Widek

Upgrade kompa / Modernizacja Komputera - pomoc, porady itp.

75448 postów w tym temacie

O nie tylko nie patrioty do tej płyty. Ile ja widziałem ludzi na rożnych forach, że te pamięci na tej płycie im nie działają i cały czas są blue screeny. Najlpesze dla tej płyty to:

- GSkill
- OCZ technology
- Kingston

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.01.2010 o 18:10, Crew_900 napisał:

Kurde co to za pamięci ? -.-
Myślę raczej nad jakimiś patriotami....


Co.... muszek nie znasz ?
Jade na muchach od poltora roku oczywiscie ddr2.
To tylko propozycja a firma jest renomowana.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Do wcześniej omówionego komputera mam włożone jakieś 3dfx Voodo,ale jakie to jest to nie wiem,moge dać fotke jak co,bo może pójdzie na sprzedaż(karta nie moja,tylko kolegi)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.01.2010 o 21:21, WIkitory napisał:

Do wcześniej omówionego komputera mam włożone jakieś 3dfx Voodo,ale jakie to jest to
nie wiem,moge dać fotke jak co,bo może pójdzie na sprzedaż(karta nie moja,tylko kolegi)

AGP czy PCI?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.01.2010 o 22:36, WIkitory napisał:

AGP x2

No to nie dla mnie. Na AGP to ja już mam sprzętu dość. Potrzebuję tylko dodatkowej dopałki tylko pod Glide.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Składam kompa do ok 3500zł i mam coś takiego i prosiłbym o porady czy coś zmienić, aha i nie zamierzam nic kręcić:

Intel Core i7 860 4x2.80 GHz BOX (LGA1156, 8MB) - 1025pln
Gigabyte P55-UD3, P55, DDR3, SATA2, GBLAN, FW, ATX, Core i5 - 398pln
DDR3 4GB 1600MHz PDP Patriot LLK (2x2GB, DualDDR, CL7) - 468pln
Radeon HD5850 Asus 1024MB GDDR5, HDMI, DVI, PCI-E 2.0 - 1039pln
2x Samsung 500 GB, SATA/300, 16MB, NCQ Spin Point F3 - 370pln
ATX 700W OCZ ModXStream Pro SLI (Fan 140mm, PFC) - 353pln
ModeCom Prime Midi Black Gloss (bez zasilacza) - 193pln

ceny z gral.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moja SUBIEKTYWNA opinia jest taka że płyt GB i dysków SAMSUNGA nie polecam. Co do pamięci to z Patriotem nigdy doczynienia nie miałem. Jeżeli chodzi o zasilacz to proponuje rozważyć jeszcze np. Corsaira.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pamieci na G.Skill Ripjaws, będą tansze, a nawet lepsze ;) Ewentualnie G.Skill ECO, zasilacz na jakiś słabszy, coś 500-550W. Obudowe na Silentium Gladius, jakiegoś Anteca lub też CoolerMaster

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

G.Skill nie mają w tym sklepie prawie wcale, jedne 1600 i to 3x2gb CL9 - szału nie ma :/
zasilałka na wyrost 700 wrzucona, pewnie skończy się na takim samym 600W

ewentualnie płta Asus P7P55 LX, P55, DDR3, SATA2, GBLAN, ATX, Core i5/i7 - 373pln
która lepsza ??

a blachy to jedyne które są względnie ładne, no bo 500-700pln nie dam za dobre i ładne blachy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pozostań już przy tym Gigabyte. Pamięci mozna kupić w innym sklepie, ich montaż jest banalnie prosty. 600W to nadal za dużo. Chesz ładnie i tandetnie czy równie ładnie a dobrze?


Zapomniałem, nie krecisz, wiec interesują cię tylko pamięci 1333 MHz (inne czestotliwości obsługiwane są tylko przy OC) np. takie http://www.ram.net.pl/product_info.php?products_id=56052

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanie poszukuję programu do tworzenia audio wizualizacji i nigdzie takowego nie mogę znaleźć. Jeśli znacie jakieś dobre programy to prosił bym o podanie chociaż kilku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.01.2010 o 16:27, GANGSTERR napisał:

Pozostań już przy tym Gigabyte. Pamięci mozna kupić w innym sklepie, ich montaż jest
banalnie prosty.


nie mam czasu sie pierdzielić z szukaniem kości po innych sklepach, to że sobie sam skrzynkę poskładać mogę to wiem ale mi sie nie chce..

600W to nadal za dużo.

poniżej 600 to już wolę nie schodzić, bo to różnie jest z tą wydajnością..

Chesz ładnie i tandetnie czy równie ładnie a

Dnia 13.01.2010 o 16:27, GANGSTERR napisał:

dobrze?


to co takiego tandetnego jest w tych blachach ???
antec ani coolmaster nic fajnego nie oferują oprócz drogich modeli..

Dnia 13.01.2010 o 16:27, GANGSTERR napisał:

Zapomniałem, nie krecisz, wiec interesują cię tylko pamięci 1333 MHz (inne czestotliwości
obsługiwane są tylko przy OC) np. takie http://www.ram.net.pl/product_info.php?products_id=56052


przecież płyta obsługuje 1600 a nie muszę ich puszczać synchronicznie z taktowaniem procesora
a jak puszczę 1333 to jeszcze niższe CL będę mieć...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moja płyta może obsługiwać pamięci nawet 2133 MHz, ale to nie zmienia faktu, że P55 obsługuje pamiątki do 1333 MHz i jesli wsadzisz tam ramy 1600 MHz to będa one pracować z własnie taką częstotliwością (1333 MHz), do osiągnięcia 1600 MHz trzeba bedzie podnieść BCLK w Biosie, a to jest juz OC ( bo wzrośnie taktowanie proca, chyba, że obniżysz mnożnik).

Bardziej prądożerny zestaw od tego co ty składasz pobierał ok 280W http://pclab.pl/art38821-21.html

Czym się roźnią? Jakością/grubością blach, jakością wykonania, wentylacją. Antec, CoolerMaster, Silentium czy Thermaltake maja w swojej ofercie tanie (okolice 200 zł) ładne obudowy.

EDIt:

przeciez możesz w sklepie zagadać, żeby złożyli ci kompa bez ramów, ram zamawiasz w tym sklepie co ci podałem. Montaz ramu to raptem 2 minuty, a wyjdziesz na tym lepiej, bo faktycznie, lipna jest ta oferta ramu w gralu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się