Widek

Upgrade kompa / Modernizacja Komputera - pomoc, porady itp.

75448 postów w tym temacie

Dobra. Każdy ma już dosyć z tobą gadać to ja powiem ci coś ostatni raz. Masz tu proc:

- AMD Athlon II X4 630 /2.8GHz, 2MB, 95W, BOX, AM3 - 369zł
http://www.esc.pl/product_info.php?cPath=116_229&products_id=22790

- Asus M4A77T /AMD 770, DDR3-1600 - 269zł
http://www.esc.pl/product_info.php?cPath=115_318&products_id=27334

Razem: 638zł (www.esc.pl)

Niżej nie opłaca się schodzić. I na przyszłość: AMD Athlon II x2 550 to zły wybór. 4 rdzenie są bardziej przyszłościowe. I koniec z głupimi pytaniami. Albo idziesz do roboty i uzbierasz pieniądze albo w ogóle nie grasz i basta!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.08.2010 o 21:23, Woo-Cash napisał:

Czy to cudeńko poradzi sobie z zastosowaniami muzycznymi? Planuje dokupić kartę Audigy
2, nie wiem, czy pociągnie ;]

http://allegro.pl/item1164530123_komputer_do_nauki_system_office_rokgwaranci.html


Nie wiem co rozumiesz przez zastosowania muzyczne, ale na tym nawet firefox będzie się ciął ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.08.2010 o 21:26, GANGSTERR napisał:

Nie wiem co rozumiesz przez zastosowania muzyczne, ale na tym nawet firefox będzie się
ciął ;)


Jestem początkującym "muzykiem", pewnie będzie chodzić o nagrywanie, płynne odtwarzanie, grooveshark etc.
Jak pisałem, zamierzam dokupić lepszą kartę dźwiękową. A netem nie będzie problemów, pracowałem na słabszych maszynach. Zawsze można dołożyć 512 ramu ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.08.2010 o 02:32, Kreeg napisał:

> 100k ZŁ

100 000 zł...?


tak ale z tego czwesc idzie na kompa reszta oprogramowania i chciałbym się dowiedzieć ile by kosztowało jego cacko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

planuje zmianę mojego złoma i zaczynam się rozglądać za jakimś sprzętem do 1600zł max

dla przykładu



czy taki sprzęt będzie ogólnie ok? kiedyś siedziałem w sprzęcie ale teraz się niezbyt orientuje co jest ,,na czasie" tyle że patrzyłem po parametrach -jak najlepsze za tyle kasy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam.
Rozmyślam nad kupnem jakiejś nowej, taniej płyty głównej, w granicach 50-150zł.

Potrzebuję:
- wejście pci express
- wejście na ddr (nie ddr bądź ddr3)
- aby pasował mi procesor Intel Celeron D 341, 2933 MHz (22 x 133)
- jeśli to możliwe to w miarę dobrą zintegrowaną kartę dźwiękową

Chciałbym:
- włożyć kartę GF 7600, która to właśnie ma wejście pci express
- włożyć używane od kolegi 2x1gb ddr
- aby ten system działał bez konieczności przeinstalowania go
- jeśli to możliwe, aby było dobre audio

Teraz Mam:
- kartę graficzną GF FX 5500 (z wejściem na agp o ile się nie mylę)
- 2x512 ramu ddr

I teraz mam w sumie dwa pytania. Czy mógłby ktoś znaleźć płytę główną, która mogłaby mi się spodobać (mile widziane linki na allegro)? Oraz czy jest możliwość nie przeinstalowywania systemu po wymianie płyty głównej na nową? Jeśli ktoś jest również miły i ma czas, proszę o krótkie opisanie zasugerowanej mi płyty głównej : )
Dziękuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A i zapomniałem oczywiście. mam jeszcze te stare, szerokie wejścia na dyski, nie wiem jak to się nazywa. Tak samo na napęd. Zarówno ani moich 2 dysków ani napędu dvd nie chcę wymieniać. Więc jeśli to możliwe to dorzucam to do "Chciałbym" : )

I przepraszam oczywiście za drugi post z rzędu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.08.2010 o 02:02, DuuDFat napisał:

Witam.
Rozmyślam nad kupnem jakiejś nowej, taniej płyty głównej, w granicach 50-150zł.

Zła wiadomość - opcja "nowa" odpada, takie płyty przestano produkować z 5 lat temu.

Dnia 07.08.2010 o 02:02, DuuDFat napisał:

/.../
I teraz mam w sumie dwa pytania. Czy mógłby ktoś znaleźć płytę główną, która mogłaby
mi się spodobać (mile widziane linki na allegro)? Oraz czy jest możliwość nie przeinstalowywania
systemu po wymianie płyty głównej na nową? Jeśli ktoś jest również miły i ma czas, proszę
o krótkie opisanie zasugerowanej mi płyty głównej : )
Dziękuję.

http://allegro.pl/item1175255704_rewelacyjna_plyta_asus_p5gpl_s_775_sata_pci_ddr.html - choćby taka. Wszystkie twoje wymagania spełnia, pochodzi też z dość dobrej marki.
Co do nieprzeinstalowywania systemu - różnie z tym bywa. Czasem trzeba, a czasem nie. W końcu to Windows, tutaj nic nie jest pewne ;) Ale jednak należy przeinstalować system - i tak będziesz musiał zainstalować sterowniki do nowej płyty głównej, a wierz mi, że nie chcesz aby stare gryzły się z nowymi, powoduje to zazwyczaj komplikacje w działaniu komputera.
A jak chcesz dobrego audio, to za niecałe 80 zł znajdziesz np. http://allegro.pl/item1173609554_creative_sound_blaster_audigy_2_sb0350_super_karta.html - lepsza od dowolnej zintegrowanej karty dźwiękowej na dowolnej płycie głównej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.08.2010 o 02:19, ziptofaf napisał:

http://allegro.pl/item1175255704_rewelacyjna_plyta_asus_p5gpl_s_775_sata_pci_ddr.html
- choćby taka. Wszystkie twoje wymagania spełnia, pochodzi też z dość dobrej marki.


Dodaję zdjęcie tej płyty głównej, z pewnymi zaznaczonymi punktami, i co do nich mam jeszcze parę pytań:
1: No widzę wejście na procesor, czy do płyty głównej są dodawane jakieś wiatraczki czy cokolwiek innego przy kupnie?
2: Zintegrowana karta dźwiękowa I to jest akurat pytanie z czystej ciekawości. Czemu jest tyle tych wejść? Przyznam szczerze że ja sam mam 3, w tym i tak nie wiem do czego służy jeden.
3: Rozumiem że to są wejścia na normalne DDRr tak? Czym się różnią te niebieskie od czarnych?
4: O! i tu jest problem. Bo wejścia na dyski i napęd mam ATA, a ja tu po prostu takich nie widzę. Jeśli nie ma to istnieje coś jak przejściówka z SATA na ATA?
5: Na tym też się nie znam, to jest PCI Express, tak?

Dnia 07.08.2010 o 02:19, ziptofaf napisał:

Co do nieprzeinstalowywania systemu - różnie z tym bywa. Czasem trzeba, a czasem nie.
W końcu to Windows, tutaj nic nie jest pewne ;) Ale jednak należy przeinstalować
system - i tak będziesz musiał zainstalować sterowniki do nowej płyty głównej, a wierz
mi, że nie chcesz aby stare gryzły się z nowymi, powoduje to zazwyczaj komplikacje w
działaniu komputera.


Nawet nie przypominam sobie abym instalował jakieś sterowniki do swojej płyty głównej, no może tylko do karty dźwiękowej zintegrowanej, tak to nic.

Tak czy tak wielkie dzięki, jeśli jeszcze możesz to odpowiedz na moje pytania, będę naprawdę wdzięczny :)

20100807115527

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.08.2010 o 12:28, DuuDFat napisał:

Dodaję zdjęcie tej płyty głównej, z pewnymi zaznaczonymi punktami, i co do nich mam jeszcze
parę pytań:
1: No widzę wejście na procesor, czy do płyty głównej są dodawane jakieś wiatraczki czy
cokolwiek innego przy kupnie?


Tylko kabelki i płyta ze sterownikami. Wiatraczki albo trzeba dokupić albo przełożyć z poprzedniego komputera. Jeśli chodzi Ci o chłodzenie procesora to jest ono dodawane do procesora.

Dnia 07.08.2010 o 12:28, DuuDFat napisał:

2: Zintegrowana karta dźwiękowa I to jest akurat pytanie z czystej ciekawości. Czemu
jest tyle tych wejść? Przyznam szczerze że ja sam mam 3, w tym i tak nie wiem do czego
służy jeden.


Ten jeden dodatkowy to jest wejście liniowe możesz podłączyc pod to jakieś urządzenie grające i zgrać dźwięk z niego. A ta karta zintegrowana jest to karta 8 kanałowa (obsługuje do 8 glośników).

Dnia 07.08.2010 o 12:28, DuuDFat napisał:

3: Rozumiem że to są wejścia na normalne DDRr tak? Czym się różnią te niebieskie od czarnych?


Pokazują gdzie wsadzać kości aby działały w dual channel, jak wsadzasz kości w sloty o takich samych kolorach to bedą one ze sobą współpracowały w trybie dual channel.

Dnia 07.08.2010 o 12:28, DuuDFat napisał:

4: O! i tu jest problem. Bo wejścia na dyski i napęd mam ATA, a ja tu po prostu
takich nie widzę. Jeśli nie ma to istnieje coś jak przejściówka z SATA na ATA?


To jest wejscie do kabla na napęd dyskietek, ATA to raczej to niebieskie na prawo.

Dnia 07.08.2010 o 12:28, DuuDFat napisał:

5: Na tym też się nie znam, to jest PCI Express, tak?


Zgadza się.


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.08.2010 o 12:54, Nufiko napisał:

To jest wejscie do kabla na napęd dyskietek, ATA to raczej to niebieskie na prawo.


No to dzięki, już wszystko wiem. Teraz tylko ostatnie pytanie. Bo na aukcji nie ma dokładnego zdjęcia. Tego ATA są dwa wejścia czy jedno? W końcu potrzebuję na podłączenie i napędu i dwóch dysków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.08.2010 o 13:10, DuuDFat napisał:

No to dzięki, już wszystko wiem. Teraz tylko ostatnie pytanie. Bo na aukcji nie ma dokładnego
zdjęcia. Tego ATA są dwa wejścia czy jedno? W końcu potrzebuję na podłączenie i napędu
i dwóch dysków.

Zgodnie z tym co napisane na stronie asusa to jest tylko jedno wejście tego typu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.08.2010 o 13:36, Nufiko napisał:

Zgodnie z tym co napisane na stronie asusa to jest tylko jedno wejście tego typu.


Czyli po prostu nie będzie możliwości podłączenia i jednego napędu dvd i dwóch dysków ATA naraz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.08.2010 o 13:41, DuuDFat napisał:

Czyli po prostu nie będzie możliwości podłączenia i jednego napędu dvd i dwóch dysków
ATA naraz?


Powinno się dać, bo w końcu "taśma" może mieć 3 wtyczki, a to chyba bez różnicy czy będą podłączone do niej same napędy czy 2x HDD + DVD.
Jednak może ktoś jeszcze to potwierdzi (lub obali) bo już jakiś czas temu przesiadłem się na SATA i ręki sobie nie dam uciąć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.08.2010 o 13:41, DuuDFat napisał:

Czyli po prostu nie będzie możliwości podłączenia i jednego napędu dvd i dwóch dysków
ATA naraz?


Jedno złącze ATA pozwala na podłączenie dwóch urządzeń (potrzebny ci tylko odpowiedni kabel i ustawienie jednego urządzenia jako master, a drugiego jako slave za pomocą zworki "zainstalowanej" na dysku/napędzie). Czyli teoretycznie brakuje jednego. Ale kupno przejściówki ATA->SATA, która rozwiązuje twój problem, kosztuje grosze:
http://allegro.pl/item1163017912_przejsciowka_sata_na_ide_ata_instrukcja.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mam płytę Gigabyte GA-EP45-DS3L i chciałem dokupić sobie ramu bo mam Corsair DDR2 XMS2 DHX PC6400 2x1024MB 800MHz CL4 ale ich już nie ma w sprzedaży.
Moje pytanie czy mogę dokupić jakieś innej firmy o takich samych parametrach czy się nie bawić i od razu 4 giga kupić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się