Widek

Upgrade kompa / Modernizacja Komputera - pomoc, porady itp.

75448 postów w tym temacie

Niestety Panowie powyżej przekonali mnie już do Phenoma, żadnym fanboyem ani w dziecinie kart, ani procków nie jestem, więc nigdy problemów ze zmianą platformy nie miałem, natomiast do Gigabyte się zraziłem po niezłych jazdach z moją płytką, więc odpada ;) .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Procesor:
AMD Athlon II X2 240 /2.8GHz, 2x1MB, 65W, BOX, AM3/
205 zł

Płyta główna:
AsRock A780GXH/128M /AMD 780G, DDR2-1066/
269 zł

Pamięć RAM:
G.Skill 2GB (2x1GB) 1066MHz CL5 PK
159 zł

Dysk twardy:
Western Digital Raid 320GB 7200rpm 16MB cache SATAII [WD3202ABYS]
250 zł

Karta graficzna:
PowerColor Radeon HD4850 PCS 512MB DDR3 /256bit/ DVI HDMI
369 zł

Nagrywarka DVD:
Samsung SH-S223B SATA (black)
99 zł

Obudowa:
Cooler Master Elite 331 (Black)
149 zł

Zasilacz:
Corsair 400W [CMPSU-400CXEU]
185 zł

Suma:1685 zł

Budżet przekroczony, ale warto dołożyć. Może masz coś ze starego komputera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

eee, wtf??? Przecież to jasne jak słonce, ze i5 750 będzie wydajniejszy, a ze jest w tej samej cenie... Do tego masz socket ktory bedzie rozwijany przez kilka lat, gdzie moim zdaniem , z AMD nie ma tej pewności, i nie wiesz czy nie wyskocza nagle z AM4 czy coś, bo dojda do wniosku, ze potrzebny większe gniazdo czy cos. Phenom II 955 to wydajność mniej wiecej Q9550-9650, a i5 to pochodna i7 tylko pozbawiona paru rzeczy, które sa mało znaczące dla zwykłego użytkownika. Jak dla mnie wybór jest prosty.

Płytę zawsze można wziąć inną, to był tylko przykład. Spokojnie na kasie zaoszczędzonej na ramach mozna dołożyć do czegos innego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

no to juz nie jest takie proste. Dzisiaj, czy tam za kilka dni wychodzi windows 7. Do tego masz Dx 11 ktory ma znacznie ulatwic programowanie gier obslugujacych wielowątkowość, czyli w znacznym stopniu ulatwiaja korzystanie z wielu rdzeniu czy tez konsturkcji multi GPU. Korzystałem przez ponad miesiac z i7 975 i na prawdę czułem różnice. Do tego masz zamiar kupic grafe, ktora naprawde bedzie tworzyła niezły tandem z quadem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.10.2009 o 13:57, MKRaven napisał:

Pytanko: po kiego w ogóle kupować quada, skoro 99% gier nie obsługuje więcej niż dwa
procki? C2D powinno łomotać wszystkie te quady?


No właśnie to nie do końca tak 4 rdzenie mimo że teraz nie wykorzystane do końca - są przyszłością... tego nie unikniemy.

Po prostu na Twoim miejscu zastanowiłbym się czy opłaca mi się właśnie w tym momencie zmienić platformę. Czy może kupić jakiś procesor nawet z allegro na tą płytę co jest....

A jak masz kasę na wydanie i koniecznie chciałbyś zmienić platformę to w sumie popieram Gangstera tylko jest jeszcze problem że ramy też będziesz musiał zmienić na DDR3 nie widziałem płyty obsługującej i5 i DDR2 oraz DDR3....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie no ja mam tak, że jak składam kompa od nowa to staram się złożyć, nawet z bólem, najlepsze na co mnie stać, żeby mieć na jakiś czas kompletny spokój. Teraz mój status (student ;) ) raczej zmusza mnie do opcji upgrade, nad kompletnie nowym kompem, w którym sama skrzynka będzie mnie kosztować 4k to jeszcze przynajmniej rok - dwa nie mam co myśleć.

Opcja na chwilę obecną to:
C2D E8400 + ew. lepsze chłodzonko dla O/C
Radek 5850
2x1GB tego Ramu co już mam.

Przejdzie? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 18.10.2009 o 14:42, MKRaven napisał:

Opcja na chwilę obecną to:
C2D E8400 + ew. lepsze chłodzonko dla O/C
Radek 5850
2x1GB tego Ramu co już mam.

Przejdzie? ;)


Przejdzie jak wykrecisz tego penrynka na 4.0 ghz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.10.2009 o 14:42, MKRaven napisał:

Nie no ja mam tak, że jak składam kompa od nowa to staram się złożyć, nawet z bólem,
najlepsze na co mnie stać, żeby mieć na jakiś czas kompletny spokój. Teraz mój status
(student ;) ) raczej zmusza mnie do opcji upgrade, nad kompletnie nowym kompem, w którym
sama skrzynka będzie mnie kosztować 4k to jeszcze przynajmniej rok - dwa nie mam co myśleć.

Opcja na chwilę obecną to:
C2D E8400 + ew. lepsze chłodzonko dla O/C
Radek 5850
2x1GB tego Ramu co już mam.

Przejdzie? ;)

Przejdzie przejdzie.... co do OC
Jak zmienisz chłodzenie możesz wykręcić go na wartości większe niż 4.0... jak nie zmienisz no to będziesz musiał się zadowolić 3.8 GHz :)

PS na jakich Ty w ogóle rozdzielczościach grasz? :P (tzn jaką Twój obecny monitor rozdziałke ma największą)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.10.2009 o 13:33, Heralf napisał:

Suma:1685 zł

Budżet przekroczony, ale warto dołożyć. Może masz coś ze starego komputera.

Dzięki za szybką odpowiedź. Po prostu przełożę nagrywarkę ze starego kompa (kupiłem 2 tyg. temu właśnie taką jaką podałeś:P).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.10.2009 o 14:57, Misquamaqus napisał:

Przejdzie jak wykrecisz tego penrynka na 4.0 ghz.

juz ktorys raz z kolei ten sam błąd ;-). penryn to Q9xxx, E8x00 to Wolfdale.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/..../
Teraz już za drogo jak na Phenoma :D
Jego opłacalność jest wysoka, ale już kupowanie go za ponad 700 zł mija się z celem, w dodatku z połączeniem z płytą kosztującą powyżej 3 stówek :P
Jeśli już to Intel Core i5 750 + np. Foxconn P55A, wyjdzie taniej i szybciej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.10.2009 o 15:52, Konrad162 napisał:

ja już się zgubiłem
przed chwilą polecałeś Phenomy w zestawach http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=92&pid=45677
a teraz mówisz że za drogo :P weź no trzymaj się jednej wersji :D


Aha, ale tam był Phenom za 600 zł + płyta za 240 i starsze pamięci DDR2, a nie Phenom za 750, płyta za 350 i konieczna wymiana RAM-ów ^^ W takiej kategorii to już można brać Core i5...Choć jak dla mnie to przerost formy nad treścią, Phenom II i tak oferuje zapas mocy do gier :)

@ MKRaven

Dnia 18.10.2009 o 15:52, Konrad162 napisał:

C2D powinno łomotać wszystkie te quady?

Może i powinno, gdyby miało więcej MHz-ów. Ale Core i5, czy Phenom II już standardowo mają dwurdzeniowo wyższy poziom wydajności od E8400, za to wyprzedzają go o ponad 100%, gdy można użyć większej ilości rdzeni.
@ Gangsterr

Dnia 18.10.2009 o 15:52, Konrad162 napisał:

Do tego masz socket ktory bedzie rozwijany przez kilka lat, gdzie moim zdaniem , z AMD nie ma tej pewności, i > nie wiesz czy nie wyskocza nagle z AM4 czy coś, bo dojda do wniosku, ze potrzebny większe gniazdo czy cos.

AMD sobie przynajmniej nie robi jaj pt. jedna platforma dla Core i5, druga dla Core i7...Ani nie zamieniło AM2 na AM3 ot tak sobie, tylko najpierw dali AM2+ zgodne z oboma standardami, dając ludziom możliwość wyboru. Jak ktoś chce to może sobie spokojnie wymienić tylko płytę główną zostawiając np. starego Athlona X2 6000+ i swoje DDR2, a nie wymieniać wszystko. Więc co jak co, ale moim zdaniem to AMD jest bezpieczniejszym wyborem na przyszłość.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.10.2009 o 15:54, ziptofaf napisał:

@ MKRaven
> C2D powinno łomotać wszystkie te quady?
Może i powinno, gdyby miało więcej MHz-ów. Ale Core i5, czy Phenom II już standardowo
mają dwurdzeniowo wyższy poziom wydajności od E8400, za to wyprzedzają go o ponad 100%,
gdy można użyć większej ilości rdzeni.
@ Gangsterr


Skad Ty takie wyniki wziales ?.
E8xxx jest wydajniejszy od phenoma II x3 a co dopiero x2.
Jedynie phenom II x4 jest szybszy i to tylko w kilku tytulach.

http://www.egielda.com.pl/?str=art&id=4797-all

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.10.2009 o 16:21, Misquamaqus napisał:

Skad Ty takie wyniki wziales ?.
E8xxx jest wydajniejszy od phenoma II x3 a co dopiero x2.

http://www.benchmark.pl/testy_i_recenzje/Nowe_Phenomy_II_i_nowa_podstawka_AM3._Testujemy_Phenomy_X4_810%2C_X4_805%2C_X3_720_i_X3_710-1611/strona/4568.html
Cinebench:
Rendering X CPU
Phenom II X3 720: 7154
Core 2 Duo E8400: 6253
Multiprocesor Speed up
X3 720: 2,79
E8400: 1,92
3D Mark ''06:
X3 720: 3216
E8400: 2786
Crysis:
X3 720: 23 fps
E8300: 22 fps (E8400 nie pojawia się w tym teście, ale pewnie będzie mieć koło 23)
PC Mark Vantage:
X3 720: 5270
E8400: 4299
Dalej było podobnie, ale odechciało mi się kopiować wyniki. Phenom II X4 cały czas jest oczywiście o wiele wyżej w rankingu od X3 - ma i wyższy zegar, i więcej rdzeni. ^^ X2 550 ma 300 MHz-ów więcej od X3, wiec też powinien toczyć wyrównany bój z E8400.

Dnia 18.10.2009 o 16:21, Misquamaqus napisał:

Heh, teraz pytanie - egielda czy benchmark mówią prawdę xD Muszę skądś skombinować Phenoma X3, porównamy z twoim E8400 :)
Swoją drogą - z tego co widzę to i na Egieldzie w Lost Planet X3 zjada E8400. Kiedy można użyć więcej rdzeni, to z tego C2D nic nie zostaje :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

witam
Prosze o radę: na ile byście wycenili taki sprzęt (używany)
Procesor: Core2Duo 1,86
płyta: Gigabyte s3
Karta graficzna: gigabyte 8800gt
Ram: Corsair 4gb
Dysk: 160gb
dzwięk: sb audigy
zasilacz: 400w feel
z nagrywarką dvd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się