Widek

Upgrade kompa / Modernizacja Komputera - pomoc, porady itp.

75448 postów w tym temacie

Dnia 08.02.2011 o 21:30, Buchomodozor napisał:

Niekoniecznie, niewiele zasilek posiada ten certyfikat, znaczek to chyba troche
slabo ujete.
http://www.thomas-krenn.com/pl/wiki/Certyfikat_80_plus Pewnie to znasz.


tak. tylko że sprawność nie jest najważniejsza tylko bezpieczeństwo... A to że on sobie ma sprawność 80% czy 70% przy nawet obecnej mocy komputera można nazwać bajerem.

PS i do tej pory nie znałem tego "certyfikatu" bo jest to mało ważne :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 08.02.2011 o 21:38, Konrad162 napisał:

tak. tylko że sprawność nie jest najważniejsza tylko bezpieczeństwo... A to że on sobie
ma sprawność 80% czy 70% przy nawet obecnej mocy komputera można nazwać bajerem.

PS i do tej pory nie znałem tego "certyfikatu" bo jest to mało ważne :]


..O tym AEROCOOL E78-530w nie znalazlem ani jednej negatywnej opinii, ale pozytywnej tez :x.. No nie wiem..
Znacie moze cos ciekawego do tych 220~ zł ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.02.2011 o 21:36, Buchomodozor napisał:

> Na tym MSI nie poszalejesz z OC. Dość skapa nie chłodzona sekscja zasilania zrobi
swoje.
Moglbys polecic cos ciekawego z chlodzona sekcja zasilania na AM3 dosc taniego? Nie
zalezy
mi na usb 3.0, sata 3, badz zintegrowanej grafie.


Asrock 870 extreme3 bedzie najtanszy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

witam zbliża się dzień w którym będę zamawiał części do kompa a dodatkowo udało mi się jeszcze wysupłać parę złotych i zastanawiam się nad kupnem jakiegoś dysku SSD pod system. Możecie polecić jakiś ciekawy z przedziału do 400 zł?
i jeszcze jedno na forum Gangsterr w ramach wymiany sprzętu uwzględnił w zestawie pamiątki 2x2Gb GoodRama 1333 CL9 - a ewentualnie coś innego, innej firmy, jakieś CL7? (tak do 200 zł). Myślałem o czymś z oferty G Skilla. Jakieś pomysły?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.02.2011 o 22:24, Zand79 napisał:

witam zbliża się dzień w którym będę zamawiał części do kompa a dodatkowo udało mi się
jeszcze wysupłać parę złotych i zastanawiam się nad kupnem jakiegoś dysku SSD pod system.
Możecie polecić jakiś ciekawy z przedziału do 400 zł?
i jeszcze jedno na forum Gangsterr w ramach wymiany sprzętu uwzględnił w zestawie pamiątki
2x2Gb GoodRama 1333 CL9 - a ewentualnie coś innego, innej firmy, jakieś CL7? (tak do
200 zł). Myślałem o czymś z oferty G Skilla. Jakieś pomysły?


Najpierw zastanów się, czy zyskanie 1-2 fps''ów jest dla ciebie warte dokładnie kilkudziesięciu złotych.

Dysk: http://www.esc.pl/product_info.php?cPath=1_313&products_id=32120

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 09.02.2011 o 22:57, GANGSTERR napisał:

Najpierw zastanów się, czy zyskanie 1-2 fps''ów jest dla ciebie warte dokładnie kilkudziesięciu
złotych.

Dysk: http://www.esc.pl/product_info.php?cPath=1_313&products_id=32120


Może zyskanie na fpsach nie jest najważniejsze, ale jakoś nie mam zaufania do GoodRama.
Dzięki za dysk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 09.02.2011 o 23:15, Zand79 napisał:

Może zyskanie na fpsach nie jest najważniejsze, ale jakoś nie mam zaufania do GoodRama.

Pamięci jak każde inne, a najtańsze no i wspierasz polską firme, ale jak nie możesz tego zdzierżyć to weź coś o podobnych parametrach firmy która ci "pasuje"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.02.2011 o 23:15, Zand79 napisał:

Może zyskanie na fpsach nie jest najważniejsze, ale jakoś nie mam zaufania do GoodRama.


pamięci RAM od paru lat są już na takim etapie produkcji iż praktycznie nie ma większego znaczenia firma. Czyli pozostaje nam dobór ze względu na wydajność, cenę czy sposób chłodzenia. Widać to chociażby po tym że producenci dają coraz częściej wieczyste gwarancje lub chociażby b. długie okresy gwarancyjne. Czyli jak wstawisz i działa to będzie działać już raczej na wieki wieków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co jako pierwsze byście wymienili w moim kompie? (sygnaturka)

Nastawienie na gry. Osobiście wydaje mi się, że karta graficzna jest najpotrzebniejsza (R 6850), bo nie musiałbym póki co też wymieniać zasilacza. W dalszej perspektywie (Półtora roku - 2?) procesor (4 rdzenie) i zasilacz?

Bo zastanawiam się, czy to już ten moment, że 4 rdzenie są niezbędne do grania, czy jeszcze mocne 2 rdzenie spokojnie wystarczą? Zaznaczam, że pograć chciałbym w gry takie jak Crysis 2, Battlefield 3...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie na tym sprzęcie zagrasz w te gry.
Ja bym poczekał i bym przeszedł za jakiś czas na nową platformę czyli niestety byś musiał wszystko wymieniać chodzi mi o nowy procek DDR3 i kartę graficzną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.02.2011 o 18:49, Salwatorowiec napisał:

Spokojnie na tym sprzęcie zagrasz w te gry.
Ja bym poczekał i bym przeszedł za jakiś czas na nową platformę czyli niestety byś musiał
wszystko wymieniać chodzi mi o nowy procek DDR3 i kartę graficzną.


Ale po co przechodzić na nową platformę? Kupię nową kartę graficzną, procek 4-rdzeniowy, a płyta wspiera DDR3, więc w czym problem? ;) Chciałem tylko wymienić coś w okolicach wakacji i zastanawiam się co byłoby najrozsądniejszym wyjściem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.02.2011 o 19:01, barth89 napisał:

a płyta wspiera DDR3


Nie, nie wspiera.
Tylko DDR2

Ale ja bym się tym nie przejmował, sam siedzę na wiekowej już płycie i gdyby nie brak możliwości rozbudowy o nowy CPU (za słaba sekcja zasilania) to bym nie zmieniał.

6850 bądź GTX460, do tego Phenom II X4 955 z OC i zestaw wystarczy na jeszcze 2-3 lata.
Oczywiście o maksymalnych detalach nikt tu nie mówi ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.02.2011 o 19:46, Mafioso_PL napisał:

Nie, nie wspiera.
Tylko DDR2


A fakt, coś mi się pomienszało z AM2/+ i AM3 :P

Dnia 10.02.2011 o 19:46, Mafioso_PL napisał:

6850 bądź GTX460, do tego Phenom II X4 955 z OC i zestaw wystarczy na jeszcze 2-3 lata.
Oczywiście o maksymalnych detalach nikt tu nie mówi ;)


Maksymalne nie, wystarczą wysokie-średnie, byle było płynnie :) Ok, czyli ogólnie to w pierwszej kolejności grafika? A bez wymiany procesora to da radę póki co w takie gry jak np. nowy Crysis albo BF3 (wiem, wiem - niewiele o tej grze wiadomo, a co dopiero wymagania ;)) ?

No i rozumiem, że przy wymianie procka to już nowy zasilacz obowiązkowo?

Spoiler

Swoją drogą to szkoda, że nie dało się tego rdzenia odblokować na procku...


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem zasilacz wystarczy, mam taki sam i w ramach testu miałem podpięte do niego 2x 9600GT w SLI, 3 HDD, 3 DVD, na jednym z topowych modeli C2D podkręconym do 3.8 GHZ i problemów żadnych nie było...

Tak, najlepiej najpierw grafikę bo w tym wypadku wzrost wydajności będzie wyższy, aniżeli przy wymianie najpierw procesora ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie lepiej z tego zestawienia przedstawia się SilentiumPC Spartan HE923. Za coś zdecydowanie lepszego musiałbyś dopłacić trochę więcej. Godny polecenia jest Scythe Ninja 3 SCNJ-3000.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.02.2011 o 20:11, Shinigami napisał:

Zdecydowanie lepiej z tego zestawienia przedstawia się SilentiumPC Spartan HE923. Za
coś zdecydowanie lepszego musiałbyś dopłacić trochę więcej. Godny polecenia jest Scythe
Ninja 3 SCNJ-3000.


juz otrzymalem odpowiedz na gg. bede sie kierowal ku Fortisowi, ale dzieki x ]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam! Poprosił bym Panów o zaproponowanie mi jakiegos porządnego coolera do CPU (i3 540 , podstawka 1156 zadaje sie...) Cena do 200zł. Myślałem o Scythe Mugen2 ale chyba nie bedzie konieczny. I jeszcze jakies głosniczki (2.1 lub 5.1) tez do 200zł. Mile widziane linki ;) Za wszelką pomoc dziekuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się