Widek

Upgrade kompa / Modernizacja Komputera - pomoc, porady itp.

75448 postów w tym temacie

Ehh ja nie będę przechodził na tak droga platformę. I tak wydajniejszy jest AMD Phenom II x4 965. Do tego płyta która obsłuży SLI (aby dokupić w przyzłości drugiego GTX''a 275) i była kompatybilna z pamięciami DDR 2 i myślę, że będzie git. To jest już chyba lepsze rozwiązanie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

http://pclab.pl/art38488.html - i wszystko jasne...1 minuta szukania...

Phenom II 965 nie jest wydajniejszy od C2Q 9650, a tym bardziej od i5 i i7, do tego musiałbyś zmienić płytę głowną, a pchanie się w AM2+ nie ma dla mnie sensu. Tak samo dokupienie "w przyszłości" GTX 275, lepiej będzie sprzedać tego co masz, dołożyć trochę i kupić jedną, wydajniejsza karte. Do tego musiałbyś kupić mobasa na chipsecie nvidi, a pod phenomy, szczególnie BE, to tylko płyty na chipsetach AMD.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.01.2010 o 21:03, GANGSTERR napisał:

Jak nie będziesz kręcił, to można wziąć słabsze ramy i mobasa, to wtedy można by wziąć
2x500 GB i zrobić RAID

EDIT:

teraz zauważyłem, że nie dałem napędu. Da rade go przełożyć z twojego obecnego kompa,
czy trzeba modyfikować zestaw?

Mam NECa z 2005 roku, jednak ostatnio coś szwankuje, a w dodatku ma biały panel. Jednak z tego co pamiętam w Arest zawsze nieco potrafili z ceny spuścić. Nie wiem czy się będę bawił w OC. Nie miałem z tym jeszcze do czynienia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No dobra masz racje. I5 silniejszy od tamtego Phenoma. Ale proszę daj mi płytę która obsłuży i5 (żeby tania była) i SLI. Bo chyba w GTX''y 275 są silniejsze od takiego HD 5870 no nie? A jak nie to nawet będę skłonny przejść w Quad SLI (głupie rozwiązanie).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czytasz jakieś recenzje sprzętu? HD 5870 jest na poziomie GTX 295, a z kolejnymi sterownikami jeszcze mu trochę wydajności przybędzie. DO tego HD 5870 jest zimniejszy i pobiera mniej prądu. GTX 295 to 2xGTX 275 z obniżonymi taktami na jednym PCB. Co do płyty z SLI, poszukaj, wszystko jest podane w specyfikacji płyt (np[. MSI GD-65 posiada obsługe SLI). Tylko jak już napisałem, takie rozwiązanie nie bedzie miało większego sensu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A co mi tam. Nie kupię sobie najwyżej ścigacza za 5500zł. Kupuję HD 5970 i przy okazji Core i7 Extreme Edition. Ten się sprzeda i będzie gites. Jak mówi moja mama: "na komputerze przynajmniej się nie zabijesz" :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.01.2010 o 21:19, GANGSTERR napisał:

Wątpię, żeby spuścili aż tak, żeby wsadzić tam nagrywarkę. Mobo zmień na Asus P7P55D
LE, trochę starguj i będzie na optyka

Dużo się ta płyta różni od tamtej? A ten zasilacz? Gdybym w przyszłości coś zmienił na coś trochę lepszego, albo dołożył drugi dysk czy kartę dźwiękową. Czy moc będzie wystarczająca?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale dolicz HD 5970 do tego. Może być lepsza wydajność. No i 6 GB RAM''u 2000MHz i będzie wpożo. A i nie porównujmy tu GTA IV bo ta gra ma rożne humory.

A ta karta chyba będzie dobra:

http://www.komputronik.pl/index.php/product/89715/Podzespo_y_PC/Karty_graficzne/Radeon_5970_Sapphire_2GB_2xDVI_HDMI_DP_PCI_E_OC.html

I tak tańszej nie ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dysk pobiera raptem kilka, no może kilkanascie Wat, a karta dzwiękowa pewnie jeszcze mniej.. Zasilacz ma zapas, i to duży. Według kalkulatora mocy, ten sprzęt nie pociągnie więcej niż 300W (bez OC)

Co do płyt, ciężko mi wskazać jakieś znaczące różnice, MSI P55-GD65 jest płytą lepszą, ale ten Asus nie będzie zły.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale taki sprzęt starczy na lata. A jak by je połączyć w CrossFire? Wiem, że to jest już głupota ale chyba proc by już nie nadążył no nie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobra przepraszam za spam. Ale offtop zrobiłem. Ee tam taki komp nie potrzebny. Kupie sobie tego i5 i myślę, że będzie dobrze. Jak coś to będę się was tu pytał. Jeszcze raz przepraszam za spam. A i myślałem nad takim monstrum ale to jest bez sensu.
Pozdro.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kup sobie i5 za kilka miesiecy jak stanieje ;) Zamiast 2 x 5970, wystarczy 1 x 5870 (nawet do tych trzech monitorow;))

Za zaoszczedzona kase kup sobie motor jak pisales wczesniej (ale nie polecam chinszczyzny, na niej rzeczywiscie sie mozesz zabic;] i najlepiej z silnikiem 2T, np Kawasaki KMX 125 - 30-pare koni mocy, sam sobie chce takiego kupic na wakacje (nie mam 18lat, wiec o wiekszej pojemnosci moge poki co pomarzyc) ;)
ps. troche offtop wyszedl mi :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja tak troche z innej beczki - gdzie można sprawdzić zmiany cen sprzętu na przestrzeni paru miesięcy? Znalazłem coś takiego w vobisie, no ale to pojedyńczy sklep, a i oferta mi nie bardzo podchodzi. Coś bardziej uśrednionego w sumie, chodzi mi raczej o same zmiany, niż ile dokładnie $$$ kosztowało X - ofkors, wiadomo, nie chodzi o pierdółki w stylu klawiatur, tylko podstawy = mobo/cpu/grafy.
Ewentualnie jakąś liste, co sensownie wykorzystuje 2+ cory z gier? Dziwaczne programy demonstrujące użyteczność quadów/i7, a których normalny użytkownik na oczy nie widział, są mało zachęcające. Wiem, że patrząc tylko na duale, średnio mi się opłaca inwestować w nową platformę, ale pogrywam czasem w nowsze rzeczy, a nie skanuje szczegółowo informacji, na ilu rdzeniach jadą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.01.2010 o 22:56, KaPe napisał:

Ewentualnie jakąś liste, co sensownie wykorzystuje 2+ cory z gier?

Nie ma takiej listy, z prostego powodu - to, co producenci nazywają wsparciem dla dwóch rdzeni, zazwyczaj oznacza tylko, że jeden rdzeń na system, a drugi na grę, czyli tak 40% mocy procka pozostaje niewykorzystane. Więc nawet jeśli znajdziesz taką informację od producenta, to nie licz na to, że jest zgodna z rzeczywistością. A te, które mają chociaż częściowe wsparcie dla 4, można policzyć na palcach jednej ręki. Osobiście kojarzę tylko kilka tytułów:
- Lost Planet
- Supreme Commander (chyba jedyny tytuł, który potrafi wykorzystać do 32 rdzeni i sprawić, że Quad nie wystarczy. Fakt, że w ekstremalnych przypadkach typu 7-8 tysięcy jednostek jednocześnie, ale się da:P)
- Demigod (w sumie też wspiera 32, ale akurat w tym tytule już 2 spokojnie starczają)
- GTA IV
- Company of Heroes
- Teoretycznie Crysis (w praktyce korzysta z trzech)
- Unreal Tournament III
- Microsoft Flight Simulator X
http://www.overclock.net/intel-cpus/298556-quad-core-optimized-games-2.html - tu masz dyskusję na ten temat, może się doszukasz większej ilości gier.
>Dziwaczne programy

Dnia 08.01.2010 o 22:56, KaPe napisał:

demonstrujące użyteczność quadów/i7, a których normalny użytkownik na oczy nie widział,
są mało zachęcające. Wiem, że patrząc tylko na duale, średnio mi się opłaca inwestować
w nową platformę, ale pogrywam czasem w nowsze rzeczy, a nie skanuje szczegółowo informacji,
na ilu rdzeniach jadą.

Nadal standardem jest 1.5 (czyli system na jednym)-2 rdzeni. Choć trzeba producentom procków przyznać, że taki Core i5, czy Phenom II nawet w aplikacjach jednordzeniowych dokopuje poprzednim (nawet wyżej taktowanym) generacjom, więc wzrost wydajności jest.
W ogóle producenci gier mają problemy z programowaniem gier na kilka rdzeni, to co robią na razie (za wyjątkiem Lost Planet i Supreme Commandera), to optymalizacja gry pod X rdzeni. Mając inną liczbę niż nasze X, albo będzie niepłynnie, albo część mocy procesora zostanie niewykorzystana. Do pełnej multirdzeniowości (czyli wykorzystania tylu rdzeni, ile jest po prostu dostępnych w komputerze) niestety jeszcze daleko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się