Widek

Upgrade kompa / Modernizacja Komputera - pomoc, porady itp.

75448 postów w tym temacie

Dnia 13.02.2011 o 18:39, Mafioso_PL napisał:

A kto ci takich bajek naopowiadal ze dobra plyta pod amd musi kosztowac 600 zl?


Tyle to jest min cena za płyte z chipsetem 890fx

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio nawaliła mi karta graficzna GeForce 7900 GTO, więc siłą rzeczy zmuszony byłem czymś ją zastąpić. Znajomy informatyk polecił mi GeForce GTX 460 w dobrej cenie, którego kupiłem.
Dzisiaj dostałem sprzęt, wszystko chodzi świetnie, cichutko itd., ale przeglądając specyfikacje sprzętu zauważyłem, że mimo nowej karty wciąż mam DirectX 9.0c. Czy powinienem zmienić DirectX''a do aktualnej wersji ( 10.1 lub 11 ), jeśli korzystam z Windows''a XP 32 bit?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.02.2011 o 21:29, xDeuSx napisał:

Ostatnio nawaliła mi karta graficzna GeForce 7900 GTO, więc siłą rzeczy zmuszony byłem
czymś ją zastąpić. Znajomy informatyk polecił mi GeForce GTX 460 w dobrej cenie, którego
kupiłem.
Dzisiaj dostałem sprzęt, wszystko chodzi świetnie, cichutko itd., ale przeglądając specyfikacje
sprzętu zauważyłem, że mimo nowej karty wciąż mam DirectX 9.0c. Czy powinienem zmienić
DirectX''a do aktualnej wersji ( 10.1 lub 11 ), jeśli korzystam z Windows''a XP 32 bit?


Na XP nie ma DX 10 ani 11 jak chcesz korzystać z możliwości jakie dają to powinieneś zmienić system na W7.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.02.2011 o 20:29, GANGSTERR napisał:


> > No i pewnie to najlepsza opcja :) dzięki za pomoc
> ps. a jeśli powiedzmy w maju bym chciał przejść na sandybridge to ile by mnie taki
powiedzmy
> sobie możliwy zestaw z i5 wyniósł :)
Już jesteś trochę na tym forum i mógłbyś zapamietać, że ceny się dość szybko zmieniają
i ciężko to przewidzicieć... A do tego jeszcze dochodzi premiera Bulldozerów, nie wiadomo
jakie będa miały wydajniść, jaka będzie ich cena i jak na nią zareaguje Intel...

No jestem jestem, tylko generalnie o sandy nie wiem praktycznie nic :) ale jeszcze jakoś poczekam do maja :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.02.2011 o 18:58, GANGSTERR napisał:

Po pierwsze, sprawdziłbyś, czy płyta obsługuje SLI, a jak napisał Jan3d, czy w ogóle
ma drugi slot PCI-E x16...


Założyłem, że pociągnie. Mój błąd, spokojnie, bez nerwów.

Za około ~1500 PLN znajdzie już teraz 2500K + solidną płytę główną pod 1155. Oczywiście do kupna przy wymianie wadliwych chipsetów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

no dobra 13 pensje płacą w tym tygodniu więc powoli biorę się za zamawianie sprzętu i tak do sprzętu już posiadanego tj:
proc: AMD Phenom 955 BE + Zalman CNPS10X Flex
obudowa: Lancoola K62
Zasilacz Tagana 500W
Dysk: Seagate Barracuda 500 GB

planuje zakup:

Płyta: Asus M4A89GTD PRO/USB3
Karta: Radeon 6950 (Asus lub Sapphire w podobnej cenie)
Ram: 2x2 1333Mhz Goodrama
Dysk SSD OCz Vertex2 40 GB
no jakiś napęd DVD
chyba o niczym nie zapomniałem. Macie jeszcze może jakieś uwagi albo propozycje co do tego zestawu?
a i jeszcze jedno dzięki Gangsterr za pomoc i podpowiedź

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.02.2011 o 16:42, blacklio2 napisał:

Ten SSD to tak trochę mało jak 40GB raczej proponowałbym 60- 64GB


Czemu? Na system jak znalazł,z zostaje jeszcze kilkanaście GB wolnego miejsca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.02.2011 o 14:28, Zand79 napisał:

no dobra 13 pensje płacą w tym tygodniu więc powoli biorę się za zamawianie sprzętu i
tak do sprzętu już posiadanego tj:
proc: AMD Phenom 955 BE + Zalman CNPS10X Flex
obudowa: Lancoola K62

Podoba się buda?

Dnia 14.02.2011 o 14:28, Zand79 napisał:

Zasilacz Tagana 500W
Dysk: Seagate Barracuda 500 GB

Dnia 14.02.2011 o 14:28, Zand79 napisał:

a i jeszcze jedno dzięki Gangsterr za pomoc i podpowiedź

Luzik

Swoją drogą, jak ci sie nie spieszy, możesz poczekać do połowy roku na nowe proca od AMD, wtedy na pewno coś się ruszy na rynku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.02.2011 o 17:36, blacklio2 napisał:

Na swoim mam czysty system plus kilka programików, na dzień dobry 30GB ( Win7 x64 ) i
to już po czyszczeniu zbędnych rzeczy


To akurat zostaje 10 GB na rozrośnięcie się systemu... Zresztą, to ma być tylko pod system. Mój dysk jest dziadowski a odczułem ogromną różnicę w szybkości działania (gdzie wszystkie programy są instalowane na zwykłym twardzielu), a tamtem Vertex jest 2 razy szybszy w odczycie niż mój. Poza tym, wieszka pojemność kosztuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.02.2011 o 17:46, blacklio2 napisał:

Bez przesady za swój płaciłem 300zł i jakoś nie narzekam


OEM, bez obudowy, nie wiadomo skąd :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.02.2011 o 17:54, blacklio2 napisał:

OEM robiony dla Della wiec nie takie barachło :p


Nie mówię, że barachło, ale to rzutuje na cenę ;) Ktoś obrobił kontener i poszło na allegro :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 14.02.2011 o 17:30, GANGSTERR napisał:

> obudowa: Lancoola K62
Podoba się buda?


Spoko co prawda muszę zakupić dodatkowo podręcznik małego stolarza ;D i przerobić biurko bo s buda się na razie nie mieści na wysokość. W porównaniu do mojej starej budy to po prostu cud techniki i elegancji ;D a na serio o pełnych wrażeniach wypowiem się jak wszystko podłącze. A wracając do wymiarów to te podawane w necie to chyba wymiary wewnętrzne jakoś w żaden sposób nie wychodzi mi to co podali na stronie.
Po za tym w między czasie miałem okazje obejrzeć sobie czarną perełkę. Też fajna ale za to dłuższa niż wyższa i na to poradnik stolarza też by nie poradził (wystawałaby mi z biurka prawie 10 cm ;) Więc z zakupu jestem zadowolony (szczególnie że dostępna od ręki i tańsza od twojej ;P
Tobie chyba też przypasowała bo widziałem że radziłeś na forum jeszcze komuś?
Co do dysku to wydaje mi się że styknie 40-tka. Teraz przy XP-ku, system razem ze wszystkimi programami (poza steamem oczywiście) zajmuje mi niecałe 21 GB. A i tak już przekroczyłem budżet.
Co do reszty rozumiem że "może być"? ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym dołożyć trochę RAMu do notebooka Acer Aspire 5738ZG. Everest wykrywa mi RAM o następującej specyfikacji:

[ Urządzenia pamięciowe / M2 ]

Właściwości urządzenia pamięciowego:
Współczynnik postaci SODIMM
Szczegóły typu Synchronous
Rozmiar 2048 MB
Szybkość 800 MHz
Całkowita szerokość 64-bitowy(a)
Szerokość danych 64-bitowy(a)
Lokalizator urządzenia M2
Lokalizator banku Bank 1
Producent 80CE
Numer seryjny 877F4947
Metka środka trwałego 0922
Numer części M471B5673EH1-CF8
W Google znalazłem RAM Samsunga lecz o innej szybkości niż wykrywa Everest (1066 MHz, a Everest 800 MHz) Jaką pamięć mam zakupić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.02.2011 o 18:03, blacklio2 napisał:

Zgadza się rzutuje, ale po co mi obudowa skoro w lapku dysku nie widzę, nie obrobił raczej
sprowadzone z Tajwanu za psie pieniądze


Nie no, luz, ale tych dysków raczej nie ma już na allegro nie? I poza tym, są one wolniejsze od tego vertx''a.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się