Widek

Upgrade kompa / Modernizacja Komputera - pomoc, porady itp.

75448 postów w tym temacie

Dnia 29.01.2011 o 17:47, Shinigami napisał:

Z zestawów 2.0 świetnie grają - szczególnie jeśli chodzi o gry.

http://pl.store.creative.com/products/product.aspx?catid=4&pid=18020


Mam te głośniki i są prześwietne. I wizualnie, i w wydajności zdają egzamin. Dla mnie bomba.

Jedyną wadą jest obudowa, na której strasznie widać odciski paluchów i kurz. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Obry.
Ja dzisiaj z takim zapytaniem: Czy moge gdzies sprzedac starego kompa? Nie chodzi mi o allegro/bazar, tylko czy jakies sklepy oferuja skup starego sprzetu przy kupnie nowego i ile mozna na tym dostac?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ekhm, jak se kompa podkręcić, czy to wiąże się z utrata gwarancji, i w ogóle o co w tym chodzi... ;p i czy jest jakiś program do sprawdzania wydajności karty grafy???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.01.2011 o 19:56, JJZ_master napisał:

Który procek lepszy na dłuższą mete?

i5 2500k czy i7 2600 bez OC?
Jaką płytę do tego wziąć w granicach do 800zł i jaki ram do 300zł?


Jeśli potrzebujesz Hyper Threading (potrzebne przy obróbce multimediów, generalnie) bierz 2600. Literka K oznacza możliwość podkręcania. Z plyt najbardziej opłacalna będzie Asrock P67Extreme4 lub Asrock P67Extreme6. Pamiątki znalazłem DDR3 8 GB 1333MHZ G.SKILL RIPJAWS X CL7 za 449 PLN (płyta kosztuje ~650PLN, więc masz te brakujące 150zł do pamiątek). Sam zresztą taki zestawik będę sobie budował.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.01.2011 o 19:56, JJZ_master napisał:

Który procek lepszy na dłuższą mete?

i5 2500k czy i7 2600 bez OC?
Jaką płytę do tego wziąć w granicach do 800zł i jaki ram do 300zł?


Piszesz, ze mozesz dac na plyte 800 zl, na pamieci 300 zl i na procesor 1000 zl ?

Skoro tak, to smialo mozna zlozyc taki sliczny zestawik:

http://www.esc.pl/product_info.php?cPath=115_375&products_id=35523

http://www.esc.pl/product_info.php?cPath=116_376&products_id=35005

http://www.esc.pl/product_info.php?cPath=113_278&products_id=20995

Razem ~ 2 K

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.01.2011 o 21:08, mrosi napisał:

> Który procek lepszy na dłuższą mete?
>
> i5 2500k czy i7 2600 bez OC?
> Jaką płytę do tego wziąć w granicach do 800zł i jaki ram do 300zł?

Jeśli potrzebujesz Hyper Threading (potrzebne przy obróbce multimediów, generalnie) bierz
2600. Literka K oznacza możliwość podkręcania. Z plyt najbardziej opłacalna będzie Asrock
P67Extreme4 lub Asrock P67Extreme6. Pamiątki znalazłem DDR3 8 GB 1333MHZ G.SKILL RIPJAWS
X CL7 za 449 PLN (płyta kosztuje ~650PLN, więc masz te brakujące 150zł do pamiątek).
Sam zresztą taki zestawik będę sobie budował.


taki zestawik do grania i tne teraz koszty, planuje zakup gtxa 560,ok. 1000zł, windowsa 7-300zł, i jakąś obudowe do 200zł, na wszystko mam ok. 3500zł więc nie wiem co brać (i5 2500k z OC za ok. 850zł, czy i7 2600 bez OC za 1000zł xD oj zapomniałem o zasilaczu hm... pewnie jakiś OCZ z 650W ale to kolejne 3 stówy, ale planuje zakup dopiero w maju, moze uzbieram ale do tego czasu ocencie czy dobrze dobralem reszte, dvd i dysk twardy juz mam, co do procka to raczej nie będę podkręcał, nie jestem wdrożony, pozatym to dwie stówy mniej, a podobno nie da się ich tak moco podkręcić XP

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Jeśli do gier - bierz 2500. Nie ma sensu dopłacać za samo HT skoro i tak nie skorzystasz z niego. A ze składaniem poczekaj do kwietnia/maja. Do tego czasu ceny zmienią się 17685 razy. Bez sensu jest planowanie tego w styczniu, bo do maja może się okazać, że wejdą lepsze propozycje.
Dlatego wstrzymaj się z "bólami" ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jesli do gier to i5 2500, nie musi byc nawet wersja K chodz jesli jest niewiele drozsza mozna ja wziasc bo odblokowany mnoznik ulatwia oc poczatkujacym uzytkownikom.
Co do karty, ja wzial bym HD6950 I modowac, ale co kto woli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się