Widek

Upgrade kompa / Modernizacja Komputera - pomoc, porady itp.

75448 postów w tym temacie

Dnia 25.05.2011 o 14:16, 4RileH napisał:

Tak karta jest ograniczana o 50%.

@szypek26

Tylko potwierdziles to co napisalem. Zobacz tylko Athlon 640 przy z gtx 280 ma
4131 a ze screena kolegi wyzej widac ze jest 4329 ale z mocniejszym gtx
460
.


Ale żeś się uparł. Wszyscy Ci tu piszą, że sadzisz farmazony a Ty twardo swoje.

Nie wyciągaj wniosków na podstawie testów syntetycznych bo one są o kant d rozbić. Jak Ci podałem o ile Athlon II ogranicza w rzeczywistych grach to nie odpowiedziałeś.

Zapamiętaj. Nie jest to 50%

Edit: Aha, i tak jak napisał szypek26: GTX280 jest wydajnościowo na poziomie GTX460, bez obniżania zegarów itd. Lepiej się już nie pogrążaj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.05.2011 o 15:02, Flagun napisał:

Szybkie pytanie, która płytę główną wybrać:
- Asrock P67 Extreme4 B3
- ASUS P8P67 Rev.3.0 ?


Bierz ASRocka. Ogólnie mówiąc jest lepiej wyposażony i można porządnie podkręcić procesor.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chcesz mnie przekonać, że Audigy SE pobije wszystko inne od Creative w przedziale do 200zł? Nie lepszy będzie Audigy 2 ZS? Weź pod uwagę muzykę, to jakiej karta posłuży. Rock i heavy metal to nie pierwsze lepsze techno. Obecnie jadę na sterach KX i SB0220. Nie jest źle, ale szukam czegoś lepszego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

http://allegro.pl/komputer-gracz-do-gier-dla-gracza-lcd-gratis-i1624437285.html co myślicie o tej ofercie? Od dawna nie jestem już w temacie, a potrzebuję nowy komputer.Niekoniecznie taki, żeby crysis 2 na nim odpalił na najwyższych a potem też crysis 3 na conajmniej średnich ustawieniach.Właściwie jedyny nowy tytuł,który mnie interesuje to Wiedźmin 2 i nadchodzące Diablo 3, a tak ogólnie to gram w nieco starsze gry, i te o wiele starsze...Oferta raczej tania, ale nie wiem czy mimo wszystko podzespoły są wystarczająco dobre, żeby po 2 latach nie trzeba było wymieniac.Jak już mówiłem, wymieniac nie po to, żeby grac w nowe tytuły na najwyższych ustawieniach,ale wymieniac zwyczajnie dlatego, że komputer będzie już po prostu przestarzały.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.05.2011 o 15:58, Erykknesz napisał:

http://allegro.pl/komputer-gracz-do-gier-dla-gracza-lcd-gratis-i1624437285.html co myślicie
o tej ofercie? Od dawna nie jestem już w temacie, a potrzebuję nowy komputer.Niekoniecznie
taki, żeby crysis 2 na nim odpalił na najwyższych a potem też crysis 3 na conajmniej
średnich ustawieniach.Właściwie jedyny nowy tytuł,który mnie interesuje to Wiedźmin 2
i nadchodzące Diablo 3, a tak ogólnie to gram w nieco starsze gry, i te o wiele starsze...Oferta
raczej tania, ale nie wiem czy mimo wszystko podzespoły są wystarczająco dobre, żeby
po 2 latach nie trzeba było wymieniac.Jak już mówiłem, wymieniac nie po to, żeby grac
w nowe tytuły na najwyższych ustawieniach,ale wymieniac zwyczajnie dlatego, że komputer
będzie już po prostu przestarzały.


Nie bierz tego gówna po żadnym pozorem. Najbardziej mnie rozwaliło to "GIGABYTE,ASUS,MSI NAJNOWSZY MODEL" Komp sam w sobie nie jest zły ale za tą cenę możesz mieć coś 2 razy lepszgo .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.05.2011 o 15:51, Woo-Cash napisał:

Chcesz mnie przekonać, że Audigy SE pobije wszystko inne od Creative w przedziale do
200zł? Nie lepszy będzie Audigy 2 ZS? Weź pod uwagę muzykę, to jakiej karta posłuży.
Rock i heavy metal to nie pierwsze lepsze techno. Obecnie jadę na sterach KX i SB0220.
Nie jest źle, ale szukam czegoś lepszego.


Nie chce Cie przekonac, tylko sugeruje.
Czy nie sa na tych kartach takie same chipy ?
Wolisz audigy 2 zs - prosze bardzo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jakie 50% ?

Uruchom menadzera zadan "wydajnosc" i uruchom msiafterburner.
Pozostaw te programy na pulpicie.
Teraz uruchom marka 06.
Po zakonczeniu testu zrob zrzut ekranu z wczesniej uruchomionych programow monitorujacych i pokaz fotke na forum.
Zobaczymy jakie jest wykorzystanie gpu wzgledem cpu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.05.2011 o 16:10, 4RileH napisał:


Nie bierz tego gówna po żadnym pozorem. Najbardziej mnie rozwaliło to "GIGABYTE,ASUS,MSI
NAJNOWSZY MODEL
" Komp sam w sobie nie jest zły ale za tą cenę możesz mieć coś 2 razy
lepszgo .


A w takim razie co przede wszystkim jest w nim niewystarczająco dobre? Płyta główna? Bo będę wiedział na co zwracac większa uwagęw poszukiwaniach.W sumie dobrze by było, żeby karta graficzna i procesor były na wysokim poziomie, to dla mnie chyba najważniejsze.( teraz i tak wszystkie kompy mają 4gb ramu wbudowane...)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dokładasz 20zł masz Xonara DX/XD który w moim przekonaniu(oraz testach) jest świetnym wyborem.
Dokładasz 60 zł masz SB X-fi Xtreme Gamer.
Nic innego za tą cenę nie znajdziesz. Wcześniejsze karty od asusa nie są tak ''osom'', a na niektórych kartach od Creative''a można przejechać się.

Co do twojego wcześniejszego posta:
X-fi Music ciężko dorwać, ew. używaną. Suma sumarum - też jest polecana.
Jeżeli twój sprzęt nie wyrabia na jakiś tonach to możesz go czasem dokupić, nie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam. Właśnie padła mi karta graficzna, ale szczerze mówiąc nie mam ochoty jej naprawiać. Zbierałem się do wymiany, teraz mam chociaż dobrą do tego okazję. Szukam czegoś w przystępnej cenie. Nie jestem zapalonym graczem, nie gram w nowości, także nie musi to być też sprzęt najwyższej klasy. Liczę na coś, co umożliwi mi grę w większość gier na sensownym poziomie. Bo moja poprzednia karta tego nie gwarantowała. Wcześniej jechałem na GeForce 8500 GT. Nie ukrywam też, że nie znam się na tym za wiele. Liczę więc na Waszą pomoc. Jeśli chodzi o moją płytę główną, to szału też nie ma, komputer kupowany był za czasów totalnego nieogarnięcia - GIGABYTE 945GZM-S2. Dawno nie siedziałem w tym, więc ciężko mi ustalić jakiś próg cenowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.05.2011 o 14:16, 4RileH napisał:

Tak karta jest ograniczana o 50%.


Ty wiesz co oznacza ograniczenie karty o 50%? Wytłumaczę ci to inaczej: mój komp, oparty na HD5850 i i5 2500k w 3D Marku ''06 ma minimalnie powyżej 20000 punktów i jest to chyba bardzo dobry wynik. Z całą pewnością procek nie ogranicza w żadnym stopniu karty graficznej, zgodzisz się chyba. Ten oparty na GTX''ie 460 i Athlonie II X4 ogranicza więc moc karty o 50%, ta? Czyli powinien mieć powyżej 30.000 punktów gdyby miał lepszy procesor. TAK? Bo to właśnie oznacza 50%. Wynik o którym mówisz to mają takie kompy:
http://www.xtremesystems.org/forums/showthread.php?t=226231
Tak, są tam 4 karty graficzne (2 dwurdzeniowe, z których jedna ma wydajność na poziomie HD5870) i i7 podkręcony do blisko 5 GHz.

Więc następnym razem zastanów się, co ty, za przeproszeniem, pieprzysz. Ograniczanie karty o 50%...Czyli że, wedle twojej teorii to 2xGTX580 z których już jeden jest 2x szybszy od GTX460, to do takiego konfigu potrzeba by procka AMD o taktowaniu 24GHz (3 GHz to o 50% za mało dla jednego GTX-a 460, więc wymagane jest 6 GHz. Mnożymy to przez 2 aby uzyskać moc potrzebną dla GTX-a 580, mamy 12 GHz. Znowu mnożymy przez 2 bo karty graficzne też są 2). I taki konfig powinien mieć, zgodnie z zasadą "GTX 460 jest ograniczany o 50% przez Athlona II X4 i wyciąga wtedy "ledwo" 15000 punktów" w 3D Marku ''06 punktów...120.000. To już normalnie Roadrunner ( http://pl.wikipedia.org/wiki/Roadrunner) nam się wtedy by zrobił z maszyny za 6000 zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.05.2011 o 16:16, Misquamaqus napisał:

Nie chce Cie przekonac, tylko sugeruje.
Czy nie sa na tych kartach takie same chipy ?
Wolisz audigy 2 zs - prosze bardzo.


Ok, odnieś się jeszcze do SB0220, które posiadam. Czy po przesiadce na Audigy SE poczuję różnicę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.05.2011 o 16:28, Niewiernus napisał:

Xonar DX
Jeżeli twój sprzęt nie wyrabia na jakiś tonach to możesz go czasem dokupić, nie?


Xonar ma wyeksponowane tony wysokie. Tymczasem na Geniusach 1800A one nie błyszczą. Obawiam się, że zamiast czystej perki dostanę masę szumu gratis :P Zresztą procesor 1,6GHz też nie jest atutem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.05.2011 o 17:05, Woo-Cash napisał:

Ok, odnieś się jeszcze do SB0220, które posiadam. Czy po przesiadce na Audigy SE poczuję
różnicę?


Zależy od czułości ucha, używanego sprzętu i jakości muzyki. Ja osobiście mam Audigy SE w jednym kompie i nie zauważam zazwyczaj jakiejś olbrzymiej przepaści między nimi a zintegrowanym Realtekiem :D Inna sprawa że są w nim słuchawki za 150 zł (CREATIVE HS 980) a nie jakiś zestaw kolumn za 1000.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cóż, ceny kart graficznych są baardzo różne. Ceny tych najbardziej opłacalnych zaczynają się od ~550 zł. Powiedz jednak jaki masz procesor, gdyż jeśli karta będzie przez niego ograniczana to nie ma sensu na nią wydawać tych kilkuset złotych, gdyż różnica w wydajności będzie praktycznie niezauważalna. Obowiązkowo podaj też markę i moc zasilacza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sam komputer kupowany niestety jako gotowy zestaw w marketach, a wiadomo jak oni to robią, ważne by dobrze wyglądał na reklamie, a ja niestety dałem się na to nabrać. Procesor Intelowski Core Duo 2 E4400, zasilacz Procomp ATX KY-400W, 230V.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się