Widek

Upgrade kompa / Modernizacja Komputera - pomoc, porady itp.

75448 postów w tym temacie

W tym temacie juz kiedys chyba o tym wspominano ze karty 7800 mają jakieś wady i sporo z nich wracalo do serwisu na gwarancji. jeśli chces kupić karte lepszą od 7600 to bierz 7900GS.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.12.2006 o 20:37, Fum4R napisał:

A co sadzisz o Chieftec''ach? Nawet te mocniejsze sa tanie http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=27579

Chiefy obecnie są dobrymi zasilaczami, ale jakoś nie widziałem żeby ktoś testował na nich 8800 w sli ani ekstremalnie obciążał - i ten model raczej tego nie wytrzyma [na jedno 8800 starczy, ale z kolei przepłacisz za niepotrzebnie kupiona moc], wolę sprawdzone marki, a z chiefem to różnie bywało.
Z tego co wiem to jedno 8800 w trybie load zużywa ok. 280W [w zależności od modelu] x2 = ok. 560W, procesor, hdd, dvd, itd. jeszcze ktoś by chciał podkręcać - poniżej 700W bym nie brał [i z 4 złączami pci-e]. Widziałem testy 8800 sli na 700W zasilaczu OCZ [u nas nie sprzedawany].
Jak chcesz taki sprzęt brać to na zasilaczu nie oszczędzaj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Nie połączysz na jednej płycie DDR z DDR2. To wiąże się m.in. z częstotliwościami pracy pamięci. Przy DDR najwyższą jest 433MHz zaś przy DDR2 najniższą jest 533MHz, więc jak widać już z tego faktu nie mogą one ze sobą współpracować. Co do wstawiania pamięci o różnych częstotliwościach, to pamięci będą pracowały z szybkością jaką dysponuje najwolniejsza kość. Czyli jeśli wstawisz dwie kości, jedna 333MHz druga 433MHz to obydwie będą pracować na 333MHz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.12.2006 o 23:25, Pitkit napisał:

W tym temacie juz kiedys chyba o tym wspominano ze karty 7800 mają jakieś wady i sporo z nich
wracalo do serwisu na gwarancji. jeśli chces kupić karte lepszą od 7600 to bierz 7900GS.

czemu GS, a GT nie jest lepsze??
czy GS jest pod PCI-E

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam mam następujący sprzęt:
AMD Athlon 1700+
ASRock K7NF2-RAID
512 MB ram
ATI Radeon 9550 eXtreme (GeCube)
dysk 40 gb

Jeżeli dołożę drugą kość 512 mb ramu to wydajność mojego złoma w grach powiększy się w odczuwalny sposób?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 03.12.2006 o 20:56, spectralheaven napisał:



Powiem Ci tak (a raczej napiszę), ja składam kompa o takim configu *E6400 2GB DDR2 GF7900GT
250GB dysk*
I obliczyłem, że potrzebuję mniej więcej zasilacza 450W, więc polecam Chieftec''a 500W w granicach
300zł a na pewno nie będziesz się musiał martwić o niego.

A czy taki 450W by starczyl ?? Bo ja mam aktualnie 350W Codegen (i przypominam ze jeszcze nie mam tego procka tylko Celka):/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

O.o 280W jeden 8800GTX?! Niezle... to raczej w SLI nie bede bral. Jeden mocny G80 czy R600 wystarczy ^^ To w koncu jaki bys mi polecal zasilacz? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Karty graficzne GT są fabrycznie podkręcane, choć jest jeszcze niewielka możliwość podkręcenia ich we własnym zakresie. Karty graficzne oznaczone symbolem GS są kartami o gorszych parametrach technicznych niż GT, natomiast mają większe możliwości w zakresie podkręcania. W danym modelu, pod względem wydajności, kolejność z reguły jest taka: np. GF7900 -> GF7900GS -> GF7900GT

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

.

Dnia 04.12.2006 o 15:39, boduczek napisał:

A czy taki 450W by starczyl ?? Bo ja mam aktualnie 350W Codegen (i przypominam ze jeszcze nie
mam tego procka tylko Celka):/



Myślę, że 450 by wystarczyła jak najbardziej.
Polecam umieszczony już na forum przez Clegana kalkulator do zasilania, przydatna rzecz:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niedługo chcę sobie zamontować:

AMD Athlon 64 3500+
Gigabyte Radeon X1600Pro
I do tego jakiś zasilacz 400W

Możecie polecić mi do tego jakąś płytkę główną która to obsłuży (ale jakąś niedrogą, bo ten zestaw prawie 900 zł. kosztuje:)??

Może jakieś uwagi inne propozycje?? Z góry dzięki za pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chcę kupić procesor AMD dwurdzeniowy, jaki wybać tak by się podkręcał i był w miarę tani. Mam jeszcze pytanie co to HT2000 <- jest czasami wpisane w specyfikacji procesorów AMD wiem że to hypertransport, ale po co mi to i co to daje, czy taki procesor będzie działał z moimi pamięciami (fsb400)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja mam pytanie, ponieważ miałem dotychczas 2x256DDR 333, a teraz wsadziłem do kompa 1x512DDR 400

No i tak podczas startu wyświatla mi tam sprawdzanie pamięci ładnie wykrywa 512MB i potem wyświtla cos takiego... 200MHz (400DDR)

i teraz nie wiem, czy to mi wyświetla paridłowo ze mam je taktowane 400 czy jak...

teraz też nie pamiętam czy wczesniej było 166MHz (300DDR), nie mam możliwości tego sprawdzić...

Moja płyta napewno obsługuje kości 400

I jeszcze jedna sprawa... W biosie gdy ustawię, żeby mi ustawiło taktowanie:

- by SPD to ustawia 200MHz i mam 8-3-3-2.5
- Auto to ustawia 166MHz i mam 7-3-3-2.0

Czy wszystko jest dobrze czy nie... może wsadziłem pamięć do złego slotu...???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja chciałem kompa na grudnia,ale chyba przeczekam tak do marca,kwietnia,i zakupie sobie jakiegoś athlonka dwurdzeniowego,1 giga ramu ddr2 i może którąś karte z serii 8xxx(podobno nvidia ma wydać jakoś w marcu karty dla mniej zamożnych graczy w cenach od 300 do 100 złotych,a ja teraz chciałem wydać kase na 7900 gs,ale to może poczekam:P)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.12.2006 o 18:27, Kryszek napisał:

Ja chciałem kompa na grudnia,ale chyba przeczekam tak do marca,kwietnia,i zakupie sobie jakiegoś
athlonka dwurdzeniowego,1 giga ramu ddr2 i może którąś karte z serii 8xxx(podobno nvidia ma
wydać jakoś w marcu karty dla mniej zamożnych graczy w cenach od 300 do 100 złotych,a ja teraz
chciałem wydać kase na 7900 gs,ale to może poczekam:P)


seria 8xxx w cenie 100-300ziko...naprawde wyborny żart xD <rotfl>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.12.2006 o 18:19, Dead-pl napisał:

kup sobie amd x2 3800+ spokojnie na 4200+ kretniesz

Ok thnx, ale pytanie drugie czy amd x2 3800+ z fsb400 czy z ht2000 i co to jest to ht i czy pójdzie na moich pamięciach fsb 400

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się