Widek

Upgrade kompa / Modernizacja Komputera - pomoc, porady itp.

75448 postów w tym temacie

Jak HD 5850 albo 5870 nie wejdzie Ci do obudowy to ja nie wiem kim jestem. Przecież ty masz wielką obudowę. Kto Ci wcisnął takie bzdury?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wejdzie wejdzie, do koszyka 5.25 cala masz 29.5 cm, a do koszka 3.5 cala masz 30.5 cm, karta ref ma 27.5 cm problem może być przy nie referencie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.03.2010 o 10:40, blacklio2 napisał:

Wejdzie wejdzie, do koszyka 5.25 cala masz 29.5 cm, a do koszka 3.5 cala masz 30.5 cm,
karta ref ma 27.5 cm problem może być przy nie referencie


A no to lajcik, aczkolwiek nie wiem, czy chce wydać 1,5k na grafe... Gdzieś kiedyś przeczytałem, ze do Dominatora HD 5870 nie wejdzie, ale przywiązywałem do tego sprawy.

Czarek188


To jest tylko Mid-tower. W tej budzie ledwo co się w środku mieści chłodzenie wodne dla CPU i mam tu na myśli dokładnie chłodnice. Do niej wchodzi tylko 2x120 mm (i tak trzeba wyginać górną siatkę obudowy), i to te cieńsze, które z tego co się pytałem, raczej sobie nie poradzą z 4 rdzeniowym procem i wydajną kartą graficzną. Tak samo jest problem z wielkim klocem typu Mugen. Po zainstalowaniu takiego chłodzenia nie mam praktycznie dostępu do "górnych rejonów" w obudowie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

dzisiaj wysiadła mi karte miałem 7300GS 512 MB

jaką karte polecacie do takiego komputera tak do 130-140 zł

AMD 3000+ 2,16 GHz
1 GB ram

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.03.2010 o 15:01, Czarek188 napisał:

Jeżeli Ci nie zależy na wyglądzie to kupuj Big - Tower... Tam już Ci się na bank Wszystko
zmieści.


Ja mowie jak jest i tyle, każdy obenznany z LC ci to powie.

I Big-Tower też moze byc ładny:

http://www.cooling.pl/corsair-obsidian-800d-atxeatx-black,produkt,551966.html
http://sklep.madtech.pl/go/_info/?id=33849

Fakt, trzeba też niezle zapłacić, ale i wtedy jest juz zero tandety i praktycznie wszystko z metalu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.03.2010 o 15:34, men23 napisał:

a czy 7900 to dobra karta do tego komputera co napisałem wcześniej i czy lepsza od 7300GS


Jak numer wskazuje, jest to lepsze karta.... z tym, że HD 4670 jest jeszcze lepsza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Już mnie szlag trafia. Piszę na gg, piszę w grze - co chwile włącza się wyszukiwarka systemowa. Miał ktoś taki problem? Potrafi się kilka okienek co sekunde pojawić... Mam windowsa 7

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.03.2010 o 00:28, GANGSTERR napisał:

Ziptofaf, mam sprawe, napisz do mnie na gg: 6475339


Żebym ja miał Gadu Gadu ^^ Co najwyżej Skype, Google Buzz w gmail i Xfire (ziptofaf) :P
Jak sądzę, chodzi ci o coś związanego z HD5850, więc równie dobrze możesz zapytać w Kart Graficznych Kącik :D
Mi osobiście ta karta pasuje - równie szybka co 2xHD4850, nie zjada za dużo energii. Aż mnie powoli kusi, aby w końcu przesiąść się na Windows 7 i mieć okazję, by wykorzystać DX11 :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.03.2010 o 18:24, ziptofaf napisał:

> Ziptofaf, mam sprawe, napisz do mnie na gg: 6475339

Żebym ja miał Gadu Gadu ^^ Co najwyżej Skype, Google Buzz w gmail i Xfire (ziptofaf)
:P
Jak sądzę, chodzi ci o coś związanego z HD5850, więc równie dobrze możesz zapytać w Kart
Graficznych Kącik :D
Mi osobiście ta karta pasuje - równie szybka co 2xHD4850, nie zjada za dużo energii.
Aż mnie powoli kusi, aby w końcu przesiąść się na Windows 7 i mieć okazję, by wykorzystać
DX11 :)


to się odezwę na gmial ;) rozumiem, ze ziptofaf@ tak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.03.2010 o 18:49, ziptofaf napisał:

> to się odezwę na gmial ;) rozumiem, ze ziptofaf@ tak?

Prawie - ziptofaf1@ :P


wysłałem maila na ziptofaf1(at)gmail.com i dostałem info, ze nie da się dostarczyć maila :(

edit, żle wpisałem adres xD literówka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.03.2010 o 20:51, Murith napisał:

Mam takie pytanko, dla kogos kto zamierz się zajmować grafiką polecacie laptop czy stacjonarny
?


Zdecydowanie stacjonarny, z kilku powodów:
a) Wydajność. Obróbka grafiki (zwłaszcza 3D) jest naprawdę obciążająca dla kompa (renderowanie bardziej skomplikowanego projektu potrafi zająć wiele godzin). A laptopy zasadniczo mają dużo mniejszą moc obliczeniową.
No i zauważ, ze przy tym procesie notebook też musi być podłączony do gniazdka (takich co na bateriach trzymają całą noc, to nie znam), więc zaleta w postaci mobilności odpada.
b) Odwzorowanie kolorów - nie znam żadnego notebooka, który ma naprawdę dobry monitor LCD - o ile do grania starcza, o tyle tam gdzie odwzorowanie kolorów się liczy, może być już nieco gorzej ;)
c) Wygoda - duży projekt plakatu naprawdę o wiele lepiej obejrzeć i tworzyć na 22" ekranie niż 15". Podobnie klawiatura pełnych rozmiarów jest wygodniejsza niż "ściśnięta" laptopowa. Niby detale, a jednak mają wpływ na tempo pracy ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się