Widek

Upgrade kompa / Modernizacja Komputera - pomoc, porady itp.

75448 postów w tym temacie

Cudów nie oczekuje (w grach MMO najważniejsza jest wydajność, a nie grafika).
czy 350 W to nie za dużo? I czy musi to być fortron? Nie może być zasilacz podany przez kuba9876543210 ?

Teraz 2 pytania.
1. Czy bez wymiany mojego zasilacza 185 W na 300W jest sens wymiany na trochę lepszą kartę?
2. Czy po wymianie na taki zasilacz 300W nie będę miał ograniczenia wyboru karty ze względu na pobieraną moc?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.02.2010 o 18:31, kotfilon napisał:

Cudów nie oczekuje (w grach MMO najważniejsza jest wydajność, a nie grafika).
czy 350 W to nie za dużo? I czy musi to być fortron? Nie może być zasilacz podany przez
kuba9876543210 ?

Na zasilaczach po prostu nie warto oszczędzać. Delta nie jest zła, to prawda, ale jednak ten 300W model to antyk z muzeum zapewne. I prawdopodobnie na najważniejszej dla karty graficznej linii 12V nie posiada zbyt dużej mocy.
Lepiej odrobinę dopłacić i mieć pewność, że wszystko będzie jak trzeba.

Dnia 28.02.2010 o 18:31, kotfilon napisał:

Teraz 2 pytania.
1. Czy bez wymiany mojego zasilacza 185 W na 300W jest sens wymiany na trochę lepszą
kartę?

Tak, o ile chcesz zobaczyć "efekt supernowej" w swoim komputerze. Podejrzewam, że wybuch zasilacza może być dość spektakularny :)

Dnia 28.02.2010 o 18:31, kotfilon napisał:

2. Czy po wymianie na taki zasilacz 300W nie będę miał ograniczenia wyboru karty ze >względu na pobieraną moc?

Biorąc pod uwagę resztę PC-ta, to nie ma żadnych ograniczeń co do kart pod AGP przy 300W zasilaczu,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.02.2010 o 22:41, ziptofaf napisał:

/.../
Szybka odpowiedź:
HD5870. Bo szybszy, dużo szybszy ;) Nawet HD5850 jest szybszy od GTX285.


O to chodziło :) Dziękuję :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale nawet nie podał reszty podzespołów. A co jak ma np. Takiego AMD 64 x2 6000+? Przecież ta karta się do niego nie nadaje..... -.-

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../
To w takim wypadku i tak HD5870 będzie szybszy, bo DX11 ma na celu przerzucić więcej obliczeń z procesora na kartę graficzną. A cenowo i tak są podobne. Więc niezależnie od reszty sprzętu HD5870 będzie lepszym wyborem.
Choć, rzecz jasna, do ww. Athlona X2 bym tej karty nie polecał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.02.2010 o 23:36, Ballonik napisał:

dzięki bardzo wszystkim za pomoc :)
i mam pytanie: czy i5 jest znacznie wydajniejsze od quad core?


Sam zerknij:
http://www.egielda.com.pl/?str=art&id=5400-18 - testy Core i5 w grach.
http://www.egielda.com.pl/?str=art&id=5400-13 - tutaj testy w programach graficznych, które robią pełny użytek z czterech rdzeni. Jak widać, C2Q nie mają żadnych szans ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam!
Dziś,lub jutro zamawiam części do kompa(praktycznie całego,gdyż zostawiam tylko obudowę i napęd DVD)
Wzorując się na pewnej stronce obmyśliłem coś takiego:

PROC: AMD Athlon II x2 250 (3ghz)(bardzo duzo osób poleca mi Athlona II x3 gdyż różnica w cenie mała)
GRAFA: Radeon HD4850 1gb DDR3
RAM: 2gb ram ddr2(może jakoś po taniości 4gb) :)
DYSK: Samsung HD502HK F3 500GB (16MB,7200rpm
PŁYTA GŁÓWNA: Gigabyte MA770-UD3
ZASILACZ: no i tu jest problem, myślałem o CHIEFTEC 450W. Da on radę?

No i to chyba tyle. Obudowę jakąś starą mam,ale chociaż oszczędzę na niej trochę i napędzie DVD.
Mój budżet: około 1500zł :)

Pozdrawiam :)

PS. Oczywiście jestem otwarty na wszelkie propozycje itp. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.03.2010 o 11:07, amek11 napisał:

ZASILACZ: no i tu jest problem, myślałem o CHIEFTEC 450W. Da on radę?

biorąc pod uwagę że ja idąc za namowami z tego forum (oraz wyliczeniami z kalkulatorów mocy) do procesora i7 i radka 4850 mam zamówiony zasilacz corsair 400W tak więc myślę że 450 wystarczy... :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.03.2010 o 12:54, Konrad162 napisał:

> >..........


Mam X3 435 i R 4850 wraz z zasilaczem Chiefteca 450W. Zero problemów także polecam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o zasilacz, to lepiej weź Fortrona:
http://www.esc.pl/product_info.php?cPath=142&products_id=7368
Nie dość że (wbrew pozorom) mocniejszy od tego Chiefteca, to tańszy i o wyższej sprawności. Chiefteki są przereklamowane (mówię to jako posiadacz). Do Athlona X3 warto dołożyć te parę złotych, zawsze to jeden rdzeń więcej. Poza tym, mógłbyś jeszcze ewentualnie pomyśleć o Gigabyte MA770T-UD3P + jakieś DDR3. Było by drożej, ale bardziej przyszłościowo. Mógłbyś też trochę zaoszczędzić biorąc HD4850 z 512MB, no chyba że zamierzasz grać w rozdziałce powyżej 1650x1080, wtedy ten 1GB się przyda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.03.2010 o 15:56, Kreeg napisał:

powyżej 1650x1080, wtedy ten 1GB się przyda.


Wlasciwie jedyna gra, gdzie zauwazylem, ze 512MB nie starcza jest Grand Theft Auto IV. W innych grach wszystko chodzi dobrze na max. z wyjatkiem GTA IV, bo mam wlasnie za malo pamieci VRAM (no i oczywiscie dwa rdzenie to za malo dla tej gry ;)). A w Crysis'ie z 512MB ze wszystkim na max. (oprocz AA i AF) nawet w Full HD mozna grac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.03.2010 o 16:19, kuba9876543210 napisał:

> powyżej 1650x1080, wtedy ten 1GB się przyda.

Wlasciwie jedyna gra, gdzie zauwazylem, ze 512MB nie starcza jest Grand Theft Auto IV.
W innych grach wszystko chodzi dobrze na max. z wyjatkiem GTA IV, bo mam wlasnie za malo
pamieci VRAM (no i oczywiscie dwa rdzenie to za malo dla tej gry ;)). A w Crysis''ie z
512MB ze wszystkim na max. (oprocz AA i AF) nawet w Full HD mozna grac.



yyy e ten tego... u kumpla GTA 4 jest na radeonie 4850 512MB i E8400 podkręconym na pełnych detalach lata pięknie oczywiście z łatkami bo bez łatek to w ogóle nie chodziło, no i oczywiście trza było zdjąć ograniczenia co do VRAMu z GTA4 bo nie szło ustawić najwyższych detali. (edycja commandline)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.02.2010 o 18:51, ziptofaf napisał:

Tak, o ile chcesz zobaczyć "efekt supernowej" w swoim komputerze. Podejrzewam, że wybuch
zasilacza może być dość spektakularny :)


Raz byłem u speca od kompów, podpiął jakiegoś iboxa, fajnie pierdzilenęło:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam. Od dłuższego czasu noszę ssię z zakupem karty graficznej. Jak już sie dowiedziałem, pierwsze co musiałbym wymianić to zasilacz gdyż mój obecny to jakis shitowy no name. W związku z tym że nie posiadam mega budżetu postanowiłem zainwestować w coś nie drogiego ale w miarę dobrego co pozwoli mi dość komfortowo pograć i nie chodzi mi tu o najwyższe detale, gdyż jestem przyzwycajony do gry na niższych.
Mój wybór padł na Radeona HD 4670
https://ssl.allegro.pl/item940382174_karta_radeon_hd4670_512mb_pci_e_index_757754.html

I tu pojawia się moje pytanie. Czy ten zasilacz z linku poniżej byłby odpowiedni do "sprzętu" po dołożeniu tej karty?
http://www.ram.net.pl/product_info.php?products_id=45127

Reszta sprzętu:

Procek: AMD Athlon64 X2 4200+ BOX 1MB/2.2Ghz/S-AM2
RAM: Kongston DDR-II 1GB/800
Płyta główna GIGABYTE GA-MA69G-S3H
http://www.proline.pl/imgart/gigabyte_ga_ma69vm_s2_6_pudelko.jpg
zasilacz: QOLTEC IziCase 3208B 400w
http://img403.imageshack.us/img403/4659/dsc00009h.jpg

Sprawa jest trochę niezwłoczna więc będę bardzo wdzieczny za szybką i efektowną pomoc kogoś kto jest ogarnięty w temacie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się