Widek

Upgrade kompa / Modernizacja Komputera - pomoc, porady itp.

75448 postów w tym temacie

Witam.

Mój sprzęt:
Pentium IV 2,8 GHz Northwood 800 FSB (oraz stary Pentium IV 2,4 GHz Northwood 533 FSB)
Palit GeForce 7600 GS ddr2 AGP x8
2 GB ram kingston
zasilacz DELL 305 W
Dysk hitachi 40 GB ATA

Jaką płytę główną z agp 8x, slotami na pamięć ddr, usb 2.0, szyną FSB 800 do 100 zł polecacie? Może być używana (allegro oczywiście)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.03.2010 o 06:09, kotfilon napisał:

Witam.

Mój sprzęt:
Pentium IV 2,8 GHz Northwood 800 FSB (oraz stary Pentium IV 2,4 GHz Northwood 533 FSB)
Palit GeForce 7600 GS ddr2 AGP x8
2 GB ram kingston
zasilacz DELL 305 W
Dysk hitachi 40 GB ATA

Jaką płytę główną z agp 8x, slotami na pamięć ddr, usb 2.0, szyną FSB 800 do 100
zł polecacie? Może być używana (allegro oczywiście)



http://www.gigabyte.pl/products/mb/specs/ga-8ipe1000-g_4x.html
ga-8ipe1000-g rev 4

Sam używam na drugim kompie z tym samym prockiem i radeonem 9600. Zero problemów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam.
Jak myślicie, opłaca się podkręcać Intel Core 2 Duo E6300 przy Radku HD3870? Chodzi mi dokładnie o to, czy zmieni to wydajność w Battlefieldzie Bad Company 2.
Z góry dzięki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.03.2010 o 17:55, 1096 napisał:

Czy taki sprzęt będzie się nadawał do overlockingu ???

...

Dnia 02.03.2010 o 17:55, 1096 napisał:

Proszę o odpowiedź.


Myślę, że monitor do wymiany pod OC :p A tak serio ten AMD to BE czy nie? Ram... Ja wolę markowy ale propozycja GANGSTERR-a nie wygląda źle. Podsumowując jak proc jest z BE to komp nadaje się do OC bardzo dobrze. A jak z przewiewem w obudowie(jakieś wentylatory w tej obudowie)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.03.2010 o 07:11, Oloninho napisał:

Witam.
Jak myślicie, opłaca się podkręcać Intel Core 2 Duo E6300 przy Radku HD3870? Chodzi mi
dokładnie o to, czy zmieni to wydajność w Battlefieldzie Bad Company 2.
Z góry dzięki.


Skoro ma 2x 2,8 GHz to powinno starczyć. Choć dla komfortu psychicznego możesz podkręcać...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W przypadku BC2, dosłownie każdy megaherc ma wpływ na wydajność, a twój procesor ma ich "fabrycznie" bardzo mało. Jako przykład podam, że na początku w BC2 grałem z procem podkręconym na 2.9Ghz ("fabrycznie" ma 2.0). Po dodatkowym podkręceniu go do 3.2Ghz (czyli niby tylko 300Mhz), zauważyłem naprawdę spory wzrost wydajności. Tak więc koniecznie kręć ten procesor, tyle ile możesz (oczywiście w granicach rozsądku, żeby nie trzeba było stosować jakichś gigantycznych napięć, i żeby temperatury zanadto nie skoczyły do góry. zakładam że chłodzenie to box?).

@KamiKAzeDBC
On ma Core 2 Duo E6300, a nie Pentium Dual Core E6300. C2D E6300 ma zaledwie 1.86Ghz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.03.2010 o 14:42, GANGSTERR napisał:

On żartował...


Tylko ty zrozumiałeś mój post. Co ma monitor do OC...

A co do G.Skill mówiłem, że ta propozycja też jest ciekawa(powinien ją rozważyć). Sam myślę czy teraz zamiast Corsair nie kupić G.Skill-a ale nie widziałem jak do tond 4GB kit...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jako że dość słabo się orientuje na aktualnym rynku części do piecucha, proszę was o rade. Mógłby mi ktoś napisać konfig pc wraz z monitorem do 2500 zł +/- ? Byłbym wdzięczny :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.03.2010 o 15:06, Murith napisał:

>>>...........


Dobry monitor z matrycą PVA to wydatek rzędu 1200zł także.....
Ale to głównie chodzi o jakość obrazu w grach; jeżeli duzo nie grasz to jakis za 500-600zl ci wystarczy.
Przydałoby się abys sprecyzował ilo calowy to ma być monitorek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.03.2010 o 15:08, Citkowsky napisał:


Mysle że 17'' będzie wystarczający, a co do ilosci grania to raczej niezaduzo :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.03.2010 o 15:08, Citkowsky napisał:

/.../

TN''ka z mniejszym czasem reakcji bedzie lepsza do gier. precyzyjniejsze odwzorowanie koloru i wieksze kąty widzenia na PVA podczas giercowania nie przydadza sie tak bardzo jak lepsza karta graficzna i procesor, na ktore mozna przeznaczyc roznice w cenie miedzy monitorami na tych matrycach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.03.2010 o 15:24, Luk4s napisał:

> /.../

>>..............

Pograj sobie na TNkach w gry które toczą się nocą gdzie jest na masę ciemno. Zapewniam, że czerni tam nie uświadczysz a jedynie lipne czarnopodobne odcienie plus do tego będzie nienaturalnie jasno.

Zgadzam sie, lepiej lepsza grafa i proc niż słabe komponenty i dobry monitor.


Hmm......17'' to ciężko kupić nowe teraz. Minimum 19''.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak. Box. A mógłby mi ktoś dać/napisać jakiś bardzo szczegółowy poradnik jak podkręcić tego proca na płycie Gigabyte. Wiem, wiem - powiecie, że w necie (ale rym ^^) jest wiele poradników. Ale ja jestem totalnie zielony i potrzebuję dokładnej instrukcji, nie tylko o ile podnosić to ciśnienie etc, ale nawet w jaką dokładnie opcję wejść. Więc proszę bardzo o pomoc ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.03.2010 o 15:26, Citkowsky napisał:

> > /.../
>>..............

Pograj sobie na TNkach w gry które toczą się nocą gdzie jest na masę ciemno. Zapewniam,
że czerni tam nie uświadczysz a jedynie lipne czarnopodobne odcienie plus do tego będzie
nienaturalnie jasno.


hmm no tak kupie za 1700zł monitor na PVA żeby mieć idealnie czarne, będzie się cieło bo np. słaba karta graficzna... ale za to jaka idealna czerń xD... zamiast np. TN 22cale za 700zł + Radeon 5850...

PS a tak bez sarkazmu i innych upierdliwości mam Samsunga 223BW i jakoś nie narzekam na kolory.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się