Widek

Upgrade kompa / Modernizacja Komputera - pomoc, porady itp.

75448 postów w tym temacie

Dnia 25.05.2011 o 17:05, Woo-Cash napisał:

Ok, odnieś się jeszcze do SB0220, które posiadam. Czy po przesiadce na Audigy SE poczuję
różnicę?


Ah ! .... nie siedze w kartach muzycznych, dla tego nie podejme tematu :)
Wiem tylko, ze karta, ktora zasugerowalem, zaskakuje jakoscia dzwieku po wgraniu sterownika p17x.
Nawet moj kumpel audiofil, siedzac u mnie doslownie zmusil mnie do otwarcia budy i pokazania, jaka mam karte w slocie :)))
Roznica dzwieku pomiedzy systemowymi sterownikami a p17x jest powalajaca.
Brak szumow, korektor dziala idealnie, mozna ustawic super bass itd.
Nawet na elektrodzie chwalili ta karte :) a tam jest malo ludzi z usmiechem na twarzy :))

Wgraj u siebie sterownik p17x (jezeli bedzie kompatybilny) i napisz czy jest roznica.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.05.2011 o 17:04, ziptofaf napisał:

> Tak karta jest ograniczana o 50%.

Ty wiesz co oznacza ograniczenie karty o 50%? Wytłumaczę ci to inaczej: mój komp, oparty
na HD5850 i i5 2500k w 3D Marku ''06 ma minimalnie powyżej 20000 punktów i jest to chyba
bardzo dobry wynik. Z całą pewnością procek nie ogranicza w żadnym stopniu karty graficznej,
zgodzisz się chyba. Ten oparty na GTX''ie 460 i Athlonie II X4 ogranicza więc moc karty
o 50%, ta? Czyli powinien mieć powyżej 30.000 punktów gdyby miał lepszy procesor. TAK?
Bo to właśnie oznacza 50%. Wynik o którym mówisz to mają takie kompy:
http://www.xtremesystems.org/forums/showthread.php?t=226231
Tak, są tam 4 karty graficzne (2 dwurdzeniowe, z których jedna ma wydajność na poziomie
HD5870) i i7 podkręcony do blisko 5 GHz.

Więc następnym razem zastanów się, co ty, za przeproszeniem, pieprzysz. Ograniczanie
karty o 50%...Czyli że, wedle twojej teorii to 2xGTX580 z których już jeden jest 2x szybszy
od GTX460, to do takiego konfigu potrzeba by procka AMD o taktowaniu 24GHz (3 GHz to
o 50% za mało dla jednego GTX-a 460, więc wymagane jest 6 GHz. Mnożymy to przez 2 aby
uzyskać moc potrzebną dla GTX-a 580, mamy 12 GHz. Znowu mnożymy przez 2 bo karty graficzne
też są 2). I taki konfig powinien mieć, zgodnie z zasadą "GTX 460 jest ograniczany o
50% przez Athlona II X4 i wyciąga wtedy "ledwo" 15000 punktów" w 3D Marku ''06 punktów...120.000.
To już normalnie Roadrunner ( http://pl.wikipedia.org/wiki/Roadrunner) nam się wtedy by
zrobił z maszyny za 6000 zł.


Zagalopowałem się z tym ograniczeniem 50%. Po prostu na innych forach tak pisali zawsze że gtx 460 jest ograniczany przez ten procesor do poziomu gts250/8800gts w grach wykorzystujacych dwa rdzenie a w grach wykorzystujacych cztery rdzenie do poziomu gtx 275.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.05.2011 o 17:50, Misquamaqus napisał:

Wgraj u siebie sterownik p17x (jezeli bedzie kompatybilny) i napisz czy jest roznica.


Da się zainstalować co najwyżej wersję 1.5, a to badziewie odbiega od sterów z twoich screenów. Nie wiem dokładnie nawet, co to jest. Wygląda na oficjalne stery creative''a, co by tłumaczyło to, że po prostu nie działają.
Nie wiem jeszcze, jaka jest różnica m-dzy KX-ami a P17X. Masz możliwość porównania obu sterowników dla karty Audigy SE?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 26.05.2011 o 14:21, Woo-Cash napisał:

Da się zainstalować co najwyżej wersję 1.5, a to badziewie odbiega od sterów z twoich
screenów. Nie wiem dokładnie nawet, co to jest. Wygląda na oficjalne stery creative''a,
co by tłumaczyło to, że po prostu nie działają.
Nie wiem jeszcze, jaka jest różnica m-dzy KX-ami a P17X. Masz możliwość porównania obu
sterowników dla karty Audigy SE?


Daj stery KX, to je sprobuje zainstalowac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ile watów wg. Was będzie ciągnąć komputer o następującej specyfikacji:
Intel Core i5-2500k podkręcony do ~4,5GHz, Asrock P67 PRO3 B3, Goodram 4GB (2x2GB) 1333MHz CL9, Zalman CNPS10X Performa, Samsung 1TB z serii F3, Sapphire Radeon HD6950 1GB zmodowany na HD6970, Samsung SH-S223C i 2 dodatkowe wentylatory? Stawiam, że nie więcej jak 550W, ale muszę kogoś do tego przekonać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.05.2011 o 17:46, Szynkars napisał:

Ile watów wg. Was będzie ciągnąć komputer o następującej specyfikacji:
Intel Core i5-2500k podkręcony do ~4,5GHz, Asrock P67 PRO3 B3, Goodram 4GB (2x2GB) 1333MHz
CL9, Zalman CNPS10X Performa, Samsung 1TB z serii F3, Sapphire Radeon HD6950 1GB zmodowany
na HD6970, Samsung SH-S223C i 2 dodatkowe wentylatory? Stawiam, że nie więcej jak 550W,
ale muszę kogoś do tego przekonać :)

masz tu stronkę se sprawdź
http://www.extreme.outervision.com/PSUEngine

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.05.2011 o 18:38, Szynkars napisał:

> masz tu stronkę se sprawdź
> http://www.extreme.outervision.com/PSUEngine

Problem w tym, że tego typu stronki często podają nieprawdziwe wartości, zaś ja muszę
mieć pewność.


To zrob tak:

I5 2500 K OC = ~140 W
mobo = 30 W
memki = 15 W
hdd = 10 W
gpu = 190 W
naped = 10 W
wentylatory = 4 W

W sumie = 399 W

To linia 12 volt.
Linie 3.3 i 5 volt zostawiamy w spokoju.

Do takiego konfigu nawet po OC, wystarczy z malym zapasem markowy zasilacz 500 W.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, Poleci mi ktoś jakiś dobre chłodzenie do quada 9400 do kwoty 100zł. Mam zamiar go niedalekiej przyszłości podkręcić powyżej 3,0 Ghz:).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem pewny, czy dobrze zrozumiałem pytanie ;-) Ma on służyć jako drugi dysk, ponieważ obecny mam prawie w całości zajęty, a przechowywał na nim będę głównie gry, filmy, muzykę, programy, etc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.05.2011 o 21:14, diabolo20 napisał:

Witam, Poleci mi ktoś jakiś dobre chłodzenie do quada 9400 do kwoty 100zł. Mam zamiar
go niedalekiej przyszłości podkręcić powyżej 3,0 Ghz:).


Do 100 zł najlepszy będzie Xigmatek Gaia SD1283. Warto jednak nieco dopłacić do Zalmana CNPS10X Performy lub jeszcze wydajniejszego Thermelteke''a Contac 29.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.05.2011 o 20:55, Szynkars napisał:

Dzięki za wyczerpującą odpowiedź. To powinno wystarczyć :)


Pobor mocy procesora liczylem juz z OC 4.5 ghz.
Normalnie pobiera 95 W.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.05.2011 o 21:17, Gumisiek2 napisał:

Nie jestem pewny, czy dobrze zrozumiałem pytanie ;-) Ma on służyć jako drugi dysk, ponieważ
obecny mam prawie w całości zajęty, a przechowywał na nim będę głównie gry, filmy, muzykę,
programy, etc.


Może inaczej, Green Power i inne podobne dyski mają kiepską wydajność która jest potrzebna pod system, gry, natomiast doskonale się nadaje do trzymania na nim filmów, muzyki itd. itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.05.2011 o 22:02, blacklio2 napisał:

Może inaczej, Green Power i inne podobne dyski mają kiepską wydajność która jest potrzebna
pod system, gry, natomiast doskonale się nadaje do trzymania na nim filmów, muzyki itd.
itp.


W takim razie odpada. Mógłbyś może polecić mi coś z Twojej strony? Wymagania: pojemność 1 TB i cena do 300 złotych ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.05.2011 o 23:09, Gumisiek2 napisał:

W takim razie odpada. Mógłbyś może polecić mi coś z Twojej strony? Wymagania: pojemność
1 TB i cena do 300 złotych ;-)


Najlepszym wyborem będzie chyba Samsung SpinPoint F3:
http://www.ceneo.pl/3366554
Ewentualnie Western Digital Black 1TB, ale on jest już droższy a wydajność ma podobną do Samsunga.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.05.2011 o 21:20, Szynkars napisał:

> Witam, Poleci mi ktoś jakiś dobre chłodzenie do quada 9400 do kwoty 100zł. Mam zamiar

> go niedalekiej przyszłości podkręcić powyżej 3,0 Ghz:).

Do 100 zł najlepszy będzie Xigmatek Gaia SD1283. Warto jednak nieco dopłacić do Zalmana
CNPS10X Performy lub jeszcze wydajniejszego Thermelteke''a Contac 29.

dzieki za rade:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.05.2011 o 21:20, Szynkars napisał:

> Witam, Poleci mi ktoś jakiś dobre chłodzenie do quada 9400 do kwoty 100zł. Mam zamiar

> go niedalekiej przyszłości podkręcić powyżej 3,0 Ghz:).

Do 100 zł najlepszy będzie Xigmatek Gaia SD1283. Warto jednak nieco dopłacić do Zalmana
CNPS10X Performy lub jeszcze wydajniejszego Thermelteke''a Contac 29.

a cos co by nietrzeba bylo przy tym demontowac plyty glownej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się