Widek

Upgrade kompa / Modernizacja Komputera - pomoc, porady itp.

75448 postów w tym temacie

Dnia 14.02.2010 o 17:39, blacklio2 napisał:

Od sporego czasu Asrock robi b.dobre płyty a nie budżetówki tak wiec doświadczenie nie
zawsze idzie w parze z postępem


Co nie zmienia faktu, że i tak Gigabyte robi nieco lepsze jakościowo i technologicznie płyty :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 14.02.2010 o 20:48, queertin napisał:

Co nie zmienia faktu, że i tak Gigabyte robi nieco lepsze jakościowo i technologicznie
płyty :P


Obecnie to wątpliwa sprawa, natomiast Gigazłom jest bardziej rozpoznawalną marką to nie ulega wątpliwości

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.02.2010 o 20:48, queertin napisał:

Co nie zmienia faktu, że i tak Gigabyte robi nieco lepsze jakościowo i technologicznie
płyty :P

Po tym co odwalili z GTX275, podchodzę dość sceptycznie do takiego zachwalania. Niby to nie płyty, ale...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.02.2010 o 22:15, karolekx23x napisał:

a co odwalili z GTX275 ? Wytłumacz bo nie jestem na bieżąco z informacjami.

Z niektórymi monitorami nie dawało się tego normalnie odpalić, bo "gubiły" obraz - komp niby normalnie działał, tyle co z tego jak nic nie było widać. Domowy "fix" który działał, to odłączenie monitora od DVI aż do skończenia startu systemu - potem oficjalnie poprawili to w kolejnej wersji firmware. Nie żeby wszystkim pomogło. A zdaje się, że i w 260 były takie jazdy. Jak na kosztujący solidną sumkę sprzęt, to coś takiego jest niedopuszczalne.
http://forums.overclockers.com.au/showthread.php?t=798328

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.02.2010 o 22:46, karolekx23x napisał:

ale teraz problem nie istnieje ? czy zdazają się przypadki ?

Odpowiem jak powróce do "starego" kompa, którego z pół roku nie używałem ;) MI update nie pomógł, więc całkiem możliwe że się zdarza. Możliwe też, że przez ten czas wyszła nowsza wersja firmware, albo usterke naprawili już u źródła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.02.2010 o 22:51, karolekx23x napisał:

ale we wszystkich modelach GTX275 i 260 ?

Jeśli problem wymagał aż nowej wersji biosu, to raczej nie był odosobniony przypadek fabrycznego defektu, a coś na większą skalę. A czy wszystkie to nie wiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.02.2010 o 22:57, karolekx23x napisał:

ale modeli zostało zrobionych dużo i przez innych producentów , wiec chyba wszystkie
to chyba nie ? Może tylko cześć .

Odnosze się wyłącznie do gigabyte ;) Przy przyszłych zakupach grafiki, raczej spróbuje innej firmy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.02.2010 o 23:07, karolekx23x napisał:

dobra bo juz zaczełem myslec ze Asus , Zotac , Gainward , Palit a tak na marginesie miał
byś kupic GTX260 to którego producenta i dlaczego ?

Żadnego, bo to downgrade ;) Pomijając to, nie widze szczególnych różnic i patrze raczej na cene - w tamtym przypadku wybór też był na zasadzie "to było pod ręką", a nie intensywnym porównywaniu. To nie płyty główne, różnice są raczej pomijalne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

bo stwierdziłem że żle nie zrobie jak kupie Radeona 4890 , wiec jeszcze sie skonsultowałem ze znajomym i mi polecił Radeona , ale pewnie i tak bym kupił bo trzeba oszczędzać kasę dołożyłem trochę i 2 GB ramu sobie dokupiłem wiec mam 6 .I lepiej wyszedłem na tym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No właśnie nie za bardzo, bo 6 GB RAM ci się do niczego nie przyda, a tak wydałeś tylko niepotrzebnie kase. Było trzeba wziąć lepszy zasilacz albo obudowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się