Widek

Upgrade kompa / Modernizacja Komputera - pomoc, porady itp.

75448 postów w tym temacie

Dnia 12.08.2011 o 20:08, Memorr napisał:

Jaką karte graficzną polecacie? Obecnie mam Geforce 8500GT i słabo się sprawuje...
przedział cenowy mniej więcej 150-220PLN.

pozdrawiam


Może też 8800GTS 512MB.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.08.2011 o 20:36, Szynkars napisał:

Na początek napisz jaki masz zasilacz, to podstawa.


zasilacz mam 350W

moze odrazu napisze jaki procek : athlon 64 x2 4600+

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.08.2011 o 21:55, Memorr napisał:

> Na początek napisz jaki masz zasilacz, to podstawa.

zasilacz mam 350W

moze odrazu napisze jaki procek : athlon 64 x2 4600+


Zasilacz moze być za słaby na cos mocniejszego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak, to jest już dobra obudowa. Gruba blacha, porządna konstrukcja i dużo miejsca w środku. Wentylacja również na dobrym poziomie. Jedynie system montażu dysków jest nieco wadliwy, trzeba je przykręcić śrubkami żeby nie drgały. Poza tym jest w porządku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cześć.!
Mam kartę dźwiękową Creative VX 5.1.
Brat coś tam pogrzebał w sterownikach i wykasował stery od niej.
Szukałem płytki ze sterami. Znalazłem,ale była tak porysowana że napęd nawet
jej nie chciał ruszyć. Szukałem w internecie tych sterów ale nigdzie ich niema a wiele
osób ich szuka. Na stronie Creative owszem są,ale tylko dla Visty i W7.
Czytając tak właśnie i szukając tych sterów znalazłem jakieś sterowniki zrobione przez
"Daniela K" bodajże które podkręcają naszą kartę softwarowo i mamy X-fi Extreme Audio.
Zauważyłem że jest kilka ich wersji w tym jedna jest dla mojej karty.
A więc pobrałem, zainstalowałem,zrestartowałem kompa (co prawda troche długo szedł pasek
przy starcie systemu ale uruchomił się).
No i niby wszystko pięknie,windows już nie widzi nieznanego urządzenia tylko X-fi Xtreme Audio.
A więc podlączyłem głośniki żeby sprawdzić jak to się spisuje.
No i niestety ku mojemu zdziwieniu po podłączeniu głośników słyszę tylko szum...
Odpalam Aimpa żeby sprawdzić muzykę. To samo..
Jeden wielki szum..
Nie wiem co się stało i co robić.?
Cała instalacja przeszła pomyślnie ale jest ten szum.
Nie słychać nic poza nim..
Nie wiem co robić.
Bardzo proszę o pomoc.

Pozdrawiam,
Damian

PS. Jak odpalam odtwarzacz i naciskam Play to szum jest większy.
Jak go wyłączam albo stopuje muzyke (której nie słychać) to jest mniejszy..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ ostatnimi czasy mój procesor (AMD Phenom X2 550) ma włączone dodatkowe 2 rdzenie zastanawiam się nad zmianą jego chłodzenia, porozglądałem się po ofertach i ciekawią mnie 2:

http://allegro.pl/arctic-cooling-freezer-13-s-am3-775-1155-gw-24m-i1746754006.html

http://allegro.pl/scythe-ninja-3-scnj-3000-s-775-1156-1366-am2-am3-i1751784342.html

Są zupełnie z różnych półek cenowych, lecz i tak nie wiem które chłodzenie byłoby lepsze i pasowałoby do mojego procesora? Może wybrać jakiś zupełnie inny model? Chcę przeznaczyć na to mniej więcej 160zł. Zastanawiam się nad Arctic Cooling ponieważ z tej firmy kupuję chłodzenie do karty, lecz nie wiem czy Scythe nie będzie lepszy, co sądzicie?

PS: Zależy mi żeby wiatrak był w miarę cichy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.08.2011 o 18:59, Szynkars napisał:

Jeśli zależy Ci na ciszy to najlepszym wyborem będzie Scythe Grand Kama Cross. Poniżej
jest zestawienie grupowe poszczególnych schładzaczy:
http://pclab.pl/art44739-69.html
Można go kupić od ok. 134 zł:
http://www.ceneo.pl/5654936


O też ciekawe, chyba się na niego zdecyduję skoro jest taki cichy i przy tym dosyć wydajny.
A tak przy okazji to czy to chłodzenie karty graficznej:
http://allegro.pl/arctic-cooling-accelero-twin-turbo-pro-b-wydajny-i1748255979.html
powinno być ciche czy 2 wentylatory sprawią że przeciwnie? ;)
Niby pisze że są ultra ciche, ale na max obrotach różnie może być...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam zamiar w niedługim czasie wymienic wysłużony monitor CRT na coś nowego. Nie znam się za bardzo na monitorach... Co byście polecili? Ile cali, jakiej technologii, konkretny model może? Budżet około 500-600 złotych, ale jeżeli będzie coś odrobinę droższego jakiejś lepszej technologii, to jestem otwarty na propozycje. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.08.2011 o 22:03, Wintesun napisał:

Witam, mam zamiar w niedługim czasie wymienic wysłużony monitor CRT na coś nowego. Nie
znam się za bardzo na monitorach... Co byście polecili? Ile cali, jakiej technologii,
konkretny model może? Budżet około 500-600 złotych, ale jeżeli będzie coś odrobinę droższego
jakiejś lepszej technologii, to jestem otwarty na propozycje. :)


Zobacz LG W2243T. Sam korzystam, złego słowa nie mogę powiedzieć. To samo sporo innych użytkowników.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kilkanaście postów temu pojawił się temat obudów - sam przymierzam się do zmiany swojego starego Megabajta (pozdrowienia dla fachowców ze sklepu, którzy w zamierzchłej przeszłości wcisnęli mi to badziewie). Zależy mi na przyzwoitych parametrach montażowych i wentylacyjnych, a jeśli chodzi o wygląd - im prostszy, tym lepiej. Fabrycznie dołączone wentylatory będą dodatkowym plusem.
Oczywiście mówimy o pełnym ATX. Budżet - max 250 złotych.

Na celowniku mam już:
- Fractal Design Core 3000
- SilentiumPC Gladius 800
- Antec Three Hundred (chociaż ta akurat nie powala)
Jakim jeszcze budom powinienem się przyjrzeć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z budek wymienionych przez ciebie, Core 3000 zdecydowanie wygrywa, moim zdaniem. Możesz jeszcze rzucić okiem na Bitfenix Shinobi albo SilentiumPC Pilum (brzydal, ale solidny).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że Core 3000 będzie najbardziej odpowiedni. Prosty, minimalistyczny wygląd, wysoka funkcjonalność i 3 wentylatory w standardzie wraz z dołączonym regulatorem obrotów. Gladius 800 Pure Black też jest dobrą obudową, choć ona ma już nieco gorsze wyposażenie od Fractala.
Pilum 400 ma tylko jeden wentylator w standardzie, więc jest to raczej średnio dobry wybór.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@ Szynkars
@ Kreeg


Wielkie dzięki za typy :) Są jeszcze jakieś modele, które pasują do kryteriów? O ile nt. najczęściej wymienianych elementów kompa jak GPU, CPU itp. jestem na bieżąco, to w kwestii obudów mam bardzo duże zaległości.
Możecie walić, co popadnie, byle nie było to kompletne badziewie i mieściło się w budżecie - jestem w stanie potem już sobie samodzielnie ocenić, która buda będzie najlepsza.

To chyba nie zabrzmiało zbyt buńczucznie...? ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się