Widek

Upgrade kompa / Modernizacja Komputera - pomoc, porady itp.

75448 postów w tym temacie

Dnia 11.01.2010 o 22:55, WIkitory napisał:

Ok dzięki.
A te części to kupuje,żeby hobbystycznie zupgradowac jeszcze gorszego grata xd
Mam lepszą jednostkę.

Nie przejmuj się ich uwagami - ja też ostatnio kompletuję "nowego starego kompa" tylko nigdzie nie mogę znaleźć Voodziaków 3 w wersji 2000 do SLI. Ale mam już P3 1400, Abita BX133, TNT2 Ultra (Viper 770) - zamiennie do nieco nowszych gier GF2 GTS, SB live 0100 i zamiennie stary SB AWE (też do jeszcze starszych gier) i czekam na dopływ gotówki ;], bo chciałbym kupić raczej nowy dysk, a nawet dwa, 3x256 MB RAM PC133 no i monit do tego oczywiście ;].

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ile kosztowałby nowy komputer bez karty graficznej oparty na procesorach intela typu już i3, i5 czy i7 (czterordzeniowy jakiś) dlaczego bez karty? bo jakąs tam mam (jednego radeona 4850)


Komputer wykorzystywany byłby do renderowania grafiki i animacji 3D (tak więc najważniejszą rolę gra procesor później RAM (jego na dobrą sprawę mogłoby być z 4GB max) i na samym końcu karta grafiki).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

komplet i5 750 (inne wersje i5 i i3 sa dwurdzeniowe) mniej wiecej jak moj to kosz ok 1600 zł, do tego dysk, buda, zasilka - bo ja wiem, 2200 ? plus ten twoj HD 4850

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No niby. Ogólnie to procesor nie wpływa aż tak na FPS więc wiesz ;) ...
A... Co do podkręcania. Na DOBRYM CHŁODZENIU czyli żeby jakoś go tam podkręcić 3.5 i wyżej to trzeba już dobrego chłodzenia = koszty. No i RAM. Żeby podkręcić sensownie procesor ram musi być dobry. A mój ma 3-4 lata... Więc mogłoby być ciężko.
Chętnie bym w i7 i i5 zainwestował... No ale kasy brak. Bo to by była praktycznie wymiana całego kompa, oprócz karty graficznej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.01.2010 o 15:23, Lord_Polish napisał:

No niby. Ogólnie to procesor nie wpływa aż tak na FPS więc wiesz ;) ...

O ile grasz tylko w wysokich rozdzielczościach.

Dnia 12.01.2010 o 15:23, Lord_Polish napisał:

A... Co do podkręcania. Na DOBRYM CHŁODZENIU czyli żeby jakoś go tam podkręcić
3.5 i wyżej to trzeba już dobrego chłodzenia = koszty.

Ee, 3.5 uciągnąłem jeszcze na boxie - fakt, że obudowa dosyć solidna. A ram zbierany chyba ze wszystkich poprzednich kompów, i bez większych problemów udźwignął system. Już tak nie przesadzajmy z tymi wymaganiami do OC - prawie 20% więcej bez jakiejkolwiek dodatkowej inwestycji.
No a przejście w I5 wiąże się z wyłożeniem 2 razy większej kasy, a nie wydaje mi się, by efekty miałyby być aż tak powalające.
Nie mówiąc o tym, że I5 też wartoby podkręcić(w sumie sam się "podkręca", ale...).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.01.2010 o 19:14, ziptofaf napisał:

Eeeee....ale ona obsługuje Athlony X2 do 6400+ włącznie...
http://support.asus.com/cpusupport/cpusupport.aspx?SLanguage=pl-pl&model=M2N%20DH&product=1&os=17

Wystarczy zaktualizować BIOS.


Sorry, pomyłka. Samo M2N mam. BIOSa aktualizowałem kilka dni temu, obecna wersja 0808, nic to nie daje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Scythe Mugen - wykręcisz na nim do 4.0 ghz E8400 [sam mam ten proc i to chłodzenie], koszty teraz to lewo 100zł.
I nie powiem żeby ten 1ghz różnicy "nie wpływał" na fps w grach na tyle zauważalnie że warto jest go dokręcać bo wpływa [wiadomo że nie tak znacznie jak np mocne OC gpu, ale jednak wpływa zauważalnie].

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się