Widek

Upgrade kompa / Modernizacja Komputera - pomoc, porady itp.

75448 postów w tym temacie

Jeśli nie podkręcasz - zostań przy Core i5 bez literki "K".
Co do obudowy. Poszukaj czegoś lepszego, choćby Cooler Mastera. Aerocool to papierowa blacha. Szkoda kasy. Jak dla mnie wystarczyłaby karta GTX560 lub 560Ti. 570-tka jest mało opłacalna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.07.2011 o 18:23, mrosi napisał:

Jeśli nie podkręcasz - zostań przy Core i5 bez literki "K".
Co do obudowy. Poszukaj czegoś lepszego, choćby Cooler Mastera. Aerocool to papierowa
blacha. Szkoda kasy. Jak dla mnie wystarczyłaby karta GTX560 lub 560Ti. 570-tka jest
mało opłacalna.


A duży byłby skok wydajności? Różnica między K a nie K to ok. 40zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A właśnie- jako klanowicz potrzebuje dobrego sprzętu grającego. Czy powinienem zrobić też coś z kartą dźwiękową? Jeśli tak to polećcie coś. Jak możecie to też słuchawki. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

różnica miedzy i5 2500 a 2500k jest taka jak i5 2300 a i5 2500 sam ocen czy dużo czy nie

teoretycznie bardziej jest opłacalny i5 2500k albo jeszcze jest opłacalny i5 2400

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.07.2011 o 21:18, czeku napisał:

różnica miedzy i5 2500 a 2500k jest taka jak i5 2300 a i5 2500 sam ocen czy dużo czy
nie

teoretycznie bardziej jest opłacalny i5 2500k albo jeszcze jest opłacalny i5 2400

Hmm... 40zł to nie tak dużo a w przyszłości będę miał zapewnienie, że jak mi coś nie będzie chodziło to sb podkręce proca.

Co z kartą dźwiękową?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.07.2011 o 21:05, JJZ_master napisał:

A duży byłby skok wydajności? Różnica między K a nie K to ok. 40zł.


Różnica w wydajności (mówimy o taktowaniu nominalnym) praktycznie żadna. Ta literka "K" oznacza odblokowany mnożnik taktowania procesora. Daje to nieporównywalnie większe możliwości podkręcania procesora. Jeśli jednak nie jesteś zainteresowany OC, to kup 2500 bez "K". Wiesz ile pożytecznych rzeczy można kupić za 40zł? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.07.2011 o 21:46, mrosi napisał:

> A duży byłby skok wydajności? Różnica między K a nie K to ok. 40zł.

Różnica w wydajności (mówimy o taktowaniu nominalnym) praktycznie żadna. Ta literka
"K" oznacza odblokowany mnożnik taktowania procesora. Daje to nieporównywalnie większe
możliwości podkręcania procesora. Jeśli jednak nie jesteś zainteresowany OC, to kup 2500
bez "K". Wiesz ile pożytecznych rzeczy można kupić za 40zł? ;)


Aha no spoko dzięki. A co z tą kartą dźwiękową?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Śmiem twierdzić, że do gier nadaje się zwykły SB Audigy i choćby Sennheiser HD201. W 100 zł się zmieścisz z takim zestawem. Na pewno wystarczy i będzie lepszy niż Creative Fatal1ty.

@czeku po to, że najtańsze SB Audigy jest o niebo, ale to niebo i klasę lepsze niż zintegrowana. Poza tym, pisz po Polsku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

W kwestii kart dźwiękowych niestety nie pomogę. Chociaż mam przyzwoity sprzęt audio, to przy kompie nie muszę mieć aż takiego wypasu.
Tak BTW. czeku na pewno też Ci nie pomoże. Zero pojęcia o sprzęcie i znajomości języka polskiego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.07.2011 o 22:08, Grinczar napisał:

Śmiem twierdzić, że do gier nadaje się zwykły SB Audigy i choćby Sennheiser HD201. W
100 zł się zmieścisz z takim zestawem. Na pewno wystarczy i będzie lepszy niż Creative
Fatal1ty.

@czeku po to, że najtańsze SB Audigy jest o niebo, ale to niebo i klasę lepsze
niż zintegrowana. Poza tym, pisz po Polsku.

Jeszcze 2 punkciki:
1. Poleciłbyś mi jakieś słuchawki z mikrofonem?
2. Mam głupie pytanie co do instalacji nowej karty dźwiękowej. Jak to się robi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.07.2011 o 22:29, JJZ_master napisał:

1. Poleciłbyś mi jakieś słuchawki z mikrofonem?
2. Mam głupie pytanie co do instalacji nowej karty dźwiękowej. Jak to się robi?

1. Osobno słuchawki i mikrofon. Co do mikrofonu, wszyscy polecają Zalman ZM-MIC1. Mnie nie chciało się czekać na wysyłkę, to kupiłem w Saturnie firmy Manta za 8,90 zł. Nie narzekam, ni ziębi ni grzeje mnie ten mikrofon, ale spełnia swe zadanie w pełni. Do tego nie produkuje tyle szumu w tle co mój wcześniejszy Plantronics.
Słuchawki tak, jak już wspomniałem Sennheiser HD201 i do tego zwykłe SB Audigy. Naprawdę starczy. Chyba, że słuchasz muzyki wtedy zainwestuj w o wiele lepszą kartę dźwiękową i Creative Aurvana Live!

2. Najlepsze chyba będą filmiki na YT:
http://www.youtube.com/watch?v=bWrNig2alEc i co nieco z "Podobnych".

Nie jestem ekspertem, ale miałem swego czasu podobny problem i rozwiązałem go właśnie w ten sposób: SB Audigy + SHD201. A jeżeli chcesz trochę poczytać lub nie jesteś do końca pewny, to odpowiedni dział forum na PCLab - tam wszystko Ci wyjaśnią :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.07.2011 o 22:45, Grinczar napisał:

> 1. Poleciłbyś mi jakieś słuchawki z mikrofonem?
> 2. Mam głupie pytanie co do instalacji nowej karty dźwiękowej. Jak to się robi?

1. Osobno słuchawki i mikrofon. Co do mikrofonu, wszyscy polecają Zalman ZM-MIC1. Mnie
nie chciało się czekać na wysyłkę, to kupiłem w Saturnie firmy Manta za 8,90 zł. Nie
narzekam, ni ziębi ni grzeje mnie ten mikrofon, ale spełnia swe zadanie w pełni. Do tego
nie produkuje tyle szumu w tle co mój wcześniejszy Plantronics.
Słuchawki tak, jak już wspomniałem Sennheiser HD201 i do tego zwykłe SB Audigy. Naprawdę
starczy. Chyba, że słuchasz muzyki wtedy zainwestuj w o wiele lepszą kartę dźwiękową
i Creative Aurvana Live!

2. Najlepsze chyba będą filmiki na YT:
http://www.youtube.com/watch?v=bWrNig2alEc i co nieco z "Podobnych".

Nie jestem ekspertem, ale miałem swego czasu podobny problem i rozwiązałem go właśnie
w ten sposób: SB Audigy + SHD201. A jeżeli chcesz trochę poczytać lub nie jesteś do końca
pewny, to odpowiedni dział forum na PCLab - tam wszystko Ci wyjaśnią :)

Spoko dzięki! Jeszcze jedno- duża będzie różnica między moimi Creativeami HS-1200 Gaming a tym zestawem karta+słuchawki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

no ja w dźwięku nie siedzę ,z wcześniejszym postem to przepraszam ale spieszyłem się do szkoły musiałem zdjęcia zanieść ponieważ dostałem się da technikum na profil technik informatyk .HAHA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.07.2011 o 00:30, czeku napisał:

no ja w dźwięku nie siedzę ,z wcześniejszym postem to przepraszam ale spieszyłem się
do szkoły musiałem zdjęcia zanieść ponieważ dostałem się da technikum na profil technik
informatyk .HAHA

aha...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.07.2011 o 11:48, Clayface napisał:


> jest prawdopodobnie niewystarczające do mojego komputera ponieważ ten co chwila
wyłącza
> sie podczas grania.Czy mozecie polecic jakis dobry zasilacz w cenie ok.max 200zł?
Byłbym
> wdzięczny.

Polecam XFX Core 450W, bardzo solidny i stabilny zasilacz mieszący się w twoim zakresie
finansowym.

http://www.cooling.pl/zasilacz-xfx-core-pro450w-p1450sxxb9,produkt,553021.html



Dzieki koledzy za pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a ja mam jeszcze taki problem z swoim kompem ponieważ gdy po rano włączam to świcą mi się diody kompa wiatraki wszystkie chodzą ale bios mi się nie chce załadować ogóle się nie pojawia obraz na monitorze ale to napewno nic z monitorem ani z grafika . to coś z procesorem ponieważ gdy go wyciągnę i włożę o komp mi chodzi co to może być bo nie chcę mi się rano wyciągać i wkładać procka. Jak wyłączę kompa i zostawię na 2 h to odpala się normalnie pierdzieli się jak go wyłączę w np. nocy o 23 a włączę o 10 rano

mój komp

to sempron 3100 + na s754
płyta głowna to gigagbyte k8u
ram to 1xGoodram 1gb i 2x 512 Goddram DDR 1
karta graficzna to Sapphire x1650 pro 512

co robić ????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.07.2011 o 12:33, czeku napisał:

a ja mam jeszcze taki problem z swoim kompem ponieważ gdy po rano włączam to świcą mi
się diody kompa wiatraki wszystkie chodzą ale bios mi się nie chce załadować ogóle się
nie pojawia obraz na monitorze ale to napewno nic z monitorem ani z grafika . to coś
z procesorem ponieważ gdy go wyciągnę i włożę o komp mi chodzi co to może być bo nie
chcę mi się rano wyciągać i wkładać procka. Jak wyłączę kompa i zostawię na 2 h to odpala
się normalnie pierdzieli się jak go wyłączę w np. nocy o 23 a włączę o 10 rano

mój komp

to sempron 3100 + na s754
płyta głowna to gigagbyte k8u
ram to 1xGoodram 1gb i 2x 512 Goddram DDR 1
karta graficzna to Sapphire x1650 pro 512

co robić ????


CLR CMOS i aktualizacja biosu - zawsze warto spróbować. Następnym razem może nie wyciągaj CPU a popukaj, delikatnie ponaciskaj radiator i mostek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

próbowałem resetować bios to nic nie daje(wyciągałem baterie bios ) , a co do aktualizacji to nigdy tego nie robiłem jak się do tego zabrać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się