Widek

Upgrade kompa / Modernizacja Komputera - pomoc, porady itp.

75448 postów w tym temacie

Dnia 15.11.2009 o 11:59, wilqu94 napisał:

Wiem ale jak to zrobić bo będę miał radka hd 5850. Wtedy dopiero będe podkręcał


Heh, ja zacznę od pytania, po co podkręcać, skoro i tak wszystkie gry będą ci chodziły w max...Szczególnie biorąc pod uwagę, że Core i5 sam podkręca się w okolice 3.2 GHz gdy zachodzi taka potrzeba.
A co do samego podkręcania - o tym można się rozpisać na 5 stron, a i tak nie wyjaśnię wszystkich aspektów z tym związanych...Użyj wielkiej mocy Google, dowiesz się co i jak. Zasadniczo proste O/C wymaga tylko podbijania FSB/HT, ale jak chce się lepszych efektów to trzeba bawić się napięciami na procku/RAM-ach, taktowaniem pamięci/chłodzeniem na podzespołach itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak już wcześniej wspominałem będę zmieniał procek (AMD Athlon 64 X2 6000+) oraz zasiłkę (450W od Chifteca). Zastanawiam się teraz nad nową kartą graficzną i myślę nad GF 9600GSO (szczególnie ta wersja wpadła mi w oko ( http://allegro.pl/item810148965_zotac_gf_9600gso_512mb_ddr3_256bit_hdtv_dvi_box.html ). Warto brać czy może w podobnej cenie znajdę coś lepszego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy raz widze 9600GSO z 256 bit O_o :P
Myślę że warto dołożyć parę złotych do 9600GT jeśli już o te karty chodzi.
Tylko że... to żaden zakup przyszłościowy, bo te karty już teraz nie dają sobie rady w nowszych grach, przy większych detalach...

Btw. chcesz to sprzedam Ci mojego GT w cenie tego GSO xP

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za rady. :)

Mafioso --> Najnowsze gry w jakie będę grał to: Batman, CoD: MW2, TDU, SHIFT, Wiedźmin oraz Burnout. Myślę, że w 1280x720 pogram chociaż w średnich :P

blacklio --> Prawdę mówiąc myślałem nad Radkiem, ale jakoś nie mogłem znaleźć dobrego modelu. A tutaj 4730 bije 9600GT i zbliża się do 9800. Ciekawa propozycja. :) Tylko jak czytam karta nie ma wsparcia dla CUDA / PhysX. Pytanie jak gry będą się zachowywać, które tego wymagają...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.11.2009 o 12:48, Michal_Raven napisał:

blacklio --> Prawdę mówiąc myślałem nad Radkiem, ale jakoś nie mogłem znaleźć dobrego
modelu. A tutaj 4730 bije 9600GT i zbliża się do 9800. Ciekawa propozycja. :) Tylko jak
czytam karta nie ma wsparcia dla CUDA / PhysX. Pytanie jak gry będą się zachowywać, które
tego wymagają...


Za to GeForce nie ma wsparcia dla CTM i Havoka, czyli szale się wyrównały...A tak serio - żadna gra świata nie wymaga CUDA. Które zresztą stracą na popularności po premierze DX11, który robi to samo, za to działa i na Radeonach, i na GeForce''ach. Podobnie z PhysX - bajer, który lekko poprawia wrażenia, ale nie jest niezbędny do działania...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

PhysX na tak wydajnej karcie ( ironia ) nie do uzyskania, jak również odpowiednik u Nvidii. Komfortowe używanie tego ficzera minimum 260GTX wzwyż. CUDA zastosowanie w tej chwili dla profesjonalistów w photoshopie itd itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.11.2009 o 14:12, GANGSTERR napisał:

Normalnie. I tak w wiekszości przypadków Physx jest liczony przez procesor, a nie karte
graficzna. To ładnie wygląda tylko na papierze.

Czyli można powiedzieć, że to taki chwyt marketingowy, który ma przykuć uwagę potencjalnego kupca. ;)

Dzięki wszystkim za pomoc. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 15.11.2009 o 14:16, Michal_Raven napisał:

Czyli można powiedzieć, że to taki chwyt marketingowy, który ma przykuć uwagę potencjalnego
kupca. ;)

yep, Radeony wspierają Havoka, ktory jest stosowany w wiekszej ilosci gier niz physx, ale z tego tez nic nie wynika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.11.2009 o 17:05, a_Tomek napisał:

Czy ten procesor http://allegro.pl/item811399622_procesor_amd_athlon_64_x2_4200_s939_wiatrak.html
spowoduje widoczny wzrost wydajności wymieniając go za AMD Athlon 64 3000+ ? Reszta zestawu
to karta graficzna pod AGP Geforce 7300GT, 1,5GB RAM, zasilacz ModeCom 350W


zmień tę karte i uważam że zmiana z 2 rdzeni na 1 nie jest korzystna :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.11.2009 o 18:31, wilqu94 napisał:

> Czy ten procesor http://allegro.pl/item811399622_procesor_amd_athlon_64_x2_4200_s939_wiatrak.html

> spowoduje widoczny wzrost wydajności wymieniając go za AMD Athlon 64 3000+ ? Reszta
zestawu
> to karta graficzna pod AGP Geforce 7300GT, 1,5GB RAM, zasilacz ModeCom 350W

zmień tę karte i uważam że zmiana z 2 rdzeni na 1 nie jest korzystna :P

Kiedy proponuję na odwrót:P A karta no cóż... Dostałem od kolegi za darmo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się