Widek

Upgrade kompa / Modernizacja Komputera - pomoc, porady itp.

75448 postów w tym temacie

Dnia 19.02.2010 o 23:10, GANGSTERR napisał:

Miałem normalnie neta przez wi-fi, ale pewnego dnia, po włączeniu kompa nie nawiazało
połączenie i tak jest do dzis, i zeby miec neta, musze leciec kablem.


A probowales zmieniac kanaly w Wi-Fi? Byc moze jedziesz na tym samym kanale co np. Twoj sasiad i masz zaklocenia.

>Teraz w ogole nie moge wejść w ustawienia routera zeby odblokować sobie porty...

Wpisywales w przegladarce 192.168.1.1? Wtedy podajesz login i haslo. Jesli ich nie ruszales, to domyslnie jest cos w stylu admin i admin. Jakbys nic nie dalo, to zresetuj (nie restartuj, tylko zresetuj, tutaj moze byc potrzebna jakas szpilka) ustawienia routera i wtedy bedzie dzialac ten login i haslo, ktore byly domyslnie (powinno byc o tym w instrukcji od Twojego routera).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 20.02.2010 o 15:18, kuba9876543210 napisał:

A probowales zmieniac kanaly w Wi-Fi? Byc moze jedziesz na tym samym kanale co np. Twoj
sasiad i masz zaklocenia.

że co? :P

Dnia 20.02.2010 o 15:18, kuba9876543210 napisał:

Wpisywales w przegladarce 192.168.1.1? Wtedy podajesz login i haslo. Jesli ich nie ruszales,
to domyslnie jest cos w stylu admin i admin. Jakbys nic nie dalo, to zresetuj (nie restartuj,
tylko zresetuj, tutaj moze byc potrzebna jakas szpilka) ustawienia routera i wtedy bedzie
dzialac ten login i haslo, ktore byly domyslnie (powinno byc o tym w instrukcji od Twojego
routera).

Tak, wpisywałem. Pojawia się nie znaleziono strony czy tam przekroczono limit czasu połączenia. Co do resetowania. Nie raz to robiłem bo musiałem odblokowywać porty. Resetowałęm poprzez guzik i odłączanie pradu i nic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.02.2010 o 15:38, GANGSTERR napisał:

że co? :P


http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_WLAN_channels
W mojej karcie mozna to zmienic z poziomu software''u od producenta.

Dnia 20.02.2010 o 15:38, GANGSTERR napisał:

Tak, wpisywałem. Pojawia się nie znaleziono strony czy tam przekroczono limit czasu połączenia.

Dnia 20.02.2010 o 15:38, GANGSTERR napisał:

Co do resetowania. Nie raz to robiłem bo musiałem odblokowywać porty. Resetowałęm poprzez
guzik i odłączanie pradu i nic.


Odlaczanie pradu i guzik, ktorym wlaczasz/wylaczasz router tylko restartuje polaczenie. Zobacz dokladnie router, gdzies powinna byc mala dziurka czy cos w tym stylu, ktora bedziesz mogl nacisnac tylko czyms ostrym jak np. szpilka. Jak przytrzymasz to przez 5-15s (u mnie jest bodajze 10s) to zrestartujesz wszystkie ustawienia routera.

PS. http://www.nodevice.com/user_manual/edimax/wireless_series/br-6204wg.html
Tu jest instrukcja w pdfie do Twojego routera, na 5 stronie masz obrazek i po lewej stronie widac tam przycisk reset. Jest tam napisane, zeby przytrzymac na mniej niz 4 sekundy, zeby zrestartowac i powyzej 4 sekund, zeby zresetowac do ustawien fabrycznych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Proszę o pomoc.
Pomóżcie z doborem klamotów. Napiszcie co lepsze albo dajcie swój config. Osobiście ustaliłem
AMD Phenom X4 965 BE
Płyta ASUS, EVGA, GIGABYTE obojętne byle dobra
Ram 8GB DDR3
Grafa nie wiem, liczę na pomoc. A może zostawić to co mam i poczekać na coś lepszego bo nie narzekam
Dysk czy wchodzić w SSD
Obudowa ładna i przewiewna
Zasilacz o jakiej mocy
I ile będzie kosztować. Budżet mam duży jak co

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>/.../
To już jest dostępny RAM 8GB? Pytam bo pierwszy raz widzę konfigurację kompa z tylu pamięcią RAM. Moje 2GB się chowa xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.02.2010 o 17:36, KamiKAzeDBC napisał:

Ram 8GB DDR3


Nie ma sensu tyle RAMu, chyba ze bedzie komputer uzywany do zaawansowanych celow ;) 4-6GB wystarczy.

Dnia 20.02.2010 o 17:36, KamiKAzeDBC napisał:

Grafa nie wiem, liczę na pomoc. A może zostawić to co mam i poczekać na coś lepszego
bo nie narzekam


HD5850 albo HD5870. Pierwsza mozna kupic za ok. 1050, druga za ok. 1450.

Dnia 20.02.2010 o 17:36, KamiKAzeDBC napisał:

Dysk czy wchodzić w SSD


Jak budzet duzy to jak najbardziej, ale najlepiej nieduzy, np. 30-60GB i uzyc go tylko na system. Na reszte plikow Samsung Spinpoint F1.

Dnia 20.02.2010 o 17:36, KamiKAzeDBC napisał:

Obudowa ładna i przewiewna


Antec Nine Hunred, Twelve Hundred, CoolerMaster 690, HAF 922, HAF 932.

Dnia 20.02.2010 o 17:36, KamiKAzeDBC napisał:

Zasilacz o jakiej mocy


Corsair, bequiet!, Chieftec, OCZ, Tagan czy inny dobry o mocy 600-700 watt (wystarczy slabszy, ale tak masz duzy zapas)

Dnia 20.02.2010 o 17:36, KamiKAzeDBC napisał:

I ile będzie kosztować. Budżet mam duży jak co


Duzy czyli ile? ;]

edit: musze wyjsc, calosc skleci Ci ktos inny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.02.2010 o 17:36, KamiKAzeDBC napisał:

...

zasadnicze pytanie do czego komputer wykorzystywany?

PS nawet grafika 3D nie zjada 8GB ram...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.02.2010 o 15:11, GANGSTERR napisał:

A phenomy kręcą się bardzo ładnie.

Mało który 4GHZ na powietrzu zrobi, a jak zrobi 3.9 to już jest super hiper zaje.. itd., a Intelki nie maja jakiś większych oporów z 4GHz, w sumie zależnie od rewizji, ale po takim OC phenomy mają nie wiele do powiedzenia. Chociaż w porównaniu do pierwszej generacji, rzeczywiście nowe phenomy to skok wydajnościowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam. Proszę was o pomoc w znalezieniu komputera, ponieważ nie znam się na tym. Komputera potrzebuje do grania za maksymalną cenę 2100 zł. Proszę o podanie podzespołów, lub wysłanie linku skąd mógł bym je kupić.

Z góry dziękuję za wszystkie propozycje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.02.2010 o 08:37, Racio napisał:

Witam. Proszę was o pomoc w znalezieniu komputera, ponieważ nie znam się na tym. Komputera
potrzebuje do grania za maksymalną cenę 2100 zł. Proszę o podanie podzespołów, lub wysłanie
linku skąd mógł bym je kupić.


Z góry dziękuję za wszystkie propozycje.

Procesor - AMD Phenom II X4 945 (549zł)
Płyta główna - Asus M4A785T-M AMD 785G (311zł)
Grafa - Sparkle GeForce GTS 250 512MB (429zł)
Pamięć - DDR3 Goodram 4GB PC1333 CL9 (366zł)
Zasilacz - Bequiet PurePower L7 430W (197zł)
Obudowa - ATX Tower Cooler Master Elite 330 (133zł) lub jakaś inna z rodziny CM Elite.
Ładnie się zmieściłem w budżecie chyba, że jeszcze klawa etc. to pisz, ale zestaw wystarczający i posłuży Ci trochę. Ewentualnie z kasy, która Ci została, możesz zainwestować w mocniejszego Phenoma x4 955, czy lepsze Mobo.
Edit. zapomniałem, że wszystko na ww.ram.net.pl, choć na Agito czy w Proline, myślę, że złożysz to samo w podobnej cenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.02.2010 o 09:32, Vehabir napisał:

> Witam. Proszę was o pomoc w znalezieniu komputera, ponieważ nie znam się na tym.
Komputera
> potrzebuje do grania za maksymalną cenę 2100 zł. Proszę o podanie podzespołów, lub
wysłanie
> linku skąd mógł bym je kupić.
>
>

> Z góry dziękuję za wszystkie propozycje.
Procesor - AMD Phenom II X4 945 (549zł)
Płyta główna - Asus M4A785T-M AMD 785G (311zł)
Grafa - Sparkle GeForce GTS 250 512MB (429zł)
Pamięć - DDR3 Goodram 4GB PC1333 CL9 (366zł)
Zasilacz - Bequiet PurePower L7 430W (197zł)
Obudowa - ATX Tower Cooler Master Elite 330 (133zł) lub jakaś inna z rodziny CM Elite.
Ładnie się zmieściłem w budżecie chyba, że jeszcze klawa etc. to pisz, ale zestaw wystarczający
i posłuży Ci trochę. Ewentualnie z kasy, która Ci została, możesz zainwestować w mocniejszego
Phenoma x4 955, czy lepsze Mobo.
Edit. zapomniałem, że wszystko na ww.ram.net.pl, choć na Agito czy w Proline, myślę,
że złożysz to samo w podobnej cenie.

Czy ta grafika nie jest za słaba? Nie lepiej Phenona II X2 555 i HD 5770?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.02.2010 o 09:38, Thog napisał:

Czy ta grafika nie jest za słaba? Nie lepiej Phenona II X2 555 i HD 5770?

To już bym wziął prędzej Radosława 4870 o 100 zł droższego, niż płacić podatek od nowości za 5770, który na dodatek ma szynę 128bit, co jest wąskim gardłem w wymagających grach. Phenoma x2 555 też nie wiem czy bym wziął, licząc na łut szczęścia przy odblokowywaniu rdzeni, a jednak co 4 jajka, to nie 2 ;].

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.02.2010 o 19:42, Vehabir napisał:

Mało który 4GHZ na powietrzu zrobi, a jak zrobi 3.9 to już jest super hiper zaje.. itd.

o rewizji C3 slyszal?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.02.2010 o 10:27, Luk4s napisał:

o rewizji C3 slyszal?

Jaka szansa jest na nią trafić ^^ ? Może i kręcą się nieźle, ale 4GHz AMD, nie mają nic do gadania przy 4GHz Intela i choć lubię AMD, to jeszcze muszą troszeczkę popracować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.02.2010 o 10:40, Vehabir napisał:

Jaka szansa jest na nią trafić ^^ ?

Jeśli nie kupujesz używanego, to chyba całkiem spora?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.02.2010 o 09:32, Vehabir napisał:

> Witam. Proszę was o pomoc w znalezieniu komputera, ponieważ nie znam się na tym.
Komputera
> potrzebuje do grania za maksymalną cenę 2100 zł. Proszę o podanie podzespołów, lub
wysłanie
> linku skąd mógł bym je kupić.
>
>

> Z góry dziękuję za wszystkie propozycje.
Procesor - AMD Phenom II X4 945 (549zł)
Płyta główna - Asus M4A785T-M AMD 785G (311zł)
Grafa - Sparkle GeForce GTS 250 512MB (429zł)
Pamięć - DDR3 Goodram 4GB PC1333 CL9 (366zł)
Zasilacz - Bequiet PurePower L7 430W (197zł)
Obudowa - ATX Tower Cooler Master Elite 330 (133zł) lub jakaś inna z rodziny CM Elite.
Ładnie się zmieściłem w budżecie chyba, że jeszcze klawa etc. to pisz, ale zestaw wystarczający
i posłuży Ci trochę. Ewentualnie z kasy, która Ci została, możesz zainwestować w mocniejszego
Phenoma x4 955, czy lepsze Mobo.
Edit. zapomniałem, że wszystko na ww.ram.net.pl, choć na Agito czy w Proline, myślę,
że złożysz to samo w podobnej cenie.



Wielkie dzięki. Ale jeżeli chodzi o procesor i grafikę to chyba posłucham się tych co niżej pisali. Jeszcze raz wszystkim bardzo dziękuję za pomoc :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.02.2010 o 09:32, Vehabir napisał:

Procesor - AMD Phenom II X4 945 (549zł)
Płyta główna - Asus M4A785T-M AMD 785G (311zł)
Grafa - Sparkle GeForce GTS 250 512MB (429zł)
Pamięć - DDR3 Goodram 4GB PC1333 CL9 (366zł)
Zasilacz - Bequiet PurePower L7 430W (197zł)
Obudowa - ATX Tower Cooler Master Elite 330 (133zł) lub jakaś inna z rodziny CM Elite.

zestaw do grania, a ty mu dałeś droższy procesor niż karte graficzną. Fail. Quad to dobre wyjście, ale za mało kaski troche, chociaż wyjście jest. Zamiast Phenoma X4, Athlon X4 620 ( kiedyś kolega się napewno zdecyduje na podkręcenie, chociaz narazie to potrzebne nie będzie) a za zaoszczędzoną kaskę HD4870 HIS/Sapphire.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się