Widek

Upgrade kompa / Modernizacja Komputera - pomoc, porady itp.

75448 postów w tym temacie

Hej!
Zwracam się do Was z prośbą dość nietypową, bo nie chodzi o składanie komputera czy też upgrade, tylko... oszacowanie ceny.
Mianowicie muszę się dowiedzieć, ile musiałbym zainwestować w komputer, który przez dwa lata bez problemu radziłby sobie z nowymi grami*, bez żadnego upgrade''u, a przy tym bazował by na Intelu i nVidii. Do ceny dodajcie jeszcze, proszę, cenę przyzwoitej karty dźwiękowej (pewnie coś ok. 200 zł), bo chciałbym, aby wchodziła ona w skład kompa.
Bardzo proszę o odpowiedź, z góry za nią dziękując. To podstawowe pytanie zostało w zasadzie zadane przez moich rodziców, i jest - prawdopodobnie - pierwszym krokiem ku kupnu nowego kompa...
Pozdrawiam,
Bylon

*Oczywiście nie chodzi mi o max-max detale, ale byłbym rad, gdyby komp ciągnął wszystkie nowe tytuły [przez dwa lata] przynajmniej na średnich...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.02.2011 o 20:15, Buchomodozor napisał:


Człowieku... umiem czytać, ale czy Ty - nie wiem. Może po prostu coś przeoczyłeś, może trzeba zacząć rozumieć tekst. Mam nadzieję, że to pierwsze.
Nie oczekuję złożenia komputera, tylko podania czysto orientacyjnej ceny. Ceny kompa, który pociągnie wszystkie gry przez dwa lata bez żadnych upgrade''ów. Jak mam podać kwot, jaką będę mógł przeznaczyć na kompa, skoro: primo - nie o składanie kompa mi chodzi; secundo - nie znam jej?!
Chyba tyle.
Pozdrowienia...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czekaj, czegoś tu nie rozumiem.

Najpierw piszesz, że nie chodzi i kupno nowego kompa czy jego upgrade, a potem piszesz o inwestowaniu (czyli upgradzie), a jeszcze później o kupnie nowego kompa "pierwszym krokiem ku kupnu nowego kompa... ".

W przypadku pierwszego nie podałeś czym teraz dysponujesz, w przypadku drugiego nie podałeś budżetu. A ogólnie to w końcu o co chodzi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.02.2011 o 20:25, Byl napisał:

> > /ciach/


Nie znasz budzetu bedzie to tu bardzo pomocne..

i7 2600k Pewnie pociagnie wszystkie gry przez najblizsze 2 lata, nie ma za co.
Jakies 4~5tyszczy wystarczy w zupelnosci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.02.2011 o 20:30, Buchomodozor napisał:

i7 2600k Pewnie pociagnie wszystkie gry przez najblizsze 2 lata, nie ma za co.
Jakies 4~5tyszczy wystarczy w zupelnosci


chyba trochę przesadziłeś ;]

>*Oczywiście nie chodzi mi o max-max detale, ale byłbym rad, gdyby komp ciągnął wszystkie nowe tytuły [przez >dwa lata] przynajmniej na średnich...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.02.2011 o 20:30, Buchomodozor napisał:

i7 2600k Pewnie pociagnie wszystkie gry przez najblizsze 2 lata, nie ma za co.
Jakies 4~5tyszczy wystarczy w zupelnosci


2x mniej wystarczy, aby miec w zupelnosci spokoj na przynajmniej 2 lata (oczywiscie nie mowie o maks. ustawieniach).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.02.2011 o 21:23, kuba9876543210 napisał:

> i7 2600k Pewnie pociagnie wszystkie gry przez najblizsze 2 lata, nie ma za co.

> Jakies 4~5tyszczy wystarczy w zupelnosci

2x mniej wystarczy, aby miec w zupelnosci spokoj na przynajmniej 2 lata (oczywiscie nie
mowie o maks. ustawieniach).


Tak, wiem, zartowalem troszke :P
Koledze Byl natomiast polecilbym Zestaw (screen) Jedyne do czego bym sie przyczepil to czy procek jest Black Edition, gdyz ja zostaje ignorowany na gg
Zestaw wydaje sie byc dobry, poki co nie ulepilem nic lepszego za ta cene.
Grafa w sumie mozna sie klocic i bic o to zeby wbic tam 6850, jednak ja jakos nie jestem przekonany :) Co kto lubi

20110207214204

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja się zastanawiam czemu ludzie którzy chcą orientacyjne (a nawet i nie orientacyjnie) zestawy nie przeglądają starszych tematów, przecież to nie jest tak że zestawy złożone w zeszłym tygodniu już są nieaktualne w tym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.02.2011 o 21:52, Konrad162 napisał:

ja się zastanawiam czemu ludzie którzy chcą orientacyjne (a nawet i nie orientacyjnie)
zestawy nie przeglądają starszych tematów, przecież to nie jest tak że zestawy złożone
w zeszłym tygodniu już są nieaktualne w tym.

Zawsze też mogą wejść na strone jakiegoś dużego sklepu komputerowego i posłużyć się konfiguratorem. Dobry konfigurator ma Komputronik, chociaż o ile konfigurator dobry, to ceny jeszcze lepsze (czytaj: wyższe) i warto byłoby kupić wszystko gdzie indziej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z przegrzewającym się procem. Miałem wymienianą płytę główną w ramach gwarancji (podobno w starej była wada, która sprawiała, że proc się grzeje mocniej niż powinien), ale po dwóch miesiącach od wymiany, znów to samo. Gwarancji na proca już nie mam. W tej chwili mam Athlon X2 5400 2.8ghz. Zbliża sie kilka niezłych premier a ja nie mogę grać w nic bardziej wymagającego od cywilizacji 3.

TL;DR
Możecie doradzić procesor na socket AM3 do 450zł? Nie mam pojęcia czy lepszy jest phenom II x2 3.2ghz, czy athlon II x4 3.1, czy kilka innych modeli o różnych specyfikacjach, które są w prawie identycznej cenie (~400 - 450zł) :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sorry za post pod postem, ale chodzilo mi oczywiscie o Phenom II x4 955 BE ktorego mozna dostac od 450 zl chociazby w agito.
Upewnij sie tylko ze Twoja plyta go obsluguje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Obry, moglbym was prosic o ocene tegoż zestawu?

PROCESOR AMD PHENOM II X4 955 QUAD CORE AM3,125W BE (HDZ955FBGMBOX) 469.00
MSI 870-C45 AMD 770 SOCKET AM3 (PCX/DZW/GLAN/SATA/RAID/DDR3) 239.00
GOODRAM DDR3 4096MB PC1333 DUAL 2 X 2048 CL9 (GR1333D364L9/4GDC) 139.00
SAMSUNG 500GB HD502HJ 7200 SATAII 16MBCACH 141.00
GIGABYTE GEFORCE GTX 560 TI 1024MB DDR5/256BIT DVI/HDMI PCI-E (900/4000) (WER. OC) (GV-N560OC-1GI) 903.00
ZASILACZ AEROCOOL E78-530W 80+ (AERO E78-530) 183.00
OBUDOWA AEROCOOL PGS VS-9 - CZARNA (AEROPGSVS-9) 166.00

Wartość koszyka: 2240.00 PLN (kombo.krakow.pl)

Takie cos otrzymalem jako odpowiedz do zestawu ktoryp odalem kilka postow wyzej.
Budzet jakim dysponuje to 2200~ Zmienilibyscie w nim cos?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.02.2011 o 19:22, Buchomodozor napisał:

/.../> Budzet jakim dysponuje to 2200~ Zmienilibyscie w nim cos?

Wolałbym większy dysk twardy. chociażby taki:
http://www.komputronik.pl/index.php/product/84277/Sprzet_komputerowy/Podzespoly_PC/Samsung_SpinPoint_F3_1_TB_SATA_II_32MB_cache_NCQ_.html
Z praktyki wiem, że dysk zawsze jest za mały. Zasilacza też nie znam...
Ale wiesz, tak krawiec kraje, jak mu materiału kraje. Masz tyle pieniędzy, ile masz i cudów nie będzie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.02.2011 o 20:53, KrzysztofMarek napisał:

> /.../> Budzet jakim dysponuje to 2200~ Zmienilibyscie w nim cos?
Wolałbym większy dysk twardy. chociażby taki:
http://www.komputronik.pl/index.php/product/84277/Sprzet_komputerowy/Podzespoly_PC/Samsung_SpinPoint_F3_1_TB_SATA_II_32MB_cache_NCQ_.html
Z praktyki wiem, że dysk zawsze jest za mały. Zasilacza też nie znam...
Ale wiesz, tak krawiec kraje, jak mu materiału kraje. Masz tyle pieniędzy, ile masz i
cudów nie będzie...

Zasilacz Ma znaczek 80+ i swoja renome, wiec jest okej. Dysk.. zawsze mozna dokupic 1tb i bedzie 1.5.
Bardziej mnie martwi plyta glowna, strasznie tania i wybrakowana przy innych, ale chyba nic bym nie uzyl z dodatkowych opcji konkurentow :) Jak wasza ocena Plyty? jest okej? Ktos posiada? Jak z OC.
W sumie kminilem cos z asrockiem 870 Extreme3, ale nie wiem, opieram sie opniniami znawcow poki co, bo nie chce podac niewlasciwiej decyzji..
W sumie nie zalezy mi jakos specjalnie na sata III czy tam usb 3, tylko byle sie phenom 955 dobrze krecil D:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.02.2011 o 21:12, Buchomodozor napisał:

Zasilacz Ma znaczek 80+

to znaczy że zasilacz jest dostępny dla osób powyżej 80 lat?

Znaczkami to ja bym się nie sugerował. Głupi znaczek np. CE można se przykleić wszędzie i na wszystkim (trochę gorzej podczas kontroli)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.02.2011 o 21:19, Konrad162 napisał:

> Zasilacz Ma znaczek 80+
to znaczy że zasilacz jest dostępny dla osób powyżej 80 lat?

Znaczkami to ja bym się nie sugerował. Głupi znaczek np. CE można se przykleić wszędzie
i na wszystkim (trochę gorzej podczas kontroli)


Niekoniecznie, niewiele zasilek posiada ten certyfikat, znaczek to chyba troche slabo ujete.
http://www.thomas-krenn.com/pl/wiki/Certyfikat_80_plus Pewnie to znasz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.02.2011 o 21:31, GANGSTERR napisał:

Na tym MSI nie poszalejesz z OC. Dość skapa nie chłodzona sekscja zasilania zrobi swoje.

Moglbys polecic cos ciekawego z chlodzona sekcja zasilania na AM3 dosc taniego? Nie zalezy mi na usb 3.0, sata 3, badz zintegrowanej grafie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się