Widek

Upgrade kompa / Modernizacja Komputera - pomoc, porady itp.

75448 postów w tym temacie

/.../
Osobiście polecam OCZ Vertex2, w cenie którą podałeś dostaniesz model 90-100GB. To naprawdę szybkie bestie (deklarowane szybkości transferu są znacznie większe niż Kingston V) ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.04.2011 o 20:07, ziptofaf napisał:

/.../
Osobiście polecam OCZ Vertex2, w cenie którą podałeś dostaniesz model 90-100GB. To naprawdę
szybkie bestie (deklarowane szybkości transferu są znacznie większe niż Kingston V) ;)

Witaj
od rana siedze patrze i... znalazłem coś ciekawego
Patriot Inferno
oraz
OCZ SSD Agility2 Series

ocz jest tańszy, ale patriot ma aż 5 lat gwarancji, pomyśleć, że za 4 lata zepsuje mi się ssd... i wymienią mi na jakiś o większej pojemności bo nie wierze że za 4 lata będą do kupienia dyski o tak małej pojemności ;)


http://emarket.pl/dyski-twarde-do-notebook%C3%B3w/ocz-ssd-agility2-series-120gb-sata2-2-5-%28-285-275mb-s-read-write%29/p-c3109011

to jest ocz, fajny, drogi.. ale przy takich kwotach to już jeden patyk czy 100 w tą czy w tą.. kupuje się na lata...
co jest ciekawe w OCZ to :

Średni czas między uszkodzeniami (MTBF) 2000000 h
patriot poniżej
Średni czas między uszkodzeniami (MTBF) 1500000 h


Tylko martwi mnie że to (dotyczy OCZ) jest tylko 3 lata gwarancji....
Troche już myślałem o ssd jaka pojemność i z pomocą google zdecydowałem że lepiej jak już wziąć 120 niż 64... tym bardziej ze usłyszałem że ssd aby dobrze działał tj aby szybko go nie uśmiercić trzeba zawsze mieć te 20% wolnego na dysku...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.04.2011 o 09:48, blacklio2 napisał:

I miałby kupić dyski ze skróconą żywotnością, osobiście nie polecam, C300 lub Intela
jeśli już

Chester przejrzyj ten wątek przynajmniej 5 ostatnich stron
http://forum.pclab.pl/topic/578107-Dysk-SSD-pod-Windows/page__st__2100

Dzięki za link... ogólnie to jeszcze poczytam o c300 .... i chyba się na niego szarpnę.
diaboliczny odczyt 355 dale po oczach...
czy jeszcze coś musze wiedzieć jeśli tego ssd chce zainstalować w laptopie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sprawa nieco się skomplikowała ponieważ ten c300 ma odczyt 355 .. ładnie ale na sata iii nastomiast na sata ii ma zaledwie 265 , wiec chyba lepiej kupić inny ssd z większym zapisem jak i tak nie wykorzystam 355 odcztu c300 .. :(
zobaczylem patriota inferno 120 gb,,, ale nie jest teraz dostępny w sklepie... i ma dość wysoką cene...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.04.2011 o 11:10, Chester001 napisał:

Sprawa nieco się skomplikowała ponieważ ten c300 ma odczyt 355 .. ładnie ale na sata
iii nastomiast na sata ii ma zaledwie 265 , wiec chyba lepiej kupić inny ssd z większym
zapisem jak i tak nie wykorzystam 355 odcztu c300 .. :(
zobaczylem patriota inferno 120 gb,,, ale nie jest teraz dostępny w sklepie... i ma dość
wysoką cene...


Zdajesz sobie sprawe, jak szybki jest transfer 265 mb/s ?
To przecierz w 4 sekundy kopiujesz/przenosisz 1 gb danych !!
Tym bardziej, ze czas dostepu do plikow jest wrecz astronomicznie krotki.
Pracowalem na ocz vertex2 z zapisem/odczytem 250 mb/s.
To jest nieprawdopodobny komfort, ale..... reszta sprzetu tez musi byc szybka.

To jak lancuch.. najslabsze ogniwo swiadczy o wytrzymalosci calosci, tak w komputerze najwolniejszy element daje koncowy rezultat wydajnosci calosci.

Gangster ma dosc wolne transfery, ale jako dysk systemowy jest to bardzo dobry wybor.
Tutaj liczy sie czas dostepu do danych, a ten jest liczony w milionowych czesciach sekundy bez wzgledu na ilosc plikow do wyszukania.
Hdd musi poczekac az glowica znajdzie szukany plik, znowu poszuka nowego i tak dalej.
SSD robi to natychmiast.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 02.04.2011 o 16:05, Misquamaqus napisał:

Gangster ma dosc wolne transfery, ale jako dysk systemowy jest to bardzo dobry wybor.
Tutaj liczy sie czas dostepu do danych, a ten jest liczony w milionowych czesciach sekundy
bez wzgledu na ilosc plikow do wyszukania.
Hdd musi poczekac az glowica znajdzie szukany plik, znowu poszuka nowego i tak dalej.
SSD robi to natychmiast.


Dokładnie, komp uruchamia mi się w "kilka" sekund.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, na początek przepraszam, że piszę w tym temacie, ale są tu osoby które znają się na sprzęcie, a w innych brak aktywności...

Pomożecie wybrać telewizor FULL HD? ma on być pod XBOXA360, odtwarzacz i filmy FULL HD i standardowy dekoder telewizyjny. Z dwóch półek cenowych, 1500zł i 2500zł, jeżeli różnica między tym tańszym, a droższym nie będzie aż tak duża, wezmę tańszy, 1000zł wolne się przyda, bo nie wiem czy warto aż tyle płacić za TV...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.04.2011 o 17:16, Dejred napisał:

Witam, na początek przepraszam, że piszę w tym temacie, ale są tu osoby które znają się
na sprzęcie, a w innych brak aktywności...

Pomożecie wybrać telewizor FULL HD? ma on być pod XBOXA360, odtwarzacz i filmy FULL HD
i standardowy dekoder telewizyjny. Z dwóch półek cenowych, 1500zł i 2500zł, jeżeli różnica
między tym tańszym, a droższym nie będzie aż tak duża, wezmę tańszy, 1000zł wolne się
przyda, bo nie wiem czy warto aż tyle płacić za TV...

Najlatwiej bedzie Ci szukać na ceneo.pl. Choć i tak bedzie trudno wybrać przy takiej ilości produktów. Ja mam Sharp Aquos LC-32D65E i jestem zadowlolony. Wiec polecam:) Kupiłem za 1900zł tyle że za ładny to nie jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 02.04.2011 o 16:05, Misquamaqus napisał:

Zdajesz sobie sprawe, jak szybki jest transfer 265 mb/s ?
To przecierz w 4 sekundy kopiujesz/przenosisz 1 gb danych !!
Tym bardziej, ze czas dostepu do plikow jest wrecz astronomicznie krotki.
Pracowalem na ocz vertex2 z zapisem/odczytem 250 mb/s.
To jest nieprawdopodobny komfort, ale..... reszta sprzetu tez musi byc szybka.

Akurat się składa ze w moim przypadku... najsłabszym ogniwem jest dysk twardy ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hej!Ciągle nie moge znalezc jednoznacznej odpowiedzi..przeczytałem caly net i pisza roznie...
jak laczy sie kosci w dual chanel?
posiadam Kingston Dwie Pary 2GB DDR3-1333 Dual Chanel Kit Non-ECC CL9 KVR1333D3N9K2/4G
czyli w sumie 4 kosci co daje 8 giga w sumie .jak je ulokować ?czy jedna para to A1 A2 czy A1 B1?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.04.2011 o 17:16, Dejred napisał:

Witam, na początek przepraszam, że piszę w tym temacie, ale są tu osoby które znają się
na sprzęcie, a w innych brak aktywności...

Pomożecie wybrać telewizor FULL HD? ma on być pod XBOXA360, odtwarzacz i filmy FULL HD
i standardowy dekoder telewizyjny. Z dwóch półek cenowych, 1500zł i 2500zł, jeżeli różnica
między tym tańszym, a droższym nie będzie aż tak duża, wezmę tańszy, 1000zł wolne się
przyda, bo nie wiem czy warto aż tyle płacić za TV...


LD450 cóż mogę powiedzieć mam podłączonego do niego kompa i gram w ME2 w HD więc widzę co i jak jest :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mialem na mysli ze nie potrafie tego nigdzie znalezc ani w instrukcji ani nigdzie..gdyby bylo w instrukcji nie pytałbym na forum :)instrukcja jest napisana jak dla totalnych leszczy ale zadnych informacji o sposobie laczenia ramow.:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się