Widek

Upgrade kompa / Modernizacja Komputera - pomoc, porady itp.

75448 postów w tym temacie

Witam serdecznie Gramowiczów.
Potrzebuje pomocy w wyborze procesora i doborze płyty głównej do niego.wytypowałem 2 procesory,
pierwszy pod płytę którą posiadam z LGA775- http://ark.intel.com/Product.aspx?id=35428
drugi procesor- http://ark.intel.com/Product.aspx?id=52210&processor=i5-2500K&spec-codes=SR008
i z nim wiązałby się zakup płyty głównej i w doborze jej proszę o pomoc.

I pytanie czy pakować sie w i5 czy pozostać z przy tej płycie lga775 i kupic tego q9650 ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Procesor: AMD Phenom II X4 955 Black Edit /3.2GHz, 125W, AM3, BOX, rev. C3/ - 390 zł
Płyta główna: Asus M4A88T-V EVO/USB3 /AMD 880G/ - 349 zł
Pamięć RAM: GoodRam 4GB (2x2GB) 1333MHz CL9140 zł
Dysk twardy: Samsung 500GB 7200rpm 16MB cache SATA-II F3 - 135 zł
Karta graficzna: Gigabyte Radeon HD6850 OC 1024MB DDR5 /256bit/ 2xDVI/HDMI/DP - 590 zł
Nagrywarka DVD: Samsung SH-S223C SATA (black) - 90 zł
Obudowa: SilentiumPC Brutus 410 Pure Black (bez zasilacza) - 139 zł
Zasilacz: XFX Core 450W 120mm 80+ SLI PSU - 190 zł
Razem: 2023 zł

W zestawie masz czterordzeniowy procesor z odblokowanym mnożnikiem, dobrą płytę główną, kartę graficzną z cichym chłodzeniem, stosunkowo dobrą obudowę i porządny zasilacz. Niestety procesor masz od AMD, gdyż w tym segmencie cenowym będzie on lepszym wyborem. Podobnie jest z kartą graficzną od Radeona. Składając coś opłacalnego na Intelu i GeForce wyszłoby ~300 zł drożej, a wydajnościowo podobnie. Sprzęt kupujesz w techplanet.pl lub morele.net. W przyszłości dobrze byłoby dokupić dodatkowe chłodzenie na procesor i go podkręcić, celem zwiększenia wydajności.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.06.2011 o 13:44, kamil_E1 napisał:

Czy do tej obudowy mogę włożyć ten zasilacz i płytę?

Dnia 12.06.2011 o 13:44, kamil_E1 napisał:


Jeśli masz możliwość, to zmień tą obudowę na SilentiumPC Brutus 410 Pure Black, lub na CoolerMaster Elite 430. O wiele lepsze, a przy tym tańsze obudowy. Co do zasilacza, to wspomniany wcześniej XFX byłby lepszym wyborem od tego Chiefteca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale to pytanie jest na właściwym miejscu :D tzn.
Poszła mi karta graficzna GeForce 8500gt , i nie wiem czy kupić taką samą czy moze GeForce 9500gt i czy wogóle opłaca zamieniać 8500 na 9500.i jjak się opłaca to czy ta 9500 da rade na moim sprzęcie
RAM : 4gb 800HZ
PROCEK : INTEL CORE 2 CPU 2x2 GHZ
PŁYTA : GIGABYTE G31M-ES2L
A Na zasilaczu pisze HP-D3057F3P
Oczywiście kase mam :D .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.06.2011 o 17:39, Dragon-90 napisał:

Ale to pytanie jest na właściwym miejscu :D tzn.
Poszła mi karta graficzna GeForce 8500gt , i nie wiem czy kupić taką samą czy moze GeForce
9500gt i czy wogóle opłaca zamieniać 8500 na 9500.i jjak się opłaca to czy ta 9500 da
rade na moim sprzęcie
RAM : 4gb 800HZ
PROCEK : INTEL CORE 2 CPU 2x2 GHZ
PŁYTA : GIGABYTE G31M-ES2L
A Na zasilaczu pisze HP-D3057F3P
Oczywiście kase mam :D .



Napisz ile masz kasy do wydania ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie bardziej opłaca się kupić tego i5-2500k. Q9650 i tak nowego już nigdzie nie znajdziesz, a ceny używek są porównywalne z wydajniejszym i5-2500k. Co do płyty głównej pod ten procesor - przede wszystkim zależy to od kwoty, którą możesz na nią przeznaczyć. Zależy też od tego, czy będziesz podkręcał procesor. Zmieniając platformę na LGA 1155 będziesz też pewnie musiał zmienić pamięć RAM, jeśli jest to DDR2. Nowsze płyty (z małymi wyjątkami) obsługują tylko DDR3.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.06.2011 o 17:49, Mr_Terrorist napisał:

> Ale to pytanie jest na właściwym miejscu :D tzn.
> Poszła mi karta graficzna GeForce 8500gt , i nie wiem czy kupić taką samą czy moze
GeForce
> 9500gt i czy wogóle opłaca zamieniać 8500 na 9500.i jjak się opłaca to czy ta 9500
da
> rade na moim sprzęcie
> RAM : 4gb 800HZ
> PROCEK : INTEL CORE 2 CPU 2x2 GHZ
> PŁYTA : GIGABYTE G31M-ES2L
> A Na zasilaczu pisze HP-D3057F3P
> Oczywiście kase mam :D .


Napisz ile masz kasy do wydania


teraz mam 200zł czyli karta tylko do tej kwoty ,dlatego wydaje mi się ze 8500 lub 9500 tylko za taką cenę otrzymam , a za miesiąc będę miał 500-600zł , a karta mi jest potrzebna na teraz dlatego się pytam czy się opłaca ponieważ dzisiaj bym zamówił. A lepsza karta na tym sprzęcie co podałem chyba mi nie pójdzie , albo się mylę :D. I jeszcze jedno pytanie czy ten zasilacz pociągnie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.06.2011 o 17:50, Szynkars napisał:

Zdecydowanie bardziej opłaca się kupić tego i5-2500k. Q9650 i tak nowego już nigdzie
nie znajdziesz, a ceny używek są porównywalne z wydajniejszym i5-2500k. Co do płyty głównej
pod ten procesor - przede wszystkim zależy to od kwoty, którą możesz na nią przeznaczyć.
Zależy też od tego, czy będziesz podkręcał procesor. Zmieniając platformę na LGA 1155
będziesz też pewnie musiał zmienić pamięć RAM, jeśli jest to DDR2. Nowsze płyty (z małymi
wyjątkami) obsługują tylko DDR3.

ram mam DDR3 4gb, w podkręcanie procka za bardzo sie nie bawie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 12.06.2011 o 18:00, Dragon-90 napisał:

teraz mam 200zł czyli karta tylko do tej kwoty ,dlatego wydaje mi się ze 8500 lub 9500
tylko za taką cenę otrzymam , a za miesiąc będę miał 500-600zł , a karta mi jest potrzebna
na teraz dlatego się pytam czy się opłaca ponieważ dzisiaj bym zamówił. A lepsza karta
na tym sprzęcie co podałem chyba mi nie pójdzie , albo się mylę :D. I jeszcze jedno pytanie
czy ten zasilacz pociągnie :D


Do obecnego sprzętu nie ma co wkładać lepszej karty ;) Najlepszym wyborem będzie zakup Radeona 5670.
Bije 9500 na łeb na szyję ;) Nie ma porównania. Musisz trochę kasy jeszcze dołożyć, ale zapewniam że warto :)
http://www.techplanet.pl/produkty/karty-graficzne/vertex3d-ati-radeon-hd5670-512mb-ddr5128bit-dvihdmid-sub-pci-express,20664.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.06.2011 o 19:09, Mefisto napisał:

ram mam DDR3 4gb, w podkręcanie procka za bardzo sie nie bawie.


Hmm podkręcanie procesorów Sandy Bridge jest bardzo proste, wystarczy dobre chłodzenie i odpowiednia płyta główna. Najlepiej więc wziąć i5-2500k + AsRock P67 PRO3 B3 + dobre chłodzenie, jak np. Zalman CNPS10X Performa i podkręcić procesor. Ewentualnie jeśli definitywnie nie zamierzasz kręcić i zwiększać wydajności to i5-2500 (literka "k" oznacza odblokowany mnożnik, dzięki czemu w bardzo prosty sposób można porządnie podkręcić procesor, jednak jest to możliwe tylko na układach P67 i Z68) + jakaś płyta na H67, np. Gigabyte GA-H67MA-D2H-B3.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na początek zanim cokolwiek kupisz dowiedz się jaki dokładnie masz zasilacz. Na pewno jest na nim napisane coś więcej niż nic nieznaczący ciąg liter i cyfr. Chodzi głównie o markę i moc. Jeśli to jakiś no-name (a jak narazie wszystko na to wskazuje) to trzeba będzie go zmienić, w każdej chwili, a na 100% przy modernizacji sprzętu może on ulec awarii, w skutek której połowa sprzętu może pójść z dymem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.06.2011 o 21:13, Szynkars napisał:

Na początek zanim cokolwiek kupisz dowiedz się jaki dokładnie masz zasilacz. Na pewno
jest na nim napisane coś więcej niż nic nieznaczący ciąg liter i cyfr. Chodzi głównie
o markę i moc. Jeśli to jakiś no-name (a jak narazie wszystko na to wskazuje) to trzeba
będzie go zmienić, w każdej chwili, a na 100% przy modernizacji sprzętu może on ulec
awarii, w skutek której połowa sprzętu może pójść z dymem.


Ależ on bardzo dokładnie podał zasilacz, wystarczy wpisać tę nazwę w google i...
http://www.newegg.com/Product/Product.aspx?Item=N82E16817174025
Nie powiem, rzadko kiedy którykolwiek z producentów wprost mówi że jego zasilacz ma tak fatalne cechy (68% sprawności :D, max 228W na linii 12V)... do wymiany, jak sądzę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.06.2011 o 21:13, Szynkars napisał:

Na początek zanim cokolwiek kupisz dowiedz się jaki dokładnie masz zasilacz. Na pewno
jest na nim napisane coś więcej niż nic nieznaczący ciąg liter i cyfr. Chodzi głównie
o markę i moc. Jeśli to jakiś no-name (a jak narazie wszystko na to wskazuje) to trzeba
będzie go zmienić, w każdej chwili, a na 100% przy modernizacji sprzętu może on ulec
awarii, w skutek której połowa sprzętu może pójść z dymem.

Na zasilaczu na nalepce jest napisane :
- MODEL : HP-D3057F3P
- MAKE THE SWITCH TO HIPRO
- MAX OUTPUT POWER 300W
to wszystko a na nowy zasilacz i karte kasy nie mam dlatego nie wiem czy z tym zasilaczem mam brac tego Radeona 5670 co zaproponował Mr_Terrorist czy wziośc gt 8500 czy 9500 :D DORADZCIE :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ilość producentów zasilaczy no-name jest do prawdy ogromna. Niestety Twój zasilacz jest do wymiany, gdyż jak już zostało wspomniane jego użytkowanie jest niebezpieczne dla komputera. W pierwszej kolejności musisz więc zmienić zasilacz, np. na taki:
http://www.ceneo.pl/2561801
Ewentualnie trochę droższy ale też lepszy XFX Core 450W:
http://www.ceneo.pl/11379166
Lekki nadmiar mocy może się w przyszłości przydać. Dopiero po zmianie zasilacza na jakiś porządny możesz myśleć o modernizacji. Możesz oczywiście zostawić zasilacz a kupić nową kartę graficzną, tyle że za chwilę będziesz musiał zmieniać połowę podzespołów, z samym zasilaczem włącznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

widze, że jednak ram tez bedę musiał zmienić, boja mam teraz Geil 800, a te płyty obsługują 1033 i wyżej- jaki ram polecisz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.06.2011 o 22:45, Mefisto napisał:

widze, że jednak ram tez bedę musiał zmienić, boja mam teraz Geil 800, a te płyty obsługują
1033 i wyżej- jaki ram polecisz?


Do gier starczą zwykłe Goodramy 4GB (2x2GB) 1333MHz CL9:
http://www.ceneo.pl/3044874
Nie ma sensu dopłacać do wyższych częstotliwości, gdyż w grach praktycznie nie ma między nimi różnicy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.06.2011 o 21:19, ziptofaf napisał:

fatalne cechy (68% sprawności :D, max 228W na linii 12V)..


Akurat 0.68 to i tak bdb wynik jak na tanie PSU. Niektore maja sprawnosc na poziomie ca. 0.5 :>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.06.2011 o 22:06, Szynkars napisał:

Ilość producentów zasilaczy no-name jest do prawdy ogromna. Niestety Twój zasilacz jest
do wymiany, gdyż jak już zostało wspomniane jego użytkowanie jest niebezpieczne dla komputera.
W pierwszej kolejności musisz więc zmienić zasilacz, np. na taki:
http://www.ceneo.pl/2561801
Ewentualnie trochę droższy ale też lepszy XFX Core 450W:
http://www.ceneo.pl/11379166
Lekki nadmiar mocy może się w przyszłości przydać. Dopiero po zmianie zasilacza na jakiś
porządny możesz myśleć o modernizacji. Możesz oczywiście zostawić zasilacz a kupić nową
kartę graficzną, tyle że za chwilę będziesz musiał zmieniać połowę podzespołów, z samym
zasilaczem włącznie.

Ok dzięki kupie któryś z tych zasilaczy , ale jeszcze mam pytanie jak juz dokupie zasilacz to jaką karte mam do mojego sprzętu dokupić
- RAM : 4gb 800Hz
- PŁYTA: GIGABYTE G31M-ES2L
- PROCEK : INTEL CORE 2 CPU 2x2 GHZ
Czy taką jaką miałem wcześniej GF 8500gt czy GF9500gt a może tak jak zaproponował Mr_terrorist Radeona 5670 . Kasę będę miał tylko na te karty bo i tak muszę jeszcze na zasilacz wybulić :D. THX :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj wybralem sie do malego sklepu komputerowego w poszukiwaniu dysku twardego,sprzedawca przyniosl mi jedyna dostepna sztuke,ktora byla owinieta tylko specjalna folia i zaklejona nalepka Produced in China lub cos takiego,nigdy osobno dysku twardego nie kupywalem i zastanawiam sie czy to moze nie jest jakis uzywany albo uszkodzony dysk jako ze nie ma zadnego innego opakowania.Podejrzanie mi to wyglada

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się