Widek

Upgrade kompa / Modernizacja Komputera - pomoc, porady itp.

75448 postów w tym temacie

Dnia 04.12.2006 o 18:28, Dead-pl napisał:

seria 8xxx w cenie 100-300ziko...naprawde wyborny żart xD <rotfl>


Przecież napisałem zaraz,ze mój błąd,że karty w cenie od 300 do 1000 złotych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.12.2006 o 18:30, Kryszek napisał:


> seria 8xxx w cenie 100-300ziko...naprawde wyborny żart xD <rotfl>

Przecież napisałem zaraz,ze mój błąd,że karty w cenie od 300 do 1000 złotych


no tak, ale twój post pojawaił się zaraz po tym jak ja napisałem swój ;) hehe....ale w tej cenie też bym nieliczył na te karty...1000-1500 myśle że będą najgorsze układy serii 8xxx

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 04.12.2006 o 18:34, Dead-pl napisał:


no tak, ale twój post pojawaił się zaraz po tym jak ja napisałem swój ;) hehe....ale w tej
cenie też bym nieliczył na te karty...1000-1500 myśle że będą najgorsze układy serii 8xxx


No wiesz,kurde właśnie nie wiadomo,bo skoro miałbyby być gorsze w cenie 1500,to chyba każdy człowiek wolałby do zbierać na 8800 tego tańszego,GTS bodajże,bo ile on kosztuje,około 2000??:P Przynajmniej ja w tym wypadku bym zbierał na tego lepszego:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.12.2006 o 18:27, Dead-pl napisał:

Z tego co się orientuje to pamiątki powinny ci zwolnić do 333, czyli najwolniejszego układu
jaki masz włożony.


Wiem ... miałem tak długi czas... ale sprzedaje 2x256 i po prostu je wyciagnałem..została mi już ta jedna ostatnia kosć... 512DDR 400 i własnie nie wiem czy dobrze... patrzyłem na specyfikacje tych ramów.. i tam pisze ze ten ukąłd skłąda sie z coś x coś x coś (tu chyba chodzi o te chipsety po każdej stronie pamięci) /200MHz 5.ns...

Tak pisało w jakimś PDFie dotyczącym tych pamięci..chyba jednak wszystko dobrze..:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy może mnie ktoś oświecić... Nabyłem niedawno pamięć Kingstona DDRII 533MHz. Potem któregoś pięknego dnia odpaliłem jakiegoś benchmarka, bodajże Aida32 a tam stoi jak byk: taktowanie pamięci - 266 MHz! Ktoś tu kogoś robi w konia, czy to standard?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.12.2006 o 18:47, kamils17 napisał:

Czy może mnie ktoś oświecić... Nabyłem niedawno pamięć Kingstona DDRII 533MHz. Potem któregoś
pięknego dnia odpaliłem jakiegoś benchmarka, bodajże Aida32 a tam stoi jak byk: taktowanie
pamięci - 266 MHz! Ktoś tu kogoś robi w konia, czy to standard?


Hmm...pomyśl logicznie 266*2=?? ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 04.12.2006 o 18:50, kamils17 napisał:

Hehe;) Dobre... Ale tak czy siak, Gothic 3 mi chodzi przyzwoicie;)


To masz fajnie,bo ja nawet nowych gier nie instaluje,i nie kupuje:P
Mój komp to: Seagate Barracuda 80 GB
1Giga ddr
Athlon 2000+
Płyta główna jakaś asusa,pod agp,ddr 400,
Grafa GeForce 5200128mb 128 bit:P

więc jeśli bym zmieniał kompa gdzies w marcu,to tak:
1giga ddr2:P
athlon jakiś dwurdzeniowy,
płyte główną msi jakąś,pod AM2
i grafika: licze,że jakiś z serii 8xxx:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Heh...ja myśle że na jakieś dwa latka mam z głowy...

płyta: eVGA nForce 680i SLI 775
procek: Intel Core2 Duo E6600 2.40 GHz
ram : 2xCorsair TwinDDR2 2x 1GB 800MHz CL4-4-4-12 Dominator
grafa : eVGA e-GeForce 8800 GTX 768MB

Może na wakacje dokupie sobie drugą garfe....i na tym skończe pakowanie w kompa na czas jakiś...xbox 360 ROX :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.12.2006 o 19:06, Dead-pl napisał:

Heh...ja myśle że na jakieś dwa latka mam z głowy...

płyta: eVGA nForce 680i SLI 775
procek: Intel Core2 Duo E6600 2.40 GHz
ram : 2xCorsair TwinDDR2 2x 1GB 800MHz CL4-4-4-12 Dominator
grafa : eVGA e-GeForce 8800 GTX 768MB


Ile za to wybuliłeś?? 5000,6000??:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.12.2006 o 19:21, Kryszek napisał:

Ile za to wybuliłeś?? 5000,6000??:P


Niebęde odpowiadał bo to już choroba :/ ale zauważ że jeszcze masy elementów nie wymieniłem....ale myśle że samochód spoko bym za to kupił w salonie.


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

hmmm 2 tysiące więcej ode mnie - 900 zł droższy procek i 1000 czy nawet ponad grafika... sprzęt posłuży Ci długo, ja za swój daje 4300 zł i myśle ze 4-5 lat z głowy ;P tak było ze starym... ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.12.2006 o 19:20, iro1979 napisał:

Czy procesor z ht2000 pójdzie na pamięciach fsb400, czy ht2000 nie ma nic do pamięci?


"ardzo istotne w nowej platformie AM2 jest to, że pamięci pracują asynchronicznie w stosunku do szyny FSB - czyli odwrotnie niż w Socket 939. Ma to oczywiście swoje dobre i złe strony. Dobra jest taka, że jeśli zechcemy podkręcić CPU przez podniesienie szyny FSB np: do 217 MHz, nie musimy dysponować mocniejszymi pamięciami. Przy Socket 939 podkręcenie szyny do 217MHz powodowało automatyczne zwiększenie częstotliwości pamięci do 433MHz."

jaśli dobrze zrozumaiłem to powinno ci działać...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zawsze ciekawiło mnie gdzie tacy ludzie się rodzą??Nie obniżam twoich kompetencji ale jak można kupywać karte która jest od paru dni na rynku a po paru miesiącach będzie kosztować 1000 zł mniej?? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.12.2006 o 19:24, Dead-pl napisał:

> Ile za to wybuliłeś?? 5000,6000??:P

Niebęde odpowiadał bo to już choroba :/ ale zauważ że jeszcze masy elementów nie wymieniłem....ale
myśle że samochód spoko bym za to kupił w salonie.


No to kolega szalejesz:P mi z tego wystarczyło by,żeby ktoś dał mi tą grafe,bo na reszte rzeczy to kasa raczej będzie:P(Chociaż mam jeszcze skrytą nadzieje,że wygram procka dwurdzeniowego,który jest do wygrania w tym konkursie ekstra klasyki next,wtedy 600 zł odciążenia w razie zmiany kompa):P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.12.2006 o 19:27, Raiven2 napisał:

Zawsze ciekawiło mnie gdzie tacy ludzie się rodzą??Nie obniżam twoich kompetencji ale jak można
kupywać karte która jest od paru dni na rynku a po paru miesiącach będzie kosztować 1000 zł
mniej?? :)

Hmmm....właśnie po paru miesiącach...a ja miałem pieniądze i dość szarpania w Gothiku :P A wydatek niebył taki straszny jak na moją kieszeń...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.12.2006 o 19:29, Dead-pl napisał:

> Zawsze ciekawiło mnie gdzie tacy ludzie się rodzą??Nie obniżam twoich kompetencji ale
jak można
> kupywać karte która jest od paru dni na rynku a po paru miesiącach będzie kosztować 1000

> mniej?? :)
Hmmm....właśnie po paru miesiącach...a ja miałem pieniądze i dość szarpania w Gothiku :P A
wydatek niebył taki straszny jak na moją kieszeń...


Heh ja musiałem odinstalować grę nie z tego powodu że cięła ale jeszcze jeden dzień gry i bym się całkowicie uzależnił ale się opamiętałem i odinstalowałem gre i już nigdy po nią nie sięgnę.....sorry za offtop :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.12.2006 o 19:27, Dead-pl napisał:

> Czy procesor z ht2000 pójdzie na pamięciach fsb400, czy ht2000 nie ma nic do pamięci?


"ardzo istotne w nowej platformie AM2 jest to, że pamięci pracują asynchronicznie w stosunku
do szyny FSB - czyli odwrotnie niż w Socket 939. Ma to oczywiście swoje dobre i złe strony.
Dobra jest taka, że jeśli zechcemy podkręcić CPU przez podniesienie szyny FSB np: do 217 MHz,
nie musimy dysponować mocniejszymi pamięciami. Przy Socket 939 podkręcenie szyny do 217MHz
powodowało automatyczne zwiększenie częstotliwości pamięci do 433MHz."

jaśli dobrze zrozumaiłem to powinno ci działać...

No to już nic nie rozumiem :/ znalazłem zwykłego AMD na s.939 z HT2000. Sam zobacz http://www.ulubiony.pl/?action=StoProd&id_prod=18741&u=10815. Nie chcę kupić procka który mi nie pójdzie :C buuu buuu. Chcę mieć pewność.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, czy mógłby mi ktoś doradzić jaką miałbym wybrać sobie płyte główną??Chodzi mi o jakiś najtańszy model,ale tak żebym mógł podpiąc jakiś Intel Core 2 Duo(mysle tu o E6300).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się