Widek

Upgrade kompa / Modernizacja Komputera - pomoc, porady itp.

75448 postów w tym temacie

Dnia 20.03.2011 o 17:10, blacklio2 napisał:

Pewnie chodzi o dodatkowy pin w AM3+ odpowiadający za zintegrowaną grafikę w procesorze


Gdyby chodziło o pin, BD nie mieściłby się fizycznie na płycie z AM3. Pinów jest dość:

am3 socket: 941 pin holes
am3+ socket: 942 pin holes
---
am3 cpu: 938 pins
am3+ cpu: 940 pins

Teraz wszystko zależy od biosu. Ciekaw jestem jak to będzie wyglądać w praktyce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

- GTX 570 Phantom podobno zajmuje ok. 3 sloty, ja kupuje GA-P67A-UD4-B3 zeby miec w przyszłości zapas na SLI, zmiesci sie jeszcze 1 karta?
-zamawiam czesci z www.esc.pl i czy jak cos sie zepsuje to czy wszystko oddzielnie na gwarancje przesylam? wie ktos ile czasu trzeba czekac na przesyłke?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.03.2011 o 00:19, JJZ_master napisał:

- GTX 570 Phantom podobno zajmuje ok. 3 sloty, ja kupuje GA-P67A-UD4-B3 zeby miec w przyszłości
zapas na SLI, zmiesci sie jeszcze 1 karta?

Agrh...Ciężko jest pomyśleć? Znajdujesz fote tej płyty, lokalizujesz pierwszy slot PCI-E i sprawdzasz o ile slotów oddalony jest kolejny. Myślenie nie boli.

Dnia 21.03.2011 o 00:19, JJZ_master napisał:

-zamawiam czesci z www.esc.pl i czy jak cos sie zepsuje to czy wszystko oddzielnie na
gwarancje przesylam?

http://www.esc.pl/information.php?info_id=21 tu też wystarczyło zadać sobie trochę trudu, ale nie, lepiej walnąć posta na forum i czekać na gotowe

>wie ktos ile czasu trzeba czekac na przesyłke?
maja na stanie, wysyłają od razu, nie mają, trzeba czekać aż ściągną skądś indziej. Wielka filozofia, nie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 21.03.2011 o 00:19, JJZ_master napisał:

-zamawiam czesci z www.esc.pl i czy jak cos sie zepsuje to czy wszystko oddzielnie na
gwarancje przesylam? wie ktos ile czasu trzeba czekac na przesyłke?


Co do sklepu zastanow sie jeszcze X razy. Kolega z innego forum ma problem z esc, do tego wielu uzytkownikow podalo swoje perypetie ze sklepem - nie jest zbytnio polecany.
@ jakiś uzytkownik zapodal juz ten temat, ale wrzuce go jeszcze raz, specjalnie dla ciebie, warto zaznajomic sie z calym watkiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Takie tematy i opinie można znaleźć na temat każdego sklepu - nie tylko internetowego.
Więc lepiej wcale nie kupować sprzętu, bo jeszcze się człowiek "przejedzie" ? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale za "wałki" sklepu płacimy My klienci, uważam że takie coś trzeba tępić w zarodku
Osobiście mieszkam w Gdańsku i do esc.pl mam 15 min piechotą i raczej tam nie kupię tylko pójdę do gral.pl nieco dalej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wsumie zapytanie dotyczy tamatu : Głośniki itp. ale w związku z tym, że nikt nie odpisał postanowiłem zapytać tutaj.
Potrzebuje głośników do słuchania muzyki oraz gier 2.1 Subofer + 2 satelity do 160 złotych, oraz aby przy głosnym słuchaniu nie trzeszczało. Który ze sprzętów jest lepszy i co o nim sądzicie : Logitech Z323 czy Creative T3130 ? Może macie propozycje jakiś głośników ? z góry dzięki :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.03.2011 o 17:55, Mietek136 napisał:

Masz ten sprzęt czy jak :) Dobrze grają? Chodzi mi głównie o głośne słuchanie muzyki
przy dobrym Basie :)


Ta, mam ten sprzęt, tylko pod inną nazwą (to te modecomy z podpisu). Raczej ciężko będzie dostać coś lepszego za tę cenę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

<20:45:49> "Neptim": # 1 x PCI Express x16 slot, running at x16 (PCIEX16)
* For optimum performance, if only one PCI Express graphics card is to be installed, be sure to install it in the PCIEX16 slot.
# 1 x PCI Express x16 slot, running at x8 (PCIE* The PCIEX8 slot shares bandwidth with the PCIEX16 slot. When the PCIEX8 slot is populated, the PCIEX16 slot will operate at up to x8 mode.

Extra -.- (GA-P67A-UD4-B3)

Typ zintegrowanej karty sieciowej: 10/100/1000 Mbit/s
Zintegrowana karta bezprzewodowa: Nie
Zintegrowana karta graficzna: Nie
Złącza PCI: 2
Złącza PCI-E 16x: 2

Złącza PCI-E 4x: 0
Złącza PCI-E 1x:: 3
Złącza USB: 18

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Większość płyt tak ma, mają nawet po 3x16 jednak przy połączeniu choćby dwóch kart, sloty zwalniają do x8/x8

Nie ma to aż tak wielkiego wpływu na wydajność SLI/Crossfre, więc nie masz się co martwić ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.03.2011 o 23:02, JJZ_master napisał:

Warto dkupywać chłodzenie?


Zawsze warto zmienić chłodzenie box''owe, te są albo głośne lub niezbyt wydajne. Pojęcia nie mam jak jest w tym przypadku, ale kupując ten procesor szkoda Ci na dobre chłodzenie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam. Potrzebuję kupić nową obudowę do mojego piecyka bo mam w starej strasznie ciasno i nic mi się
nie mieści. Mam płytę Asusa M4A77TD i grafikę Asus 4850, który zajmuję również dużo miejsca.
Niedługo planuję dokupić drugą 4850 i połączyć w crossfire. Mój zasilacz BeQuiet też ma dużo tych kabli i
jest ogólnie bardzo ciasno. Więc od budki wymagam przede wszystkim dużej przestrzeni w środku, ładnego
wyglądu i żeby była oczywiście "przewiewna". Cena tak do 250zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

GIGABYTE GA-PH67A-UD3-B3 Intel H67 LGA 1155 (2xPCX/DZW/GLAN/SATA3/USB3/RAID/DDR3/CROSSFIRE) 450zł
PROCESOR CORE I5 2500 LGA1155 BOX 770zł
KINGSTON HyperX KHX1333C9D3B1K2/8G 350zł
VGA Gigabyte GTX570 OC z CUDA 1280MB DDR5 320bit PCI-E 1350zł
StealthXStream 2 700W SLI PSU 80Plus 300zł
OBUDOWA AEROCOOL PGS STRIKE-X czarna 240zł
Dysk WD WD10EALS 1TB Caviar Blue 7200 32MB SATA 240zł
Razem 3700zł
Co wy na to?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.03.2011 o 23:41, Mr_Terrorist napisał:

Witam. Potrzebuję kupić nową obudowę (...) "przewiewna". Cena tak do 250zł.


Poniżej 200 PLN masz bardzo fajną obudowę Revoltec Sixty 3 http://www.ceneo.pl/4912398
resztę kasy zainwestuj w wiatraki :] Ta obudowa może mieć ich podpiętych 6, z czego wszystkie 12/12 cm lub 14/14 cm :] Ciekawy model.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się