Widek

Upgrade kompa / Modernizacja Komputera - pomoc, porady itp.

75448 postów w tym temacie

Dnia 03.01.2010 o 14:51, GANGSTERR napisał:

Mój radzio ma jedynie 256 bit a przepustowością pamięci przegania GTX 260 który ma 448
bitową szynę. HD 5770 ma niższą przepustowość ale to i tak nie ma znaczenia przy twoim
monitorze (jest dość mały jak na dzisiejsze standardy)


Najprawdopodobniej za 2 miesiące kupuje jakiś większy - być może 25 cali - wtedy jak będzie z płynnością na HD 5770 ze 128Bitową szyną?

A 600-800zł nie zmieni nic, bo i tak zmieści się w moim budżecie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.01.2010 o 14:51, GANGSTERR napisał:

Efekty Dx 10 działają jakieś 20% szybciej na Dx11, czyli którko mówiac, Dx 11 poprawia
optymalizację (chodzi głownie o różnego rodzaju wygładzania karawędzi). Do tego compute(microsoft)
shader i łatwiejsze projektowanie gier pod względem obsługi wielowątkowości.

A liczbę korzystających z niego tytułów da się policzyć na palcach jednej czy dwóch rąk? ;)
Zastanawiało mnie to dosyć realnie, bo w sumie procka nie mam sensu zbytnio zmieniać, a grafa się raczej nie zmarnowałaby, zakładając powiedzmy 5850.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W sumie budżetu nie podałem - mój błąd. Przedział cenowy jaki mnie interesuje to 2000 - 2500 zł. Czarek188 - za pomoc bardzo dziękuję. :)

- Moim zdaniem karta graficzna za droga - duża będzie różnica pomiędzy tym GeForce GTX 275 a Radeonem 4870? Bo jeżeli tak to mogę zastanowić się nad tą dopłatą.
- Obudowa faktycznie ładna, ale chcę jak najmniej pieniędzy wydać.
- Czy warto kupować tak drogą płytę główną - może jest coś tańszego (jednocześnie wydajne)?

Dodam, że posiadam 24 calowy monitor, a sprzęt będzie służył do grania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

no, przy 25 calowym to będzie problem. Jako, że sklep nie ma w ofercie HD 4890 to pozostaje ci tylko GTX 275.

Co do składania kompa. Tak, sklep ci go złoży, ale jesli ci walną plomby gwatancyjne, to za każdym razem, kiedy będziesz chciał otworzyć bok obudpwy (np. zeby dołożyć dysk) będziesz musiał jechać z kompem do sklepu, bo inaczej stracisz gwarancję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A czego oczekujesz. Dx 11 miał premierę 3 miesiące temu, a gier nie projektuję sie w 15 min... Na ten moment jest 5 gier obsługujących efekty Dx 11, niedługo wyjdą kolejne. Na gre only dx 11 będzie trzeba jeszcze poczekac, bo ogromna ilość siedzi jeszcze na XP i jakby ta gra wyszła, to by zaczęły się lamenty, że są dyskryminowani.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.01.2010 o 15:07, GANGSTERR napisał:

no, przy 25 calowym to będzie problem. Jako, że sklep nie ma w ofercie HD 4890 to pozostaje
ci tylko GTX 275.


Hmm, to HD 4890 jest lepszy od 5770? Z jakiej racji?

Aha - w swojej konfiguracji podałeś jakieś pamięci OCZ Dual Black AMD Edition. Czegoś takiego nie ma w ofercie PC Projekt - jaka jest alternatywa z repertuaru tegoż sklepu - i kupić DDR 2, czy 3?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ nie ma osobnego działu ze słuchawkami wiec zadam moje pytanie tutaj
Moje wysłużone słuchawki poszły na emeryturę (Creative Fatal1ty) poszukuję czegoś nowego
słuchawki nad jakimi się zastanawiam to :
1.Plantronics Gamecom 367
2.Lognetmedia Aero 5.1
3 Sennheiser HD 202 (bardziej muzyczne niż gamingowe )
Czy ktoś z Was ma może któreś z tych słuchawek albo miał okazje ich używać ?
Które polecacie ,a może inne w cenie do 150 zł są lepsze (głównie do grania)
Z góry dzięki xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ups, FAIL - podałeś w sumie cenę netto - i już się cieszyłem, że mogę dodać mniej więcej 200zł i nie przekroczę budżetu, a okazało się, że Brutto wynosi 2250 ;/ Czyli kupię go dopiero za 2 tyg,,bo jeszcze musi mi wpaść do kieszeni trochę kaski.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak widzę to różnica pomiędzy tym GeForcem GTX 275 a Radeon 4870 nie jest wcale duża. Więc po co dopłacać te 300 zł. Zostanę chyba przy radku.

Teraz kwestia płyty głównej. Doba a tania, żeby współpracowała z AMD Phenom II X2 550 BOX Black Edition (no chyba, że jest lepszy procek w tej cenie).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.01.2010 o 15:22, Ancient_Lord napisał:

Hmm, to HD 4890 jest lepszy od 5770? Z jakiej racji?


Radeon HD4890 jest szybszy o 15-20% od HD5770, ale niestety tez i bardziej pradozerny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.01.2010 o 15:40, kuba9876543210 napisał:

Radeon HD4890 jest szybszy o 15-20% od HD5770

15-20% to za malo, roznica wynosi ~20-25%. pamietaj, ze HD5770 to poziom odrobine ponizej HD4870 1GB.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oj jest różnica i to spora. W takim razie polecam Ci wziąć HD 4890. Jest tak samo wydajny jak ten GeForce. A jeszcze jedno pytanie. Czy będziesz podkręcał proc? Jak nie to pewnie, że brać tańszą płytę główną :P

Płyta Główna: Asus M4A77TD PRO - 331zł
Procesor: AMD Phenom II X2 550 BOX Black Edition - 349zł
Karta Graficzna: Radeon 4890 Sapphire 1GB HDMI&DVI&DP (PCI-E) LiteBOX - 729zł
Kości Pamięci: Kingston HyperX DDR3 2X 2GB 1600MHz CL9 Black Edition - 472zł
Zasilcz: OCZ StealthXStream 500W SLI - 210zł
Dysk Twardy: Samsung SpinPoint F3 500 GB (SATA II, 16MB cache, NCQ) - 229zł

Razem: 2320zł (według drogiego komputronika) Resztę zostaję na obudowę. Możesz wziąć tamtą którą Ci podałem al to już twoja sprawa. Teraz chyba może być no nie? Weź pod uwagę, że to prawdziwy potwór wydajności :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przymierzam się do zakupu taniego komputera na zasadzie cena-jakość, ale jako, że nie jestem specem od sprzętu to mam prośbę do tych zorientowanych. Na allegro jest do kupienia za 1 169,00 zł nowy komputer(wystawiła firma, sprawdzona), który w sobie ma:

Płytę główną MSI K9N6PGM2-V

OBSŁUGIWANE PROCESORY: ATHLON X2, PHENOM X3 , X4 WSPARCIE PROCESORÓW AM3
1X PCIex X16
2X PCI (Z PRZEZNACZENIEM NA ODDZIELNĄ KARTE MUZYCZNĄ, TUNER TELEWIZYJNY, KARTĘ SIECIOWĄ, WIFI itp.)
9X USB
4X S-ATA
2X GNIAZDO DDR2 667/800
RealTek RTL8201CL - 10/100 Mb/s

Procesor

AMD ATHLON II 250
2x3GHz
2MB Cache L2
FSB 2000MHz
45nm

RAM - 2GB DDR2 DDR2 800MHz

Kartę graficzną - GIGABYTE ATI Radeon HD4650 1024MB |tylko że tutaj to mam zamiar wymienić ją na GeForca 9600GT 1GB|

Dysk

Maxtor / Samsung/Hitachi/Seagate 500GB
SATA II
7200RPM
16MB cache

Plus obudowa, nagrywarka DVD etc. Tak więc - będzie to korzystny zakup? No i jaki zasilacz, bo w obudowie jest 400W, i też zielony jestem czy to starcza czy nie starcza :D

Z góry thx za radę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.01.2010 o 18:15, Luk4s napisał:

NIE gotowcom z allegro i tej zelaznej zasady sie trzymaj.

Hmm... A tak pokrótce rozwinąć dlaczego? Chodzi o to, że w salonie tego sklepu już byłem, jest to ogólnopolska sieć, wszystko jest elegancko... A teraz wygląda to tak, że składać w tym salonie też lepiej nie. Czyli jeśli kupować to z vobisów, komputroników etc?
Dopytuje tak, bo nie chciałbym na buble trafić :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.01.2010 o 18:27, MrKubu napisał:

Hmm... A tak pokrótce rozwinąć dlaczego? Chodzi o to, że w salonie tego sklepu już byłem,
jest to ogólnopolska sieć, wszystko jest elegancko... A teraz wygląda to tak, że składać
w tym salonie też lepiej nie. Czyli jeśli kupować to z vobisów, komputroników etc?
Dopytuje tak, bo nie chciałbym na buble trafić :D


Pokrótce chodzi o to że w gotowych zestawach oszczędzają najczęściej na zasilaczu, ramie, dysku. Zncznie lepiej jest samemu wybrać elementy i złożyć zamówienie na takie jakie Ty chcesz, bo najczęściej zasilacz czy obudowę to wciskają taką jaka zalega w magazynach a nie koniecznie najlepszą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się