Widek

Upgrade kompa / Modernizacja Komputera - pomoc, porady itp.

75448 postów w tym temacie

A ja mam takie pytanie o kartę graficzną pomiędzy

Gigabyte Radeon HD4890 OC 1024MB DDR5 /256bit/ DP, HDMI, DVI [GV-R489OC-1GD] - 699 zł

a

Gigabyte Radeon HD5850 1024MB DDR5 /256bit/ 2xDVI/HDMI/DP [GV-R585D5-1GD-B] - 1090 zł

bo mój tata mi chce wcisnąc 8800 gtx a mój kolega ma gefrorca 8800 gtx od 2-3 lat :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak cię stać, to HD5850, jest szybszy nawet od GTX285. Notabene, wersja od PowerColora niczym się nie różni, za to dostaniesz ją o 50 zł taniej (przynajmniej jak patrzę na ceny z esc-net.pl).
A 8800GTX nie ma żadnych szans z tą kartą, to jest różnica kilkudziesięciu % :)
HD4890 bym sobie darował, jeśli coś w tej kategorii cenowo, to GTX275. Wydajnościowo podobne, za to ma niższą temperaturę pracy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.10.2009 o 20:47, GANGSTERR napisał:

ależ sie uczepiłeś tych 6 GB.. da sie, tylko wtedy pamieci nie będą pracowały w dualu,
do na LGA 1156 montuje sie 2GB, 4GB, 8 GB RAM i tak dalej

Ciekawski jestem :d ale i tak biorę 4Gb

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.10.2009 o 21:50, wilqu94 napisał:

http://www.gral.pl/podglofertzest.php?p=1&id=300418

+ zasilacz 500w w wcześniejszym poscie gdzieś jest. Co sądzicie?


Procek + płyta do zmiany. Taniej niż to co wybrałeś dostaniesz Core i5 750 + Foxconn P55A. Phenomy są dobrym wyborem, ale nie jeśli można za tą samą cenę mieć najnowsze Core Intela. Jeśli chcesz pozostać przy Phenomie, to zmień go na X945, a płytę na MA770-UD3P. Oszczędzisz jakieś 150 zł w stosunku do początkowego wyboru nie tracąc w zasadzie nic w wydajności, za to możesz sobie np. kupić lepszą kartę dźwiękową :P. Notabene, na gral.pl Phenom II X4 965 jest tańszy niż wybrany przez ciebie X4 955 :D I jeśli już koniecznie jak najmocniejszy Phenom to takiego bym brał (tańszy i lepszy), taki model już może uczciwie walczyć z Core i5 :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.10.2009 o 22:07, GANGSTERR napisał:

na www.agito.pl dostaniesz i5 750 za 680 zł, dorzucisz "kilka" złociszy na Gigabyte P55-UD3R
i masz wydajnie za prawie te same pieniądze


Hmmm, tak swoją drogą to przeglądam sobie testy Core i5 w starciu z najmocniejszym X4 i to ten drugi się wysuwa na prowadzenie:
http://www.purepc.pl/procesory/test_procesorow_lga1156?page=0%2C2
Fakt, że dopiero najmocniejszy Phenom, ale mimo wszystko zwycięstwo z niepodkręconym i7 920 w części testów i i5 750 w większości to też coś :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

na agito 965 jest tanszy od 955 xD Po pierwsze, to 965 jest 800 MHz wyżej taktowany, podkrecisz go do 3 GHz, co jest b. łatwe i phenom leży :P Poza tym, interesuja mnie gry, a w nich phenom obrywa nawet bez oc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.10.2009 o 22:20, GANGSTERR napisał:

na agito 965 jest tanszy od 955 xD Po pierwsze, to 965 jest 800 MHz wyżej taktowany,
podkrecisz go do 3 GHz, co jest b. łatwe i phenom leży :P Poza tym, interesuja mnie gry,
a w nich phenom obrywa nawet bez oc


A to i7 się już automatycznie nie podkręcają? :D Poza tym i Phenoma podkręcisz do 3.8 GHz bez szczególnego wysiłku :) Ale z grami, z tego co widzę na egiełdzie, to masz rację, Phenom nie radzi sobie najlepiej. Choć to aż dziwne - wyprzedzać we wszystkich benchmarkach i aplikacjach jak leci, a w typowym zastosowaniu przegrywać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mowisz o trybie turbo, gdzie podkrecany jest jeden rdzen, i to tylko odrobine. Ajak podkręcisz i5 750 do 3.8 GHz (co nie bedzie problemem) to juz bedzie totalna deklasacja :P Jak dla mnie platforma AM3 bazowana na Phenomach II X4 traci sens

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.10.2009 o 22:43, GANGSTERR napisał:

Mowisz o trybie turbo, gdzie podkrecany jest jeden rdzen, i to tylko odrobine. Ajak podkręcisz
i5 750 do 3.8 GHz (co nie bedzie problemem) to juz bedzie totalna deklasacja :P Jak dla
mnie platforma AM3 bazowana na Phenomach II X4 traci sens


Częściowo. Co by nie mówić, nadal oszczędzamy (kupując Phenoma II X4 945 + jakaś plyta oparta na chipsecie 770) ok. 300 zł. A wydajność oferowana przez ten procek i tak jest więcej niż wystarczająca do gier. Fakt, że ekonomiczniej jest oprzeć takiego Phenoma na AM2+ i pamięciach DDR2. Różnica cenowa na poziomie 400 zł już robi całkiem niezłe wrażenie, dla wielu to może już być bariera decydująca o zakupie. Więc - Phenom dla biedniejszych, Core dla bogatszych :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.10.2009 o 22:43, GANGSTERR napisał:

Mowisz o trybie turbo, gdzie podkrecany jest jeden rdzen, i to tylko odrobine. Ajak podkręcisz
i5 750 do 3.8 GHz (co nie bedzie problemem) to juz bedzie totalna deklasacja :P Jak dla
mnie platforma AM3 bazowana na Phenomach II X4 traci sens


czyli lepiej i5 750 +inna płyta i będzie dobre po podkręceniu co jest łatwe a sie nie znam na tym to dobrze tylko czy chłodzenie wyrobi ?? Chyba zmienie na to i5 750 :P ale podsumujcie mi :p bo jeden mówi phenom 965 a drugi i5 750 ...

w każdym razie nie chce dawać więcej niz cena w SS jest podana...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.10.2009 o 17:04, wilqu94 napisał:

czyli lepiej i5 750 +inna płyta i będzie dobre po podkręceniu co jest łatwe a sie nie
znam na tym to dobrze tylko czy chłodzenie wyrobi ?? Chyba zmienie na to i5 750 :P ale
podsumujcie mi :p bo jeden mówi phenom 965 a drugi i5 750 ...

Bez podkręcenia Core i5 jest o ok. 15% szybszy w grach, za to w programach o tyle przegrywa . Z podkręceniem za to spokojnie wyprzedza Phenoma o jakieś 40% :) A więc jeśli głównie grasz, to zdecydowanie i5. A co do kwestii chłodzenia - to samo jest przecież też w Core i7, a niektóre z nich mają 3 GHz. Więc o to bym sięnie martwił.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.10.2009 o 19:26, HumanGhost napisał:

Pytanko. Jaki dobry coolerek na i5? Taki w miare w niekosmicznej cenie. ;]



Scythe Mugen II

Dnia 27.10.2009 o 19:26, HumanGhost napisał:

Zamawialiście kiedys kompa na esc.pl? Warto zaufać temu sklepowi?



Osobiście nie kupowałem, ale ma dobrą renomę w Internecie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się