Widek

Upgrade kompa / Modernizacja Komputera - pomoc, porady itp.

75448 postów w tym temacie

Dnia 18.08.2010 o 19:56, px333 napisał:

Właśnie przygotowuje komputer do formatowanie dysku i mam pytanie dotyczące aplikacji:
NET Framework, bo mam zainstalowane 1, 2 i 3. Czy po formatowaniu mam zainstalować wszystkie
trzy czy tylko NET Framework 3?


System powinien sam zaktualizowac do najnowszej wersji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.08.2010 o 22:21, Misquamaqus napisał:

> Właśnie przygotowuje komputer do formatowanie dysku i mam pytanie dotyczące aplikacji:

> NET Framework, bo mam zainstalowane 1, 2 i 3. Czy po formatowaniu mam zainstalować
wszystkie
> trzy czy tylko NET Framework 3?

System powinien sam zaktualizowac do najnowszej wersji.


Zapomnialem fotki :))

20100818222313

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Aktualnie posiadam (w słabszym komputerze)zintegrowany dźwięk Realtek ALC850 / 8 kanałowy. Po podłączeniu głośników o dużej mocy jakość była, co tu dużo mówić, jest do d***. Jak to jest z tym kodekiem? Czy jest od zupełnie beznadziejny i z powodzeniem mogę kupować nową kartę, czy to tylko kwestia sterowników?

Aha, czy w ogóle karta dźwiękowa ma wpływ na jakosć odtwarzania?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.08.2010 o 22:30, Woo-Cash napisał:

Aktualnie posiadam (w słabszym komputerze)zintegrowany dźwięk Realtek ALC850 / 8 kanałowy.
Po podłączeniu głośników o dużej mocy jakość była, co tu dużo mówić, jest do d***. Jak
to jest z tym kodekiem? Czy jest od zupełnie beznadziejny i z powodzeniem mogę kupować
nową kartę, czy to tylko kwestia sterowników?

Dźwięk jest mdły, nijaki? Trzeszczy? Tak, możesz kupować nową kartę. Jakby go w ogóle nie było, to możesz winić tego Realteka.

Dnia 18.08.2010 o 22:30, Woo-Cash napisał:

Aha, czy w ogóle karta dźwiękowa ma wpływ na jakosć odtwarzania?

Prawie taki sam jak na jakość nagrywania. A faktem jest to, że nawet 10 letnie niezintegrowane karty dźwiękowe typu Sound Blaster Live! są o wiele lepsze od zintegrowanego chłamu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.08.2010 o 16:01, blacklio2 napisał:

Oczywiście nie raz i nie dwa, w swoim kompie mam pamięci które były kupowane z różnicą
6 miesięcy między sobą, nie jestem w stanie policzyć ilu osobom składałem komputerki
by po jakimś czasie je rozbudowywać głównie o pamięć mowa wyłącznie o DDR1

DDR1 generalnie były najmniej kłopotliwe

Dnia 18.08.2010 o 16:01, blacklio2 napisał:

DDR2 podobnie jak stały się popularne i bardziej dostępne PC były rozbudowywane w dużej
mierze o pamięć i dyski, osobiście jechałem w lapku na 1x2Gb i 1x1GB różnych firm (Hynix,
Kingston i Goodram ) i różnych SPD nie było problemów z działaniem

Jest róznica między laptopami i marudnymi płytami głównymi pod DDR2, ale widocznie nie powinienem grać w Totka przy takim pechu.

Dnia 18.08.2010 o 16:01, blacklio2 napisał:

Owszem coś się dzieje, ale może być to również spowodowane że pamięć jest walnięta i
niepoprawnie działa

Walnięta pamięć najczęściej nie pozwala wogóle uruchomić komputera, ale owszem, może i być uszkodzona, niestety zainteresowany najwyraxniej podziekował za współpracę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.08.2010 o 22:51, ziptofaf napisał:

Prawie taki sam jak na jakość nagrywania. A faktem jest to, że nawet 10 letnie niezintegrowane
karty dźwiękowe typu Sound Blaster Live! są o wiele lepsze od zintegrowanego chłamu.

100 razy wieksze znaczenie ma jakośc sprzetu nagłaśniającego i jakość/luzy kabli niż tych kart, ale może ja sie nie znam. Tym nie mniej mam w domu i jedne i drugie, do tego amatrorskie studio i nie widzę/słyszę żadnej różnicy w jakości odtwarzania. jedyny urok kart zewnętrznych to dodatkowe wejścia/wyjścia cyfrowe i analogowe.
Niech kolega sprawdzi, czy mu kable na wtyczkach nie sa za luźne przypadkiem i czy poprawnie ustawił głośność w kompie, bo przestery nie mają nic wspólnego z jakością karty tylko jakością pliku dźwiekowego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.08.2010 o 22:51, ziptofaf napisał:

Prawie taki sam jak na jakość nagrywania. A faktem jest to, że nawet 10 letnie niezintegrowane
karty dźwiękowe typu Sound Blaster Live! są o wiele lepsze od zintegrowanego chłamu.

a tu sie mylisz. nie wszystkie integry to tani chłam. nowsze Realteki, Sigmatele czy Analog Devices to calkiem niezly sprzęt, który nie ustępuje (a wręcz są lepsze) tanim Creative''om Audigy SE czy staruszkom Sound Blaster Live!.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.08.2010 o 09:51, Luk4s napisał:

a tu sie mylisz. nie wszystkie integry to tani chłam. nowsze Realteki, Sigmatele czy
Analog Devices to calkiem niezly sprzęt, który nie ustępuje (a wręcz są lepsze) tanim
Creative''om Audigy SE czy staruszkom Sound Blaster Live!.

Mam ADI na P4C800 i Realteka na K9, stare, jak świat (ok. 2003 r.) i w życiu bym nie powiedział, że są gorsze niż średniej klasy Creative, a i pewnie od tych lepszych dużo gorsze nie są. W kazdym razie jakość dźwięku jest absolutnie zadawalająca. Problem jest w tym, ze te starsze ADIki i Realteki czasem nie obsługują ukadów 5.1 i wyższych, co w przypadku sprzetu adiofilskiego nie ma większego znaczenia bo i tak podłączasz się przez kable Audio (joint stereo).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.08.2010 o 12:55, struksik napisał:

najtańszą, najlepszą kartę dźwiękową na Logitech X-540, do 200 zł

bardzo proszę o jak najszybszą odpowiedź...

http://allegro.pl/item1196150147_creative_sound_blaster_x_fi_gamer_okazja.html - podaję link z allegro, gdyż nówka jest przynajmniej o 60 zł droższa. A ta i tak jest na gwarancji, więc w sumie na jedno wychodzi.
Ewentualnie Creative X-Fi Xtreme Music, o ile zdołasz znaleźć. Jest nieco tańsza od Gamera i niemal równie dobra. Za to wystrzegaj się X-Fi Xtreme Audio, bo ona nie ma nic poza nazwą wspólnego z X-Fi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.08.2010 o 22:30, Woo-Cash napisał:

Aktualnie posiadam (w słabszym komputerze)zintegrowany dźwięk Realtek ALC850 / 8 kanałowy.
Po podłączeniu głośników o dużej mocy jakość była, co tu dużo mówić, jest do d***. Jak
to jest z tym kodekiem? Czy jest od zupełnie beznadziejny i z powodzeniem mogę kupować
nową kartę, czy to tylko kwestia sterowników?


co masz na myśli kiepska?
Czy masz wzmacniacz przed głośnikami podpięty, może głośniki za mocno obciążają układ dźwiękowy.

Dnia 18.08.2010 o 22:30, Woo-Cash napisał:

Aha, czy w ogóle karta dźwiękowa ma wpływ na jakosć odtwarzania?


Ma ale mniejszy niż jakość sprzętu grającego. Jeśli dźwięk na sprzęcie słabej klasy był lepszy niż na tym klasy dobrej, to raczej jest wina sprzętu a nie samego układu dźwiękowego.

Jako przykład podam, że na moim komputerze stacjonarnym obsługiwana była na zintegrowanym układzie grającym impreza z dwoma 200W głośnikami estradowymi z dobrej klasy wzmacniaczem - dźwięk był okej (więcej nie powiem bo audiofilem nie jestem i wiem tylko kiedy coś jest nie okej :P)
Jeśli ten sam zestaw grający podpiąłem pod laptopa to przy ciszy słychać było zakłócenia wywoływane jak z kumplami stwierdziliśmy zasilaczem laptopa. Zakłócenia te szły po sieci energetycznej, gdyż dopiero odpowiednia kombinacja gniazdek zasilających eliminowała ten problem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam kolega chce zmodernizować komputer. Płyta główna zasilacz i procesor zostaje. Płyta to GA-EP31-DS3L, zasilacz pentagram 450Wa procesor inter celeron dual core e1200 3 GHz.

Do zakupienia potrzebne jest pamięć ram i karta graficzna. Na ten cel jest przeznaczone 700zł.
Proszę o jakieś propozycje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.08.2010 o 13:03, Nufiko napisał:

Ma ale mniejszy niż jakość sprzętu grającego. Jeśli dźwięk na sprzęcie słabej klasy był
lepszy niż na tym klasy dobrej, to raczej jest wina sprzętu a nie samego układu dźwiękowego.

Te same głośniki podpiąłem pod integrę w nowszym komputerze/odtwarzaczu DVD służącym mi za sprzęt grający, i wszystko działa jak trzeba( czyli naprawdę bardzo fajnie). Te same głośniki pod słabszym pecetem działają beznadziejnie. Dźwięk jest płytki, a i maksimum głosu bardzo niskie. Głośniki to Genius SP-HF 1800A, więc problemu też nie ma. Kwestia kary dźwiękowej, jak piszecie ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam,
Prawdopodobnie będę zmieniał moją 4850 na 4870x2.
Muszę zmienić zasilacz, bo już teraz mój Modecom MC-500 500W... ledwo ciągnie.
http://allegro.pl/item1188233410_zasilacz_cooler_master_600w_sata_gwarancja_w_wa.html
Czy coś takiego się na da?
Zależy mi na niskiej cenie, więc będę szukał używanej okazji na Allegro. Poradźcie mi jacy są dobrzy producenci zasilaczy?

Konf. Obecna
Q6600@3.2GHz + 2xGeilDDR2@900Mhz1GB + Radeon4850@735MHz1GB + Win7x64

Konf. Planowana
Q6600@3.2GHz + 4GbDDR2@1066+Mhz + Radeon4870x2 + Win7x64

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.08.2010 o 20:33, byverter napisał:

Witam,
Prawdopodobnie będę zmieniał moją 4850 na 4870x2.

Hmmm...nie jestem pewny czy to rozsądny wybór. Ile płacisz za tego 4870X2?

Dnia 19.08.2010 o 20:33, byverter napisał:

Muszę zmienić zasilacz, bo już teraz mój Modecom MC-500 500W... ledwo ciągnie.
http://allegro.pl/item1188233410_zasilacz_cooler_master_600w_sata_gwarancja_w_wa.html
Czy coś takiego się na da?

Powinien wystarczyć. Ja na 600W (co prawda Be-Quiet) uciągnąłem podkręconego do 4 GHz Q9300 + 2xHD4850 (też podkręcone).

Dnia 19.08.2010 o 20:33, byverter napisał:

Zależy mi na niskiej cenie, więc będę szukał używanej okazji na Allegro. Poradźcie mi
jacy są dobrzy producenci zasilaczy?

Be-Quiet, Enermax, Tagan, OCZ, Corsair, Silverstone, Seasonic, Amacrox, Chieftec. Kursywą zaznaczyłem high-end, pozostałe to zasilacze dobre, ale nie aż tak. CoolerMaster reprezentuje mniej więcej poziom Chiefteca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.08.2010 o 20:45, ziptofaf napisał:

> Witam,
> Prawdopodobnie będę zmieniał moją 4850 na 4870x2.
Hmmm...nie jestem pewny czy to rozsądny wybór. Ile płacisz za tego 4870X2?

Staram się coś znaleźć za 700 PLN

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się