Widek

Upgrade kompa / Modernizacja Komputera - pomoc, porady itp.

75448 postów w tym temacie

Dnia 13.02.2011 o 12:52, blacklio2 napisał:

Bez sensu, wymienisz procka to GPU będzie go ograniczało, wymienisz GPU to procek będzie
ograniczeniem


Niestety coś w tym jest, problem polega na tym, że ni cholery nie mam ochoty wydawać większej ilości pieniędzy, a tego staruszka pasuje trochę podreperować, z kolei nowe sockety etc no to jest to wydatek minimum 1000-1500zł, jak kupować od nowa to w miarę porządnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.02.2011 o 11:32, damiank485 napisał:

Siema, mam pytanie. Składam sobie właśnie komputer, wszystko jest ok, Wiem że wszystkie
części współpracują ale nie wiem czy moja płyta główna:ASUS M4A78LT-M LE AMD 760G Socket
AM3 DVI VGA Out 8 Channel Audio MATX będzie współpracować z moją kartą graficzną:PowerColor
HD 6850 OC 1GB GDDR5 DVI HDMI DP Out PCI-E Graphics Card Game Edition.

Ale proszę was czy moglibyście mi tylko powiedzieć czy współpracuje czy nie?

Thx:D


To albo wiesz, że wszystko współpracuje, albo nie wiesz....

Zasilacz to jakiś badziew, a płyta głowna to płyta głowna, oprócz rodzaju złącza nie ma żadnego wpływu na kartę graficzna...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, bylbym wdzieczny za podanie ceny jaka otrzymam za:

AMD Sempron 3500+ (2.01GHZ)@ 2.46 nie przekracza 50st. AM2
MSI k9nu neo V (nie dziala sieciwka wiec dorzucam karte sieciowa pod agp) Do plyty jest przywiazany oryginalny MS Windows XP HE oem.
Ram 1gb @266 DDR2
Palit GF 7600GS (agp) Ma (nie wiedziec czemu) nieco przypieczona naklejke na wiatraczku)co nie wplywa na wydajnosc karty.
Obudowa, dodam screen jak dorwe aparat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.02.2011 o 12:58, GANGSTERR napisał:

> Siema, mam pytanie. Składam sobie właśnie komputer, wszystko jest ok, Wiem że wszystkie

> części współpracują ale nie wiem czy moja płyta główna:ASUS M4A78LT-M LE AMD 760G
Socket
> AM3 DVI VGA Out 8 Channel Audio MATX będzie współpracować z moją kartą graficzną:PowerColor

> HD 6850 OC 1GB GDDR5 DVI HDMI DP Out PCI-E Graphics Card Game Edition.
>
> Ale proszę was czy moglibyście mi tylko powiedzieć czy współpracuje czy nie?
>
> Thx:D

To albo wiesz, że wszystko współpracuje, albo nie wiesz....

Zasilacz to jakiś badziew, a płyta głowna to płyta głowna, oprócz rodzaju złącza nie
ma żadnego wpływu na kartę graficzna...


W takim razie powinno działać??
Aha, a jaki zasilacz proponujesz??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam pytanie do osób siedzących w OC. Posiadam konfigurację taką, jak w sygnaturce. Chciałbym wyciągnąć coś ekstra z procesora. Do jakich granic można w miarę bezpiecznie podkręcić ten procesor i jak to zrobić? Widziałem, że niektórym udawało się całkiem ładnie podkręcić 860''ki. Ja byłem w stanie zrobić tylko 3.0 GHz, powyżej komputer zaczynał pracować niestabilnie. Nie mam aż takiej wiedzy na temat OC, więc podejrzewam, że po prostu zrobiłem to nieumiejętnie. Coś tam podkręciłem przez co wzrosło zarówno taktowanie procesora, jak i częstotliwość pracy pamięci. Nic więcej nie ruszałem. Oczywiście boxowe chłodzenie od razu poszło w kąt i ustąpiło miejsca lepszemu, choć konwencjonalnemu. Mam Arctic Cooling Freezer 7 PRO Rev.2.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.02.2011 o 13:34, Buchomodozor napisał:

Witam, bylbym wdzieczny za podanie ceny jaka otrzymam za:

AMD Sempron 3500+ (2.01GHZ)@ 2.46 nie przekracza 50st. AM2
MSI k9nu neo V (nie dziala sieciwka wiec dorzucam karte sieciowa pod agp) Do plyty jest
przywiazany oryginalny MS Windows XP HE oem.
Ram 1gb @266 DDR2
Palit GF 7600GS (agp) Ma (nie wiedziec czemu) nieco przypieczona naklejke na wiatraczku)co
nie wplywa na wydajnosc karty.
Obudowa, dodam screen jak dorwe aparat.


Jak pisałem na gg, wchodzisz na allegro i sprawdzasz ceny...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 13.02.2011 o 13:38, damiank485 napisał:

W takim razie powinno działać??

ta, choć proca powinno sie podkręcić, bo będzie blokowa |GPU

Dnia 13.02.2011 o 13:38, damiank485 napisał:

Aha, a jaki zasilacz proponujesz??

Wszystko kwestia ile masz kasy, ale coś 500W wystarczy, porządnej marki, z tańszych niech będzie OCZ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, otóż nazbierała mi się sumka ok 900zł i zastanawiam się nad wymianą procesora, bo wydaje mi się że to najsłabsze ogniwo mojego pc-ta (opis) jaki byście polecili w tej cenie ?:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

procek masz dobry z tą wymianą radziłbym poczekać do premiery buldozera i nic nie musisz wymieniać wszystko jest dobrze rozłożone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Podkręć procesor i dokup drugą 460'' jak tak Ci na wydajności zależy. Wymiana samego procesora nie ma sensu. Możesz sprzedać to co masz [ płyta + proc ] i wtedy da się już coś ciekawego wykombinować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.02.2011 o 18:03, Shinigami napisał:

Podkręć procesor i dokup drugą 460'' jak tak Ci na wydajności zależy. Wymiana samego
procesora nie ma sensu. Możesz sprzedać to co masz [ płyta + proc ] i wtedy da się już
coś ciekawego wykombinować.


jego płyta nie mam drugiego złącza a kupno dobrej płyty to cena koło 600zł (Crosshair IV) więc to się mija z celem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.02.2011 o 17:48, filip1-1 napisał:

Witam, otóż nazbierała mi się sumka ok 900zł i zastanawiam się nad wymianą procesora,
bo wydaje mi się że to najsłabsze ogniwo mojego pc-ta (opis) jaki byście polecili w tej
cenie ?:)


Na płycie nie poszalejesz jesli o chodzi o OC. Czekaj te kilka miechów na Bulldozera, w między czasie dalej zbieraj kasę. Jak już wyjdą sprzedasz to co masz i zakupisz zestaw proc + płyta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.02.2011 o 18:03, Shinigami napisał:

Podkręć procesor i dokup drugą 460'' jak tak Ci na wydajności zależy. Wymiana samego
procesora nie ma sensu. Możesz sprzedać to co masz [ płyta + proc ] i wtedy da się już
coś ciekawego wykombinować.


Po pierwsze, sprawdziłbyś, czy płyta obsługuje SLI, a jak napisał Jan3d, czy w ogóle ma drugi slot PCI-E x16...

Co do OC, mógłbyś także sprawdzić płytę chociażby pod względem rozbudowania sekcji zasilania (ile faz, czy jest chłodzona) żeby komuś to doradzać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.02.2011 o 18:57, GANGSTERR napisał:

> Witam, otóż nazbierała mi się sumka ok 900zł i zastanawiam się nad wymianą procesora,

> bo wydaje mi się że to najsłabsze ogniwo mojego pc-ta (opis) jaki byście polecili
w tej
> cenie ?:)

Na płycie nie poszalejesz jesli o chodzi o OC. Czekaj te kilka miechów na Bulldozera,
w między czasie dalej zbieraj kasę. Jak już wyjdą sprzedasz to co masz i zakupisz zestaw
proc + płyta.

No i pewnie to najlepsza opcja :) dzięki za pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.02.2011 o 19:34, filip1-1 napisał:

> > Witam, otóż nazbierała mi się sumka ok 900zł i zastanawiam się nad wymianą
procesora,
>
> > bo wydaje mi się że to najsłabsze ogniwo mojego pc-ta (opis) jaki byście polecili

> w tej
> > cenie ?:)
>
> Na płycie nie poszalejesz jesli o chodzi o OC. Czekaj te kilka miechów na Bulldozera,

> w między czasie dalej zbieraj kasę. Jak już wyjdą sprzedasz to co masz i zakupisz
zestaw
> proc + płyta.
No i pewnie to najlepsza opcja :) dzięki za pomoc

ps. a jeśli powiedzmy w maju bym chciał przejść na sandybridge to ile by mnie taki powiedzmy sobie możliwy zestaw z i5 wyniósł :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 13.02.2011 o 19:37, filip1-1 napisał:

> No i pewnie to najlepsza opcja :) dzięki za pomoc
ps. a jeśli powiedzmy w maju bym chciał przejść na sandybridge to ile by mnie taki powiedzmy
sobie możliwy zestaw z i5 wyniósł :)

Już jesteś trochę na tym forum i mógłbyś zapamietać, że ceny się dość szybko zmieniają i ciężko to przewidzicieć... A do tego jeszcze dochodzi premiera Bulldozerów, nie wiadomo jakie będa miały wydajniść, jaka będzie ich cena i jak na nią zareaguje Intel...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się