Widek

Upgrade kompa / Modernizacja Komputera - pomoc, porady itp.

75448 postów w tym temacie

Dnia 13.01.2010 o 21:55, blacklio2 napisał:

To od płyty głównej zależy jaka częstotliwość będzie obsługiwana, nie od procesora


Tyle, że to procesor ma kontroler pamięci w sobie, a nie tak jak dotychczas na płycie, w związku z czym intel pisze, że maks 1333Mhz.
Dlatego też pytam co i jak.
Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tutaj kontroler nic nie ma do rzeczy, płyta stosuje odpowiedni mnożnik w stosunku do zastosowanych pamięci 1333,1600,1866, 2000, 2133, 2200, i to od płyty głównej będzie zależeć działanie poszczególnych pamięci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam mam pytanie poniewasz nie znam się na Biosie a chciałbym kupić procek Intel core 2 duo e4500 2.2ghz
musze wiedzieć jakiego biosu wymaga ten procesor a nigdzie nie jest napisane? moja płyta to Asus P5B-VM.
Tu znalazłem link do strony asusa gdzie są napisane obsługiwane procesory do róznych płyt głównych w tym mojej również ale nie ma tam wersji biosu? http://support.asus.com/cpusupport/cpusupport.aspx?SLanguage=pl-pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pod linkiem masz wyszukiwanie wg płyty, po wpisaniu:
CPU | PCB od | BIOS od
Core 2 Duo E4500 (2.2GHz,800FSB,L2:2MB,65W,rev.M0) | ALL | 804

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.01.2010 o 01:36, KaPe napisał:

Pod linkiem masz wyszukiwanie wg płyty, po wpisaniu:
CPU | PCB od | BIOS od
Core 2 Duo E4500 (2.2GHz,800FSB,L2:2MB,65W,rev.M0) | ALL | 804

nie rozumiem co to znaczy 804?? wersje się oznacza np. 1.0 albo 2.0

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.01.2010 o 01:43, benq20 napisał:

nie rozumiem co to znaczy 804?? wersje się oznacza np. 1.0 albo 2.0

Wersje płyty, to może. Nazewnictwo biosów jest zdecydowanie bardziej rozbudowane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

każdy producent oznacza bios jak chce. W Foxconnie P35A-S oznacza się go jako Px gdzie x to dowolna liczba np P7 czy P37, Asusa liczbami, jak np. 804 czy 1156, a MSI np 1.4, 1.5

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Proszę o wyjaśnienie - czy zasilacz corsair 400W wystarczy do karty GeForce 9600GT Gigabyte Silent Cell? Nie mam zamiaru jej podkręcać, mam AMD Athl. II 240, jeden dysk 500GB, 2GB RAMu. Plus wiatrak na obudowie.

Pytam się bo niektórzy uważają, że do tej karty to minimum potrzeba zasilacza o mocy 550W, a inni że 400W starcza. (dodam że przelicznik na stronie corsara "uważa" że 400W wystarczy)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak od Corsaira (czy jakiegokolwiek markowego), to nawet 350W do twojego zestawu wystarczyło by (za przeproszeniem) z palcem w... ;) Naprawdę wolę nie wiedzieć kto jest taki obeznany, że według niego do takiego zestawu minimum to 550W (no chyba że te 550W to by było jakieś no name, wtedy w sumie racja... ).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.01.2010 o 14:16, GANGSTERR napisał:

każdy producent oznacza bios jak chce. W Foxconnie P35A-S oznacza się go jako Px gdzie
x to dowolna liczba np P7 czy P37, Asusa liczbami, jak np. 804 czy 1156, a MSI np 1.4,
1.5


Dobra weszłem do biosu poszukałem i znalazłem wersje 0904 czy jakoś tak i teraz mam pytanie czy to jest nowsza wersja niż 804 czy starsza bo tego też nie wiem???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

hmm, prawdopodobnie tam powinno być 0804, wiec jesli to zalożenie jest ok, to powinno być ok. Możesz reż najzwyczajniej w świecie zauktualizowac bios

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.01.2010 o 18:46, GANGSTERR napisał:

hmm, prawdopodobnie tam powinno być 0804, wiec jesli to zalożenie jest ok, to powinno
być ok. Możesz reż najzwyczajniej w świecie zauktualizowac bios


Jakiś szybki samouczek jak zaktualizować bios by sie przydał teraz:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

raz, jest tego od groma w google, dwa, asus mam program do aktualizacji biosu z poziomu windowsa. Sam z niego korzystałem na Rampage II Extreme i to działa, jest bardzo prosty w obsłudze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jakie znacie dobre obudowy w przyzwoitych cenach (do 200zł) bez zasilacza? Mam Cooler Master Elite 331, ale strasznie przyciąga kurz. :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moze Antec Three Hundred?

ktorys z tych:

http://allegro.pl/search.phpstring=antec&category=4552&cat_no_limit=1&change_view=1&order=p&change_view=1

zobacz jeszcze to: http://allegro.pl/item877442225_obudowa_cooler_master_rc_690_dominator_nowa.html

EDIT: jak sadzicie, ile moglbym wziac za uzywanego C2D E8400 BOX E0 na allegro? 400zl? troszke kusi mnie, zeby mojego proca sprzedac i kupic C2Q Q9300 (za 450zl)....:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 14.01.2010 o 19:56, kuba9876543210 napisał:

EDIT: jak sadzicie, ile moglbym wziac za uzywanego C2D E8400 BOX E0 na allegro? 400zl?
troszke kusi mnie, zeby mojego proca sprzedac i kupic C2Q Q9300 (za 450zl)....:P


Jak juz to Q9550 z 12 mb L2.
Q9300 jest okrojony wiec nie warto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się