Widek

Upgrade kompa / Modernizacja Komputera - pomoc, porady itp.

75448 postów w tym temacie


Kwota : do 1500-zł

Sprzet będzie służył do : Grania

Sprzęt, który może zostać ale (nie musi) : Zasilacz CHIEFTEC 400W (GPS-400AA-101 A)

Sprzet, który chce kupić :
- Płyta główna
- Karta graficzna, Procesor\
- Pamięć
- Zasilacz jesli w/w bedzie zbyt slaby


Preferencje/wymagania (nie będę się ich trzymał kurczowo) :
-Dla płyty : obsługa ddr3 1600/1800++, USB 3.0 jest mi obojętne, min. 1 złącze ATA
-Pamięć : 6GB-8GB PC1600
-Karta graficzna : na rozdzielczość 1280x1024 (nie potrzebuje full HD)


Co znalazlem (orientacyjnie, nie jestem przywiązany do tych pozycji) :
- AMD Phenom II x4 955 BE
- ASUS M4A88T-M
- 6GB OCZ PC1600

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ciągle odwlekam zakup nowego PC, bo o dziwo ciągle mój 3.5 latek daje czadu we wszystkich produkcjach =) [urwał nawet kulawego wiedźmina 2 na full bez ubbersamplingu]

Nie mniej wypadało by do końca roku się zaopatrzyć w nowy zestaw a stary dać komuś w prezencie.

Złożyłem sobie tak pi razy oko taki konfig :

Procesor: Intel Core i5-2500K
Chłodzenie: SilentiumPC Spartan HE923
Płyta główna: AsRock P67 PRO3
Pamięć RAM: GoodRam 4GB (2x2GB) 1600MHz CL8 Play
Dysk twardy HDD: Samsung 500GB 7200rpm 16MB F3
Dysk SDD: OCzTECH OCz SSD Vertex2 Series 60GB SATA2 2,5cala
Karta graficzna: GeForce GTX 570 1280MB DDR5
Nagrywarka DVD: Samsung SH-S223C SATA
Obudowa: SilentiumPC Gladius 600 Pure Black
Zasilacz: Corsair 600W [CMPSU-600CXEU]

Sugestie, coś zmienić, coś poprawić ?
Zaznaczam, fanboyem nie jestem, cenię karty graficzne AMD, pracowałem na niejednej, ale u siebie w domu takowej nie chce, jestem za bardzo przyzwyczajony do GFa, a jakieś promile wydajności różnicy to nie dla mnie więc zmiana karty mile widziana w obrębie produktów Nvidii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.08.2011 o 12:47, Pietro87 napisał:

Ciągle odwlekam zakup nowego PC, bo o dziwo ciągle mój 3.5 latek daje czadu we wszystkich
produkcjach =) [urwał nawet kulawego wiedźmina 2 na full bez ubbersamplingu]

Nie mniej wypadało by do końca roku się zaopatrzyć w nowy zestaw a stary dać komuś w
prezencie. /.../

Wiesz Ty co?
Wstrzymaj się tak z pół roku z zakupami. Bo skoro komputer działa, to po co go zmieniać? Grasz w nowe gry? Grasz. No to po co Ci coś nowego? Żeby kolegom zaimponować!? Ja już się tego pozbyłem, czego i Tobie radzę. Jak NOWE karty graficze i NOWY procesor będą DWA razy wydajniejsze od Twoich, zacznij myśleć o wymianie. Ale nie prędzej. Masz za dużo pieniędzy (albo masz bogatych rodziców)!?"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak będziesz oddawał stary to chętnie się zapisuje dam ci za niego paczke zapałek.
KrzysztofMarek może jednak Pietro87 gra strasznie dużo w gry i nie chce czekać aż pół roku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nah ani nie mam za dużo pieniędzy [tzn mam swoje oszczędności, bo kto pracujący i zarabiający względnie dobrze nie ma jeśli go stać na oszczędzanie] zwyczajnie mój sprzęt ma przed sobą w porywach jakiś rok życia zanim zacznie się dławić [choć pewnie do premiery nowych konsol wszystko dalej na full pociągnie]

Ot chce skorzystać z względnie dobrych cen i kupić komp który starczy na kolejne 3-4 lata.

Mój obecny CFG : C2D E8400 [oc4.0] GTX 260 Evga Superclocked, 4GB Ram DDR2 800 Kingston, Asus P5K-E, Phentagram 600W, Mugen Scythe.

Daje rade w grach na moim monitorze którego natywna to 1440/900, pewnie w 90% tych gier dał by luzem rade i w Full HD jak bym zmienił monitor.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.08.2011 o 16:10, Magok napisał:

/.../> KrzysztofMarek może jednak Pietro87 gra strasznie dużo w gry i nie chce czekać aż pół
roku.

Jak Mu Wiedźmin chodzi, to może poczekać. Mój komputer ma 3,5 roku, z tym, że kartę graficzną (Radeon 3870) zmieniłem ostatnio na GF GTX 460. Nie mam najmniejszego problemu z grami, w które JA gram. Czego i Tobie życzę. I jeszcze - życzę Ci, żebyś nie wydawał ciężko zarobionych pieniędzy na komputer, na który możesz jeszcze poczekać. Za pół roku będzie o 25% tańszy.Gry też będą tańsze. I, zapewniam Cię, gier jest tyle, że nie zdążysz zagrać we wszystkie, które są tego warte...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.08.2011 o 16:21, Pietro87 napisał:

/.../> Mój obecny CFG : C2D E8400 [oc4.0] GTX 260 Evga Superclocked, 4GB Ram DDR2 800 Kingston,
Asus P5K-E, Phentagram 600W, Mugen Scythe.

Daje rade w grach na moim monitorze którego natywna to 1440/900, pewnie w 90% tych gier
dał by luzem rade i w Full HD jak bym zmienił monitor.

Mam E 8400 (czyli taki, jak Twój) i Asusa GF GTX 460, czyli troszkę lepszy. Też mam 4 GB RAM, w sumie porównywana konfiguracja. I w przyszłym roku wymienię cały komputer. Ponad trzy i pół roku temy uzbierałem na nowy komputer. Tylko wtedy, stosunek złotówki do dolara był inny i w sumie, zostało mi tyle, ze mógłbym kupić nowy komputer. Ale nie mam najmniejszego zamiaru, no bo i po co!? Wolę poczekać, bo im dłużej czekam, tym dłużej będzie użytecznym mój nowy komputer!
Już dawno, a nawet bardzo dawno temu wyzbyłem się skłonności do zbyt szybkiej wymiany komputera na nowszy... ale jeśli jesteś z rodziny Rockefelerów, to nic nie stoi na przeszkodzie, abyś sobie wymieniał komputer co rok (a nawet, co pół roku).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 03.08.2011 o 16:33, KrzysztofMarek napisał:

Już dawno, a nawet bardzo dawno temu wyzbyłem się skłonności do zbyt szybkiej wymiany
komputera na nowszy... ale jeśli jesteś z rodziny Rockefelerów, to nic nie stoi na przeszkodzie,
abyś sobie wymieniał komputer co rok (a nawet, co pół roku).



Czuję nieuzasadniona niewypowiedzianą wrogość :)
Ale nie wnikam.

Ale tak gwoli ścisłości sprzęt zmieniam stosunkowo regularnie co 3-4 lata zależnie jak się plasuje sytuacja na rynku.

Myślałem nad wymianą proca na starszego jakiegoś quada taktowanego fabrycznie na minimum 3.0ghz tak, żebym go bez problemu na moim chłodzeniu na minimum 3.5-4.0 wykręcił i zmianą karty na gtxa 460 a 260 zostawić jako dedykowana na phys-x, ale takie rozwiązanie się cenowo nie kalkuluje [wyjdzie tyle, ze wystarczy wtedy dołożyć 1.5tysiaka i jest cały nowy zestaw, czyli stosunek cena-jakość tu się nie przekłada]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.08.2011 o 16:42, Pietro87 napisał:

/.../> Czuję nieuzasadniona niewypowiedzianą wrogość :)
Ale nie wnikam.

A coś TY! Wrogość? Dla takiego, co jest w moim położeniu!? Jeśli już, to współczucie!

Dnia 03.08.2011 o 16:42, Pietro87 napisał:


Ale tak gwoli ścisłości sprzęt zmieniam stosunkowo regularnie co 3-4 lata zależnie jak
się plasuje sytuacja na rynku.

Ja kiedyś zmieniałem częściej, ale, na szczęście, tempo zmian zwolniło...

Dnia 03.08.2011 o 16:42, Pietro87 napisał:


Myślałem nad wymianą proca na starszego jakiegoś quada taktowanego fabrycznie na minimum
3.0ghz tak, żebym go bez problemu na moim chłodzeniu na minimum 3.5-4.0 wykręcił/.../

A po co?
Nie lepiej poczekać? Najpierw do premiery Bulldozerów, a ewentualnie potem, do premiery następnych procesorów Intela? I do premiery kart graficznych AMD serii 7xxx?
Skoro dotychczasowy zestaw działa, to po co go wymieniać!? No, jeśli Skyrim będzie się ciął, to można wymienić, ale na pewno nie wcześniej...;

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.08.2011 o 16:54, KrzysztofMarek napisał:

Nie lepiej poczekać?

Krzysztofie, Mieczysławie, Przewodniku...;)
Długo jeszcze będziesz tak czekał....;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Podaj kwotę jaką możesz przeznaczyć na całość to złoży się coś ciekawszego. Do szybszych pamięci dopłacać nie ma sensu:
http://maxforces.com/articles.php?article_id=52
Vertexy od OCZa bywają awaryjne, a do demonów szybkości nie należą. W przypadku obudowy i zasilacza też znajdzie się coś ciekawszego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

E tam, ja mam komputer już 4 lata, przez ten czas w ogóle nie był modernizowany. Niemniej nie mogę powiedzieć, że w większości produkcji C2D E4400 i GF 8600 GT dają radę :)
Jeśli jednak inny sprzęt daje radę to rzeczywiście warto zaczekać do premiery Bulldozerów i kart graficznych 28nm.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Budżet jak widać około 3500-4000zł.
Sprzęt nie będzie pewnie kupowany przed nowym rokiem, ale i nie będę nawet po nowym roku celował w super nowości jakie się pokażą bo nie miało by to zbytniego sensu :)
Co najwyżej te części które dziś bym kupił za 4 kafle po nowym roku kupię np za 3 albo 3.5 bo ceny pewnie poleca nieco w dól.


@KrzysztofMarek

A tak jakoś koniec roku gdy mój sprzęt dobije 4 latka upatrywałem jako dobry okres żeby : oddać go komuś bo jest sprawny, zadbany i pewnie czysto technicznie ma przed sobą kolejne 5 lub więcej lat bezawaryjnego działania, no i kupić nowy co by mieć z nim spokój na kolejne 3-4 lata [co wtedy daje mi roczny koszt około 1000zł czyli stosunkowo niedrogo, to jest jakieś niecałe 100zł oszczędności miesięcznej gdybym chciał sobie na kompa 4 lata zbierać kasiorę]

Btw a moje kompy cieszą się powodzeniem :)
sprzęt z przed prawie 8 lat, Athlon 2600 XP, 2GB Ram DDR, GF FX 5600 XT, Dysk 120 GB Samsung, Mobo Gigabytea [ale modelu z pamięci tak jak i dysku niestety nie podam :)] stoi u mojego kumpla i działa bez zarzutów.
Kumpel kiedyś kupił kompa [mniej więcej 2 miesiące anim ja kupiłem tego obecnego E8400 + GTX260] i nawalił mu w nim zasilacz, oddał go na gwarancję a firma kurierska dostarczyła go potem do niego w drobiazgach.
Nie uznali ubezpieczenia więc został bez kasy, bez sprzętu i udupiony jednym słowem.
Wtedy oddałem mu mojego starego pieca co by miał kontakt ze światem i co by sobie mógł w starsze gierki poszpilać [baldury, pierwszy neverwinter, kotory itp itd]
Jak dawałem mu kompa miał już dobre 6 lat, teraz ma dobrze ponad 8 jak nie 9 [kupowałem go w 2002 albo 2003] i ciągle bezawaryjnie działa, jedyne co musiał sobie kumpel dokupić to napęd bo mój stary który był w tym kompie już się zużył za mocno i miał problemy z wypalaniem płytek .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.08.2011 o 18:46, Pietro87 napisał:

Sprzęt nie będzie pewnie kupowany przed nowym rokiem


Do tego czasu dużo się zmieni. Wyjdą Bulldozery oraz Radeony 7xxx. Premiera tych pierwszych raczej się już nie zmieni, coraz częściej są podawane oficjalne informacje o premierze pierwszych modeli 17 września. Tak "na szybko" w proponowanym przez Ciebie zestawie zmieniłbym schładzacz procesora na wydajniejszego Zalmana CNPS10X Performę, pamięci na GoodRamy / Kingstony 2x4GB 1333MHz CL9, dysk twardy na większy, dysk SSD na Cruciala M4 64GB, obudowę na Fractal Design Core 3000, ewentualnie SilentiumPC Gladius 800 Pure Black, a zasilacz na Seasonica S12II-620 / M12II-620.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.08.2011 o 17:34, mrosi napisał:

> Nie lepiej poczekać?
Krzysztofie, Mieczysławie, Przewodniku...;)
Długo jeszcze będziesz tak czekał....;P

Będę czekał, aż MÓJ komputer wywali się na grze, w którą baaardzo chcę zagrać. Do nowego komputera mam już
a) system operacyjny (Windows7 Ultimate);
b) zasilacz (Antec Signature 850 W );
c) peryferia (w rodzaju klawiatury, myszy, drukarki i monitora);
d) odłożone od grubo ponad trzech lat 6 000 zł.
No to co ja mam robić? Kupować na wariata? Visty nie kupiłem (to przytyk do Ciebie;-D), bo po co, skoro okazała się systemem nieudanym? No tak, mogłem nie kupować Windows7, mogłem zaczekać na Windows8...
Stary komputer chodzi, do Wiedźmina 2 kupiłem okazyjnie GTX 660 (wymieniłem starego Radeona 3870) i mam nadzieję, że jeszcze z pół roku będzie mi komputer wystarczał. A potem? No cóż, najstarszy wywalę (Celeron 2,4), a ten, który mam obecnie, będzie jako zapasowy i do drukowania zdjęć. Kopia zdjęć zawsze się przyda, pocztę też warto mieć podwójną. Co doceniamy, jak nasz wymarzony komputer z nagła szlag trafi.
P.S.
Oczywisty błąd: mam GF GTX 460.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

A widzisz..... Czyli nie stoisz w miejscu.... Systematycznie wymieniasz poszczególne podzespoły. A ja już myślałem, ze twardo: Nic i koniec! Chyba miękniesz Krzysztofie ...;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 03.08.2011 o 17:43, Szynkars napisał:

nie mogę powiedzieć, że w większości produkcji C2D E4400 daje radę ;)


Szynkars , a możesz powiedzieć na ile masz podkręconego C2D E4400 o ile w ogolę masz? :D
Ponieważ posiadam taki sam procesor i zastanawiam się nad podkręceniem
??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie mam podkręconego, niestety wciąż jadę na boxowym chłodzeniu. Zwlekam z zakupem do czasu premiery Bulldozerów, która ciągle się opóźnia. Sam procesor ma duży potencjał OC, więc warto go podkręcić, jeśli jest taka możliwość.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.08.2011 o 21:08, Szynkars napisał:

Nie mam podkręconego, niestety wciąż jadę na boxowym chłodzeniu. Zwlekam z zakupem do
czasu premiery Bulldozerów, która ciągle się opóźnia. Sam procesor ma duży potencjał
OC, więc warto go podkręcić, jeśli jest taka możliwość.

Właśnie prubowałem podkręcić procka , po wejściu w Bios i wejście tam gdzie trzeba i gdy w ziołem to co trzeba na Manual i napięcia też na manual to wyskoczył mi napis na czerwono , a gdy na auto to jest na zielono . O co chodzi :D. jak biorę na manual to jest czerwony napis , i boję się podkręcić jak jest czerwony napis. Dlaczego tak się dzieje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się