 21:14, zerohunter napisał:


Nie wiem co masz do karty ,bo na dzisiaj powinna ci spokojnie starczyć.
Płyta trochę słaba ,ale sadzę ,że nie będziesz się brał za OC.
Co do procesora wydajność średnia ,chociaż powinna starczyć.
Martwi mnie natomiast to ,że jest to ,jak się nie mylę ,stara generacja 6000+ która dużo żre i jest jej gorąca (nowe mają 3,1 GHz i zmniejszone TDP do 65w w stosunku do starych 125)
Co do monitora jest to jeden z fajniejszych Samsungów z lubianej serii T

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.10.2009 o 18:59, Luk4s napisał:

AMD Phenom II X4 955 669 zł
Gigabyte MA790X-UD3P 349 zł
G.Skill 4GB (2x2GB) 1066MHz CL5 PK 315 zł
Samsung 500GB F3 179 zł
Sapphire Radeon HD5850 1049 zł
Samsung SH-S223B SATA 99 zł
Cooler Master Elite 331 (Black) 149 zł
OCZ StealthXStream 500W 230 zł
razem: 3039zł

wyzej masz porządny zestaw bez oszczędzania na mobo i pamięciach kosztem grafiki.


Gdzie to kompletowałeś?? Na gral.pl nie ma tej płyty jest za 400+ :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Luk4s złożył to esc.pl. A poza tym, już drugi raz widzę, że do płyty z DDR2 chcesz kupować pamięci DDR3... Do płyty na DDR2 takiej jak Gigabyte MA790X-UD3P nie wsadzisz pamięci DDR3 (jak te G.Skill NQ 1333Mhz), a do płyty na DDR3 nie wsadzisz pamięci DDR2 (jak G.Skill PK 1066Mhz).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja mam takie pytanie czy jest płyta główna która obsługuje Athlona II jak i pamięci DDR2 i DDR3.. bo mam ddr2 a w przyszłości chciałbym zmienić na ddr3 a co się z tym wiąże musiałbym wymienić płytę.. a najlepiej jakby była płyta pod ten procek z obsługą ddr2 i ddr3.. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.10.2009 o 11:14, Bezimienny_1995 napisał:

ja mam takie pytanie czy jest płyta główna która obsługuje Athlona II jak i pamięci
DDR2 i DDR3.. bo mam ddr2 a w przyszłości chciałbym zmienić na ddr3 a co się z tym wiąże
musiałbym wymienić płytę.. a najlepiej jakby była płyta pod ten procek z obsługą ddr2
i ddr3.. :)


Nie ma. Widziałem kiedyś płyty obsługujące i DDR2, i DDR3, ale to było daaawnooo temu, a same płyty były pod Core 2 Quady.
Zresztą DDR3 nie jest znacząco lepsze od DDR2, w grach różnice są pomijalne.

http://www.frazpc.pl/artykuly/547/DDR2/vs/DDR3 - w takim 3D Marku różnica to 1/40000, więc ciężko byłoby to zauważyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.10.2009 o 11:14, Bezimienny_1995 napisał:

ja mam takie pytanie czy jest płyta główna która obsługuje Athlona II jak i pamięci
DDR2 i DDR3.. bo mam ddr2 a w przyszłości chciałbym zmienić na ddr3 a co się z tym wiąże
musiałbym wymienić płytę.. a najlepiej jakby była płyta pod ten procek z obsługą ddr2
i ddr3.. :)



Niby było coś takiego http://www.benchmark.pl/aktualnosci/MSI_790GX-8D_-_z_obsluga_pamieci_DDR2_i_DDR3-17420.html

,ale nie widzę sensu kupowania tego. Lepiej kupić lepsze mobo na ddr2 i ostatecznie resztę pieniędzy przeznaczyć na inne podzespoły. Dużej różnicy nie odczujesz używając ddr2 od ddr3.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.10.2009 o 14:33, queertin napisał:

> ja mam takie pytanie czy jest płyta główna która obsługuje Athlona II jak i pamięci

> DDR2 i DDR3.. bo mam ddr2 a w przyszłości chciałbym zmienić na ddr3 a co się z tym
wiąże
> musiałbym wymienić płytę.. a najlepiej jakby była płyta pod ten procek z obsługą
ddr2
> i ddr3.. :)


Niby było coś takiego http://www.benchmark.pl/aktualnosci/MSI_790GX-8D_-_z_obsluga_pamieci_DDR2_i_DDR3-17420.html

,ale nie widzę sensu kupowania tego. Lepiej kupić lepsze mobo na ddr2 i ostatecznie resztę
pieniędzy przeznaczyć na inne podzespoły. Dużej różnicy nie odczujesz używając ddr2 od
ddr3.

A wiecie gdzie dostanę takie cudo ? ;0

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam parę pytań.
1. Czy warto dołożyć trochę kasy i zamiast AMD phenoma 2 X2 545 BOX kupić AMD phenoma 2 X2 550 black edition ???
2. Słyszałem że pamieci DDR2 mogą mieć max 800 MHZ a jeśli znalazłem pamięć DDR2 1066 MHZ to czy jest z nią coś nie tak czy co, czy lepiej kupić 1066 MHZ czy 800 MHZ ???
3. O co chodzi u pamięci RAM z tymi CL4, CL5, CL6, CL7 itp. ???
Proszę o odpowiedzi na moje pytania...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

1. Jeśli podkręcasz to warto, zmiana mnożnika ułatwia tą sprawę
2. Źle słyszałeś jest tego od groma, DDR2 900, DDR2 1000,DDR2 1066, DDR2 1100, DDR2 1150, większość z nich jest stosowana przez entuzjastów podkręcania i nie są powszechne w podrzędnym sklepie komputerowym
3. A ja proszę poczytać o tym na google lub wikipedii

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

OK przyszedł czas i na mnie. Poniżej daję konfig mojego obecnego kompa. Po pierwsze po to, żebyście się mogli zorientować co on w tej chwili może bo po updacie chciałbym wyraźnego wzrostu powera, a nie np. przyrostu 5-10 FPS w grach, po drugie po to żeby można było pomyśleć, czy choćby płytę główną idzie z tego zostawić. Niestety przez ostatnie 2 lata w ogóle nie interesowałem się światkiem kompowym, więc w nowym hardwarze się nie orientuje ;) .

Asus P5B-E
Intel C2D E6300
Asus GeForce 8800GTS 640MB
Kingston HyperX 2x1GB 800MHz
Chieftec 560W (bodaj)

Wymagania są takie, że komp ma mieć wyraźnie większą wydajność, ma być cichy (szczególnie chłodzenie od grafy) bo mam siatkową obudowę, aczkolwiek żadnych silent pipe''ów nie wymagam bo do tej pory nie miałem biernego chłodzenia, tylko normalnie wiatraki i jak były dobre to dawały rade. W segmencie "sprzęt goły czy z bajerami i dodatkami" jestem w środku, tzn. super wypasionych modeli nie chcę bo to dla mnie przepłacanie, ale nie raz dodatki różnego rodzaju się mi przydają, jako że mój komp to wybitnie multimedialne centrum. Cena? Jak uda się coś wstępnie złożyć to wtedy się zastanowię czy to dużo czy mało dopiero ;). Może uda się coś z obecnego zestawu zostawić. Za wszelką pomoc z góry dzięki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../
Trochę szkoda, że nie podałeś nawet przybliżonej kwoty, za jaką planujesz upgrade''y. Bez zmian można zostawić pamięci RAM i zasilacz, ale płyta, procek i karta do zmiany.
Opcja 1:
Athlon II X2 250 BOX (240 zł)
Gigabyte MA770-UD3 (245 zł)
Radeon HD4850 His (360 zł)
Wydajnościowo wyjdziesz o jakieś 50% do przodu.
Opcja 2:
Phenom II X2 550 (350 zł) lub Athlon II X4 620 (też koło 350 zł)
Gigabyte MA770-UD3 (245 zł)
Radeon HD4870 Powercolor (495 zł)
Zysk wydajności to jakieś 70%. Zależnie od wybranego procka będziesz mieć albo bardzo mocnego dwurdzeniowca albo całkiem niezłego Quada, którego jednak przydałoby się ździebko podkręcić dla uzyskania naprawdę dużej mocy.
Opcja 3:
Phenom II X4 945 (600 zł)
Gigabyte MA770-UD3 (245 zł)
Radeon HD5850 (ok. 970 zł, ale jest świeżo po premierze i pewnie jeszcze nieco stanieje)
Wzrost wydajności przekroczy 100%, do tego możesz podkręcić sprzęt zyskując dodatkowe 15-20%.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Siema potrzebuję dobrych słuchawek do grania interesowały mnie słuchawki Creative Headset HS-800 Fatal1ty Gaming ale słyszałem mieszane opinie (bardziej negatywne ) da rade znaleźć coś dobrego do 150 zł ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Płytę bym zostawił, procek na E8400 / lub jakiś Quad, pamięci 2x2 GB jakieś dobre by móc w przyszłości podkręcić procka, no i grafika jeśli chcesz faktycznego kopa to HD5850 lub HD5870 tylko wiedz że będą spore problemy z kupnem tych kart

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.10.2009 o 09:56, blacklio2 napisał:

Płytę bym zostawił, procek na E8400 / lub jakiś Quad, pamięci 2x2 GB jakieś dobre by
móc w przyszłości podkręcić procka, no i grafika jeśli chcesz faktycznego kopa to HD5850
lub HD5870 tylko wiedz że będą spore problemy z kupnem tych kart


jeśli połączymy E8400 z kartą o mocy radka 4890 i wyżej. To żeby wydobyć pełnię mocy układu graficznego trzeba będzie podkręcić procesor... (procesor dławi karty graficzne w pewnym stopniu)

To samo najprawdopodobniej będzie z Quad''em i kartą graficzną typu HD5870. Tak czy siak bez chociaż drobnego podkręcanie się nie obejdzie (jeśli będzie potrzeba wykorzystania całej mocy karty - bo przecież nie zawsze tak jest).... no chyba że kupisz potwora typu i7 -to się obejdzie bez podkręcania. Ale chyba jak nie zajmujesz sie grafiką komputerową to nie ma sensu(cena jest... spora) ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie!
Czy można zrobić SLI z dwóch różnych kart NVIDIA?
Bo dostałem nowego kompa z kartą GeForce GT120...
Narazie sobie z Call od Duty 4 jakoś radzi na 1024 x 768 ale chyba z Call of Duty MW2 tak nie będzie.
Więc niewiem na co sobie zbierać bo niechcę wywalać GT120 tylko sobie dołożyć drugą jakąś lepszą np. GTX 260.
Nieznam się na płytach głównych ale moja ma 2 PCI-E (niewiem czy to ma jakieś znaczenie)
Z góry dziękuje!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oooo dzięki wielkie za taką wyczerpującą odpowiedź :) . Myślę, że 1000-1500 zł jest spokojnie do przełknięcia, a można i nieco więcej dać bo mam źródło, gdzie ceny są o kilka % niższe ;) .

Chcesz by wymienić płytę aby przejść dla platformę AMD. Szczerze mówiąc nie widzę powodu do zmiany płyty, tylko po to by zmienić firmę procka, szczególnie, że z AMD na przestrzeni lat miałem różne cuda, natomiast C2D sprawuje się świetnie wręcz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

<będzie post pod postem ale trudno>

To mógłbyś podać jakiś procek, który już by nadążał przy dość dobrej grafie? Tzn. chociaż przedział gdzie powinienem szukać.

BTW. Nie bierzecie pod uwagę w ogóle nVidii - coś nie tak z nią teraz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się