Widek

Upgrade kompa / Modernizacja Komputera - pomoc, porady itp.

75448 postów w tym temacie

Witam, poszukuję jakiejś mocnej karty graficznej do takiej konfiguracji:
- procesor DualCore Intel Pentium E5200, 2500 MHz (12.5 x 200)
- płyta ASRock 4Core1600-D800 (2 PCI, 1 PCI-E x1, 1 PCI-E x16, 2 DDR2 DIMM, Audio, Video, LAN)
- pamięć RAM 2x2 GB DDR2-800 GoodRAM
Zastanawiam się nad którymś z Radeonów 58xx, tylko nie wiem czy mój pozostały sprzęt da radę. Co Wy na to?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzięki bardzo za zwrócenie uwagi na rewizje B3. Cenowo wychodzi to trochę drożej, ale mam nadzieje że warto. Czy z ta wersją (AsRock P67 PRO B3) są jakieś problemy, które znacie? Co do RAMu moją uwage zwróciła stosunkowo niższa od innych cena kości GoodRAM przy takich samych parametrach. Do tej pory zawsze używałem kości Geil''a i nigdy nie miałem z nimi problemu, jednak wśród moich znajomych nikt nie posiada pamięci GoodRAM, więc nie potrafi mi powiedzieć jak się owy element sprawuje.
Mam również pytanie dotyczącego pewnego szczegółu przy montowaniu procesora. Czy jeśli kupuje nowy procesor to będę musiał nałożyć na niego pastę termoprzewodzacą?

Dzięki za pomoc.
Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szybkie pytanie.

Mój sprzęt to:
Athlon 64 x2 5000+
GF 9800GT 512
2GB RAM DDR2
ASUS M3A RX780 s AM2+

Czy jeżeli dokupię 2gb ram oraz wymienięprocka na np. 1-Athlon 64 x2 6400+ bądź 2-Phenom x4 9850 lub 3-Phenom X3 8850 będę czuł widzialną różnicę w grach?

PS. Jeżeli mam 2 GB RAM (2x1) 800mhz to lepiej będzie jeżeli kolejne kostki będą 800 czy 1066?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mocna karta graficzna nic nie da jeśli procesor jest słaby, a tak jest w tym przypadku. Napisz ile możesz przeznaczyć na kartę i jaką masz teraz, bo może się okazać, że kupno nowej jest bez sensu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.06.2011 o 16:14, kamil_E1 napisał:

Szybkie pytanie.

Mój sprzęt to:
Athlon 64 x2 5000+
GF 9800GT 512
2GB RAM DDR2
ASUS M3A RX780 s AM2+


Ramy dostosowują swoją prędkość do tych najwolniej taktowanych, tak wiec jak kupisz 1066 to zmniejszą one swoje taktowanie do 800, tak wiec lepiej kup 800. Co do procesora, to nieważne jaki procesor z wymienionych kupisz to odczujesz skok wydajności. Najsensowniejszy będzie Athlon 64 x2 6400+ (procesor i karta graficzna powinny się najbardziej równoważyć po względem wydajności) ale jak masz pieniądze to bierz śmiało Phenom x4 9850 4 rdzenie zawsze się przydadzą, szczególnie w nowych grach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W jakim sklepie kupujesz sprzęt? Jeśli w esc.pl (do niego dawał Ci linki Misquamaqus) to zmień go na techplanet.pl lub morele.net. Esc.pl ma ostatnio problemy z serwisem, więc lepiej omijać ten sklep.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej gdybyś sprzedał cały obecny sprzęt i kupił coś nowego. Wspomniane Phenomy X4 9850 nie są najlepszym rozwiązaniem, ze względu na wyższy pobór prądu i temperatury. Tak samo pamięć RAM - DDR2 są teraz droższe niż DDR3, więc mniej opłacalne. Kupno nowego komputera będzie najlepszym rozwiązaniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.06.2011 o 16:14, kamil_E1 napisał:

Szybkie pytanie.

Mój sprzęt to:
Athlon 64 x2 5000+
GF 9800GT 512
2GB RAM DDR2
ASUS M3A RX780 s AM2+

Czy jeżeli dokupię 2gb ram oraz wymienięprocka na np. 1-Athlon 64 x2 6400+ bądź 2-Phenom
x4 9850 lub 3-Phenom X3 8850 będę czuł widzialną różnicę w grach?

PS. Jeżeli mam 2 GB RAM (2x1) 800mhz to lepiej będzie jeżeli kolejne kostki będą 800
czy 1066?


Cos tam zyskasz na wydajnosci, ale nie wiele.
Plyta z rodzaju M3A...
Support cpu mowi, ze jest jeden model procesora z rodziny phenom II, ktory powinien banglac na Twojej plycie, mianowicie:

AMD Phenom II X3 715 2.8 GHz, Rev. C2, 95W, Socket AM2+, Triple-Core, HDZ715WCJ3DGI - bios: 1105 - beta.

http://www.cpu-upgrade.com/mb-ASUS/M3A.html

Gdyby wgrac bios 1105 beta na terazniejszym procesorze, to istnieje szansa na bardzo duzy wzrost wydajnosci po zakupie phenom II 715.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam. Czy byłby ktoś na tyle miły i złożyłby mi komputer do 2500-3000zł? Komputer ma głownie służyć do grania. + system, karta dźwiękowa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.06.2011 o 17:34, Szynkars napisał:

Mocna karta graficzna nic nie da jeśli procesor jest słaby, a tak jest w tym przypadku.
Napisz ile możesz przeznaczyć na kartę i jaką masz teraz, bo może się okazać, że kupno
nowej jest bez sensu.

Ok, mam około 500-600 złotych do dyspozycji. Na integrze jadę i pilnie potrzebuję karty. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z innego forum dostałem taką propozycję, by kupić to:

http://www.ram.net.pl/product_info.php?products_id=50939

http://www.ram.net.pl/product_info.php?products_id=43315

http://www.ram.net.pl/product_info.php?products_id=81242

http://www.ram.net.pl/product_info.php?products_id=76830

następnie sprzedać swoję badziewie i dokupić kolejne 2GB RAM.

I tu moje pytanie, czy w nowe gry będę mógł na tyle spokojnie grać na wysokich detalach przy rozdziałce 1680x1050?

PS. Czy może za taką kwotę lepiej kupić konsolę, bo nie ukrywam, że tylko o granie mi chodzi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.06.2011 o 17:59, loytar napisał:

Witam. Czy byłby ktoś na tyle miły i złożyłby mi komputer do 2500-3000zł? Komputer ma
głownie służyć do grania. + system, karta dźwiękowa.


Procesor: Intel Core i5-2500K /3.3GHz, 6MB, LGA 1155, BOX/ - 730 zł
Płyta główna: AsRock P67 PRO3 B3 /intel P67/ - 430 zł
Pamięć RAM: GoodRam 4GB (2x2GB) 1333MHz CL9 - 140 zł
Dysk twardy: Samsung 500GB 7200rpm 16MB cache SATA-II F3 - 135 zł
Karta graficzna: Gigabyte Radeon HD6850 OC 1024MB DDR5 /256bit/ 2xDVI/HDMI/DP - 590 zł
Karta dźwiekowa: Asus Xonar DS - 159 zł
Nagrywarka DVD: Samsung SH-S223C SATA (black) - 90 zł
Obudowa: Cooler Master Elite 430 (black) - 179 zł
Zasilacz: XFX Core 550W 120mm 80+ SLI PSU - 239 zł
System Operacyjny: Microsoft Windows 7 Home Premium OEM 64Bit PL - 325 zł
Razem: 3017 zł

W zestawie masz mocny procesor, dodatkową kartę dźwiękową, dobrą obudowę, zasilacz z zapasem mocy i system operacyjny. W przyszłości dobrze byłoby dokupić dodatkowe chłodzenie na procesor i go podkręcić celem zwiększenia wydajności. Jeśli dodatkowa karta dźwiękowa nie jest Ci strasznie potrzebna (w końcu i tak masz integrę na płycie głównej), to możnaby z niej zrezygnować, a zainwestować w lepszą kartę graficzną i obudowę. Części kupujesz w techplanet.pl lub morele.net.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.06.2011 o 18:05, juke napisał:

Ok, mam około 500-600 złotych do dyspozycji. Na integrze jadę i pilnie potrzebuję karty.
:)


Najlepszym wyborem byłby w takim razie Radeon HD5850 (na allegro lekko powyżej 500 zł) lub odrobinę bardziej wydajny ale też droższy HD6870. Problem w tym, że masz słaby procesor i zwyczajnie nie odczujesz dużego wzrostu wydajności. Możesz dokupić dodatkowe chłodzenie i go podkręcić, ale i to na wiele się nie zda. Jeśli w najbliższej przyszłości planujesz zmianę procesora to możesz wziąć HD5850. Jeśli nie, to bierz GeForce GTX 460 768MB. Przy tym procesorze i tak nie zauważysz różnicy między tymi kartami.

EDIT: Tu masz nawet tanio HD5850:
http://allegro.pl/sapphire-hd-5850-xtreme-1gb-gddr5-nowa-i1658830791.html
Za tą cenę to chyba najbardziej opłacalna karta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szukam nowej karty graficznej od nVidia GeForce do grania w gry. Komp mi się rozpirzył to i jest okazja do kupna nowych podzespołów a z racji, że miał on ok. 5 lat to wymieniam wszystko. Aktualnie mam takie zestawienie:
Procesor:
Intel Core i5-2500K /3.3GHz, 6MB, LGA 1155, BOX/
Płyta główna:
Asus P8P67-M PRO Rev.3.0 /intel P67/
Pamięć RAM:
Kingston 6GB (3x2GB) 2000MHz CL9 HyperX T1 XMP
Zasilacz:
Antec TruePower New 750W
Tak więc brakuje mi karty graficznej, która pociągnęła by najnowsze gry a w szczególności Battlefield 3, na którego czekam z niecierpliwością. Karta najlepiej aby nie kosztowała więcej niż 1000zł ale jak będzie przekraczała tę sumę o jakieś 200zł to też może być ;)
P.S. Jakby jakiś element mojego zestawienia nie był dobrym wyborem to prosił bym o wskazanie lepszego produktu ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.06.2011 o 19:27, ankle napisał:

Szukam nowej karty graficznej od nVidia GeForce do grania w gry. Komp mi się rozpirzył
to i jest okazja do kupna nowych podzespołów a z racji, że miał on ok. 5 lat to wymieniam
wszystko. Aktualnie mam takie zestawienie:
Procesor:
Intel Core i5-2500K /3.3GHz, 6MB, LGA 1155, BOX/
Płyta główna:
Asus P8P67-M PRO Rev.3.0 /intel P67/
Pamięć RAM:
Kingston 6GB (3x2GB) 2000MHz CL9 HyperX T1 XMP
Zasilacz:
Antec TruePower New 750W
Tak więc brakuje mi karty graficznej, która pociągnęła by najnowsze gry a w szczególności
Battlefield 3, na którego czekam z niecierpliwością. Karta najlepiej aby nie kosztowała
więcej niż 1000zł ale jak będzie przekraczała tę sumę o jakieś 200zł to też może być
;)
P.S. Jakby jakiś element mojego zestawienia nie był dobrym wyborem to prosił bym o wskazanie
lepszego produktu ;)

http://www.ceneo.pl/11614436 Polecam tą kartę sam ją zamierzam kupić poza tym da się odblokować ją do poziomu radeona 6970 wystarczy wgrać nowy bios:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobra, dzięki.
A takie jedno nieśmiałe pytanie. Karta graficzna ze złączem PCI E 2.1 będzie działać na płycie z PCI E 2.0?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.06.2011 o 19:27, ankle napisał:

P.S. Jakby jakiś element mojego zestawienia nie był dobrym wyborem to prosił bym o wskazanie
lepszego produktu ;)


Procesor może być. Płytę główną zmień na AsRocka P67 Extreme4. Pamięć RAM zmień na Goodramy 2x2GB 1333MHz CL9. Sandy Bridge nie ma trójkanałowego kontrolera pamięci, więc 6GB i tak na nic się nie zda. Zasilacz zmień na Seasonica M12II-620 620W. 750W jest bez sensu, chyba że masz SLI z 2 GTX 580. Kartę graficzną możesz wziąć GTX 570 z chłodzeniem DirectCu II od Asusa. Rozumiem, że procesor będziesz podkręcał? Napisz też, w jakim sklepie kupujesz części.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się