Widek

Upgrade kompa / Modernizacja Komputera - pomoc, porady itp.

75448 postów w tym temacie

Dnia 01.08.2011 o 19:43, twardy90 napisał:

No do końca września tego roku.

O ile się nie mylę 19 września mają wyjść pierwsze Bulldozery. Warto więc zaczekać.

Dnia 01.08.2011 o 19:43, twardy90 napisał:

A przypadkiem dodatkowe chłodzenie nie będzie zbędne nie zamierzam go podkręcać zaraz
po zakupie.

Podkręcić zdecydowanie warto, tym bardziej, że podkręcanie procesorów Sandy Bridge poprzez mnożnik jest banalnie proste. Z kolei dodatkowe chłodzenie da Ci większą ciszę i niższe temperautry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.08.2011 o 21:58, Szynkars napisał:

Warto więc zaczekać.


Według mnie nie warto. Przed wejściem Llano (i nie tylko) wszyscy jarali się, że AMD wreszcie skopie cztery litery Intelowi. I co? Wyszło jak zawsze. Niestety procki od zielonych to pora"sz"ka. I to wielka. Więc nie wiem jaki sens doradzania komukolwiek czekania na kolejny sprzęt, który ma wyjść za miesiąc, dwa, pół roku. We wrześniu też doradzisz mu żeby czekał do stycznia bo wyjdzie "Cośtam"?

>Podkręcić zdecydowanie warto, tym bardziej, że podkręcanie procesorów Sandy Bridge poprzez mnożnik jest

Dnia 01.08.2011 o 21:58, Szynkars napisał:

banalnie proste.


Dla Ciebie może tak. Dla mnie już nie. 153 punkty w 3Dsmarku więcej? Napisał przecież, że nie zamierza podkręcać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.08.2011 o 19:43, twardy90 napisał:

A przypadkiem dodatkowe chłodzenie nie będzie zbędne nie zamierzam go podkręcać zaraz po zakupie.


Słuchanie porad będących przerostem formy nad treścią jest bezsensowne. Jeśli nie masz zamiaru podkręcać, to chłodzenie boksowe (dołączone do procesora) w zupełności wystarczy. Kiedyś, jeśli będziesz chciał podkręcić, dokupisz inne, wydajniejsze chłodzenie i je wymienisz. Po prostu.
Zresztą, jeśli podniesiesz taktowanie o 200-300 MHz, to box też to zniesie. Bez przesady. Nie przypuszczam żebyś od razu bawił się w hardcorowe OC ze zwiększaniem napięć, modowaniem BIOSów i osiąganiem 5GHz taktowania procesora.
Na razie daj sobie spokój, zamontuj boksowe.

Co do reszty sprzętu, +1 do propozycji Szynkarsa:
- Intel Core i5-2500K; tu warto rozważyć czy 2500 czy 2500K, drugi ma odblokowany mnożnik, co pozwala na porządne podkręcanie. Jeśli nie chcesz podkręcać, weź 2500 bez "K". Zaoszczędzisz kilkadziesiąt złotych;
- AsRock P67 PRO3 B3; sam mam ASRocka. To zupełnie inna firma niż kiedyś. Już nie odstaje jakością, możliwościami i wyposażeniem od produktów Asusa;
- GoodRam 8GB (2x4GB) 1333MHz; wystarczą, nie ma sensu dokładać do 1600MHz bo przyrost wydajności praktycznie żaden.

Zasilacz powinien spokojnie dać radę tej konfiguracji. Moja jest porównywalna i napędza ją zasilacz o mocy 700W.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobrze, chyba dobrałem już właścwe części. Chciałbym tylko ostatecznie upewnić się czy podany zestaw jest w porządku, gdyż chciałbym jutro zamówić dany sprzęt.

Komputer:
Płyta główna: Asrock P67 PRO3 (B3) Intel P67 LGA1155 (PCIE/DZW/GLAN/SATA/RAID/DDR3)
http://techplanet.pl/produkty/plyty-glowne/asrock-p67-pro3-b3-intel-p67-lga1155-pciedzwglansataraidddr3,19075.html
Zasilacz: Revoltec BeQuiet PurePower L7 530W (BN106)
http://techplanet.pl/produkty/zasilacze/revoltec-bequiet-purepower-l7-530w-bn106,1888.html
Dysk: Western Digital AV-GP 1TB SATA2 (WD10EURS)
http://techplanet.pl/produkty/dyski-twarde/western-digital-av-gp-1tb-sata2-wd10eurs,1369.html
Procesor: Intel Core i5 2500K LGA1155 BOX
http://techplanet.pl/produkty/procesory/intel-core-i5-2500k-lga1155-box,16711.html
Pamięć Ram: Kingston DDR3 8GB (2x4GB) 1333MHz HyperX CL9
http://techplanet.pl/produkty/pamieci-ram/kingston-ddr3-8gb-2x4gb-1333mhz-hyperx-cl9,17935.html
+ Oczywiście posiadana przeze mnie karta graficzna GF 8600GTS 512MB od Gainwarda

Cena:
Płyta Główna: 346zł
Zasilacz: 238zł
Dysk: 196zł
Procesor: 739zł
Ram: 187zł
_____________

Razem: 1706zł + Przesyłka

(Oczywiście nie mam zamiaru reklamować sklepu w którym kupuję części powyżej, gdyż nie wiem czy na tym forum jest to dozwolone, a linki podaje głównie po to aby inni mogli podejrzeć cechy produktu oraz biernie porównywać ceny).

Teraz dwa pytania:
- Ile będzie kosztować mnie przesyłka tych wszystkich rzeczy ze sklepu (Katowice) do Warszawy? Jest to gdzieś napisane na stronie?
- Czy wszystkie kable i inne rzeczy tego typu będą dołączone do zestawu? np. kable sata do dysku?

Dziękuję bardzo forumowiczowi ziptofaf, a w szczególności Szynkarsowi za udzielanie się oraz pomoc w dobraniu części. Z niecierpliwością czekam na odpowiedź : )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.08.2011 o 23:55, Misquamaqus napisał:

Fajny zestaw :)

Karte sobie w "przyszlosci" zmienisz ? :)

Pytania 1 i 2 sa dziwne.
Przeca mozna wyslac maila do sklepu z zapytaniem ! :P

Kartę w przyszłości sobie zmienię oczywiście, nastąpi to pewnie gdzieś na gwiazdkę, zaś teraz nie mam w ogóle pieniędzy na nową. Racja, można wysłać maila do sklepu ale po pierwsze to dłużej potrwa, po drugie zaś, forumowicz Szynkars polecał mi ten sklep, więc sądzę że pewnie doskonale go zna i wie jak wyglądają tam pewne kwestie ; )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.08.2011 o 22:14, mrosi napisał:

Według mnie nie warto. Przed wejściem Llano (i nie tylko) wszyscy jarali się, że AMD
wreszcie skopie cztery litery Intelowi. I co? Wyszło jak zawsze. Niestety procki od zielonych
to pora"sz"ka. I to wielka /.../


Pożyjemy, zobaczymy. Narazie nie zapowiada się, aby Bulldozery miały rozgromić Sandy Bridge, aczkolwiek testy wczesnych wersji inżynieryjnych na DonanimHaber wykazały, że najmocniejszy Bulldozer jest ok. 10% wydajniejszy od i7-2600k i mniej więcej o tyle słabszy od Gulftowna. Tak czy inaczej to była bodajże dopiero pierwsza rewizja (finalna ma być trzecią), więc sporo może się jeszcze zmienić.
Co do Llano - AMD zapowiadało, że ma ono konkurować z i3-2100 od Intela. Jest trochę słabsze, ale zintegrowane GPU jest o wiele wydajniejsze od konkurencyjnego rozwiązania Intela.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wszystko fajnie, tylko zmień tego BeQuieta na XFX Core 550W. BeQuiet to lekko podrasowany Fortron APN, jakościowo bez porównania z XFX (czyli Seasonic S12II).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.08.2011 o 00:34, Szynkars napisał:

Wszystko fajnie, tylko zmień tego BeQuieta na XFX Core 550W. BeQuiet to lekko podrasowany
Fortron APN, jakościowo bez porównania z XFX (czyli Seasonic S12II).


XFX Core 550W jest od Seasonic? Szczerze mówiąc pierwsze słyszę o tym zasilaczu, a ogółem bywa to tak, że im bardziej znana marka tym lepsza w kwestii tego sprzętu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.08.2011 o 00:45, DuuDFat napisał:

XFX Core 550W jest od Seasonic? Szczerze mówiąc pierwsze słyszę o tym zasilaczu, a ogółem
bywa to tak, że im bardziej znana marka tym lepsza w kwestii tego sprzętu.


Tak, w środku tego XFX siedzi Seasonic S12II. Marka XFX stosunkowo od niedawna zajmuje się także zasilaczami, ale jakość wykonania stoi na bardzo dobrym poziomie. XFX Core ma 528W na linii +12 V oraz certyfikat 80+ Bronze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.08.2011 o 00:59, Szynkars napisał:

Tak, w środku tego XFX siedzi Seasonic S12II. Marka XFX stosunkowo od niedawna zajmuje
się także zasilaczami, ale jakość wykonania stoi na bardzo dobrym poziomie. XFX Core
ma 528W na linii +12 V oraz certyfikat 80+ Bronze.

Ok, to mnie przekonałeś, kupują go. Widać, że z mojego pierwszego zestawu został tylko dysk, który już za nic nie zmienię. Tak czy tak, dziękuję tobie bardzo za pomoc, po kupnie komputera zdam relacje : )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ewentualnie jeśli chcesz trochę zaoszczędzić, to pamięć RAM możesz zmienić na zwykłe Kingstony 1333MHz CL9, bez HyperX. Te mikroskopijne radiatorki i tak nic nie dadzą, zwłaszcza że pamięć DDR3 praktycznie nie grzeje się. Z kolei 30 zł piechotą nie chodzi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kurczę wracam z pracy i widzę że doszło do małej wymiany poglądów :)

Nie no dzięki bardzo za porady, sam też uważam iż AMD w procesorach już sobie nie radzi, natomiast po przejęciu ATI dokonali chyba najlepszej rzeczy wkrótce po tym otóż pojawienie się serii kart Radeon HD 2XXX, 3XXX, itd.

I mam jeszcze jedno pytanie czy po wymianie sprzętu będę musiał formatować dyski, jakby co mam Win 7 Home 64 w wersji pudełkowej, a dokładnie chcę się dowiedzieć czy system sam ewentualnie dokona reinstalacji sterowników do płyty głównej i czy połapie się po wymianie procesora na 4 rdzeniowy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.08.2011 o 00:31, DuuDFat napisał:

Kartę w przyszłości sobie zmienię oczywiście, nastąpi to pewnie gdzieś na gwiazdkę,


Czyli planujesz wymianę karty. Zapewne będzie to model sporo wydajniejszy od obecnej. Rozważyłbym mocniejszy zasilacz. 600W wydaje się wystarczy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.08.2011 o 00:31, Szynkars napisał:

Pożyjemy, zobaczymy. Narazie nie zapowiada się, aby Bulldozery miały rozgromić Sandy
Bridge, aczkolwiek testy wczesnych wersji inżynieryjnych na DonanimHaber wykazały, że
najmocniejszy Bulldozer jest ok. 10% wydajniejszy od i7-2600k i mniej więcej o tyle słabszy
od Gulftowna. Tak czy inaczej to była bodajże dopiero pierwsza rewizja (finalna ma być
trzecią), więc sporo może się jeszcze zmienić.


Wiesz, przeżyłem już kilka takich "rewolucji" AMD. Za każdym razem wychodziło tak samo, więc absolutnie nie spodziewam się niczego. Poprzednimi razy też produkty AMD były nawet kilkadziesiąt procent wydajniejsze od Intela. I co? Finalna wersja okazywała się ... hmmmm..... przeciętna... Zawsze
Poza tym, to przechwałki AMD nieco poniewczasie. Przypomnij sobie kiedy wchodził SandyBridge. W lutym już był w masowej sprzedaży. Pojawił się zonk w postaci wadliwych chipsetów, choć znając życie, bardziej napędzono wkoło tego atmosferę aniżeli było to wszystko warte. Do czasu wejścia procków AMD, Intel złupi większą część rynku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.08.2011 o 08:44, mrosi napisał:

Czyli planujesz wymianę karty. Zapewne będzie to model sporo wydajniejszy od obecnej.
Rozważyłbym mocniejszy zasilacz. 600W wydaje się wystarczy...


Jestem pewien że zasilacz 550W mi w zupełności wystarczy, karty nie mam zamiaru kupować jakiejś super dobrej. Sądzę, że cały ten zestaw nawet z GF 8600GTS będzie ponad moje oczekiwania, które z drugiej strony, nie są duże.
Tak czy tak dziękuję za troskę ; )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Masz rację, podobnie było z pierwszymi Phenomami. Do tego dochodzi fakt, że Bulldozery zostały zapowiedziane już kilka lat temu (koniec 2008r. jeśli dobrze pamiętam). Później prace zostały wstrzymane, by potem znowu ruszyć. Wielokrotne przekładanie premiery też robi swoje.
Co do Sandy Bridge - "afera chipsetowa" była rzeczywiście trochę przesadzona, na forach pojawiali się ludzie, którzy twierdzili iż Sandy Bridge to kompletny niewypał i dodatkowo uszkadzający sprzęt. 3 miesiące po tym pojawiły się już płyty w rewizjach B3, potem Intel tylko zbierał pochwały.
Najmocniejszy Bulldozer ma TDP na poziomie 125W, czyli więcej niż i7-2600k. Do tego kilka razy wdrażane były nowe rewizje tychże procesorów (nieoficjalne wiadomości mówiły o problemach z wydajnością i 32nm procesem technologicznym). Mimo tego wszystkiego AMD jest pewne swego, więc wątpię by Bulldozery były całkowitą porażką.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Moim pierwszym procesorem, w moim pierwszym procesorze był Sempron 2500+, jeszcze na socket A. Pamiętam, że tylko wówczas AMD mogło powalczyć z Intelem. Od czasu pojawienia się Pentium, cokolwiek zieloni nie robili, zawsze była wtopa. Jedyny plus platform AMD to cena. Jeśli ktoś chce tani komputer a przy tym przyzwoity (nie my,ić z wydajny) to faktycznie AMD to dobre rozwiązanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy dobrze pamietam, ale czy AMD swojego czasu nie przejelo wiekszosci rynku dzieki Athlonom 64? (nie jestem pewien czy tak one sie nazywaly..). Z tego co kojarze, to x lat temu, byly to najbardziej wydajne procesory do wyjscia core 2 duo :) ale pamiec moze mnie mylic :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Nie mylisz się. Choć hegemonia AMD skończyła się w zasadzie z wejściem nowszych modeli pentium. C2D to już był pogrom... ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się