Widek

Upgrade kompa / Modernizacja Komputera - pomoc, porady itp.

75448 postów w tym temacie

Dnia 13.06.2011 o 15:40, szaryczlowiek napisał:

Dzisiaj wybralem sie do malego sklepu komputerowego w poszukiwaniu dysku twardego,sprzedawca
przyniosl mi jedyna dostepna sztuke,ktora byla owinieta tylko specjalna folia i zaklejona
nalepka Produced in China lub cos takiego,nigdy osobno dysku twardego nie kupywalem i
zastanawiam sie czy to moze nie jest jakis uzywany albo uszkodzony dysk jako ze nie ma
zadnego innego opakowania.Podejrzanie mi to wyglada

Gruba folia antystatyczna? Jeśli tak, to jest to całkowicie normalne. I całkowicie normalne jest także to, że wyprodukowano go w Chinach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Poszukaj Radeona HD4850. Na allegro powinien być za ~200 zł lub trochę mniej, jest wydajniejszy od HD5670. Kart Nvidii nie warto łączyć z dwurdzeniowcami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bede skladal PC (mozliwe, ze kilka sztuk), podajcie mi kilka najtanszych propozycji; bedzie tam siedzialo:

-kilka (od 2 do 4) HD 5830 (przede wszystkim potrzebna mi plyta, gdzie bede mozliwie duze odstepy od slotow PCI-E)

- karty nie beda musialy chodzi na pelnym PCI-E x16
- RAM i CPU nie bedzie podkrecany
- RAM - bedzie tam 1 GB, gora 2 GB
- CPU - Athlon II X2 to gorna granica, niczego szybszego nie potrzebuje
- obudowa najlepiej duza, przewiewna
- bedzie tam chodzil Win7 i/lub jakas dystrybucja linuxa (w zaleznosci, gdzie karty beda szybysze)
- calosc bedzie chodzila 24/7, a karty beda wlasciwie non-stop pracowaly obciazone w 100%

calosc jak najtaniej ma wyjsc, moga byc uzywane czesci, ale fajnie jak by byly na gwarancji

Podawajcie propozycje MOBO (+CPU) i obudowy, sprzetu potrzebuje jak najszybciej, zeby w wakacje zdazyl na siebie zarobic;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../
Przyznaj się - bitcoin i guiminer? :D

Athlon II X2 255
Gigabyte GA-870A
CoolerMaster Elite 430 Black
Suma: 674 zł
Są złącza na 2 karty graficzne i spore odstępy między nimi (dwie dwuslotowe karty powinny się zmieścić), jest przewiewna obudowa (biorąc pod uwagę że chcesz tam pakować kilka kart graficznych to tutaj bym nadmiernie nie oszczędzał bo ci się komp zacznie wyłączać z powodu zbyt wysokiej temperatury).
Ewentualnie, jeśli kart graficznych ma być więcej to zastanowiłbym się nad:
Asus Crosshair IV Formula (3 karty wsadzisz bez problemu, z czwartą może być nieco gorzej).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.06.2011 o 17:11, ziptofaf napisał:

Przyznaj się - bitcoin i guiminer? :D


Tak :D Tylko z tego powodu biore HD 5830 (no i ew. lamanie simlockow, bruteforce, etc.). Tutaj geforce'y sa tak oplacalne jak wsadzanie feel'a do kompa za 5k.
Swietna kryptowaluta swoja droga :]

Dnia 13.06.2011 o 17:11, ziptofaf napisał:

CoolerMaster Elite 430 Black


Cos troche wiekszego? Na 2 karty wyglada ok, ale nie wiem czy przy 3-4 nie bedzie juz za goraco.

Dnia 13.06.2011 o 17:11, ziptofaf napisał:

Asus Crosshair IV Formula (3 karty wsadzisz bez problemu, z czwartą może być nieco gorzej).


nie ma chyba niczego tanszego? ;) Moze 4 bym nie potrzebowal, ale zeby 3 weszly to bedzie juz dobrze. 660zl to z jednej strony duzo, z drugiej chyba lepiej wydac tyle raz, niz potem miec 2x wiecej komputerow. Musze przemyslec.

tasma PCI-E wplywa jakos na dzialanie karty?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.06.2011 o 15:47, hans_olo napisał:

Gruba folia antystatyczna? Jeśli tak, to jest to całkowicie normalne.


Nie wiem jak wyglada ta folia antystatyczna ale ta ktora widzialem byla szara,przez nia bylo widac nawet wyraznie dysk,super scisniete to nie bylo raczej tak luzno owiniete i zeby sie trzymalo naklejono zwykla mala biala nalepke ze wspomnianym napisem.Natomiast dziwi mnie brak jakiegokolwiek opakowania od producenta w ktorym by ten dysk sie znajdowal.

Dnia 13.06.2011 o 15:47, hans_olo napisał:

I całkowicie normalne jest także to, że wyprodukowano go w Chinach.


To mnie akurat zaskoczylo najmniej;)


EDIT:

http://www.legitreviews.com/article/1042/3/

W sumie wydaje mi sie ze wygladalo to jak na zdjeciach,patrzac tylko na dyski twarde,no i do tego byl to ten sam model co tu przedstawiony,moze wiesz cos o tym modelu?Warty wydania paru groszy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że nie ten temat, ale nowego nie chciałem zakładać.
Mam dziwny pomysł.
Chciałem kupić TV i konsolę, ale problem w tym, że mam kasę tylko na TV no i tu narodził się pomysł. Mam niezłego laptopa, podłączyłem go dzisiaj do plazmy 50 cali i odpaliłem wieśka na prawie ultra, nie tnie się, wszystko pięknie, ładnie, ale zastanawiam się jak ustawić takie coś, aby "zmusić" mojego lapka (acer aspire 7552G, Radeon HD5850 i 4 rdzeniowy amd) do wyświetlenia na ekranie TV obrazu w rozdzielczości 1080i. Wydaje mi się, że mój lapek powinien pociągnąć wieśka na wyżej minimalnych na takiej rozdzielczości i bez problemu radzic sobie podczas normalnego uzytkowaniu.
Tylko czy kupowanie TV, aby grać na nim w gry w laptopa ma sens ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam takowe pytanko na temat procesora, który dzisiaj kupiłem. Jest to Intel Core i5 2500K i muszę przyznać, że sprawuje się bardzo ładnie, jednak nieco niepokoi mnie jego temperatura. W stanie spoczynku, podczas dokonywania aktualizacji Visty i łażenia sobie po necie temperatura na rdzeniach dochodzi do chwilami do 56 stopni (*C). Przeważnie jest nieco niższa, ale czy tak powinien się zachowywać procesor bez obciążenia? Czy może to być wina pasty termoprzewodzącej? Ta, która jest obecnie w użyciu została uprzednio nałożona na radiator, tak że po wyjęciu z pudełka jedyne co mi pozostało to przykręcić solidnie radiator do procesora. Niedawno pytałem w tym wątku o to, jak należy nowy procek potraktować i dowiedziałem się, że muszę koniecznie nałożyć pastę na nowy egzemplarz, zdecydowałem się zapytać sprzedawcę w Gralu o to, czy muszę kupić pastę, czy tez może dostanę ją w "prezencie". Gość spojrzał na mnie jednak nieco zdziwiony i stwierdził tylko, że pasta jest już nałożona i że musze tylko wszystko odpowiednio złożyć. Nie wiem co mam o tym sądzić...
Tak więc, czy to normalne, że i5 osiąga takie temperatury? Powinienem zainwestować w chłodzenie? Inną pastę? Pójść do sklepu z morderczymi intencjami?

Z góry dzięki za pomoc.
Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Masz chlodzenie boxowe, a na nim zaaplikowana paste.
Wystarczy zalozyc chlodzenie na procesor i przykrecic.


To jest rozwiazanie pozwalajace na bezpieczne korzystanie z procesora, ale nie spodziewaj sie niskich temperatur.

Niestety musisz zainwestowac w porzadne chlodzenie i paste.
Przewaznie w raz z nowym chlodzenie, jest dolanczana pasta, ktora nalezy naniesc na procesor w czasie montazu chlodzenia.

Chlodzenie na I5:

http://www.chytrus.com/product-pol-40203-ZALMAN-CNPS10X-QUIET-SOCKET-775-1155-1156-1366-754-939-940-AM2-AM2-AM3.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja od dwóch tygodni też mam i5 2500k z boxowym chłodzeniem i na windows7 przy przeglądaniu stron w necie mam 34-35 stopni. Grając w Wiedźmina 2 nie przekracza mi 60 stopni, tak więc boxowe chłodzenie daje radę moim zdaniem i problem leży gdzie indziej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.06.2011 o 18:39, kuba9876543210 napisał:

Cos troche wiekszego? Na 2 karty wyglada ok, ale nie wiem czy przy 3-4 nie bedzie juz
za goraco.

Kilka możliwości:
a) Antec Nine Hundred - główne zalety to wielgaśny 20cm wentylator, spore rozmiary, zasilacz umieszczony na dole a nie na górze i świetny obieg powietrza. Coś takiego radzi sobie z dowolną ilością kart graficznych. Fakt że jest droga.
b) Cooler Master Haf 912 - mała to ona nie jest: http://www.overclock.net/attachments/computer-cases/177649d1287803907-cooler-master-haf-912s-amazing-cable-haf932-blue.jpg. Też zapewnia naprawdę dobry obieg powietrza.
c) Poszukać na Allegro starych obudów serwerowych. Co prawda będą paskudne i beżowe ale za to są duuuże, dość przewiewne (jakby cię nie zadowalał obieg powietrza to zresztą zawsze możesz wywiercić w niej dziurę i dorzucić tam wentylator ^^) i, co najważniejsze, tanie.

Dnia 13.06.2011 o 18:39, kuba9876543210 napisał:

nie ma chyba niczego tanszego? ;) Moze 4 bym nie potrzebowal, ale zeby 3 weszly to bedzie
juz dobrze. 660zl to z jednej strony duzo, z drugiej chyba lepiej wydac tyle raz, niz
potem miec 2x wiecej komputerow. Musze przemyslec.

Na upartego jest niby jeszcze taka:
http://pl.gigabyte.ru/products/page/mb/ga-890fxa-ud5_20/specs/
Choć nie jestem pewny ile dwuslotowych kart graficznych by się tam zmieściło, wydaje się dosyć ciasna. No i, jeśli to ma działać stabilnie 24/7, to lepiej kupić płytę główną z toną heatpipe''ów i radiatorów, w końcu tuż obok niej będzie pracować kilka mocnych kart graficznych.

Dnia 13.06.2011 o 18:39, kuba9876543210 napisał:

tasma PCI-E wplywa jakos na dzialanie karty?

Chyba nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak jest z nowymi i5, ale pamiętam że na socket 775 musiałem się trochę natrudzić aby porządnie przytwierdzić chłodzenie, niby wszystko wyglądało ok ale po bliższym przyjrzeniu jedna z 4 nóżek radiatora nie chciała się trzymać i trzeba było się trochę nagimnastykować żeby dobrze zaskoczyło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szukam monitora do mojego kompa. Najlepiej aby nie był droższy niż 500zł i miał port HDMI. Poszukuję również dysku HDD i nagrywarki DVD. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.06.2011 o 16:32, ankle napisał:

Szukam monitora do mojego kompa. Najlepiej aby nie był droższy niż 500zł i miał port
HDMI. Poszukuję również dysku HDD i nagrywarki DVD. ;)


Jakiej wielkości ma być ten monitor?
Jaką pojemność ma mieć dysk twardy?

Nagrywarka:
http://www.ceneo.pl/5743810

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Więc ja skolei mam takie pytanie, skierowane raczej do osób które miały stycznośc ( czy też mają ) z chłodzenie wodnym

Dysponujac praktycznie nieograniczonym budżetem ( czasami można polubic unię europejską :) )
Planuje przebudowanie ( czy raczej złożenie od podstaw z pominięciem zasilacza który spokojnie da sobie jeszcze rade ) renderbooxa i chcę żeby był całkowicie oparty na chłodzeniu wodnym ( obecny renderboox to ryczący do granic możliwosci zestaw którego głównymi hałasodawcami są dwie 460-ki nvidii ) jako że zależy mi na CISZY .

Przepraszam za rozwlekłość ... pytanie . Chodzi mi o wybór obudowy pod watercooling , mam dylemat ..pomiedzy Coolermaster Cosmos Black/ a oczywisty Corsair obsidian 700 D ( tak nie 800D jako że nie zamierzam robić wewnątrz choinki ) ...lub też inna dobra obudowa która zmiesci podanyniżej radiator w sensownej konfiguracji . Dylemat związany jest głównie z niewiedzą nt łatwosci montażu radiatora 360 we wspomnianej obudowie Coolermastera.

Zeby jeszcze ułatwić sprawę, WC ma chłodzić procesor, chipset plus 2xgtx570 stad potrzeba sporego radiatora ( no chyba że ktoś pnakieruje mnie na rozwiazania inne np 2 radiatory czy coś podobnego )

Nie jestem kompletnym laikiem ale będzie to moja pierwsza "przygoda" z chłodzeniem wodnym także byłbym wdzięczny za sugestie czy porady

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.06.2011 o 16:38, Szynkars napisał:

Jakiej wielkości ma być ten monitor?


Jest mi to obojętne tylko w mierę możliwości aby miał port HDMI.

Dnia 14.06.2011 o 16:38, Szynkars napisał:

Jaką pojemność ma mieć dysk twardy?


500 GB na pewno mi będzie potrzebne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../
Upewnię się - masz na myśli tego potwora: http://www.youtube.com/watch?v=S9LLo_7zUiw ?
Same rozmiary tej bestyjki to 123x411x62 mm więc w grę wchodzą tylko obudowy z kategorii extended ATX, najlepiej jakieś big towery.
Chyba żeby (co też jest dość popularnym rozwiązaniem jeśli akurat nie ma się kilkuset zł na obudowę a chce się mieć dobry układ WC) wyciągnąć chłodnicę poza obudowę bądź przewiercić ją do niej od zewnątrz, wtedy w sumie każdy model by pasował choć wymagałoby to trochę pracy. Ewentualnie postawić ją na górze obudowy i przykleić, to też ułatwia sprawę (podobny pomysł był wykorzystany na konkursie modowania obudowy bodajże w 2008, wygodne, bardzo praktyczne rozwiązanie choć trzeba by ręcznie wiercić otwory na węże).

Co do podanych przez ciebie modeli, oba są dość podobne jeśli chodzi o rozmiary - CoolerMaster Cosmos ma 266x598x628 mm, Obsidian 700D z kolei 229x609x609 więc gdybym miał wybierać pomiędzy nimi to raczej postawiłbym na nieco szerszego i głębszego Cosmosa, ułatwi to nieco rozmieszczenie elementów w środku. Tym niemniej, w obu powinno się dać to zrobić bez większego problemu.

Co do innych rozwiązań jakie jeszcze wchodzą w rachubę:
a) dwa radiatory - nie jesteś ograniczany przez budżet więc nie widzę w tym sensu. Za to radziłbym (o ile w tym co chcesz kupić jest w ogóle taka możliwość) podłączyć do niego jakieś wentylatory (to jest tak wielkie że pewnie jakieś wolnoobrotowe 140mm do niego wchodzą) żeby skutecznie pozbywać się nadmiaru ciepła.
b) brak chłodnicy - też się da tylko wtedy musiałbyś ciągnąć węże przez kilka metrów pomieszczenia żeby wytraciły ciepło. Odradzam rozwiązanie, stosowałem kiedyś u siebie i o ile na procek jeszcze starczało to przy dwóch Radeonach HD4850 było już fatalnie. No i estetyczne toto nie jest.
c) radiator całkowicie osobny od reszty - coś w stylu Zalman Reserator V2 - http://hardwareimages.com/images/cooler/water/zalman/zalman-RESERATOR-1-V2/zalman-RESERATOR-1-V2-full.jpg. Bardzo dobre rozwiązanie, bezgłośne i niesamowicie wydajne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się