Widek

Upgrade kompa / Modernizacja Komputera - pomoc, porady itp.

75448 postów w tym temacie

Dnia 19.01.2011 o 21:21, Woo-Cash napisał:

> Normalnie? W pudełku jest instrukcja...

Rzecz w tym, że mój wentylatorek to okrągły wiatraczek, gdy przyczepię nowy-kwadratowy
powstanie luka na miejscu starego. Ale skoro da się do zrobić to nie ma problemu ;)


To jest kompletne chłodzenie, nie jakiś wiatraczek. Zdejmujesz stare chłodzenie, zakładasz nowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, chcę kupić myszkę do Counter Strike i myślę na Intellimouse 1.1 i SteelSeries Kinzu, do tej pory używałem Logitecha Rx300 i bardzo odpowiadał mi geometrią i w ogóle, lecz chcę przesiąść się na coś lepszego, co polecacie? mam do wydania 120zł

p.s Która myszka bardziej pasuje wymiarami do RX300?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Znajomy niema obecnie internetu ale też chce wymienić kompa takie coś mi wysłał sms

Karta Graficzna
Model: Geforce 8400GS PCI-E 256MB DDR2
(chyba) zasilacz
tracer 4life 400
AC~230V 4A 50Hz
Płyta Główna
GIGABYTE
GA-M57SLI-S4
Procek
AMD Athlon 1,9 GHz


Posiada 600-700 zl na wymianę tych części/chociaż jednej
Pc raczej do grania głownię MMO(typu WoW). Jakby można polećcie coś

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.01.2011 o 14:30, Klawy94 napisał:

Witam, chcę kupić myszkę do Counter Strike i myślę na Intellimouse 1.1 i SteelSeries
Kinzu, do tej pory używałem Logitecha Rx300 i bardzo odpowiadał mi geometrią i w ogóle,
lecz chcę przesiąść się na coś lepszego, co polecacie? mam do wydania 120zł

p.s Która myszka bardziej pasuje wymiarami do RX300?

pomoże ktoś ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.01.2011 o 16:37, Scar89 napisał:

Znajomy niema obecnie internetu ale też chce wymienić kompa takie coś mi wysłał sms

Karta Graficzna
Model: Geforce 8400GS PCI-E 256MB DDR2
(chyba) zasilacz
tracer 4life 400
AC~230V 4A 50Hz
Płyta Główna
GIGABYTE
GA-M57SLI-S4
Procek
AMD Athlon 1,9 GHz


Posiada 600-700 zl na wymianę tych części/chociaż jednej
Pc raczej do grania głownię MMO(typu WoW). Jakby można polećcie coś


Dobra...
Mozna zrobic tak:

Plyta glowna pozostaje, bo mozna zaktualizowac bios i zamontowac na nia np. amd 445x3.
Teraz w zaleznosci od revizji plyty glownej, trzeba na starym procesorze zaktualizowac bios do wersji:

1. jezeli jest to plyta w revizji 1.0, to nalezy wgrac bios nr. F15E
W linku jest podana wersja biosu i revizja plyty (to bardzo wazne):

http://www.cpu-upgrade.com/mb-Gigabyte/GA-M57SLI-S4%28rev._1.0%29.html

2. jezeli jest to plyta w revizji 2.0, to nalezy wgrac bios nr. FHL
W linku jest podana wersja biosu i revizja plyty (to bardzo wazne):

http://www.cpu-upgrade.com/mb-Gigabyte/GA-M57SLI-S4%28rev._2.0%29.html

To sie odnosi do procesora: ADX445WFGMBOX
ADX445WFK32GM 445 3100 MHz, 3x512 KB, Rena, 0.045 micron, Stepping C3, 95 Watt, 4000 MHz HT


Tak proponuje rozbudowac to co juz jest:

procesor: AMD Athlon II X3 445 http://www.esc.pl/product_info.php?cPath=116_229&products_id=29342 269 zl,

karta grafiki: Asus GeForce GT 240 http://www.esc.pl/product_info.php?cPath=71_73&products_id=25394 259 zl

zasilacz: Fortron FSP400-60GHN 400W http://www.esc.pl/product_info.php?cPath=142&products_id=7368 159 zl

W sumie: 687 zl

Pamieci nie podales, wiec mysle, ze jest jej co najmniej 2 gb.
Jezeli nie, to sobie pozniej kolega dokupi.
Na razie taka konfiguracja da mu co najmniej 4 x lepsza wydajnosc niz ma teraz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam dylemat.
Otóż mam dysk 320GB na którym powoli przestaję się mieścić. Chciałbym kupić dysk, trochę większy ale zastanawiam się nad jedną rzeczą bo w zasadzie jeden dysk 512GB by wystarczył. Ale może kupić 1TB? a jak 1TB to czy 1 dysk 1TB czy np. 2x512 i wtedy połączyć je w któryś z RAID. Np. aby dane były bardziej bezpieczne. I wtedy ten obecny który mam robiłby za systemowy itd... na na tym 1TB lub 2x512 byłyby inne dane. Jednym słowem jak to dobrze rozegrać?

PS. czy RAID 0 daje zauważalnego jakoś kopa w wydajności?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.01.2011 o 09:01, Konrad162 napisał:

Witam, mam dylemat. /.../

A masz jakiś program do robienia kopii zapasowej? Ghosta, albo Nero?
Jeśli tak, to kup jeden dysk - 1 terabajtowy i rób od czasu do czasu kopię zapasową. Kiedy dysk szlag trafi - wgrasz na nowy kopię i po problemie. Raid 1 też jest dobry, ale ma swoje wady, Jeśli jeden dysk padnie, możesz nawet w pierwszej chwili nie wiedzieć, który to padł no i po paru latach trudno Ci bedzie dobrać drugi taki do pary. IO niektóre programy nie chcą działać na Raidzie 1. To zresztą jest temat na dłuższą dyskusje...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.01.2011 o 11:22, KrzysztofMarek napisał:

A masz jakiś program do robienia kopii zapasowej?

Jak na razie robię coś podobnego. Chyba kupie tą jedną 512 i starczy... 512+ 360 to i tak od cholery miejsca. A o tego raid''a to pytałem się bardziej z ciekawości niż chęci zastosowania.

No nic w każdym razie dzięki przynajmniej nie ma już dylematu w tym temacie. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam,
mam nadzieje, ze moj post pasuje do tematu. Otoz eee "wymienialem" mojemu kuzynowi komputer z bardzo bardzo starego na bardzo stary (nie wiem czemu, nie chcial nowego, ale mniejsza). Poprzednio mial P4 2.4 Ghz, GeForce 4 440 MX, 512 mb ram, Codegen 300W chyba na jakiejs mobo. Teraz siedzi na Shuttle AV40R, ten sam P4, Radeon 9200 SE i 768MB ram. Zasilacz Chieftec 300W. I komp chodzi duzo gorzej. System postawiony na nowo, jest praktycznie czysty. I zaczalem grzebac by zobaczyc co jest nie tak i zauwazylem, ze procek pracuje w trybie 18x100 zamiast 24x100. Myslalem, ze po prostu ustawia sobie mnoznik w zaleznosci od obciazenia procesora, ale niestety tak nie jest. Obojetnie czy procek pracuje czy nie, jest 18x100. Myslalem ze trzeba recznie w biosie "na chama" ustawic mu mnoznik na 24, ale... nawet nie mam takiej opcji oO. Probowalem odpalic ctrl+f1 by wejsc w "zaawansowane" ustawienia biosu ale nic nie dalo. A z tego co wyszukalem na googlach i widzialem zdjecia to ta opcja powinna byc dostepna od razu. U mnie jej nie ma. A procesor powinien byc obslugiwany automatycznie i nie powinno byc z nim zadnych problemow. Ktos ma jakies pomysly?
Pozdrawiam i z gory dziekuje za pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach



Z tej wypowiedzi wnioskuje, ze zmieniles lepsza plyte na gorsza.
Sprobuj jeszcze sciagnac najnowszy bios do plyty i go zaktualizowac.
Moze bedzie tam opcja wyzszego mnoznika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.01.2011 o 14:23, Ichvander napisał:

...


z całym szacunkiem ale se wybrałeś firmę płyty głównej.... toż to szmelc do sześcianu. W pierwszym komputerze jaki dostałem miałem taką ooo i szybciutko ją na własną rękę wymieniłem na gigabyte... Chociażby dlatego że ta moja płyta nie obsługiwała do końca PIV tylko max celeron coś tam...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wybralem :P generalnie te dwa komputoery o ktorych pisalem w poprzendim poscie byly u mnie w domu odkad mialem hmm... od 7 do 10 lat? Nie jestem w stanie okreslic dokladnie. I po prostu staly na strychu i kurzyly sie. A ze kuzyn potrzebowal czegos oprocz laptopa to wzial jednego z tych i tyle... ta plyta (Shuttle) wydawala sie "na oko" lepsza (lepsze chlodzenie, wiecej slotow na RAM), ale moze rzeczywiscie jest gorsza... sprobuje z up BIOS''u. ALE z tego co pamietam (nie jestem pewien) na tym kompie z ta plyta i tym radkiem mialem kiedys P4 2,4 ghz... bo pamietam, ze gralem na tym o dziwo w Far Cry. Ale moze pamiec plata mi figle ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.01.2011 o 15:46, Ichvander napisał:

Nie wybralem :P generalnie te dwa komputoery o ktorych pisalem w poprzendim poscie byly
u mnie w domu odkad mialem hmm... od 7 do 10 lat? Nie jestem w stanie okreslic dokladnie.
I po prostu staly na strychu i kurzyly sie. A ze kuzyn potrzebowal czegos oprocz laptopa
to wzial jednego z tych i tyle... ta plyta (Shuttle) wydawala sie "na oko" lepsza (lepsze
chlodzenie, wiecej slotow na RAM), ale moze rzeczywiscie jest gorsza... sprobuje z up
BIOS''u. ALE z tego co pamietam (nie jestem pewien) na tym kompie z ta plyta i tym radkiem
mialem kiedys P4 2,4 ghz... bo pamietam, ze gralem na tym o dziwo w Far Cry. Ale moze
pamiec plata mi figle ;)


Skoro miales na tej plycie procesor 2.4 ghz (podejzewam, ze mnoznik dalo sie ustawic na x24), to teraz tez sie da.
Jeszcze raz przejzyj bios i sprobuj ustawic wyzszy mnoznik.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie przegladalem x razy... ale mozliwe ze to tylko pamiec mi figle plata. Sprawdzilem jaka plyta byla przed zmiana i byla plyta intela Intel® Desktop Board D845EBG2. I szczerze mowiac, nie mam pojecia, ktora lepsza. Ta intelowska czy Shuttle.
W kazdym razie, pomimo szukania na google sposobu wlaczenia zaawansowanych opcji w biosie, nie moge ustawic tego glupiego mnoznika to sprobuje z up biosu (ustawienie mnoznika powinno byc pod opcja CPU Clock). Dam znac co bedzie po tym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Do 120 zł chyba najlepszym wyborem będzie Logitech MX-518 (MX518). Jakbyś mógł dołożyć kilkadziesiąt złotych - to Razer Lachesis, lub Razer Deathadder (musiałbyś po prostu wziąć myszki do ręki i stwierdzić, która bardziej Ci leży - obie są świetne).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.01.2011 o 10:01, Chester001 napisał:

Prośba o info :


Posiadam teraz grafikę ION , dostałem płyte graficzną Radeon x600
czy ktoś z was może mi powiedzieć czy ona jest wydajniejsza od ION''a ?

Chodzi o karte graficzną a nie płytę ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może nie jest to najodpowiedniejszy temat, ale potrzebuję porady.
Szukam zewnętrznego HDD ( minimum 500GB ) w rozsądnej cenie do 250 PLN. Chodzi mi głównie o to, żeby miał stabilny przepływ danych no i żeby muzyka, którą zamierzam tam trzymać, przechodziła do komputera bez zakłóceń.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się