Widek

Upgrade kompa / Modernizacja Komputera - pomoc, porady itp.

75448 postów w tym temacie

Zabieram sie ostro za wymiane monitora z crt (flatron 17'''') na cos lcd 19''''. i tu jest problem - co lepiej 4:3 czy 16:10? jakies wady zalety szerokich?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.11.2006 o 01:42, Kamiloos napisał:

> http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=32993
> bedzie mi na tym kompie gothic na 75% detali czyli wyżej niż średnie a niżej niż wysokie??


Obawiam sie, ze z 1 GB RAMu raczej nie pograsz na G3 plynnie. Widze po swoim kompie /patrz
podpis/. W koncu G3 ma 1 GB RAMu w minimalnych wymaganiach :P Dopoki nie wyjdzie jakis
oficjalnych patch optymalizujacy nie ma co liczyc na plynna gre w srednio-wysokich detalach
na 1 GB pamieci. Teoretycznie w sieci sa tweak''owane pliki G3.ini, ale z doswiadczenia wiem,
ze niewiele pomagaja :/


a jak ci chodzi Gothic3?? na jakich detalach grasz??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.11.2006 o 15:18, struksik napisał:

a jak ci chodzi Gothic3?? na jakich detalach grasz??


Aktualnie nie gram, czekam na patcha optymalizujacego silnik gry - nie chce grac w gr, tylko dlatego, ze za nia zaplacilem. Chce sie nia delektowac, a aktualnie jest to niemozliwe. Ale konczmy tego off-topa ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.11.2006 o 10:01, Ponury Żniwiarz napisał:

Jeżeli chcialbym zmienic duzo w moim kopie (zacznijmy od plyty pod intela) to w co mam iwestowac
w plyte glowna jakiej firmy najlepiej??

Chcesz kupować nowy komputer czy modernizować stary ? I ile forsy masz na wszystko ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.11.2006 o 19:56, Clegan napisał:

> Jeżeli chcialbym zmienic duzo w moim kopie (zacznijmy od plyty pod intela) to w co mam
iwestowac
> w plyte glowna jakiej firmy najlepiej??
Chcesz kupować nowy komputer czy modernizować stary ? I ile forsy masz na wszystko ?



Stary. mam na nim celerona 2.8 ddram 1giga ( 1 ddramy) i piete achilesowa radeona 9250 pod zwykle pci dlatego chcialem wymienic plyte na inna ale pod intela.I zeby byla niezbyt pradozerna bo w tym (ibm) kompie jest zasilacz operujacy ledwie 230 watt (chyba dobra jednostka;p) a wymienic go niebardzo moge bo musialbym zmieniac jescze obudowe co mi sie niekalkuluje , Kasy mam oklo 200 euro plus 100 pln

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.11.2006 o 19:59, Ponury Żniwiarz napisał:

Stary. mam na nim celerona 2.8 ddram 1giga ( 1 ddramy) i piete achilesowa radeona 9250
pod zwykle pci dlatego chcialem wymienic plyte na inna ale pod intela.

No tak tylko Celeron może mieć 2 wersja: pod socket 478 lub 775 - musisz podać jaką masz płytę główną [pełną nazwę] - poszukaj w sieci programu Cpu-z i tam w zakładce mainboard masz podaną płytę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.11.2006 o 20:17, Clegan napisał:

> Stary. mam na nim celerona 2.8 ddram 1giga ( 1 ddramy) i piete achilesowa radeona
9250
> pod zwykle pci dlatego chcialem wymienic plyte na inna ale pod intela.
No tak tylko Celeron może mieć 2 wersja: pod socket 478 lub 775 - musisz podać jaką masz płytę
główną [pełną nazwę] - poszukaj w sieci programu Cpu-z i tam w zakładce mainboard masz podaną
płytę.


Podaje all co mi wyswietlilo.

Name: Intel celeron 325
Code Name: Prescott
Package Socket 478 mPGA
Technology 90 nm Voltage: 0.784 v
Specyfikaction Intel R Celeron R Cpu 2,53

Instructions MMX,SSE,SSE2,SSe3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czyli socket 478 - obecnie jest b.mały wybór płyt pod ten socket i zdaje się wszystkie ze złączem AGP; wejdź na www.skapiec.pl i sprawdź - może są gdzieś dostępne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.11.2006 o 20:54, Clegan napisał:

Czyli socket 478 - obecnie jest b.mały wybór płyt pod ten socket i zdaje się wszystkie ze złączem
AGP; wejdź na www.skapiec.pl i sprawdź - może są gdzieś dostępne.


Z innej beczki czy wymiana procka mi sie opłaca??(wraz z plyta)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.11.2006 o 21:37, Ponury Żniwiarz napisał:

Z innej beczki czy wymiana procka mi sie opłaca??(wraz z plyta)

Wydajnościowo jak najbardziej - sam zmieniłem właśnie celerona 478 na Athlona 939 i różnica w działaniu jest ogromna.
Z pamięciami ddr1 najlepsza jest platforma 939 - obecnie już wycofywana z produkcji, ale jest to dobra, wydajna platforma; z wyborem płyt jest problem, szukaj czegoś z chipsetem nForce4, procesorów polecam 3700+ san diego [ http://www.znak.pl/index.php?cid=320&scid=1340&prid=cpuAth3700+SanDiego+BOX]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.11.2006 o 21:51, Clegan napisał:

> Z innej beczki czy wymiana procka mi sie opłaca??(wraz z plyta)
Wydajnościowo jak najbardziej - sam zmieniłem właśnie celerona 478 na Athlona 939 i różnica
w działaniu jest ogromna.
Z pamięciami ddr1 najlepsza jest platforma 939 - obecnie już wycofywana z produkcji, ale jest
to dobra, wydajna platforma; z wyborem płyt jest problem, szukaj czegoś z chipsetem nForce4,
procesorów polecam 3700+ san diego [ http://www.znak.pl/index.php?cid=320&scid=1340&prid=cpuAth3700+SanDiego+BOX]

A zasilacz tez pewnie bede musial w takim ukladizie zmienic (teraz liteon 230 )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Tak jak powiedział Clegan. Różnica jest ogromna. Z tym, że ja od siebie dodam. Lepiej nie kupuj płyty i proca na inny socket niż AM2 dlatego, że AMD zapowiedziało oficjalnie koniec wszystkich socketów poza AM2 właśnie. Więc jeśli kupisz coś innego, to jeśli za rok zechcesz wymienić np. tylko proca, to zaliczysz porażkę, bo nie kupisz proca na socket inny niż AM2. Pozostanie Ci wymiana i płyty i proca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.11.2006 o 22:40, mrosi napisał:

/.../

Tak jak powiedział Clegan. Różnica jest ogromna. Z tym, że ja od siebie dodam. Lepiej nie kupuj
płyty i proca na inny socket niż AM2 dlatego, że AMD zapowiedziało oficjalnie koniec wszystkich
socketów poza AM2 właśnie. Więc jeśli kupisz coś innego, to jeśli za rok zechcesz wymienić
np. tylko proca, to zaliczysz porażkę, bo nie kupisz proca na socket inny niż AM2. Pozostanie
Ci wymiana i płyty i proca


A co z prockami intela te nowe układy ponoć biją Amd na głowe(tak pisało w CDA)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ano bija - dlatego jak masz kupowac calego kompa od nowa to radzilbym dolozyc te kilkaset zlotych na C2D Conroe albo poczekac jeszcze chwile i kupic procesor z tanszej linii C2D ktora niedlugo powinna byc juz w sprzedazy (i tak wydajniejsze niz AMD za ta sama cene) - w ten sposob bedziesz mial bardziej przyszlosciowy komputer.Jak wolisz jednak AMD i nie chcesz wydac za wiele kasy to tak jak radzi Clegan kupilbym 939 - taki komp i tak pociagnie spokojnie pare lat.
@mrosi - tak AM2 to teraz standard ale za pol roku moze sie okazac ze bedzie AM3 na DDR3 i znowu wzrost wydajnosci o 10-15%

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.11.2006 o 09:54, dobrakos napisał:

ano bija - dlatego jak masz kupowac calego kompa od nowa to radzilbym dolozyc te kilkaset zlotych
na C2D Conroe albo poczekac jeszcze chwile i kupic procesor z tanszej linii C2D ktora niedlugo
powinna byc juz w sprzedazy (i tak wydajniejsze niz AMD za ta sama cene) - w ten sposob bedziesz
mial bardziej przyszlosciowy komputer.Jak wolisz jednak AMD i nie chcesz wydac za wiele kasy
to tak jak radzi Clegan kupilbym 939 - taki komp i tak pociagnie spokojnie pare lat.
@mrosi - tak AM2 to teraz standard ale za pol roku moze sie okazac ze bedzie AM3 na DDR3 i
znowu wzrost wydajnosci o 10-15%


10% to nie tak dużo;] Musze to przemyslec wiadomo idą święta pewnie jeszcze troche kasy zdobęde a po świętach sprawde ceny C2d ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.11.2006 o 09:54, dobrakos napisał:

@mrosi - tak AM2 to teraz standard ale za pol roku moze sie okazac ze bedzie AM3 na DDR3 i
znowu wzrost wydajnosci o 10-15%


Tak, zgadzam się. W zasadzie... Bo co jeśli AM2, który już jest podstawową platformą dla procesorów będzie "trwał" dłużej? Nie wymienisz procesora bo pół roku ktoś poradził Ci, żebyś kupił płytę z nieistniejącym socket939? Nie bardzo. Co do przyszłości... Jeśli ktoś chce czekać z zakupem na to, że może za rok wyjdzie coś lepszego, szybszego, bardziej nowoczesnego... Życzyć powodzenia. Nie kupi kompa nigdy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Proszę o pomoc.Mam płytę MSI RS480M2 a w niej procesor Athlon64 3000+(Winchester).Chciałbym go zmienić na 3700+ (SanDiego).Ten drugi nominalnie pracuje na niższym napięciu.Czy będą jakieś problemy.
Może ktoś miał podobny problem , lub jest w temacie ,to prosiłbym o pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A pomyśleliście o tym, że kupując am2 [odradzam zdecydowanie] lub c2d trzeba kupić ramy dd2, a ramy są teraz drogie i w tych 200 euro+100 zł to się na pewno nie zmieścisz. Tu trzeba by minimum o 2,5 tys. zł myśleć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.11.2006 o 10:13, gmx napisał:

Zabieram sie ostro za wymiane monitora z crt (flatron 17'''') na cos lcd 19''''. i tu jest
problem - co lepiej 4:3 czy 16:10? jakies wady zalety szerokich?



GMX to nie są wady monitora LCD 4:3 czy 16:10 są stworzone do pracy 4:3 np. według mnie jest stworzony do gry, 16:10 tesz można pograć ale wydaje mi się że jest bardziej do oglądania fimów itp. Wybiesz sobie jaki wolisz typ.

Polecił bym ci monitor BENQ FP71G+ do kupienia na tej stronie : http://www.lcd4you.pl/monitor/benq_fp71g_.php?kat=8&sort=7


jak niewiesz jak sprawuje się na biurku to popacz na tą strone, to jest mój temat jest tam zdjęcie mojego monitora :
http://www.gram.pl/forum_post.asp?tid=14626&u=12


zapraszam do zamieszczenia twojego zdjęcia .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się