Widek

Upgrade kompa / Modernizacja Komputera - pomoc, porady itp.

75448 postów w tym temacie

Dnia 22.03.2011 o 00:12, JJZ_master napisał:

Co wy na to?


A my na to, że ta płyta nie ma wsparcia dla SLI, więc nie potrzebna Ci zasiłka 700W, tak samo jak 8 GB RAM. Dysk weź Samsunfa F3. Buda, lepszy będzie Gladius, no ale domyślam się, że tu chodzi o wygląd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Można jeszcze tak:

Procesor:
Intel Core i5-2500 /3.3GHz, 6MB, LGA 1155, BOX/
735 zł

Płyta główna:
AsRock P67 PRO3 /intel P67/
469 zł

Pamięć RAM:
GoodRam 4GB (2x2GB) 1333MHz CL9
149 zł

Dysk twardy:
Seagate 1 TB 7200rpm 32MB cache SATAII Barracuda 7200.12
199 zł

Karta graficzna:
Sapphire Radeon HD6970 2GB DDR5 /256bit/ 2xDVI/HDMI/2xDP
1299 z

Nagrywarka DVD:
Samsung SH-S223C SATA (black)
90 zł

Zasilacz:
OCZ Fatal1ty 550W SLI LED
290 zł

+ ta buda:
http://www.cooling.pl/lancool-miditower-k62-black,produkt,551793.html?from_category=107_185

Wydajniej, i ogólnie lepiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Potrzebuję zakupić kartę dźwiękową przede wszystkim do muzyki, ale i to gier czy tez filmów. Upatrzyłem sobie "Creative Sound Blaster X-Fi mX Xtreme Gamer - http://www.ceneo.pl/353901 " Głośniki posiadam Logitech''a X-230. Karta posiada bardzo dobre opinie. Chcę się tylko od was dowiedzieć czy to będzie dobry wybór ;) z góry dziękuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.03.2011 o 22:39, Mr_Terrorist napisał:

Potrzebuję zakupić kartę dźwiękową przede wszystkim do muzyki, ale i to gier czy tez
filmów. Upatrzyłem sobie "Creative Sound Blaster X-Fi mX Xtreme Gamer - http://www.ceneo.pl/353901
" Głośniki posiadam Logitech''a X-230. Karta posiada bardzo dobre opinie. Chcę się tylko
od was dowiedzieć czy to będzie dobry wybór ;) z góry dziękuję.


Do muzyki lepszy będzie raczej Asus Xonar

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

WITAM!

Najprawdopodobniej za okazyjną cenę uda mi się zdobyć dobrej jakości kartę graficzną (na moje aktualne potrzeby wystarczająca, nie grywam w super wykoksane strzelanki, czekam na GW2 i chce w końcu przejść Wiedźmina I), niestety mój zasilacz nie jest najwyzszych lotow... mógłby mi ktoś powiedzieć jaki pasowałby do tego co mam i jednocześnie w przyszłości udźwignie 4 rdzeniowego phenoma. Chciałbym aby była to sprawdzona marka która nie pali płyty głównej po paru miesiącach używania. Nie znam się za bardzo na tych wszystkich łączeniach, gniazdkach, wtyczkach itd więc podaje wszystkie parametry mojego pc. Ach no i domyślam się, że będzie to zasilacz w przedziale 500-600W. Chce wydać góra coś około 200 złotych, nie więcej niż 300... ale 300 to ABSOLUTNY MAKS.

Mój sprzęt to:
Płyta główna: GIGABYTE GA-M615ME-S2 + dołączona karta dźwiękowa (zintegrowana jest uszkodzona)
Procesor: AMD Athlon(tm) 64 X2 Dual Core Processor 4200+ 2,21GHz
Karta Graficzna: Radeon X1300 256mb
Pamięć Ram: 2GB DDR2 800Mhz GoodRam
Zasilacz: TRACER 4Life 400 AC~230V 4A 50Hz (dlatego go wymieniam)
Dysk Twardy: Samsung HDD 160 GB SATA II, NCQ, 8MB [SP1603C]
Wentylator: ee jakiś zwykły, jeśli będzie taka potrzeba to wymienię od ręki
Obudowa (to chyba istotne): Tracer PROTON TRO-112, wymiary 480 x 420 x 180 (w mm)

Oczywiście jestem świadom tego, że ten procesor nawet po podkręceniu nie ogarnie 100% możliwości tej karty (Gigabyte HD 5670), ale jeśli będzie potrzebna wymiana procka, to karta wtedy już raczej średniej klasy ogarnie wszystko na tyle by gra działała płynnie na średnich lub ewentualnie niskich detalach.

Drugie pytanie, tak dla pewności i spokoju ducha.
Czy jeśli płyta główna ma slot na kartę graficzną klasy PCI-Express 1.0 x16 a karta PCI-Express 2.0 x 16 to nie przeszkadza oczywiście? Karta po prostu będzie nieco wolniej działała tak jak to jest np w USB 1.0 i 2.0?


Z góry dziękuję za wszystkie mniej lub bardziej wyczerpujące odpowiedzi!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>Ach no i domyślam się, że będzie to zasilacz w przedziale 500-600W. Chce wydać góra coś około

Dnia 22.03.2011 o 23:49, Lerajas napisał:

200 złotych, nie więcej niż 300... ale 300 to ABSOLUTNY MAKS.

OCZ 500W StealthXStream 2. Albo porównywalny mocą model Chiefteca (fakt że ten robi nieco głośniejsze zasilacze), Tagana, Be Quieta, Corsaira. Dobre, sprawdzone marki.

Dnia 22.03.2011 o 23:49, Lerajas napisał:

Drugie pytanie, tak dla pewności i spokoju ducha.
Czy jeśli płyta główna ma slot na kartę graficzną klasy PCI-Express 1.0 x16 a karta PCI-Express
2.0 x 16 to nie przeszkadza oczywiście? Karta po prostu będzie nieco wolniej działała
tak jak to jest np w USB 1.0 i 2.0?

Akurat różnice między USB 1.0 i 2.0 to są duuuże. Ale na szczęście między PCI E 1.0 i 2.0 przy HD5670 to nie zobaczysz żadnych różnic (no, może na poziomie 1%).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.03.2011 o 23:55, ziptofaf napisał:

>Ach no i domyślam się, że będzie to zasilacz w przedziale 500-600W. Chce wydać góra
coś około
> 200 złotych, nie więcej niż 300... ale 300 to ABSOLUTNY MAKS.
OCZ 500W StealthXStream 2. Albo porównywalny mocą model Chiefteca (fakt że ten robi nieco
głośniejsze zasilacze), Tagana, Be Quieta, Corsaira. Dobre, sprawdzone marki.

> Drugie pytanie, tak dla pewności i spokoju ducha.
> Czy jeśli płyta główna ma slot na kartę graficzną klasy PCI-Express 1.0 x16 a karta
PCI-Express
> 2.0 x 16 to nie przeszkadza oczywiście? Karta po prostu będzie nieco wolniej działała

> tak jak to jest np w USB 1.0 i 2.0?
Akurat różnice między USB 1.0 i 2.0 to są duuuże. Ale na szczęście między PCI E 1.0 i
2.0 przy HD5670 to nie zobaczysz żadnych różnic (no, może na poziomie 1%).



Świetna informacja! Jeszcze raz dziękuje!

Podczas kąpieli zrodziły się w mej głowie dodatkowe 2 pytania...
1. Czy każdy zasilacz będzie współpracował z tym sprzętem który mam? Oraz czy osoba co ma małe pojęcie o komputerach da rade zamontować go (oraz karte) czy też musi się zgłosić do jakiegoś informatyka, ewentualnie sklepu... trochę głupio iść mi do sklepu z kupioną kartą i zasilaczem... chyba ze zasilacz u nich kupie to jakoś to przeboleje
2. Moja siostra ma prawie identyczny komputer (może mieć inny zasilacz, procesor o klasę gorszy [~200Mhz], a płyta jest chyba ta sama, a no i pamiec tylko 1gb goodram 667mhz.) i tak sobie myślę, że w sumie jeśli ma się kurzyć ten mój Radeon to może Jej zaaplikuje go (z nowymi sterownikami działa moduł crossfire... z tego co mi wiadomo)... Jaki do tego dać zasilacz? 400? dodam że w przyszłości nie będzie modyfikowany, ewentualnie dołożę te swoje 2gb ramu jak swój piec wzmocnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.03.2011 o 00:32, Lerajas napisał:

Podczas kąpieli zrodziły się w mej głowie dodatkowe 2 pytania...
1. Czy każdy zasilacz będzie współpracował z tym sprzętem który mam?

Każdy zgodny z normami ATX.

Dnia 23.03.2011 o 00:32, Lerajas napisał:

Oraz czy osoba co ma małe pojęcie o komputerach da rade zamontować go (oraz karte) czy też musi się
zgłosić do jakiegoś informatyka, ewentualnie sklepu... trochę głupio iść mi do sklepu z kupioną kartą i
zasilaczem... chyba ze zasilacz u nich kupie to jakoś to przeboleje

Wymiana karta graficznej jest bardzo prosta i zajmuje max. 5 minut. Wyjąć starą kartę ze slotu, na jej miejsce podłączyć nową, wsadzić dodatkowy kabel zasilający i gotowe. Fakt że wcześniej warto się zatroszczyć o stronę programową bo sterowniki z poprzedniej karty raczej ześwirują po jej zmianie. Co i jak masz opisane w:
http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=278&pid=1 (przepis na poprawną wymianę sterowników)

Co do zasilacza - więcej roboty, jeden z tych elementów kompa których nie znoszę wymieniać, zwłaszcza gdy mam już podłączoną płytę główną. Zawczasu fotografujesz sobie gdzie jaki kabelek był wcześniej (wciskanie na chybił trafił też działa ale oszczędzasz sobie trochę czasu), liczysz też na to że producent obudowy ustawił zasilacz w miejscu które pozwala na prosty demontaż. A jeśli nie (jak np. w Thermaltake Soprano...4 stówy za obudowę a producent sobie jaja robi) to czeka cię sporo mozolnej (choć nietrudnej w sumie) zabawy.

Dnia 23.03.2011 o 00:32, Lerajas napisał:

2. Moja siostra ma prawie identyczny komputer (może mieć inny zasilacz, procesor o klasę
gorszy [~200Mhz], a płyta jest chyba ta sama, a no i pamiec tylko 1gb goodram 667mhz.)
i tak sobie myślę, że w sumie jeśli ma się kurzyć ten mój Radeon to może Jej zaaplikuje
go (z nowymi sterownikami działa moduł crossfire... z tego co mi wiadomo)... Jaki do
tego dać zasilacz? 400? dodam że w przyszłości nie będzie modyfikowany, ewentualnie dołożę
te swoje 2gb ramu jak swój piec wzmocnie.

Tak w praktyce to i 350W starczy. Zwykły Fortron bądź Delta (fakt że na gwarancji a nie jakieś używki) za mniej niż 100 zł powinny z naddatkiem poradzić sobie z takim sprzętem.
Co do Crossfire - nie za bardzo rozumiem jak chcesz tego użyć. Crossfire działa przy dwóch identycznych kartach graficznych a na tej płycie głównej jest tylko jedno złącze PCI-E x16. Z kolei Hybrid Crossfire (czyli wykorzystanie karty zintegrowanej i osobnej) odpada bo zintegrowany na tej płycie głównej jest GeForce który z Radeonami nie zacznie współpracować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Który zestaw wybrać

nr1
Procesor:
Intel Core i5-2500K /3.3GHz, 6MB, LGA 1155, BOX/
749 zł

Płyta główna:
AsRock P67 PRO3 B3 /intel P67/
469 zł

Pamięć RAM:
A-Data 4GB (2x2GB) 1600MHz CL9 Gaming
169 zł

Wentylator:
Scythe Mugen II Rev.B
169 zł

Dysk twardy:
Samsung 1 TB 7200rpm 32MB cache SATA-II F3
190 zł

Karta graficzna:
Gigabyte GeForce GTX 580 1536MB DDR5 /384bit/ 2xDVI/mHDMI
1869 zł

Karta dźwiekowa:
Asus Xonar D1
235 zł

Nagrywarka DVD:
LG GH22NS50 SATA SecurDisc (black)
99 zł

Obudowa:
Fractal Design Define R3 Black Pearl
375 zł

Zasilacz:
Antec TruePower New 650W
369 zł

System Operacyjny:
Microsoft Windows 7 Home Premium OEM 64Bit PL
339 zł

nr2

Procesor:
Intel Core i5-2500K /3.3GHz, 6MB, LGA 1155, BOX/
749 zł

Płyta główna:
AsRock P67 Extreme4 B3 /intel P67/
599 zł

Pamięć RAM:
Geil 4GB (2x2GB) 1600MHz CL8 Value
190 zł

Wentylator:
Thermalright Silver Arrow Multiplatform Cooler
279 zł

Dysk twardy:
Samsung 1 TB 7200rpm 32MB cache SATA-II F3
190 zł

Karta graficzna:
Gigabyte GeForce GTX 580 Ultra Durable 1536MB DDR5 /384bit/ 2xDVI/mHDMI
1869 zł

Nagrywarka DVD:
LG GH22NS50 SATA SecurDisc (black)
99 zł

Obudowa:
Cooler Master Centurion 5 II czarna (bez zasilacza)
249 zł

Zasilacz:
OCZ StealthXStream2 700W
315 zł

System Operacyjny:
Microsoft Windows 7 Home Premium OEM 64Bit PL
339 zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../
Oba fajne - pierwszy ma świetną kartę dźwiękową, drugi z kolei nieco lepszą płytę główną, pamięci RAM i chłodzenie. Sądzę że wolałbym osobiście ten drugi, chyba że masz naprawdę dobre słuchawki/głośniki (co jak co ale nie widzę sensu w pakowaniu Xonara do jakichś malutkich kolumienek za 100 zł).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mógłby mi ktoś pomóc wycenić mój komputer?

Procesor AMD Atchlon 64x2 5000+
Karta graficzna ZOTAC GT 220 1 GB DDR3
2 GB RAM, 1 kość Kingstone''a a druga nie pamiętam.
Zasilacz FEELI 335 W - jak dotąd nie zawiódł
Płyta główna GIGABTE GA-M56S-S3
Dysk 320 GB, nie pamiętam konkretnie jaki.
Bez napędu dvd i w dodatku w brzydkiej, troche starszej obudowie. Mogę dodać zdjęcia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.03.2011 o 17:16, Caridin napisał:

Mógłby mi ktoś pomóc wycenić mój komputer?

Procesor AMD Atchlon 64x2 5000+
Karta graficzna ZOTAC GT 220 1 GB DDR3
2 GB RAM, 1 kość Kingstone''a a druga nie pamiętam.
Zasilacz FEELI 335 W - jak dotąd nie zawiódł
Płyta główna GIGABTE GA-M56S-S3
Dysk 320 GB, nie pamiętam konkretnie jaki.
Bez napędu dvd i w dodatku w brzydkiej, troche starszej obudowie. Mogę dodać zdjęcia.


ehh.. kolejny. Wchodzisz na allegro i sam sobie wyceniasz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Który wiatrak będzie pasował do ochłodzenia czarnej powierzchni? Dodam, że w prawym górnym rogu śrubki nie idzie w kręcić. Ewentualnie na sznurek.

Rozważam takie dwa:
http://allegro.pl/wentylator-silentium-pc-zephyr-92-mm-polecamy-i1510274592.html?source=oo

http://allegro.pl/wentylator-silentium-pc-zephyr-80-mm-polecamy-i1509764020.html

20110324155025

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.03.2011 o 01:02, ziptofaf napisał:

Tak w praktyce to i 350W starczy. Zwykły Fortron bądź Delta (fakt że na gwarancji a nie
jakieś używki) za mniej niż 100 zł powinny z naddatkiem poradzić sobie z takim sprzętem.
Co do Crossfire - nie za bardzo rozumiem jak chcesz tego użyć. Crossfire działa przy
dwóch identycznych kartach graficznych a na tej płycie głównej jest tylko jedno złącze
PCI-E x16. Z kolei Hybrid Crossfire (czyli wykorzystanie karty zintegrowanej i osobnej)
odpada bo zintegrowany na tej płycie głównej jest GeForce który z Radeonami nie zacznie
współpracować.



Ach rozumiem! Po prostu myślałem, że dwie karty montuje się inaczej, tzn jedną w drugą. Nie ma co, zabłysłem... Wielkie dzięki za wszystkie odpowiedzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, mój kolega potrzebuję nowej płyty głównej, pod procesor Intel Core i5-2500K /3.3GHz, 6MB, LGA 1155, płytka musi obsługiwać 2x PCI x16 pod SLI i 4 sloty na pamięci do (pamięci ma 4x2gb 1333mhz GoodRam)

z góry dzięki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jaką kartę najlepiej nabyć teraz, by gry chodziły bez ścinania co najmniej na średnich detalach(najlepiej max). Szukam czegoś z Geforce-a.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.03.2011 o 23:21, darth_16 napisał:

Jaką kartę najlepiej nabyć teraz, by gry chodziły bez ścinania co najmniej na średnich
detalach(najlepiej max). Szukam czegoś z Geforce-a.


Podaj na początek jaki masz procesor, płytę główną i zasilacz (marka i moc w Watach). No i ile możesz na zakup karty przeznaczyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się