Widek

Upgrade kompa / Modernizacja Komputera - pomoc, porady itp.

75448 postów w tym temacie

Dnia 15.08.2010 o 21:50, Szejkon napisał:

Ok, ale to działa w dual channel?

I jeszcze jedno. winda mi się trochę dłużej wczytuje, niż z jedną kościa 2gb.


Tak to jest w dualu.
Pisze na Twojej fotce tryb aktywny - dual chanel.
Wczytywnie systemu dluzej trwa ?
Ciekawe...
Zrob test pamieci jak pisalem.
Mozesz sobie wyciagnac jedna kasc i zrobic te 3 testy.
zapisac wyniki.
Potem zalozyc druga kosc w te miejsce, z ktorego wyciagnales kosc i tez zrobic te same testy.
Porownac wyniki i pokazac na forum.
Dual chanel powinien przyspieszyc operacje na pamieciach o 80-90 %.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.08.2010 o 22:00, Misquamaqus napisał:

Nie tak...
Zrob testy jak na fotce i pokaz wyniki z jedna koscia i z dwoma koscmi.

Jak klikam na ikonki które wskazałeś to pokazuje mi się wykaz z osiągami różnych sprzętów, ale nie mój, i nie iwem jak zrobić taki test.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Siemka
do Dual Channel wystarczą dwie pamięci tej samej serii, marki, o tych samych taktowaniach i pojemności, czy muszą to być np. sąsiednie numery z serii? Pytam, bo nie wiem czy podmieniać bratu dwie kości zupełnie innych firm na dwa Kingstony po 1GB.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.08.2010 o 23:30, Ancient_Lord napisał:

Siemka
do Dual Channel wystarczą dwie pamięci tej samej serii, marki, o tych samych taktowaniach
i pojemności, czy muszą to być np. sąsiednie numery z serii? Pytam, bo nie wiem czy podmieniać
bratu dwie kości zupełnie innych firm na dwa Kingstony po 1GB.


Do Dual Channel mogą być nawet dwie kości z innych serii, marek, różnych taktowaniach i CL. Byleby miały tą samą pojemność.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.08.2010 o 23:08, Szejkon napisał:

> Nie tak...
> Zrob testy jak na fotce i pokaz wyniki z jedna koscia i z dwoma koscmi.
Jak klikam na ikonki które wskazałeś to pokazuje mi się wykaz z osiągami różnych sprzętów,
ale nie mój, i nie iwem jak zrobić taki test.


Ojj...
Klikasz na np. zapis do pamieci i na ten znaczek na fotce.
Chwilke czekasz i masz wynik.

20100815235211

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.08.2010 o 23:52, Misquamaqus napisał:

Ojj...
Klikasz na np. zapis do pamieci i na ten znaczek na fotce.
Chwilke czekasz i masz wynik.

ok, prosze :)

20100816000706

20100816000710

20100816000713

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No i slicznie :)
Dual pracuje jak nalezy.

Przy jednej kosci pamieci mialbys wynik nizszy o 80-90%.
Z reszta sprawdz sobie sam i jak chcesz pokaz porownanie.
Bedzie dla potomnych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hej
Mam takie pytanie: czy istniej możliwość połączenia drukarki z kompem bez kabla? Wiem, że jest bluetooth, ale do konca nie wiem, jak to działa, ile kosztuje itp. Drukarka (ani skaner) nie mają bluetootha, może jest jakiś myk do wpięcia w USB?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szukam niedrogiej kary dźwiękowej do starszego komputera(1,6Ghz, 512 Ram.) Co polecacie? Chodzi mi głównie o poprawę jakości odtwarzania płytek, dotychczas miałem integrę, to wiadomo. Najlepiej w granicach ~50zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Są drukarki z wbudowanym modułem WiFi. Koszt takiej drukarki (atramentowej) to maksymalnie 500PLN (mowa o urządzeniu wielofunkcyjnym). Polecam drukarki Brother. Tanie, ciche, szybkie i niezawodne. Sam używam od czterech lat modelu DCP-560CN.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

pytanie z tematu starego jak świat: Jaka karta graficzna?

Naczytałem się już tyle różnych rzeczy, że sam już nie wiem na co się zdecydować. Na jednych forach piszą tak, na innych inaczej i po prostu zgłupiałem, wiec postanowiłem zapytać was :)

1. Dotychczasowy konfig:

Intel Core 2 Duo 6300 @1.86Ghz

2 GB Ram od Kingstone''a

Zasilacz: Enlight 350W

Stara grafika: Radeon x1600

Płyta główna: ASUS P5VD2-MX

2. Chciałbym, żeby karta spokojnie pociągnęła nowe gry (Metro 2033, Dragon Age, Mafia II) na wysokich detalach w wyższej rozdzielczości, (to chyba każdy gracz ma takie wymagania ;P) i najlepiej żeby była choć trochę przyszłościowa, bo następną kartę kupię pewnie za 2-3 lata.

3. Cena. Podejrzewam że oprócz samej karty, będę musiał wymienić także zasilacz na mocniejszy i zapewne bardziej markowy. Mam nadzieje, że uda się uniknąć wymiany płyty głównej.

Opytmalna dla mnie cena za Kartę to 450 zł a za zasilacz ok. 150zł (max 200zł)

4. Moje Typy:
(linki z komputronika, bo tam planowałem zrobić zakupy)

http://www.komputronik.pl/index.php/product/94433/Podzespo_y_PC/Karty_graficzne/Radeon_4850_Asus_1GB_2xDVI_PCI_E_.html

http://www.komputronik.pl/index.php/product/58929/Podzespo_y_PC/Karty_graficzne/Radeon_4850_Gigabyte_1_GB_2xDVI_PCI_E_OC_Zalman.html

Ta sama karta tylko w dwóch różnych wersjach, jaka różnica i która lepsza?

http://www.komputronik.pl/index.php/search/pl/run/showProducts/1/hide_boxes/1//searchString/NDc3MA==/category/1/

Radek 4770

http://www.komputronik.pl/index.php/product/83036/Podzespo_y_PC/Karty_graficzne/GeForce_with_CUDA_9800_GT_Asus_1GB_HDMI_DVI_PCI_E_.html

Tę polecił mi sprzedawca w komputroniku

http://www.komputronik.pl/index.php/product/68889/Podzespo_y_PC/Karty_graficzne/GeForce_with_CUDA_GTS_250_Gainward_512MB_DVI_HDMI_PCI_E_.html?cpsrc=ceneo

http://www.komputronik.pl/index.php/product/95028/Podzespo_y_PC/Karty_graficzne/GeForce_with_CUDA_GTS_250_Gigabyte_1GB_HDMI_DVI_PCI_E_Zalman_V2.html

Lepiej dołożyć te 50 zł i mieć wersje 1Gb?

http://www.komputronik.pl/index.php/product/96807/Podzespo_y_PC/Karty_graficzne/Radeon_5750_HIS_512MB_DVI_HDMI_PCI_E_iCooler_IV.html?cpsrc=ceneo

Dx 11, ale podobno oprócz tego nie jest porywająca.

Co do zasilaczy to jestem kompletnie zielony i proszę o jakieś typy.

Dziękuje wszystkim którzy postarają się pomóc i mam nadzieje na szybkie i liczne odpowiedzi ;)

Dzięki!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za odpowiedź.
Czy jest jakaś opcja bez kupowania nowej drukarki? Nasza sytuacja wygląda tak:
Mamy dwa kompy - jeden stacjonarny, jeden laptop. Mamy dwie drukarki i skaner. Starszej drukarki chcemy się pozbyć i używac tylko jednej. Czy da się jakoś tak zrobić by oba kompy mogły korzystać z pozostałej drukarki (samsung ml1640) i skanera? Najlepiej bez kabli?
A jeśli z kablami - to można w port drukarki wpiąć jakieś rozgałęzienie USB?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Z tego co widzę to na brak kabelków nie ma szans. Ten model nie ma żadnego modułu połączeń bezprzewodowych. Można mimo to podpiąć ją do innego komputera a drukować z innego, jednak warunek jest taki, że ten z drukarką musi być włączony. Nie jestem pewien czy to Cię satysfakcjonuje...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Niestety tu moja wiedza się kończy ;-)
Wiem tylko, że na tym komputerze bez drukarki musisz zainstalować tę drukarkę Samsunga, ale jako drukarkę sieciową. Co dalej niestety nie wiem bo sam nigdy tego nie robiłem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Było to prostsze, niż myślałem. Niech nikt nie mówi, że Windows to zły system :D
Tylko skaner nie działa w trybie skanera - ale to pewnie jego wina, jest dość stary...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się