Widek

Upgrade kompa / Modernizacja Komputera - pomoc, porady itp.

75448 postów w tym temacie

Nie wiem dokładnie ile to trwa, ale jest to dość znacznie odczuwalne

Co mam w biosie ustawione? Nie wiem, a nie mam teraz dostępu do tego kompa. Siedzę na dzialce i zastanawiam się, gdzie są te 7,2 megabity/sek...

Czy mam włączone opcje oszczędzania energii? Całkiem możliwe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam do was wielkie zadanie. Kolega chce kupić kompa do uwaga 6000zł razem z monitorem. Proszę o złożenie jakiegoś zestawu. Do tego chce jeszcze laptopa na studia za 4000zł.Jaki proponujecie? Nie pytajcie się mnie skąd on ma tyle kasy bo nie wiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.08.2010 o 17:31, kuba9876543210 napisał:

Na pewno nie do grania :P
Podaj ile mozesz wydac, oraz jaki masz zasilacz (moc, marka, model) i procesor.


Zasilacz:

FSP Group Inc.
Model: ATX 300 PNF

Procesor: Intel Core2Duo E4500 @2.2Ghz

Poza tym 2,5GB RAM

Płyta główna: Asus P5QPL-AM

No i karta grafiki Radeon 4600

Na tym sprzęcie Mafia 2 działa mi płynnie na średnich detalach, chciałbym wymienić kartę graficzną aby działała mi na wyższych, z Apexem najlepiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zasilacz mysle, ze ok, procesor nie zaszkodzi o kilkaset MHz podkrecic (na tej plycie nie powinno byc problemow), co do karty, to nie napisales ile mozesz na nia wydac. Jesli do 200-250zl to GF 9600GT, GT 240 albo Radeon HD 3870. Jesli do 300-350zl to Radeon HD 4850 (tutaj juz procesor na standardowym taktowaniu bedzie spowalnial troche karte). Wyzej nie proponuje, bo wnioskujac po Twojej poprzedniej propozycji, szukasz czegos taniego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.08.2010 o 18:16, Commander_Shepard napisał:

Mam do was wielkie zadanie. Kolega chce kupić kompa do uwaga 6000zł razem z monitorem.
Proszę o złożenie jakiegoś zestawu. Do tego chce jeszcze laptopa na studia za 4000zł.Jaki
proponujecie? Nie pytajcie się mnie skąd on ma tyle kasy bo nie wiem.


AMD Phenom II X6 1055T
Asus M4A89TD Pro
4GB RAM 1333 MHz OCZ Platinum AMD
OCZ 60GB Vertex2 E + Seagate 1TB
Samsung SH-S223C (albo jakiś odtwarzacz bluray)
GeForce GTX470 Gainward
Antec Three Hundred
OCZ StealthXStream2 600W
Suma: jakieś 4.5 tysiąca złotych. Ewentualnie konfig można oprzeć o Intela i jego Core i7 860 + ASUS P7H55D-M EVO
Zostaje 1500 zł na jakiś monitor 24" bądź nawet jeszcze większy :P

Co do laptopa to nie pomogę, bo dla mnie to maszyny do pracy i wszystko powyżej 2.5 tysiąca złotych uważam ze nonsens ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam,
ostatnio prosiłem o porady dot. płyty głównej pod C2D dobrej do O/C.
Cóż, O/C nie będzie, ale komputer tak czy siak złożę.
No i mam kilka wątpliwości do złożenia zestawu - potrzebuję jak najlepszej wydajności, przy najniższych cenach.
Procesor i RAM-y już mam, problem tkwi w innych podzespołach, gdyż nie jestem zdecydowany.

Procesor: Core 2 Duo E6700 2.6Ghz
Pamięć RAM: 2x 1GB 667/800Mhz (jeszcze nie jestem pewien jakie dostanę - być może uda się zdobyć 4GB)
Zasilacz: Chieftec 450W - myślę, że utrzyma to wszystko - 190zł
Płyta Główna: Tutaj nie wiem co wziąć. Ważne, by nie kosztowała więcej niż 150zł, nie musi mieć wysokich możliwości O/C. Kiedyś może tego procka podkręcę do 3.0GHz, ale nie jest to dla mnie priorytetem. Kumpel ma Gigabyte z serii S na chipsecie P31 - nie wiem jak się nazywa, ale podobno dobra. Jeśli tak, to proszę o dokładną nazwę. Jeśli znacie inne alternatywy - piszcie.
Obudowa: Mam, wystarczy.
Dyski i Napędy: Również mam, bez obaw.
Karta Graficzna: Tu najwięcej dylematów - mam kilka typów, ale nie jestem pewien który wziąć. Chcę uzyskać najlepszą średnią w kategorii cena/jakość. A moje propozycje to:
GeForce 9600GSO - bardzo tani, i całkiem wydajny. Szkoda tylko, że ma jedynie 192Bity.
GeForce9600GT - lepszy i wydajniejszy, jednak o wiele droższy
GeForce9800GT - na allegro minimalnie droższy od 9600GT, a lepszy
GeForce GT240 - tani, bo ceny oscylują w granicach 250zł, chyba na poziomie 9600GT
Radeon 3850 - alternatywa od czerwonych - wydajność bodajże na poziomie 9600GT, ale czy opłaca się brać?

To wszystkie moje dylematy. Proszę o rzetelną odpowiedź i pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

płyty ci nie podam, bo siedzę na mobilnym i naq nim sie nie da przeglądać allegro (choć coś kojarzę, że już dostawałeś ode mnie propozycje...)


Co do grafy to:
9800 GT
9600 GSO, ale tylko w wersji 192 bit, najlepiej 768 MB RAM. Dawno temu za grosze mozna bylo kupic wersję Asus TOP. Swoją drogą, gso było ciutke wydajniejsze od GT
9600 GT
HD 3850
zapomnij o GT 240

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.08.2010 o 00:56, GANGSTERR napisał:

płyty ci nie podam, bo siedzę na mobilnym i naq nim sie nie da przeglądać allegro (choć
coś kojarzę, że już dostawałeś ode mnie propozycje...)


Co do grafy to:
9800 GT
9600 GSO, ale tylko w wersji 192 bit, najlepiej 768 MB RAM. Dawno temu za grosze mozna
bylo kupic wersję Asus TOP. Swoją drogą, gso było ciutke wydajniejsze od GT
9600 GT
HD 3850
zapomnij o GT 240


Czyli o GT240 nawet przestaje myśleć. Poszukam jeszcze jakiejś 9800GT, bo widziałem w cenach 350zł.
I jak to jest, że GSO jest wydajniejsze od 9600GT? I opłaca się inwestować w GSO z 768MB? Karta to wykorzysta? Pamiętam premierę radeona 4850 z 1GM RAM - miał duzo pamięci, ale i tak był za słaby żeby się ona przydała w grach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.08.2010 o 01:16, Ancient_Lord napisał:

I jak to jest, że GSO jest wydajniejsze od 9600GT? I opłaca się inwestować w GSO z 768MB?

9600GSO bywa szybszy od 9600GT. Ale nie zawsze taki jest. A wersją 768MB warto się zainteresować - standardowe 384MB to nieco zbyt mało do gry w wyższych rozdzielczościach. Fakt że to z kolei przesada w drugą stronę, 768MB to nieco za dużo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Masz tą grafę już? Nic się nie chwalisz....
Jak duża różnica w wydajności jest pomiędzy Gigabyte GTX460 1GB a Gigabyte GTX 460 1GB OC?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.08.2010 o 08:05, mrosi napisał:

/.../

Masz tą grafę już? Nic się nie chwalisz....
Jak duża różnica w wydajności jest pomiędzy Gigabyte GTX460 1GB a Gigabyte GTX 460 1GB
OC?


Grafe mam od srody.
Malutka jak gts 250 :)
OC karty niesamowite.
Rdzen z 675 idzie bez problemow na 850 mhz.
Pamieci z 3600 mhz ida na 4500 mhz.
Takie OC daje jakies 20 % wzrostu wydajnosci wzgledem referenta gtx 460.
Ogolnie karta bardzo atrakcyjna tym bardziej, ze kupilem ja za 730 zl.
Gtx 285 w porownaniu do gtx 460 jest slabszy niewiele, ale po OC, fermii odskakuje dosyc znacznie.
Rozgrywka w AvP czy BBC2 w dx11 nie stanowi problemow z najwyzszymi ustawieniami.
Jedynie metro dobija karte :))
Nie mozna powiedziec, ze rozgrywka z 25-30 fps jest przyjemna.
Bardzo miernie wychodzi 3dmark06, za to vantage juz lepiej i karta wyciaga okolo 19 K w performance.
Karta cicha i chlodna.
Po OC juz zaczyna sie robic cieplo i tu nalezy przezbroic chlodzenie na wydajniejsze.
Wlasnie wygralem aukcje allegro na hr-03 gtx i tylko czekam az facet raczy dac odpowiedz co do zaplaty.
Pieniadze juz mam odlozone.

Co tu duzo mowic.... w porownaniu do gtx 285, gtx 460 wyglada jak malutki braciszek i to z lepszymi osiagami.
To najlepsza i najpiekniejsza karta jaka nvidia wydala na swiat w tym zakresie wydajnosciowym.
Testow robic nie bede, bo sa ich setki na portalach.

Szkoda, ze nie miales wtedy piniadzorow.
Juz mialbys tego gigusia :)

20100823090729

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.08.2010 o 09:09, Misquamaqus napisał:

Szkoda, ze nie miales wtedy piniadzorow.
Juz mialbys tego gigusia :)



Hmmm....
Kasę będę miał w przyszłym miesiącu. Tylko dalej mam dylemat. Za 750PLN mogę mieć Gigabyte GTX 460, ale zwykłego. Ode mnie z hurtoni. Jak wiesz nie bardzo lubię podkręcanie, więc zastanawiam się czy warto mi dołożyć 70PLN do wersji identycznej ale "OC". Tym bardziej, że chyba zmienię monitor a jak widzę wszystkie o przekątnych 21,5-22" mają teraz rozdziałkę FullHD, więc to "OC" może mieć w Crysisie znaczenie. Jak myślisz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się