Widek

Upgrade kompa / Modernizacja Komputera - pomoc, porady itp.

75448 postów w tym temacie

Dnia 11.06.2011 o 20:40, Szynkars napisał:

> P.S. Jakby jakiś element mojego zestawienia nie był dobrym wyborem to prosił bym
o wskazanie
> lepszego produktu ;)

Procesor może być. Płytę główną zmień na AsRocka P67 Extreme4. Pamięć RAM zmień na Goodramy
2x2GB 1333MHz CL9. Sandy Bridge nie ma trójkanałowego kontrolera pamięci, więc 6GB i
tak na nic się nie zda. Zasilacz zmień na Seasonica M12II-620 620W. 750W jest bez sensu,
chyba że masz SLI z 2 GTX 580. Kartę graficzną możesz wziąć GTX 570 z chłodzeniem DirectCu
II od Asusa. Rozumiem, że procesor będziesz podkręcał? Napisz też, w jakim sklepie kupujesz
części.

Części kupuję w www.esc.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zmień sklep na techplanet.pl lub morele.net. Esc.pl ma ostatnio problemy z serwisem, więc sklep lepiej omijać, zwłaszcza że ceny też do najniższych nie należą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na początek zmień sklep. Ram.net jest jeszcze gorsze od esc.pl. Dobrymi sklepami są techplanet.pl, morele.net, agito, gral i proline. Jeśli kupisz wspomniane komponenty, powinieneś zauważyć różnicę w grach, ale najlepiej byłoby dokupić dodatkowo nową kartę graficzną. Zamiast tego Chiefteca lepiej kupić XFX Core 450W, o wiele lepszy jakościowo zasilacz. Ewentualnie XFX Core 550W, jeśli planujsz zmianę karty na jakąś mocniejszą. Cenowo wyjdzie ~1450 zł, wliczając w to jako kartę graficzną Radeona HD6850.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.06.2011 o 20:12, ankle napisał:

> http://www.ceneo.pl/11614436 Polecam tą kartę sam ją zamierzam kupić poza tym da
się
> odblokować ją do poziomu radeona 6970 wystarczy wgrać nowy bios:)
Całkiem niezła ale ja szukam GeForca.

geforc sie strasznie grzeje i huczy wiec nieradze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.06.2011 o 07:22, diabolo20 napisał:

geforc sie strasznie grzeje i huczy wiec nieradze

Radeon też.


PS podaj który konkretny model bo tak to sobie można, gdybać Ty mi powiesz że GeForce się grzeje a ja Ci powiem że Radeon się grzeje i to strasznie... a jaki hałas..wręcz nie do zniesienia. Co notabene wszystko jest prawdą tylko nie wiesz o którym modelu mówię ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, chciał bym kupić PC''eta (samą jednostkę centralną) do 2000 zł, oczywiście do grania, gry nie muszą zaraz chodzić na full detalach, po prostu żeby w każdą nową grę pograć, za bardzo się na tym nie znam więc jakieś propozycje mile widziane ^^ Karta Graficzna może być Geforce, a procek Intela ;d

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.06.2011 o 07:50, Konrad162 napisał:

> geforc sie strasznie grzeje i huczy wiec nieradze
Radeon też.


PS podaj który konkretny model bo tak to sobie można, gdybać Ty mi powiesz że GeForce
się grzeje a ja Ci powiem że Radeon się grzeje i to strasznie... a jaki hałas..wręcz
nie do zniesienia. Co notabene wszystko jest prawdą tylko nie wiesz o którym modelu
mówię ;]

wystarczy przejrzec testy najnowszych kart graficznych i w tedy widzisz ze nvidia pood tym wzgledem wyprzedza ati:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.06.2011 o 09:05, diabolo20 napisał:

wystarczy przejrzec testy najnowszych kart graficznych i w tedy widzisz ze nvidia pood
tym wzgledem wyprzedza ati:P

W tym zakresie w większości zależy od producenta i rodzaju chłodzenia sposobu wykonania zastosowanych elementów... Np. załóżmy na GTX 460 od Palita chłodzenie może tak hałasować a całość się grzać. Natomiast w tej samej karcie od Gigabyte będzie cicho i chłodno.

Doskonale to było widać na np. różnych egzemplarzach karty Radeon 4850. W wykonaniu Palita kart hałasowały jak jasna cholera i grzały się. Natomiast w wykonaniu firmy Asus i Gigabyte było zupełnie co innego.

Jedyne co można powiedzieć o GeForce w stosunku do ati jeśli nie chodzi o wydajność to to że np. pobierają więcej mocy (znacznie czy nieznacznie nie ważne pobierają więcej).

Podsumowując argument o tym że coś się grzeje czy hałasuje w wojnie AMD vs Nvidia jest zupełnie nietrafiony. Bo jak już wcześniej wspomniałem wszystko zależy od wykonania i zastosowania układu chłodzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.06.2011 o 09:22, Konrad162 napisał:

> wystarczy przejrzec testy najnowszych kart graficznych i w tedy widzisz ze nvidia
pood
> tym wzgledem wyprzedza ati:P
W tym zakresie w większości zależy od producenta i rodzaju chłodzenia sposobu wykonania
zastosowanych elementów... Np. załóżmy na GTX 460 od Palita chłodzenie może tak hałasować
a całość się grzać. Natomiast w tej samej karcie od Gigabyte będzie cicho i chłodno.

Doskonale to było widać na np. różnych egzemplarzach karty Radeon 4850. W wykonaniu Palita
kart hałasowały jak jasna cholera i grzały się. Natomiast w wykonaniu firmy Asus i Gigabyte
było zupełnie co innego.

Jedyne co można powiedzieć o GeForce w stosunku do ati jeśli nie chodzi o wydajność to
to że np. pobierają więcej mocy (znacznie czy nieznacznie nie ważne pobierają więcej).

Podsumowując argument o tym że coś się grzeje czy hałasuje w wojnie AMD vs Nvidia jest
zupełnie nietrafiony. Bo jak już wcześniej wspomniałem wszystko zależy od wykonania i
zastosowania układu chłodzenia.

ok trafiles z argumentami:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.06.2011 o 23:35, Szynkars napisał:

Na początek zmień sklep. Ram.net jest jeszcze gorsze od esc.pl. Dobrymi sklepami są techplanet.pl,
morele.net, agito, gral i proline. Jeśli kupisz wspomniane komponenty, powinieneś zauważyć
różnicę w grach, ale najlepiej byłoby dokupić dodatkowo nową kartę graficzną. Zamiast
tego Chiefteca lepiej kupić XFX Core 450W, o wiele lepszy jakościowo zasilacz. Ewentualnie
XFX Core 550W, jeśli planujsz zmianę karty na jakąś mocniejszą. Cenowo wyjdzie ~1450
zł, wliczając w to jako kartę graficzną Radeona HD6850.


Spokojnie,wszystko i tak zakupiłbym w proline bo mam na miejscu hehe ;)
Niestety mam okrojony budżet do ~800zł.

A czy ten zasilacz nada się, jeżeli w niedalekiej przyszłości zawita u mnie nowa karta graf?
http://www.proline.pl/?p=AER+E80-600+600W

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No dobra. Mam już prawie złożony komputer. Potrzebuję tylko nowego monitora panoramicznego najlepiej tani i z HDMI ale można i bez tego portu, obudowę tanią, w której pomieszczę cały sprzęt i dysk HDD jakieś 500Gb, możecie również polecić klawiaturę ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam.Jako ze dysk w moim blaszaku wyziona ducha postanowilem kupic nowy i go zastapic.Moje pytanie jest dosc banalne,zeby wszystko sprawnie dzialalo wystarczy odlaczyc stary dysk,podlaczyc nowy potem zbootowac windowsa,podzielic na partycje i zainstalowac windowsa?Tzn wszystko tak jakbym zwyczajnie robil formata czy trzeba cos dodatkowo majstrowac?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.06.2011 o 14:08, szaryczlowiek napisał:

Witam.Jako ze dysk w moim blaszaku wyziona ducha postanowilem kupic nowy i go zastapic.Moje
pytanie jest dosc banalne,zeby wszystko sprawnie dzialalo wystarczy odlaczyc stary dysk,podlaczyc
nowy potem zbootowac windowsa,podzielic na partycje i zainstalowac windowsa?Tzn wszystko
tak jakbym zwyczajnie robil formata czy trzeba cos dodatkowo majstrowac?

Czasy fdiska bezpowrotnie minęły. Płyta z systemem i jedziesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.06.2011 o 14:12, hans_olo napisał:

Ale pytasz o pozwolenie, czy OCB? Wszystko jest normowane, jeśli o centymetry chodzi.


Chodzi o to czy wszystko będzie cacy grało i pasowało ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

CZeśc własnie grałem sobie w gre i nagle na monitorze pojawily mi sie takie kolorowe paski i nie wiem czy to mi poszłą karta graficzna mam gf8500gt czy moze monitor HP w2007v.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.06.2011 o 16:04, Bralo napisał:

CZeśc własnie grałem sobie w gre i nagle na monitorze pojawily mi sie takie kolorowe
paski i nie wiem czy to mi poszłą karta graficzna mam gf8500gt czy moze monitor HP w2007v.

Jescze mam jedno pytanie czy jak to poszła karta czy jak dokupie gf9500gt czy to będzie dobre rozwiąznie czy znów 8500gt . Moj obecny sprzęt to
RAM : 4gb 800hz
PROCEK : 2x2 GHZ
PŁYTA : GIGABYTE G31M-ES2L
A Na zasilaczu pisze HP-D3057F3P
Prosze o jak najszybszą odp. I osry za błedy jakie są w zdaniach ale duzo nie widze na monitorze przez te paski ;D THX :D..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.06.2011 o 16:04, Bralo napisał:

CZeśc własnie grałem sobie w gre i nagle na monitorze pojawily mi sie takie kolorowe
paski i nie wiem czy to mi poszłą karta graficzna mam gf8500gt czy moze monitor HP w2007v.

Po pierwsze, nie ten temat, napisz tutaj: http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=130&u=33349
A co do twojego pytania, można to baaaardzo łatwo sprawdzić. Print screen->Paint->CTRL+V, wklejasz zdjęcie (najlepiej jako .jpg) na forum. Jeśli to wina monitora to u innych będzie wyglądać dobrze. Jeśli karty to screen też będzie skopany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się