Widek

Upgrade kompa / Modernizacja Komputera - pomoc, porady itp.

75448 postów w tym temacie

A więc tak:

Procesor:
AMD Athlon II X4 640
334 zł

Płyta główna:
Asus M5A78L/USB3
279 zł

Pamięć RAM:
GoodRam 4GB 1333MHz CL9
79 zł

Dysk twardy:
Seagate Barracuda 500GB SATA3
149 zł

Karta graficzna:
Vertex3D Radeon HD6790 1GB
453 zł

Obudowa:
Cooler Master Elite 430
159 zł

Zasilacz:
XFX Core 450W
209 zł

System Operacyjny:
Windows 7 Home Premium OEM 64Bit PL
358 zł

Razem: 2020 zł

Czterordzeniowy procesor, przyszłościowa płyta główna z obsługą AM3+, dość wydajna karta graficzna, przewiewna obudowa i porządny zasilacz. Ceny są z techplanet.pl. Zważając na to, że w tymże sklepie system operacyjny jest nieco zbyt drogi, lepiej kupić go w innym sklepie, np. w morele.net.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.08.2011 o 20:38, Kawosz-ski napisał:

Prosiłbym o radę: Mobo, proc intela, grafika i ram (4 GB) do gier. Może być prądożerne,
mam dobry zasilacz. Budżet 1600 zł.


Można wiedzieć, dlaczego z góry zakładasz, że w tym przedziale cenowym wydajniejszy będzie procesor Intela? To, że sprzęt ma być prądożerny też trochę mnie dziwi. Ale do rzeczy. Co to za zasilacz? Napisz dokładny model, ilość literek W w nazwie to nie wszystko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.08.2011 o 21:14, Szynkars napisał:

> Prosiłbym o radę: Mobo, proc intela, grafika i ram (4 GB) do gier. Może być prądożerne,

> mam dobry zasilacz. Budżet 1600 zł.

Można wiedzieć, dlaczego z góry zakładasz, że w tym przedziale cenowym wydajniejszy będzie
procesor Intela? To, że sprzęt ma być prądożerny też trochę mnie dziwi. Ale do rzeczy.
Co to za zasilacz? Napisz dokładny model, ilość literek W w nazwie to nie wszystko.


Mam zasilacz Corsair CMPSU-620HX 620 Watt Power Supply
Sądzę, że intel będzie lepszy - chłodniejszy, cichszy, wydajniejszy. Konfiguracja mogłaby być z naciskiem na procesor, a GPU nieco mniejszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Procesor:
Intel Core i5-2310
636 zł

Płyta główna:
MSI H61M-E33
233 zł

Pamięć RAM:
GoodRam 4GB 1333MHz CL9
79 zł

Karta graficzna:
Sapphire Radeon HD6870 1GB
679 zł

Razem: 1627 zł

Czterordzeniowy procesor Intela, 4GB pamięci RAM i wydajna karta graficzna z cichym chłodzeniem. Zestaw niestety nie jest zbyt prądożerny, zasilacz będzie się raczej nudził. Jeśli możesz trochę dopłacić - za ok. 30 zł więcej jest i5-2400, który jest generalnie lepszym procesorem. Ceny z techplanet.pl.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na agito.pl cena podzespołów podanych przez Ciebie wyniosła 1568 zł.
Zamiast dołożyć do procesora, wolałbym zaoszczędzoną kasę dołożyć do lepszej mobo z obsługą wyżej taktowanych pamięć, np. Płyta główna ASRock P67 Pro (chyba najtańsza). Jak uważasz?
Suma 1680 zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.08.2011 o 22:25, Kawosz-ski napisał:

Na agito.pl cena podzespołów podanych przez Ciebie wyniosła 1568 zł.
Zamiast dołożyć do procesora, wolałbym zaoszczędzoną kasę dołożyć do lepszej mobo z obsługą
wyżej taktowanych pamięć, np. Płyta główna ASRock P67 Pro (chyba najtańsza). Jak uważasz?
Suma 1680 zł.


Płyta ok. Tylko odpowiedz soibe na pytanie: Co ci da inne taktowanie pamięci?
Przedstawiam linki do testów, które JEDNOZNACZNIE mówią, że najtańsze pamięci to te najlepsze.
http://www.xbitlabs.com/articles/memory/display/clarkdale-memory_3.html
http://www.xbitlabs.com/articles/memory/display/phenom-ii-x6-memory_2.html
http://www.anandtech.com/show/4503/sandy-bridge-memory-scaling-choosing-the-best-ddr3

Kupuj na morele.net - najtańszy sklep chyba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.08.2011 o 22:28, Jackal-pl napisał:

Kupuj na morele.net - najtańszy sklep chyba.


Dzięki za linki. Pomogłeś.
morele. net jest droższy od agito. Ten drugi jest chyba najtańszy na rynku... Przynajmniej te podzespoły, którymi jestem zainteresowany są tańsze - na pierwszy ogień HD 6870. tańszy o 47 zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.08.2011 o 22:33, Kawosz-ski napisał:

na pierwszy ogień HD 6870. tańszy
o 47 zł.


Upewniej się, że ten HD6870 to model niereferencyjny, z chłodzeniem w postaci wentylatora, nie turbinki. Konkretnie chodzi o ten model:
http://techplanet.pl/produkty/karty-graficzne/sapphire-ati-radeon-hd6870-1gb-ddr5256bit-dvihdmimdp-pci-express,19700.html
Poza tym tak jak kolega pisał, nie ma sensu dopłacać do pamięci z większą liczbą MHz w nazwie. W grach przyrostu wydajności po prostu nie ma, a przepłacać nie ma sensu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 17.08.2011 o 23:06, Szynkars napisał:

Upewniej się, że ten HD6870 to model niereferencyjny, z chłodzeniem w postaci wentylatora,
nie turbinki. Konkretnie chodzi o ten model:
http://techplanet.pl/produkty/karty-graficzne/sapphire-ati-radeon-hd6870-1gb-ddr5256bit-dvihdmimdp-pci-express,19700.html
Poza tym tak jak kolega pisał, nie ma sensu dopłacać do pamięci z większą liczbą MHz
w nazwie. W grach przyrostu wydajności po prostu nie ma, a przepłacać nie ma sensu.


http://www.agito.pl/karty-graficzne/sapphire-radeon-hd-6870-1gb-ddr5-pci-e-lbox-.0.446406.html?attr=248-485335,251-373039

Zdaje się, że to ten sam model. Przekonaliście mnie z tymi pamięciami. Widzę też, że mobo z 2x PCIE x16 też z górnych przedziałów cenowych. W takim razie mogę dodać lepszy procesor. Dzięki za pomoc!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.08.2011 o 23:58, PawelSuzuki napisał:

chyba ostatnie moje pytanie,jaki do tego system,winda 7 ale 32bity czy 64?


64-bitowy. 32-bitowy obsługuje maksymalnie tylko do 4GB pamięci RAM, 64-bitowy więcej. W przyszłości dobrze byłoby dokupić drugą kość RAMu (odnosząc się do proponowanego przeze mnie zestawu), więc system 64-bitowy jest lepszym rozwiązaniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Krótko. Komputer (łącznie z Windą), który uciągnie na full BF3 i ogólnie wszystkie nowe gierki. Cena generalnie nie gra roli, ale żebyście mi tu zaraz nie wywalili czegoś za 10k (ogólnie jak najmniej się da na moje wymagania) xd
Dzięki, pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Procesor:
Intel Core i7-2600K /3.4GHz, 8MB, LGA 1155, BOX/
1099 zł

Płyta główna:
AsRock P67 Extreme4 B3 /intel P67/
539 zł

Pamięć RAM:
GoodRam 8GB (2x4GB) 1333MHz CL9
199 zł

Wentylator:
Scythe Mugen II Rev.B
169 zł


Dysk twardy:
Samsung 1 TB 7200rpm 32MB cache SATA-II F3
190 zł


Karta graficzna:
Asus GeForce GTX 570 DCII 1280MB DDR5 /320bit/ 2xDVI/HDMI
1299 zł


Nagrywarka DVD:
Samsung SH-S223C SATA (black)
90 zł


Obudowa:
Cooler Master Dominator 690 /bez zasilacza/
299 zł

Zasilacz:
Chieftec APS-650C 650W
330 zł

System Operacyjny:
Microsoft Windows 7 Home Premium OEM 64Bit PL
330 zł
Suma: 4544zł brutto

Ewentualnie +700 zł a gtx580 DirectCUII

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się