Widek

Upgrade kompa / Modernizacja Komputera - pomoc, porady itp.

75448 postów w tym temacie

Niestety, ale podkręcenie procesora będzie najlepszym i najrozsądniejszym wyjściem w Twoim przypadku, więc będziesz musiał się do tego przekonać. Bez tego będziesz miał Radeona HD6850 o wydajności HD5770, a gry będą chodzić jakby chciały lepiej, a nie mogły (ciągłe spadki fps-ów). Dlatego też zaopatrz się najlepiej w trzy rzeczy:

Karta graficzna:
Vertex3D Radeon HD6790 1GB
464 zł

Chłodzenie na procesor:
Zalman CNPS10X Performa
127 zł

Pasta termoprzewodząca:
Zalman ZM-STG2
22 zł

Razem: 613 zł

Twoja płyta główna nie należy co prawda do wybitnych, ale o te 600-800MHz procesor spokojnie podkręcisz. W innym wypadku będzie tak jak opisałem. Zrobisz, co uważasz za słuszne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.08.2011 o 21:30, Lucas01 napisał:

A coś ewentualnie innego polecasz tak na moją konfigurację ??
Nie jestem zwolennikiem podkręcania a reszty nie chce wymieniać.


Zmieniasz karte na mocniejsza, musisz zmienic procesor na 4 rdzenie, lub robisz mocne OC terazniejszego.
Sam mialem E8400 i gtx 285 pracowal pieknie, ale mialem zrobione OC na 4.0 ghz :)

Na allegro jest pelno 4 rdzeniowych penrynkow dla Twojej plyty glownej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.08.2011 o 06:59, Lucas01 napisał:

Oki dzięki to jednak na razie się wstrzymam. Bo jak patrzę na cenę to się nie opłaca
kupować tego procka.


Sprzedajesz swoj procesor za okolo 230-250 zl i kupujesz np:

http://allegro.pl/intel-core-2-quad-q8300-i1759939517.html

Procesor podkrecasz do 3.0 ghz (bez zadnych problemow, tylko FSB dajesz odpowiednio wyzej) i masz cacy.
Trzeba tylko podejsc do tematu konkretnie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.08.2011 o 18:21, Szynkars napisał:

Mocny, czterordzeniowy procesor, porządna płyta główna, 8GB pamięci RAM, szybki dysk
SSD, wydajna karta graficzna z cichym chłodzeniem, przewiewna obudowa, porządny zasilacz
i dodatkowe chłodzenie na procesor, dzięki czemu będziesz mógł go porządnie podkręcić.
Ceny z techplanet.pl.
Proponowany przez Ciebie zestaw jest kompletnie nieopłacalny. W grach różnica w wydajności
między i7-2600k a i5-2500k to ledwie 2%, co wynika głównie z trochę większego taktowania
i7. Dlatego też dopłacanie do i7 te kilkaset zł mija się z celem. Idąc dalej - płyta
główna. Masz dedykowaną kartę graficzną, toteż na nic nie przyda się płyta na Z68. 12GB
pamięci RAM przyda się najwyżej dla szpanu przed kolegami, tak jak to było zresztą mówione.
Graczowi trudno będzie wykorzystać 4GB, nie mówiąc już o 8GB. Dysk twardy z serii Green
też jest średnio dobrym wyborem, jeśli wziąć pod uwagę jego małą szybkość w porównaniu
do normalnych HDD. Droga karta graficzna z 2GB pamięci również nie jest opłacalna, szczególnie
jeśli wziąc pod uwagę o 200 zł tańsze modele z 1GB pamięci. To nie ilość pamięci na pokładzie
decyduje o wydajności karty. Obudowa z odpryskającym lakierem i słabym chłodzeniem też
nie jest zbyt dobrym wyborem. Z kolei zasilacz o mocy 750W jest po prostu przesadzony.
Rzeczywisty pobór mocy tego zestawu to ok. 350-380W. Jak więc widać nawet w przypadku
zasilacza o mocy 620W masz duży zapas mocy.
Poza tym precyzuj dokładnie, ile masz do wydania. Na początek piszesz, że masz do wydania
3700 zł, a sam składasz zestaw za prawie 4100 zł, czyli 400 zł więcej. Gdzie tu logika?


dzięki za porade dużo wyjaśniłeś tym postem, co do ceny to zle troche to ujalem moglem napisac ok 4 tys :)

teraz zastanawiam się nad takim rozwiązaniem:

1. Procesor: Intel Core i7 2600K 4x3.40 GHz BOX (LGA1155, 8MB, VGA) 1075 zł
2. Wentylator: BOX (komplet z procesorem) -
3. Płyta główna: Asrock P67 Pro3 (B3), P67, DDR3, SATA3, USB 3.0, RAID, GBLAN, ATX, LGA1155 371 zł
4. Pamięć RAM: DDR3 8GB 1600MHz Kingston HyperX (2x4GB, DualDDR, CL9) 205 zł
5. Dysk twardy: Samsung 1000 GB, 1TB, HD103SJ SATA/300, 32MB, NCQ Spin Point F3 189 zł
6. Nagrywarka: Samsung SH-222AB, SATA, OEM, Black 64 zł
7. Karta graficzna: GeForce GTX570 Asus 1280MB, DDR5, miniHDMI, 2xDVI, PCI-E DirectCU II 1300 zł
8. Obudowa: AeroCool PGS VX-E Pro Limited Edition Black (bez zasilacza) 311 zł
9. Zasilacz: ATX 700W Corsair CMPSU-700GEU (Fan 140mm) 324 zł

RAZEM : 3839 zł sklep : gral.pl

co teraz sądzicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.08.2011 o 11:29, Cri5 napisał:


1. Procesor: Intel Core i7 2600K 4x3.40 GHz BOX (LGA1155, 8MB, VGA) 1075 zł
2. Wentylator: BOX (komplet z procesorem) -
3. Płyta główna: Asrock P67 Pro3 (B3), P67, DDR3, SATA3, USB 3.0, RAID, GBLAN,
ATX, LGA1155 371 zł
4. Pamięć RAM: DDR3 8GB 1600MHz Kingston HyperX (2x4GB, DualDDR, CL9) 205 zł
5. Dysk twardy: Samsung 1000 GB, 1TB, HD103SJ SATA/300, 32MB, NCQ Spin Point F3
189 zł
6. Nagrywarka: Samsung SH-222AB, SATA, OEM, Black 64 zł
7. Karta graficzna: GeForce GTX570 Asus 1280MB, DDR5, miniHDMI, 2xDVI, PCI-E DirectCU
II 1300 zł
8. Obudowa: AeroCool PGS VX-E Pro Limited Edition Black (bez zasilacza) 311

9. Zasilacz: ATX 700W Corsair CMPSU-700GEU (Fan 140mm) 324 zł

RAZEM : 3839 zł sklep : gral.pl

co teraz sądzicie?


No i fajna maszynka wyszla :)
Wszystko razem musi dzialac bez problemowo, jedynie nie podoba mi sie chlodzenie boxowe na procesor.
W koncu, to 4 rdzenie z 8 wątkami.
Przydal by sie jakis np. zalman flex lub cos w porownywalnej wydajnosci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.08.2011 o 12:00, Misquamaqus napisał:

Wszystko razem musi dzialac bez problemowo, jedynie nie podoba mi sie chlodzenie boxowe
na procesor.
W koncu, to 4 rdzenie z 8 wątkami.
Przydal by sie jakis np. zalman flex lub cos w porownywalnej wydajnosci.


Czyli bedzie sie jednak przegrzewal nawet jesli nie bede podkrecal?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.08.2011 o 12:07, Cri5 napisał:

Czyli bedzie sie jednak przegrzewal nawet jesli nie bede podkrecal?


Bedzie mial cieplo, a po co.
Chlodzenia boxowe intela, to najgorszy szmelc jaki w zyciu widzialem.
Sam mam intela i boxowego chlodzenia nawet nie zakladalem, tylko od razu H-50 zamontowalem.

Co nie znaczy, ze na boxowym chlodzeniu, I7 2600K nie bedzie poprawnie pracowac.
Tu chodzi o komfort pracy procesora i ewentualne OC.
Szczegolnie w upalne, letnie dni, gdzie temperatura w pokoju przekracza 33 st C.
Taki box nie utrzyma przyzwoitych temperatur i sam procesor jak i podstawka, beda gorace.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Powiedz mi tylko po co chcesz pchać się na siłę w i7-2600k, skoro w grach nie ma różnicy między nim a o ponad 300 zł tańszym i5-2500k. Korzystasz z profesjonalnych programów, które korzystają z 8 wątków czy HT? Zapewne nie, więc nie wiem co chcesz osiągnąć dopłacając te 300 zł.
Poza tym zmień pamięci na zwykłe GoodRamy czy Kingstony 1333MHz CL9. W grach absolutnie nic nie zyskasz dopłacając do szybszych pamięci:
http://maxforces.com/articles.php?article_id=52
Nie inaczej z obudową, na której temat się już rozpisywałem.
Zasilacz ponownie za mocny. Ilość W w nazwie to nie wszystko, planujesz SLI / Crossfire?
Starasz się na siłę dokładać do droższych a wcale nie lepszych podzespołów, nie mam pojęcia dlaczego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem lepsza jest jedna mocna karta niż dwie słabsze. Kiedy karta graficzna zaczyna nie dawać sobie rady z grami to najlepiej ją sprzedać i kupić nową niż dokupywać drugą taką samą. SLI / Crossfire mają też swoje wady, jak chociażby mikroprzycięcia w niektórych grach, przez co gra przestaje być płynna.
Jeszcze raz zwrócę uwagę na pobór mocy zestawu. W poniższym teście jest to dość dobrze ukazane. W platformie testowej jest m.in. Core i7-965 (czyli procesor o wiele bardziej prądożerny o i5-2500k), zaś testowane karty to różne modele GTX 580 (są tam również ukazane inne karty). Ile wynosi rzeczywisty pobór mocy całego zestawu? Sam zobacz:
http://pclab.pl/art45819-12.html
I gdzie te 700W? Zestaw z najbardziej prądożernym GTX 580 pobiera w stresie ok. 451W. Jak więc widać nawet porządny zasilacz o mocy 500W dałby sobie radę. Nie ma sensu inwestować w zasilacze, które mają jak najwięcej W w nazwie, jeśli nie potrzebujemy takiej mocy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.08.2011 o 17:30, Cri5 napisał:

ok dzieki

jeszcze jedno sie zapytam ta obudowa bedzie lepsza niz wczesniej podalem http://www.proline.pl/?p=AER+PGS+STRIKE-X+BR

Ja bym od siebie polecił obudowy firmy cooler master. Są naprawdę dobre.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie. Przyciągający wygląd to właściwie jedyna jej zaleta. Daj sobie spokój z Aerocoolami, w dużej mierze to raczej słabe obudowy. Producent postawił sobie za cel przyciągnięcie klientów wyglądem (co zresztą jasno widać), a nie jakością i funkcjonalnością w porównaniu do innych obudów jak chociażby Fractale. Zainteresuj się lepiej Fractalem Design Core 3000 lub SilentiumPC Gladius 800. O wiele lepsze obudowy, dobre chłodzenie i mocna konstrukcja. Szczególnie ta pierwsza jest warta uwagi. Prosty wygląd bez zbędnych bajerów i świecidełek, za to funkcjolaność i jakość wykończenia na najwyższym poziomie. Dodatkowo Core 3000 ma 3 wentylatory w standardzie, co stwarza bardzo dobre warunki wentylacyjne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jaką karte graficzną polecacie? Obecnie mam Geforce 8500GT i słabo się sprawuje...
przedział cenowy mniej więcej 150-220PLN.

pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.08.2011 o 20:08, Memorr napisał:

Jaką karte graficzną polecacie? Obecnie mam Geforce 8500GT i słabo się sprawuje...
przedział cenowy mniej więcej 150-220PLN.

pozdrawiam

Jakiś używany 4850, albo okazyjnie 4870 może się trafi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się